Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.05.14 22:27



Когато говорим за избор на хранителен режим, добре е най-напред да изследваме Рн-то на тялото (може и в домашни условия с тест-лентички). Препоръчително е дори в началото този тест да се прави всеки ден, докато се уточни оптималният режим на хранене. Показанията ще покажат от какво се нуждае организмът за възстановяване и поддържане на алкално-киселинния баланс. А това, както знаем, е изключително важно в борбата с болестта. Другото са общи препоръки и невинаги са най-доброто за различните случаи.

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 15.05.14 22:47.



Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.05.14 09:11



Джулче, наистина много се говори и пише за киселинно-алкалния баланс, но дали наистина е така? Дали важи за всички тумори? Дали в отделните организми няма нещо по-важно, което да влияе?

До някъде вярвам в тази теория и аз, но не бих била толкова категорична. Официално не е признато от медицината. Не е изключено да е въпрос на конспирация от страна на медико-фармацевтичната индустрия, но кой може да бъде сигурен...

Киселинно-алкалния баланс е доста динамична величина. И, да, зависи много от храненето. И, да, доказано е, че се отразява за друг вид заболявания, но специално за рака не е много сигурно. Иначе лекарите щяха да ни го мерят на ставане и на лягане, а те не го правят.

Нека Фейт сама прецени, но нека знае, че това официално е още теория.

С най-голяма обич и уважение към теб и обширните ти познания!





Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: faith5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.05.14 09:19



Специално за Дървеница и аз разсъждавах така - че там има съсредоточие на специалисти с голям опит, както и други предимства. Но аз се махнах от там заради неколкократно разтегляне на циклите повече от предписаното в листовките на лекарствата.

Имат прекалено много пациенти. Лечението ми трябваше да се провежда на 21 дни, максимум 28. Последната капка беше 34 дневен период до насрочената следваща вливка, а това е повече от възмутително! Това е все едно да пиеш 2 дни антибиотик, да го прекъснеш и да започнеш след няколко дни отново.

А някой изказа и мнение, че може би по-малко опитните специалисти са много по-внимателни в работата си, не претупват. Може да има доза истина в това.

Сега съм в МБАЛ Надежда, където се премести и проф. Тимчева - за сега пациентите сме по-малко на брой, а това позволява по - близък контакт, обстановката е чудесна, ходи се с калцуни там. Имаме си собствена баня (боже, на какви неща се радваме ние, пациентите!) и т.н.



Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: faith5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.05.14 09:38



До колкото знам отстраняването на яйчници, матка, оментум и апендикс е стандартна процедура при яйчниковите карциноми. По този начин се застраховат. Казва се, че се реже "до здраво", т.е. до здрава тъкан.

In situ мисля, че означава начален стадий. Сигурна ли си, че става дума за сантиметри на Ту-формациите? Не са ли милиметри?

Добре е, че не виждат карциноза по перитонеума. Аз съм с мети там в момента и знам, че те никнат като гъбки след дъжд и трудно се унищожават, за това те никога не са добра новина.

Ами чудесно е, че коремните органи са б.о., както и, че не виждат увеличени ЛВ. Учете се да виждате добрите новини!



Да, асцитът се изследва. Обикновено в него има туморни клетки. Асцитът точно за това е неприятен, защото може да разнесе нещо. Но и аз имах асцит 2006 г. и нямах разсейки тогава.

Малко се учудвам, че са ви дали епикриза преди да е готова хистологията, но не е толкова фатално де. Така или иначе ще трябва да ви дадат под някаква форма и заключението след хистологията.

Успех!



Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: faith5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.05.14 09:40



Нека да си проведат онкокомитета там, не е излишно. Все пак те са те видяли отвътре. Ще дадат препоръка за последващо лечение.

Но никой не може да я задължи да проведе там лечението. До като стане хистологията ще решите.



Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.05.14 17:06



Не знам, Екна. Знам само, че алкално-киселинният баланс трябва да е в равновесие, което отговаря на Ин-Ян в източната медицина и философия.
Там храненето определено е начин за оздравяване и здравословен живот. А тук неведнъж сме чували, че можем да ядем каквото искаме и това няма никакво отношение към развитието на болестта. И колкото до това, дали очаквам официалната медицина да го признае и лекарите сутрин, обед и вечер да замерват този баланс - не, не очаквам. Поне не и скоро, твърде евтино и просто е.

Но поне е нещо, което мога сама да контролирам, ако пожелая. И знам също, че моя позната с тумор от 3 см на дебелото черво за няколко седмици го "сви" на 1,8 см. С алтернативи, медитация, алкализация (сода, джинджифил) и всякакви добре познати ни методи. Иска й се да отсрочи операцията си, за да има време да се пребори и с останалата туморна маса, но отговорът на онколога й е, че сигурно изследването не е коректно, скенерът не направен добре, не е разчетен както трябва и т. н. Какво да кажа при подобно предубеждение? Още повече, че в нашия материален свят се е наложило мнението, че колкото по-голям "неверник" си, толкова си по-реалистичен; от там следва и по-голямото доверие и уважение, което предизвикваш. Факт.

