Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: faith5]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано09.06.14 16:41



Мила, аз също съм пила герисан по време на лъчетерапията, препоръчаха ми го лекарите, но и по време на химиото вземах хранителни добавки и я понасях по-леко. Не зная дали е от тях, но вярвах, че ми помагат. Пробвах различни и щом ми понасяха ги пиех. Може би при всеки е различно. Опитайте, може би ще помогнат. Аз не съм пила скъпи добавки, а български. Всеки сам преценява за себе си. Желая ви успех и всичко да е наред.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: faith5]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано11.06.14 17:08



Фейт, доколкото си спомням около 3лв. беше едното прахче(15лв. опаковката от 5бр.), но честно да ти кажа не съм напълно сигурна тъй като числа, дати, цени много трудно помня, но мисля, че това беше цената.

А за алергичните реакции - не се притеснявайте, те винаги предупреждават, че може да има такива, но много, много рядко се случва да се получат такива реакции, а и те(лекарите) знаят как да ги овладеят, така че няма страшно.


Успех!





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: faith5]  
Автор viara67 (член)
Публикувано15.06.14 21:18



За пробиотици определено препоръчвам Нормофлор. При много силна лъчетерапия в областта на корема и малкия таз нямах проблеми с червата - лекарите очакваха да получа разстройство, но за моя радост Нормофлор наистина свърши отлична работа и чревната флора се запази. Пиех по три таблетки дневно. Вземах едновременно с него и Деодан.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: mammita63]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано22.06.14 17:02



Момичета, здравейте отново!

Мамита, Тони, Вяра, благодаря ви за насоките!

Миналата седмица мина първото химио на леля. Тежки реакции нямаше, но 4 дни след вливането започнаха симптоми, подобни на грип/невропатия, която се проявява като болки, схващане и боцкания в ръцете, гърба, врата. Първоначално лекарката й каза да взема парацетамол. Пуснаха й кръвна картина, която показа леко занижени левкоцити (2.8 при референтна долна граница 4), за което й биха 2 инжекции (дексаметазон и някаква инжекция с растежни фактори). Сега започна да взема колдрекс (по 2 на ден), който й помага, но като премине действието му, отново се появяват същите оплаквания.
Сещате ли се за нещо алтернативно за преодоляване на невропатията, пуснах търсене в темите на клуба, но не открих нищо...



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: faith5]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано25.10.14 18:24



Здравейте отново!

Ще се опитам да побутна последното си питане за невропатия в крайниците, защото оплакванията на леля ми от изтръпване, болки и боцкания в краката е по-тежко отпреди (след 6-то вливане). Лекарите в Сердика подмятат нещо за Милгамма, но предвид рисковете от прием на витамини от група Б, търсим друг вариант...





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: faith5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.10.14 10:24



Мила, отговорих ти в темата за страничните ефекти.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: viara67]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано25.01.15 08:27



Описвам проблем с моя близка, около 40г., фертилна:
1.През 2013 е лежала за проблем с яйчниците в Света София в гр.София и е лекувана консервативно.
2.От 2 седмици беше отпаднала, тресеше я, от 4-5 дена коремът се поду, вдигна t, получи силни болки и отиде на лекар.
3. Образните изсл. са доста стряскащи - ту формация 15/20 започва от долния ръб на ч.дроб и стига до малък таз, но не инфилтрира околните органи, тя е с разнородна структура - на места плътна, на места течна, има и още 2 по-малки формации около яйчниците. В ч.дроб - в единия лоб - киста, в другия - хемангиом.Няма асцит.
4.СА125 - 63.350 (реф.ст.<35); ROMA фертилни - 13,34% , като <11.4 е нисък риск, а ROMA постменоп. е пак леко завишен - 32.29%, като <29.9 е нисък риск. НЕ4 е 63.22, като за фертилни реф.ст. е <70, т.е. в норма е.СУЕ-76mm/h;Hgb-129
Предстои операция, вероятно в Токуда, а въпросите ми са:
1.Там, добре ли е за такава операция?
2.Вие, препатилите, какво мислите за тези резултати? Иска ми се да й кажа нещо обнадеждаващо.....
Знам, че преди хистологията нищо не се знае, това й го казвам. Освен това, миналата година сестра ми беше в подобно състояние и махнаха голяма киста, която с времето се беше завъртяла по такъв начин, че започнала да се пълни с кръв много бързо и затова беше така нараснала.
Извинявам се за дългия пост.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: MamaD]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.01.15 11:11



Хм... трябва да призная, че не ми е известноккакво е ROMA...

Някой изразил ли е мнение, че така описаните формации са от яйчника?!? За нито една от тях не се казва категорично, че започва от яйчника или че е на самия яйчник. Асцитът е характерен при рак на яйчника. Странно ми се вижда и разнородната плътност.


А къде са били острите болки?
НЕ4 е в норма, а той е специфичен. СА 125 е неспецифичен и тези стойности не са много високи за да се каже с голяма сигурност, че е рак на яйчника.

Какъв е бил проблемът с яйчниците през 2013?

Важен въпрос: казваш, че е фертилна, но точно заради изричното упоменаване на този факт се питам дали случайно не са лекували стерилитет? Дали все пак не е приемала лекарства за стимулиране на овулацията?

Не казах много обнадеждаващи неща, но. .. на този етап и с такъв скенер наистина нищо не се знае...

Стискам палци! Пиши как се развиват нещата!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано25.01.15 17:24



Нещата могат и да се причислят и към бенигнен процес. Дано.
Да изчакаме хистологията и тогава ще коментираме.

P.S Винаги трябва да се каже нещо обнадеждаващо според мен, но не доколко лошо/добро може да е състоянието на пациента.
Малко ще се отклоня и ще се върна на нашата история.
След операцията неврохирурга се изказа: "едва ли не, че това е най-доброто", беше усмихнат развеселен напълно неадекватно поведение за ситуацията.
....към днешна дата това са най-гнусните лъжи, които съм чувала.

Редактирано от ilenkako-188816 на 25.01.15 19:44.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: ilenkako-188816]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано26.01.15 13:02



Ами, да такова е мнението, затова е насочена към гинекологична клиника, затова и не я приеха в общите хирургии на Пирогов.Аз просто съм пропуснала да уточня.
Стерилитет не е лекуван, а проблеми с цикъла. Болките, нали знаеш, вървят по нерва, но са в корема и ниско долу, отиват и към бедрата.
Аз също силно се надявам да е бенигнено. Ще видим....
Благодаря ви момичета!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.