Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: anetoh]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано14.01.19 16:53



Мила Кате,
Попитах моя близка приятелка, която от 8 години е на хемодиализа. Тя доста препати с подобен проблем, защото на ръката има постоянно нещо като абокат заради пречистването на кръвта два пъти седмично вече толкова години…
Категоричният й съвет е да те види съдов хирург.
Освен в „Пирогов“, може да отидеш и в Софиямед – преди една година правиха съдова операция на майка ми (88 г.), считат се за много добри специалисти, много голямо внимание й обърнаха независимо от възрастта.

Другото е да се посъветваш пак със съдов хирург за постоянен абокат, поне докато са интензивните вливки.

Накрая, ти си знаеш, но пак да кажа между вливките да подсилиш организма си с някои добавки.

Прегръщам те!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: TheaO5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.01.19 21:46



Благодаря ви за подкрепата, мили момичета прекрасни!

Да, мила Теа. Вливката се отложи. Бях на съдов хирург. Не в София, защото Върбанова поиска по възможност до сряда да й кажа резултата от консултацията, защото ще ме представя пак на онкосъвет. Най-лесно мога да го организирам в Пз за сега и веднага. Лекарят работи в Пловдив, принципно. Тук го хванах в крачка. Единственият по рода си, който идва в Хигия 2 пъти седмично.

Няма тромбофлебит. Гледа на ехо и дълбоките вени. Няма проблем от такова естество. Изписа ми 3 неща. Оставих в аптеката близо стотарка. Две от тях са добавки.

Междувременно, д-р Ганчева, която е ръководител на екипа, в който е моята лекуваща, е изразила мнение, че съм много подходяща за HIPEC в момента. В смисъл, че няма нови мети, само в перитонеума са, а и сме постигнали относителна стабилност. Да съм помислела по въпроса. Аз отдавна си го имам едно наум, ама... уф... То си е операция. Има си рискове. Ще мисля.

Пък тя, успоредно с това отново ще ме внесе на онкосъвет.

Винорелбинът добре повлиявал яйчниковите карциноми... Ако, вика, продължим с него, и аз препоръчвам порт. (Ама и портът изисква пролежаване, и при него си има неудобства и рискове... И за него отдавна се чудя.)

Т.е. пак има вероятност да съм на седмично вливане...

Аз просто напоследък не съм много силна. И психически съм малко разклатена, и физически от тооолкова време не съм се чувствала на 100 %... Година и половина съм нон-стоп. Само с кратки месец-два почивка...

За това така съм се впила в ските. Знам, че ще направя рефреш там. Рестарт дори.

Ще видим. Днес повече не ми се мисли абсолютно за нищо, освен, че принцът в не-знам-колко-тонната-си-карета ще си дойде. Салатката е нарязана, само ще я кавардисам. Пилешката пържолка маринована и пълнените гъбки са във фурната на притопляне.

Майната им на болести и лекари. Поне за днес, хаха...

Прегръдки за всички ви!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано14.01.19 22:24



Да не забравиш, че пържолките и гъбките си искат и компанийката - винцето. Пийнете си по чашка и си починете. Приятна вечер.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: nelgina]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.01.19 10:29



Да, по чашка винце си идва мнного приятно и полезно.



Аз, обаче, пак се будих от болка и сагата ми продължава. Днес забелязах в центъра на зачервеното петно (което вече не е толкова силно червено), друго мъничко и беличко. Струва ми се като да е гной, кято иска да избие.

Съдовият хирург рече, че мисли да не ме блъска с антибиотици и антикоагуланти, защото според него не се налага. Дали?

Сега пак се чудя какво...



Тема Стегни се, Екне! Хем си коткарка.нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано15.01.19 13:05



Стегни се, Екне! Хем си коткарка.