В същото положение е и хомеопатията. За "уважаваните" медици тя е чиста водица. И голяма доза внушение. Може и да е така, но при мен тя действа, на всичкото отгоре - почти светкавично, още след първия прием. Е, може да съм лесно внушаема натура, но защо алопатичните лекарства не ми помагат? Буквално съм отровена от химия без никаква полза, докато не открих хомеопатията, която ми решава проблемите.

В този смисъл съм съгласна, че всичко сигурно е много индивидуално, но пък има и общовалидни схеми, които вършат работа на доста хора. Затова за мен най-голяма стойност има споделеният опит - повече от заключенията на официалната медицина, която и до днес не може да реши дали аспиринът е полезен или вреден.

Екна, благодаря ти, че даде знак за дискусия! Надявам се тя да продължи, като спокойно може да надхвърли "територията" на рака. Имаме достатъчно теми, в които можем да споделяме на кого какво му е помогнало.
Хайде, разкрийте тайните си!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.05.14 15:30



Така е, храненето е важно. За съжаление нашите хранителни навици не са много правилни.

Много от древните рисунки в пещерите съдържат лъкове и стрели и убити животни. Вярно, животът им е бил по-кратък, но не само от болести, били са убивани от други племена, от животни и т.н.

Нашите баби са яли месо веднъж в седмицата, но май е било така заради недоимък. После нашите родители са имали маалко по-добър живот, но поради споменът от детството си за недостатъчност неволно все повече са посягали към месото. След това ние пък наследяваме техните навици и така.

Все повече хора спират месото или го ограничават до минимум, но това не трябва да става насилствено.

Проблемът при лекуващите се е, че храната трябва да е обилна, разнообразна, наситена за да може да се поддържа кръвната картина в добро състояние и да се продължава лечението. Но организмите са много различни. За това лекарите казват да си ядем всичко, защото не се знае какъв ще бъде отговорът на всеки отделен организъм.

Също така всеки вид рак е с различна структура, плътност, провокиран е от различни фактори и т.н. За това и има различни лекарства. За това и е толкова трудно да се открие универсално лекарство.

Повтарям се, но месото съдържа най-богат набор от незаменими аминокиселини, които нашите организми не могат да синтезират и трябва да се набавят чрез храната. В растителната храна няма такова разнообразие, т.е. те трябва правилно да се комбинират за да не се окаже недостиг на някоя от тях. Те влизат в състава на белтъка. Белтъчините са основната съставна част на всички клетки и тъкани в нашето тяло и са нужни за мускулатурата, за повече енергия и т.н. Недостигът им влие върху хемоглобина. Това е много обширна тема, на който му се чете има достатъчно инфо в Уики.

Разбира се, това не значи, че трябва да се прекалява.

По време на лечение РН-то се влияе и от лекарствата. По себе си съдя, че киселинността се увеличава (не съм го мерила, но понякога имам сериозни киселини след вливка. Ще го премеря следващия път.). Това идва да подкрепи мнението, че е добре да се стремим към алкализация за да възвърнем баланса. Но то си идва естествено, поне при мен. В тези моменти не ми се яде месо в концетриран вид, а само на супички и в минимални количества. Така, че организмът си подсказва - така и трябва да бъде - безусилно намаляване на количеството месо. От друга страна изобщо апетитът изчезва, но ние ако трябва се насилваме, заради последствията.

Желателно е да се придържаме към принципите на здравословното хранене, но без резки смени, големи ограничения и усилия по време на свален имунитет заради химията.

Но да се върна на връзката между киселинността и рака. В много статии по този въпрос се твърди, че раковите клетки са киселинни и правят средата още по-кисела; че произвеждат млечна киселина и, че се разпадат и умират в алкална среда. Но - кой го пише, къде го е прочел, изобщо как е стигнал до този извод?! Понякога се цитират и разни учени и медицински лица. Някои от тях бяха осъдени. Други никак не ги познаваме - дали можем да се доверим? Може да е обратното, да мрат в кисела среда...

Радвам се за твоята близка! Факторите, които са повлияли може да са най-разнообразни до чисто психологически. А може и да си права, че алкализирането е помогнало.

Не оспорвам препоръчителността на подържането на какъвто и да било баланс. Просто казвам, че в екстремални ситуации, когато организмът е подложен на атака от химични вещества не трябва да се правят драстични диети и промени, защото всеки организъм е различен и различно усвоява, разгражда и понася. А и че от две злини в даден момент се отдава приоритет на по-малката.





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: TheaO5]  
Автор mareto8212 ()
Публикувано17.05.14 17:16



искам да споделя как се развиха нещата при нас .направихме скенер дробове чисти бъбреци далак панкреас всичко което се вижда на скенер чисто.започваме химеотерапия заради високия туморен маркер.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: mareto8212]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.05.14 20:32



Успех, Марето и мама на Марето!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор mareto8212 ()
Публикувано21.05.14 18:59



силни болки в краката след химеотерапия.как можем да ги облекчим




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.