Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.01.19 08:54



Мила Екна, да не е станала инфекция на ръката ти? Иначе се правят компреси с риванол и спирт,
чувала съм, че мажат вената и с Троксевазин, но това сигурно го знаеш. Но след като не минава
толкова време, потърси специалист (може би съдов хирург?), че да не стане по-лошо.
Колкото до терапевтката, не можеш ли да я смениш? Не ти стига тежкото лечение, а и душевни терзания...
Стискам ти палци, мила, да решиш бързо и леко проблемите си!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: diana1OO]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.01.19 11:02



Снощи и аз това си мислех. Къде точно е баланса между това да приемаш случващото се и да отстояващ позицията си. До колко желанията влияят във всичко това, защото, да си го кажем - те са способни да ни водят към собствената ни гибел.

Молих се снощи. Защото си припомних, че не мога да знам кое е предначертанно и защо.

Когато се уловя, че прекалено твърдоглаво тегля въжето в желана от мен посока, започвам да го отпускам полека. Да си изкарам добре на ските ми стана нещо като фикс идея, защото си бях казала, че тази година ще направя резервации и, не ме интересува, химиите ще се съобразят с моя график. Отначало беше просто решимост.

Та ... помолих се снощи. Да ми помогне да успокоя душата си, да ми помогне да приема каквото ще се случи или няма да се случи. Да ми помогне да изместя гневните монолози с хубаво чувство.

Ще се случи, което е най-добре за мен, при всички случаи! Просто може да не го осъзная веднага.

На подобни размисли ме наведоха един-два повода и по време на Академията по творческо писане. Първо нещата така се подредиха, че да не мога да изпратя своя творба в срок за Самостоятелно четене. После в програмата забелязах и друго Самостоятелно четене и започнах да пиша съобщения и мейли. Оказа се, че то е за поетите. Разочаровах се, но тогава ми хрумна, че може да прочета от лиричните ми неща, писани извън курса. И те приеха. Но тогава се оказа, че няма достатъчно желаещи от курсистите-поети за това събитие и то се отмени хахаха.

Писаха ми, че ако имам желание за самостоятелно такова събитие, те могат да ми съдействат по някакъв начин и извън курса. Отговорих - не. Човек трябва да съумява да разчита знаците! ако нещо трябва да се случи, то трябва да се случва лесно. Щом като не се получава, значи още не съм готова. Приех, че силата над нас ме предпазва от прибързана или грешна стъпка и толкоз.

Та.... така... Още не съм се справила напълно с това. Но се опитвам да се успокоя и да приема, да се доверя.

Целувки от мен!

И благодаря, че си ме прочела





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.01.19 11:09



Да, правя компреси с риванол. Вместо Троксевазин ползвам Хепароид Зентива. А и Красинцето ми каза да отида на съдов хирург, но според личната ще мине с риваноловите компреси. А понеже хич не ми се ходи по лекари, аз изобщо не се сетих в момента да й искам направление за съдов хирург. Просто съм изключила. Трябваше.

Да, възможно е да има инфекция. Обаче петното взе да се локализира и поизбистря. Още боли, не мога да определя дали е намаляла леко болката... Но сега вече е късно. Утре сутрин пътувам. Ще видим какво ще каже Върбанова...

Ами.... бих предприела действия за смяна. Обаче се въздържам да ги дразня, че им се набих в очите...

Но се замислям дали не е време за консултация с професора. Ако реша да се срещна с него, може и за това да стане дума. Ще видим. Ако ще е - ще е сигурно след началото на март.

Дано, благодаря ти Джулче! Гушкаме те с Лори!





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.01.19 14:46



А мислила ли си за порт-а кат? Май така се казваше? Ако се налагат още вливки разбира се. Спокойно, слушай вътрешния си глас. Прегръдка.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Buba67]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано13.01.19 15:58



И аз те чета, мила! Съвет не мога да дам, но ти желая кураж и успех

!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.01.19 16:18



Да, Бубенце, мислила съм. Но тупам топката още. Че и той си има рискове недостатъци. Ще задържа колкото може. Някой ден ще се наложи.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: iliana.k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.01.19 16:21



Ами... щото се оливам с писането :D

Благодаря, мила. Прегръд!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: diana1OO]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано13.01.19 17:33



Мила Кате ,според мен си развила Стокхолмски синдром от лекарите ,в частност от Върбанова.При помни си ,това ,което знаеш - нейната заплата си върви и въобще не й пука как се чувстваш ти.
Съветвам те да си изкараш ваканцията ,химията не е заек да избяга.Главното са положителните емоции, те лекуват.Купи на Върбанова сувенир от почивката и бъди ОК.
И помни от Върбанова можеш да се скриеш ,но от Върбакова ( Гинка ) - никога ! Сметката за тока ще те намери и накрай света .

Слушай себе си ,тялото си ,интуицията си ! Бъди вироглава !



Тема Re: Рак на яйчника - 3 [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.01.19 07:39





Много ме разсмя, Тиа &#128514;



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор anetoh (член)
Публикувано14.01.19 09:41



Успех, мила! Да се наредят нещата по най- добрия за теб начин! Прегръдки.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.