Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.02.17 18:46



Да, Биби, говорили сме за Олапариба. Не съм стигнала до него до сега, трябва да посваля маркера. Ами при положение, че нещо е безплатно, не е никак зле да се знае.

Знам, мило, за подкрепата - много пъти ме е спасявала, когато стъпя на хлъзгаво!



Lovu!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: batnacko]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.02.17 18:47



Благодаря ти, Ивенце! <3



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано24.02.17 22:14



Ти си боец,мила-доказала си го!Само напред и нагоре,ние сме с теб!!!!





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: iliana.k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.02.17 09:29



Силна прегръдка от мен! В добри ръце си, а за добавките, то май не остана нещо да не сме пили.

Въпреки всичко, можеш да пиеш смутита, зелени. Изисква повече време, но мисля, че е най-доброто.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: За тебе, мила!нови [re: Ekna]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано25.02.17 09:52



Катенце мила,
Прегръдки и от мен!
Не съм компетентна за новите лечения, но силно ти препоръчвам поне по време на вливките да пиеш един чай – цейлонски, казва се „Kidney Tea”. С него се спасих не само по време на терапия – тогава се бях подула като балон – два литра вода на ден, нищо не можеше да се отдели.
Точно сега също го пия, не ми се взема лекарство за отводняване, което трябва да вземам заедно с тези за кръвно и за сърцето.
А на твоята слънчева страна отдавна се радваме, да знаеш!
Прегръщам те силно!



Тема Re: За тебе, мила!нови [re: TheaO5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.02.17 12:29



Знам го, пила съм го и аз за бъбреци и дори сега го имам,че за татко бях купувала. Да, може, ще и го пийвам :)



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.02.17 12:38



Може... малко ме мързи да си ги правя... Но иначе машинката ми е под ръка.

Мисля да започна редовно Сударшан крия също. Това е интензивно дишане. Има подобно в психотерапията - холотропно дишане. Така ще обогатя кръвта с кислород.

Обмислям и конопеното масло... малко ме плаши, не смея още да се доверя, важно е от къде и как е приготвено. Краси от Бургас се е информирала доста добре, разказва, но ... ще видим.

Разбира се повече лимони, сода, бъз, саменто шуслерова сол 3 и други, които не съм спирала, но с някои от тях не съм била и много стриктна. Примерно ги пиех по 1 на ден, вместо 3 пъти.

Та така. Ще се справя. Видимо съм си в добро състояние и професорът каза, че нещата не са толкова драматични... каквото и да значи.





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано25.02.17 13:25



Много хубаво си се сетила за дишането! – един прекрасен естествен антиоксидант, учат на това и спортистите. (Що ли още не го правя…


Пак целувки!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор nikidi07 (непознат)
Публикувано29.08.17 16:34



Здравейте на всички! От една година Ви чета, черпя информация и се опитвам да прилагам част от споделеното! Жалко е че вече няма лекар който да отговаря на въпросите ни!
На кратко - как попаднах тук:
Майка ми на 61г. след месеци ходене по мъките и безброй небивали диагнози и изпити лекарства и поставиха диагноза папилиферен серозен кистаденокарцином III степен. Точно преди 1год. претърпя тотална хистеректомия след което биопсията ни разби Т3с Nx M1 .На 09,09,16 почна първа линия химия - паклитаксел и карбо платина. Първоначално бяха предвидени 6 курса, но в последствие направиха 8курса. Тя ги понесе стойчески, като всяка следваща химия ставаше по -тежка. Февруари 2017 беше последната вливка от 8-те. Март 2017 я пратиха на скенер (обикновен) който показа сенки в костите на таза, но тъй като яйчниковия карцином почти не метастазирал в костите ни пратиха на РЕТ скенер! Колко щастливи бяхме когато заключението беше че няма данни за рецидив в лимфогенно и хематогенно дисеминиране.
Не ми е ясно до ден днешен защо я пратиха на 25 лъчетерапии на малък таз и корем (целия Април 2017).И това мина.
Всичко си беше ОК! Чувстваше се чудесно, порасна и косичка, поканиха я да се върне на работа!
Така до фаталния Юли 2017- трябваше да иде на контролен и да започне адювантна терапия за 15мес. Маркера повишен, наличие на асцитна течност и т.н.
Тя рухна. Обясниха ни че има мети по перитонеума и черния дроб. Почна втора линия химия с Топотекан( за жалост не й понася- корема и расте със страшна скорост, болки навсякъде, не може да се храни и да пие дори вода). От Онкологията ни казаха че трябва да мине 4 химии( до тук са 3, но се съмнявам да дочака 4-тата). Почти не се храни, молих се на лекарите да ми изпишат нещо за болката - казаха рано е още.... Колко да чакам, каза да й давам Но Шпа, бусколизин и спазмалкон..... Че те и за менстроална болка не помага, а камоли .... и как по точно да ги дам на човек който от всяка глъдка вода връща.....
Моля Ви хора, който има дори малки наблюдения над тази диагноза кажете има ли шанс. Четох за новата операция на Перитонеална карциноматоза и HIPEC. Някой ако има близък който да се е подлагал, макар че незнам дали изобщо ще стигнем до там. Но няма да се откажа, ако знам че нещо ще повиши шанса й дори с 1% ще го направя... Но това от което най - много ме е страх да не удължа безмислено агонията й....
Започвам да губя надежда като я гледам как се мъчи и гасне... Моля, споделете опит...



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: nikidi07]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.08.17 11:13



Здравей, не знам дали някой тук би могъл да сподели опит, затова искам да те насоча към материал, който може да бъде от полза. Цитирам:

"С модерна програма за лечение на перитонеалната карциноматоза, отговаряща на най-високите световни стандарти у нас разполага Хирургичната клиника на Болница Тракия в Стара Загора, ръководена от проф. Юлиянов. По време на операциите, продължаващи средно 4-7 часа, се налага да се отстранят метастази от почти всички коремни органи, за да се осигури ефективност на интервенцията с HIPEC. Статистическите данни показват, че при така проведено лечение пациентите имат над 50% шанс за оздравяване."

Преди години проф. Юлиянов консултираше клуба ни, имали сме и лична среща с него - прекрасен човек и отличен професионалист, прилагащ световни иновативни практики в хирургията. Винаги се е отзовавал с внимание и ангажираност към нас, когато сме имали нужда от помощта му.
Така че може спокойно да се обърнеш към него за консултация и ако той прецени, да се заеме с вашия случай.



Стискам палци!

"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.