Знайш ли к'во ми се случи? Нашият котарак много обича да скача по мен, когато се обличам в антрето. Миналата година като скочи и си заби ноктите точно на капачката на коляното ми и увисна кат' дроб (5+ кила). Сигурно ноктите му стигнаха до костта! Естествено, аз веднага го измих със сапун и после камфоров спирт, който съм забелязал много помага при котешки одрасквания. Въпреки това, за часове се поду и зачерви. Боли и даже взех да куцам. Вместо да минава, то се влоши, та и температура дигнах. Мазах го с какво ли не: от йодасепт през антибиотична паста, корктикостероидна такава, та до култовия ултразелен Гранолин (б.а. от ветеринарната аптека. ) И така 3 (три) месеца! Мина, ама още си личи.


~~~
«The Way They Wove the Spells in Sippulgar»

Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано15.01.19 14:31



Мила, опитай компрес с кислородна вода, 3%. Може разредена 1:1 или неразредена.
Кислородната вода се разрушава за 15-20 мин,така че компреса може да стои до половин час, 2-3 пъти дневно. Аз даже не го връзвах, слагам намокрен с кислородна вода памучен тампон. Това за беличкото петънце в центъра на червеното петно. Ако ти се подува цялата ръка - компрес от спирт и риванол,отгоре найлон,отгоре вълнен плат за цялата нощ, от пръстите на ръката до рамото - действа безотказно,изпитано от мен. Но не минава само с един компрес - няколко нощи подред.
Прегръдки.



Тема Re: Стегни се, Екне! Хем си коткарка.нови [re: Phillip]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.01.19 15:18



Ах, калпазанинът!
Аз веднъж така се ошашках, щото пък мене Лори ме захапа, докато я скубех. Опит за ресане беше.

Ама петък вечер. Мазах и аз. Обаче, изведнъж през уикенда ми теква спомен как на едно приятелче, което на времето трябвало да защити честта си на смел младеж, ударил тукат в зъбите на съперник. И за една бройка да му резнат ръката, без да разказвам подробности. Щото, нали, зъбите били "най-мръсното" нещо. Ама съм закъсняла за инжекция... Ами няма начин. Ще чакам. Та чаках да умра от тетанус тогава

Щото и без да искам прочетох колко е коварно. Хи!

Фил, истината, за която постепенно си давам сметка, че съм се напрегнала нещо напоследък. Не се чувствам силна. Съпротивлявам се, гледам да преодолявам гравитацията на дивана и самосъжалението. Обаче не съм достатъчно силна да противостоя на прииждащите необходимости да се мотам по болници. Мразя ги. И, ето, поглеждам към малкото шкафче и полица до него - определените спотове за лекарства и добавки, и си мисля: вместо да освободя цяла секция за подреждане на лекарства, що ли не ги фукна от терасата, та право в уличния казан. Добре, че в мен дреме един малък скъперник, който си мисли за стотиците левове, които съм дала за тях. Този дребен идиот все ми натяква, че не можело така. Пари си дала, ще ги пиеш, хаха...

Ай ша му... добре, че има слънце.

Редактирано от Ekna на 15.01.19 15:24.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.01.19 16:09



Облях го аз предиобед с кислородна вода, ама не ми дойде на ум за компрес. Направих го.

Ох... Няма да го издържа това повече по цяло нощ. Цяла седмица съм с компреси. Не на цялата, де. Болката спря да се разхожда навсякъде. Локализира се вече около петното. Ще мине. Не ми се беше случвало до сега, след толкова много химии. Ама то пък явно именно така все някога се стига до такова нещо.

Прегръщам ти мила!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано15.01.19 19:11



Аз имам много горчив опит със загреваещите компреси, затова знам – такъв на гърло и на стави; при възпаления – НЕ.
Кате, ти решаваш..



Тема Не, това не може да се случи в нормална държава.нови [re: Ekna]  
Автор Phillip (-: ;-)
Публикувано15.01.19 19:23



Екна> ударил тукат в зъбите на съперник. И за една бройка да му резнат ръката, без да разказвам подробности. Щото, нали, зъбите били "най-мръсното" нещо.

Не, това не може да се случи в нормална държава. Там хората са възпитани и преди да тръгнат за кръчмата или за място с потенциален въргал, добре си измиват зъбките, та и с конец между тях минават и накрая си изплакват устата с много силен дезинфектант.




~~~
«The Way They Wove the Spells in Sippulgar»


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.