Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор nikidi07 (непознат)
Публикувано30.08.17 13:04



много много благодаря!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: nikidi07]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.08.17 15:18



Когато можеш, пиши, за да ни държиш в течение.
А и всяка споделена информация е от голяма полза.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор nikidi07 (непознат)
Публикувано30.08.17 16:46



задължително....
Като за начало въпросната операция се прави вече и в Пловдив, в 2 болници (частни, но със договор със НЗОК): Еврохоспитал и Медлайн!
По наше настояване утре ще я водя в онкологията, където ще се опитат да източат част от асцита, за да я облекчат....
Ще се оптитам да говоря с лекарите да ми кажат как продължава лечението и да ме насочат към хирург.
Говорих и със Ст. Загора, но по телефона не могат да ме консултират, ще се ходи на място със цялата документация....
Ще пиша и дано бъда полезна на някого.....



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: nikidi07]  
Автор nikidi07 (непознат)
Публикувано30.08.17 16:51



аааа, вече имаме и болкоуспокояващи лепенки - от вчера вечерта!

Не знам дали помагат или е на психическа нагласа, но мама каза, че й помагали... Ще ги слагаме... Били безплатни, ама нали някой трябва да ми каже за тях и да ги изпише....
Това е скоро ще пиша! Дано да има нещо обнадеждаващо....



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: nikidi07]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.08.17 10:50



Е, поне малко да си отдъхнете от напрежението, а мама - от болките. Не знам кои хирурзи работят в другите пловдивски болници, но за отделението на д-р Юлиянов съм чувала, че условията са много добри, включително отношението на целия персонал. А това е много важно за психическото състояние на болните и нервите на здравите...

"Совите не са това, което са..."


Тема За ПАРП инхибиторитенови [re: TheaO5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.12.17 02:31



Слагам го и тук този линк, защото си касае яйчник (e, и гърда, де):





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.04.18 10:25



Отдавна не съм давала отчет, та...

ПЕТ показа намаление на обема и метаболитната активност на трите проследявани находки. Сега най-високата е 3,6, а другите са със suv max 3. За сравнение, в началото на лечението, най-високото SuvMax беше 13.

Маркерът, в началото на лечението беше над 500. Сега е 143, при норма 35.

Това е добра новина, принципно. Но, при предходния период, метаболитната активност беше спаднала с повече. Освен това, след 12 вливки с тежката артилерия, психически и физически, вече по-трудно понасям химиите.

Хемоглобинът е под норма, креатининът - над, а вените никакви ги няма, потъмнели и твърди. И т.н. Никога, преди, не бях и повръщала...

Схемата е цисплатина+етопозит+епирубицин.
И трите са яки, сами по себе си. Странна ми е тази комбинация. Още не съм получила отговор защо е такава комбинацията. Цисплатината ме повлия много добре някога, в комбинация с таксола. И тя си е точно първа линия за моя вид. Но етопозитът и епирубицинът се прилагат с приоритет при рак на тестис и рак на гърда. Какво се очаква при комбинирането им, за разлика от самостоятелно прилагане на цисплатина... ето това се опитвам да разбера, но не ми се получава... Може би ще платя за консултация с Дудов, но ще е след като разбера решението на онкосъвета, за да мога да задам и други възникнали въпроси по отношение на продължаването на лечението.

Сега, след като мина месец от последната вливка, повъзстанових апетита до някъде. Това ми позволява да коригирам малко храната и да пия хапове (добавки). Щото в последните месеци нито ми се пиеше, нито ми се ядеше. Така стигнах до това, че ям каквото ми попадне, само и само да усетя вкус и да ми е приятно да ям. А хаповете ми засядаха на гърлото и ме караха да повръщам, за това и тях по-мако приемах. Да не говорим за водата... Знам, че ще ми се скарте за това, но, това беше положението. Не можех при никакви обстоятелства да се накарам да пия достатъчно вода и хапове, нито да ям храна, която намразих покрай лечението. Чак взе да ме хваща страх да не залитна към анорексия, защото всяко хранене беше насила, без удовоствие. Свалих около 4 кг.

Сега вече позасилих нещата. Диетата е насочена към хемоглобина. Пия повече вода. И поднових засилени дози от Маоло, Саменто, витамини, сода.

Записах си и час за нефролог, да проверя състоянието на бъбреците, заради креатинина и леките болки в кръста, а и си знам, че Цисплатината си е токсична за бъбрека, макар да се прилага в днешно време на няколко дневно вливане. Предполагам, че ще се видят песъчинки и ще ми препоръчат чай Кидни, но, все пак, да ме видят на ехо и специалист да си каже мнението.

Та, така. В очакване съм на позвъняване за решението на комисията.

Рапорт даден

Редактирано от Ekna на 25.04.18 10:28.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано25.04.18 13:47



Рапорт приет, мило момиче!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: iliana.k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано25.04.18 16:35



Супер ! Нещата ,които правиш на емоционално и духовно ниво ,имам предвид това че помагаш на другите дава резултат !

Бързо да определяме майска среща за да се видим на живо !



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано25.04.18 17:22



Екне, и аз съм с тройна комбинация лекарства. За моите четох, че така дават по-добри резултати. Сигурно така трябва. Радвам се, че твоите са по- добри сега. И аз имам на някои изследвания отклонения, но засега не ги мисля. След скенера ще умувам. Поздрави и целувкиии!



Всеки изживян ден е една малка победа!


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.