Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Комплексарченови [re: Aaron]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано26.01.16 15:19



дебелаците винаги се обиждат като им го кажеш, въпреки че е за техно добро. както селския ерген - аз за негово добро му казвам спре да лъска, то само ходи псува.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Комплексарченови [re: rabin]  
Автор M744 ()
Публикувано26.01.16 15:32



С една дума и ти ги оценяваш кандидатите с подобни въпросчета от училищните времена и подкрепяш този начин на водене на интервю със синиъри? В кви фирмички работите вие бе хора..

Понеже явно си фен на тия неща, аре втори опит:

При джава следното е вярно:

1. "pass-by-reference"
2. "pass-by-value"
3. "pass-by-reference" or "pass-by-value"

Без да търсиш в уеба.



Тема Re: Комплексарченови [re: M744]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано26.01.16 15:35



И после се почва 'Уооооо ма той как може да не знае това и да иска 5к чисто', 'Уооо ма то сина ми дето е на 5 ги знае тия неща' - това от реално интервю при нас, а въпросния геврек е на 3к с бонусите, едвам свързва двата края щото жена му била мноо ценна и не трябвало да работи, а да стои в къщи да си гледа децата. И ходи с по 2 леа в джоба. Като събираме пари за някой за рожден ден за подарък оня иска пари на заем...

Ей за такива миши кожички става въпрос.

---

Нищо не съм очаквал И пак съм разочарован!!


Тема Re: Комплексарченови [re: M744]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано26.01.16 15:38



С една дума и ти ги оценяваш кандидатите с подобни въпросчета от училищните времена и подкрепяш този начин на водене на интервю със синиъри?
Не, аз не водя интервюта. Имайки предвид и географското ми местоположение...


Инак вече споделих, че няма как да видиш на интервю кой какъв всъщност е. Познавам хора, накълвали въпросите от интервютата, Нетът е пълен с тях, и се назубрят за месец. После безропотно изпълняват някакви хипер неоптимални и неудачни похвати, и се дърпат да го обсъдим всички и да го подобрим.
Вече и сертификатите не признават, тия на Оракъл, да речем. Щото са същата простотия, извадена от контекста на реалния живот.

Zaphod: - Не се мъчи да разсъждаваш



Тема Re: Комплексарченови [re: rabin]  
Автор M744 ()
Публикувано26.01.16 15:51



Абе не съм съвсем съгласен с тебе.

На интервюто, ако го водиш както трябва може много добре да си схванеш кой става и кой не. И не е до това дали ще ти отговори на някви задръстени въпросчете дето си си ги изсмукал от пръстите. Манталитета рабине, манталитета се гледа, а той си личи от километри в повечето случаи.

Гуру има доста стойностни постове по тая тема, ти понеже си архивар, вярвам ще ги откриеш.

Корпоратива още в първия си пост го е описал как се подхожда на интервюта.



Тема Re: Комплексарченови [re: korporativa]  
Автор M744 ()
Публикувано26.01.16 15:57



Точно.



Тема Re: Комплексарченови [re: M744]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано26.01.16 16:04



Гуру има доста стойностни постове по тая тема, ти понеже си архивар, вярвам ще ги откриеш.
Toва де триел интерфейси и регекси ли? Или за "несъществуващия" Линукс. Всичко на света е М$ и Белезниците, как дося не съм го осъзнал, щот съм прос вероятно...

Не може да прецениш кандидат на интервю. Описвам по възходящ ред на значимост:
1. Това, че е накълвал теория - не значи много. Показва натура на зубрач.
2. Може освен това да има опит, но и да има склонност да не си дава зор.
3. Дори да намериш идеалния кандидат - тъкмо почне да движи проектите, и да те напусне в най-тегавия момент.
4. Дори да ти отмъкне проект с колегите барабар.
5. И клиенти.
Тия работи на интервю няма как да ги видиш. Досега най-смислените въпроси (според мен) са за слабостите на използваните технологии. Аз оттам бих почнал, въпросчетата за версия са жалки. И аз не се старая да помня справочни данни, дето се намират с един сърч. То да са 100 - да ги запомниш. Но не може да запомниш всичко.

Манталитета рабине, манталитета се гледа, а той си личи от километри в повечето случаи.
Ми ако не дойда с модерен телефон, с раздрънкан джип (специално пригоден за гората), оставил си бърлогата в Голямото село, и на квартира в малкото село... Ергенин, без ипотека дори, за капак!
Какъв извод ще си направиш за мен?

Zaphod: - Не се мъчи да разсъждаваш

Редактирано от rabin на 26.01.16 16:06.



Тема Re: Комплексарченови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано26.01.16 16:05



повече лъскане за теб, ерген селски, по-малко размишления за неща де не зависят от теб и без това.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Комплексарченови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано26.01.16 16:07



Иначе ще ръждяса майка ти, лъскам я редовно! Деба и боклука, да не остане тема да не засереш!

Zaphod: - Не се мъчи да разсъждаваш



Тема Re: Комплексарченови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано26.01.16 16:09



Ергенин

ми чекиджия, какъв извод да си направят хората



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.