Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 13:06



Бубенце, а Сити клиник имат ли вече договор с РЗОК? Или няма и да имат?!

Щото... нали знаеш, опитваме се всичко да предвидим. Ако ми харесва неговия ред на мисли, не мога да отида и да кажа на Тимчева - искам това! Питам се къде и как ще приложа съветите му, ако се разминат с тези на професорката...



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.02.16 13:23



Имат договор и работят с касата. Мой близък днес е на вливка. Само първата консултация с Дудов се плаща, после си вървиш с направление.
Ако мислиш идеята за добра, звънни още днес, че часовете са за края на март вече.
Прегръд!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.02.16 13:25



Ако идеите му /на проф. Дудов/ ти допаднат може да продължиш лечението там в Сити клиник без проблем.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Buba67]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано23.02.16 16:15



Здрасти Кате,

Знам, че лекарите не обичат такива всезнайковци, но все пак питай професорката, дали и кога може да си подходяща, дали е вариант програмата на Астра Зенека с Lynparza (Olaparib).
Дали да не се изследваш за генна мутация на BRCA1 или BRCA2 (за да се включиш, трябва да е мутирал гена)
И още, като критерий за вкключване трябва да си платино резистентна. А платино резистентна, според протокола си, когато имаш: disease progression > 6 months after completion of the last dose platinum based chemotherapy.
И да си имала предишни две линии терапия с платина.

Не съм лекар, но тя знае на какви условия трябва да отговоаряш, за да се включиш. Но попитай нея, не знам по какъв начин, за да не се засегне.
Кис



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.02.16 16:34



Екна, не пречи да зададеш въпрос и на нашия PRN.
Да не забравяме, че е точно терапевт.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 18:12



Да, аз междувременно се обадих и разбрах, че имат договор с НЗОК. Първият свободен час е за 09.03. Аз имам час за Тимчева за 08.03. Поколебах се, не записах час днес. Ще видим утре какъв акъл ще ми дойде.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 18:36



Бибче, в петък ми дадоха талон за BRCA 1 и 2, като ми казаха, че трябва да изчакаме да стане маркерот. Ако беше паднал тогава щях да ходя да изследвам гените. Т.е. оказа се, че точно за поддържаща терапия става въпрос при Опалариба. И, да, трябва да имам тези гени, само тогава ракът се поддава на Олапариб.

Но при положение, че маркерът се качва се мисли в друга посока. Не ставам за Олапариб...

Да, знам, че чувствителността към Платина може да се възстанови след 6 м., но при мене вече явно не. Защото от последния курс с платина мина 1,5 г. преди да започна сегашния курс.

Има, обаче, друго клинично изпитване за платинарезистентни:

"Рандомизирано клинично изпитване на лурбинектедин в сравнение с пегилиран липозомен доксорубицин или топотекан."

Вероятно ще бъде добре ако успея да се класирам за него. Но пак трябва да се прецени дали няма да загубя някой от другите схеми на лечение. Идеята е да има повече варианти, защото при резистентност към основния и най-ефективен вариант, играта загрубява ...



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 18:37



Да, вярно! Ще го попитам какво мисли. Благодаря ти, Джулче!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.02.16 09:39



Ами да докладвам в кратце:

Час за професор Тимчева за 8-ми
Час за професор Дудов за 9-ти
Вливка ми е насрочена за 11-ти в Надеждата, ама да видим.

За сега никой не подговаря за образни изследвания ...



Тема Хипотезанови [re: Ekna]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано24.02.16 14:23



Гледай сега, Екне, инженеро-логическата ми хипотеза за твоя случай. Ако ЗАчетем за туморните маркери, да, наистина главното е: "Покачва ли се - лошо!" или "Дори да не се качва, ако стои дълго време висок, пак лошо!"


Но в дебелите книги за маркерите има толкова много понеже-защото-може би-обачета, че става твърде сложно и относително.
Ето какво мисля. Ти системно го тормозиш този рак с какви ли не методи още от 2006 и той се е ... повредил, амортизирал, така да се каже и е напуснал всякакви теории. Т.е. маркерите имат вече кой знае какво значение. Още ги има раковите клетки щом произвеждат тия специфични протеини, не мога да им кажа сложните имена, но са приемливо малко и вече не се делят и размножават като преди, та може да изкараш в това полуболнаво състояние неопределено дълго време.
Доколкото виждам до момента става дума само за маркера, сам по себе си, някакво число. И сама вече се сещаш, че трябват и още изследвания, образни и пр. Нека все пак мине 9.03, да видим какво ще кажат професорите. Успех!

___

Съдери тапетите!!!
(Котешки девиз.)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.