Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: kras4o_k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.10.15 21:45



Красинко, много ме радваш с това, което сподели! Обичам те! Така ще е, ще се настройваме в добрите измерения и хич да не ни пука ;-)



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.10.15 23:56



Крас4о, има много писано по въпроса и ти ще прочетеш. Но доколкото разбирам,
за него дали образуванието е едно и е колкото яйце или много и невидими, е без
значение, защото той лекува на суб-субатомно ниво – там, където няма материя,
а всичко е енергия.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано21.10.15 22:45



Полска журналистка разказва как първоначалната диагноза за камъни в жлъчката, колона, рак на яйчниците и доста други е поставена случайно от биоенерголечителка. После е потвърдена от лекари, но отказва операция. Започва с глад, лимон и зехтин и на третия ден изхвърля камъни, а постепенно и рака изчезва със суровоядство и веганство. Първата й работа обаче е да се разведе защото мъжът й мисли само за себе си.
https://www.youtube.com/watch?v=GnAPxVEVxSI
https://www.youtube.com/watch?v=Ft-IGw00Q68



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.11.15 14:42



Ами... неизбежното ме застига вече...

Все пак well done! 1.5 г. без химия.

Хронолаб онзи ден рече 81. Два дни по-късно Писанец рече "повторен!" - 117. "Повторен" значело, че 2 пъти са пуснали кръвта в машината.

Време е за среща с професоре. От вторник съм в отпуск. Познайте как ще я прекарам.

Пффффф....



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор leysi (член)
Публикувано05.02.16 12:29



Здравейте!

Отново съм на химиотерапия по повод рак на яйчника. Това ми е втори рецидив. Първоначалната диагноза е от 2011, като тогава ми беше направена тотална хистеректомия и 6 курса Таксол-Карбоплатина. Последваха почти 3г ремисия, след която рецидив в черен дроб. Отново операция + 6 курса Таксол-Карбоплатина-Авастин, като след това останах подържащо на Авастин на всеки 21 дни. Ремисията беше година и половина. Сега отново рецидив на доста места, за това съм и на химио отново - Таксол-Карбоплатина. Авастина го спряха, защото явно не ми действал. Странно, защото на запад не го спират дори да има рецидив?!
Възника обаче следния проблем. Още на втория курс получих алергична реакция, която не стана ясно към кое лекарство е, защото от Таксола веднага ме превключиха на Карбоплатината като между двете лекарства само промиха със спринцовка с 20мл физ. р-р. Реакцията се изразяваше в зачервяване на лицето, леко подпухване, болка в корема и зачервяване около абоката. Спрях системата веднага, сложиха ми допълнително дексаметазон, изчакахме 1ч и пробвахме отново. Нямаше реакция и банката си изтече без проблем. Преди няколко дни отидох за трети курс, като обсъдихме с лекуващия лекар ситуацията и тя ми обасни, че този път ще ми сложат по-високи дози дексаметазон и урбазон, дадоха и 1 таблетка лоратадин. Премедикацията се прави само преди вливането. Няколко пъти питах при положение, че имам реакция не трябва ли да направим нещо по-отрано, ако трябва 3-5 дни предварително да пия нещо или дексаметазон да слагам и т.н., но ме увериха, че премедикацията която слагат преди самото вливане е в големи дози, които били достатъчни.
Та на третия път отново получих реакция. Тъй като изчакахме 1ч между двете лекарства се оказа, че реакцията е към Карбоплатината. Това стана в петък вечерта, тъй като вливанията започват късно към 16ч. Нямаше дежурен лекар. Сестрата звъня на лекуващата да се консултира. Махнаха системата и така си останах само с Таксола. Сестрата ми сложи отново урбазон, но не посмя да пусне пак системата след 1ч, както предния път, защото сега нямаше лекар, а предния път имаше. Лекар не се появи и на другия ден до обяд, а трябваше, аз чаках, за да се консултирам, но не дочаках.
Вчера отидох да говоря с лекуващата лекарка какво смятат да ме правят от тук нататък. Извадих междувременно от интернет протоколи от западни болници, в които при алергия към карбото се прави т.нар. "desensitization". На пректика това е съвсем бавно и постепенно вливане на платината за 4ч, като преди това се прави сериозна премедикация. На първия час се вливат 0.1мл от разтвора на платината, които се разтварят в 100мл физ. р-р. На втория час вливат 1мл от разтвора, разредени в 100мл чиста банка. На третия час се вливат 10мл, отново разтворени в 100мл чиста банка. На четвъртия час се влива останалото количество. Попитах това може ли да се направи и тук. Отговора беше уклончив. Да говоря първо с алерголог?! На въпроса ми при кой алерголог от болницата да отида - "Не знам, проверете, аз не ги познавам".
Някой сблъсквал ли се е с този проблем с алергията? Прави ли се някъде подобно бавно вливане? И защо да не е възможно? Това не е нещо кой знае какво. Намерих и други схеми при които вливането на платината е 3 дни. Изобщо лекарите на запад се чудят какво да измислят само и само вливанията да минават без проблем, а тук първия отговор беше - Ще ви спрем платината.
Открих и друго. На запад на много хора в моето положение им сменят карбо-то с Цисплатина и нямат проблем. Като попитах това възможно ли е - Ама как те са с подобна молекула, нали и двете са платина?!
Предложих да оставя разпечатка на "desensitization" протокола поне да го погледнат. Не го взеха. Чудя се дали има смисъм да ходя на друго място да се консултирам или навсякъде е така?!
Моля споделете вашето мнение и опит.
Благодаря ви предварително!




Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: leysi]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.02.16 00:09



Съветвам те да качиш питането си в темата "Въпроси към лекарите", в която отговаря онколог-терапевт и може да ти бъде изключително полезен. Може би не знаеш, но той над 20 години работи в чужбина, така че е наясно с различните протоколи. Добрата новина е, че през март-април се връща у нас и започва работа в онкологията към новооткритата Сити-Клиник в София.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.02.16 11:47



Ейй, Джулче, каква новина само! Ще бъдем много щастливи ако дойде на някоя от срещите ни!


Лейзи, миличка, нямам подобен опит за да бъда полезна... Но дали успя да се свържеш с Тимчева?

Много си права иначе! Толкова са незаинтересовани... Вместо да проявят професионално любопитство, стремеж да стават все по-добри лекари...

Но ти не се примирявай веднага! Опитай, срещни се с професорката и виж какъв ще бъде смисъла. Все пак тази комбинация е най-добра за нас.

Успех, мила! Дръж ни в течение!

Прегръдки!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 10:09



Отново на кръстопът. Душата ти може да се разкъса, докато се опитваш да проумееш кое е за добро.

Сещам се за една от притчите на Хорхе Бокай. Разказвам по памет:

На един селянин му се родило момче. Много съселяни се изредили при него. Казали му: "Блазе ти, имаш син, ще ти помага във всичко и ще се грижи за теб, когато порасне.". Погледнал ги той, усмихнал се, и единственото, което казал било: "Може би."

Минали години. Синът работил с коня на нивата. Паднал и си счупил крака. Дошли съселяните при стария баща и му рекли: "Не ти завиждаме. Синът ти трябваше да ти помага, но ето, че падна и си счупи крака. Ти, навярно, си много нещастен."

Погледнал ги селянинът с дълбоки мъдри очи и проронил:"Може би."

Минало време. Развихрила се война. Всички млади мъже от селото заминали за да се бият за родината. И загинали. Само синът на селянина нямало как да воюва със счупения си крак.

За пореден път селяните се обърнали към стария баща: "Блазе ти! Децата ни загинаха в тази война, но твоят син е жив. Навярно си много щастлив!"

"Може би.", казал той и се върнал към работата си.


Та, кой би могъл да знае кое е за добро и кое - не.

Маркерът ми до сега се задържаше. От последното изследване стана ясно, че расте. Сега е 152. Платинарезистентна съм, значи. Това заключение можеше да се извади още след третия курс. Но аз реших да се доверя и си казах, че, може би просто, трябва малко време още за да се отрази.

Сега ми предлагат стандартната схема. Втора линия по стандарт. Топотекан (Хекамптин). Има програма за платинарезистентни, но за да се опитам да се включа, ще трябва най-малкото, платена консултация с професоре. А дали е по-добър вариант ... може би. Другото нещо е дали след Топотекан може да се приложи Каеликс. Или е по-добре да пазим Топотекана за след Каеликс. Каеликсът е много скъп. Трябва да си го доставям от чужбина. Но, кой знае, дали ще е за добро.... е, може би.

Дано успея да се класирам за платена консултация с професорката в най-скоро време.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.02.16 10:30



А защо не пробваш в Сити клиник да се консултираш и да видиш какво ще предложи проф. Дудов? 110 лева е консултацията, а телефона 0700 13 127. Само идея.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 12:59



Бубенце, злато, много ти благодаря ти! Може би имах нужда точно от подобна идея! Много вероятно да я употребя






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.