Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: mareto8212]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.05.14 20:14



Само докато се включи някой със собствен опит, предлагам тези два материала:


- цялата статия е интересна,
но последната й част е за болките в долните крайници, вследствие на химиотерапия.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: Buba67]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано21.05.14 21:30



Да, с раздвижването бяхме и сме доста упорити, както и с внимателното и постепенно захранване. Много ти благодаря за линка с храните!



Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: Ekna]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано21.05.14 21:36



Екна, тъкмо заради проф. Тимчева се бяхме насочили към Дървеница, бях чела много добри отзиви за нея. Но сега съм сериозно разколебана след като е напуснала... пък и това, което споделяш със сериозното забавяне на вливанията.

В МБАЛ Надежда заплаща ли се химиотерапията? Не съм много наясно, но има ли болничен престой при вливките?

Обръщам се с питане и към останалите - какви са впечатленията ви за химиото в другите онко центрове? Ще трябва бързо да се ориентираме. Хирургът в Доверие е казал, че по отношение на химиото работят с МБАЛ Сердика (http://www.mbalserdika.com/site/archives/882). Там завеждащ е Д-р Красимир Койнов, за който бях чела доста негативно изказване. Така че този вариант май отпада.

Редактирано от faith5 на 21.05.14 22:18.



Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: Ekna]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано21.05.14 22:13



Днес на леля са й махнали конците и се е оказало, че хистологията е излязла по-рано. Провели са и онкокомитет следобеда, който я насочва за химиотерапия.

Ракът е 3 A. Ясно, че това е трети стадий, но "А" какво означава? Пак ще се обърна към вас с хистологичния резултат, защото в темата за въпроси към лекарите не получих отговор за междинната епикриза.
"Окончателна диагноза: C 56 Ca ovariiorum 3 ст St post LHT cum adnexibus, omentectomia totalis et appenectomia
Хистологичен резултат:
Хистологично: цитология - мезотелни клетки с дегенерация, единични атипични клетки
Гефрир: папиларен карцином
Трайно изследване: срезовете показват нискодиференциран ендометриоден аденокарцином. Солидната компонента е прибл. 75% от тумора. Намира се инвазия по повърхността. Намира се инвазия в оментум. Описаният неопластичен процес засяга двата овариума поотделно.
Апендикс - лимфоидна хиперплазия
Ендометриум - атрофични промени
Миометриум - запазена хистологична структура
Маточна шийка - не се намира дисплазия на епитела
Серозен цистаденом на овариум без пролиферативна активност на покривния епител
Диагноза: нискодиференциран ендометриоден аденокарцином на левия и десен овариуми. Карциноза на перитонеум. Серозен цистаденом на десен овариум."

Какво означава "намира се инвазия в оментум" - че има разсейки там ли? А карцинозата на перитонеума предполагам означава, че той е сериозно засегнат. Този "серозен цистаденом" на десен яйчник какво би могло да значи??

Не знам дали този навик на лекарите да не обясняват нищо е за добро или не. От една страна, щадят пациента и не го затормозяват със сложни медицински обяснения (от които я разберат нещо, я не), но от друга, ако човек иска да научи нещо повече...

Редактирано от faith5 на 21.05.14 22:16.



Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: faith5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.05.14 00:17



Мила, иска ми се да не ти отговарам през телефона. Та ако мога нещо да кажа ще е като се прибера след вливката.

В последно време е аз не съм сигурна дали е добре да ни се обяснява детайлно...



Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: faith5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.05.14 00:21



То ако търсиш за всеки ще намерищ по нещо негативно.

Не се заплаща. Постъпва с талон 7 за хоспитализация.

Пътеката е 3 дни, а заради непрекъснати проверки от НЗОК се налага да се преспива. Понякога 1, понякога 2 нощи



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: mareto8212]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.05.14 00:27



Предполагам, че се касае за невропатия вследствие на завишена токсичност. Това, което знам е че се противодейства с групата витамин В, но задължително лекар трябва да каже!

Приема на вит В в ненатурален вид е деликатно; защото той стимулира бързо делящи се клетки като коса, нокти, туморни клетки.
Но при по тежки случаи може би се налага.

На лекар!!!


Извинявай, Екна, позволих си да поправя някои думички, защото телефончето ти ги беше изписало доста странно!...



Редактирано от *jull** на 22.05.14 08:35.



Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: Ekna]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано22.05.14 21:37



Екничка, благодаря ти за отговора! Мила и отзивчива, както винаги, дори в неособено приятен за теб момент. Прегръщам те силно и стискам палци химиото да мине възможно най-леко!

Консултирах се с моя позната-акушерка с дългогодишен стаж и съветът й беше да изберем МБАЛ Сердика за химиотерапията. Според нея това бил най-добрият екип за химио в момента (били напуснали ИСУЛ вкупом преди 2 години). Смятам да се доверя на мнението й.

Обърнах се към гугъл за някои от термините в хистологията, явно "серозен цистаденом" е доброкачествен тумор.



Тема Re: Препоръка за онкогинекологнови [re: faith5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.05.14 16:17



По някакъв начин МБАЛ Сердика и МБАЛ Надежда са свързани. Дават Надежда като филиал на Сердика. Разбрах го от една брошура в МБАЛ Надежда и там са описани като екип лекарите от двете клиники. Посочена е и една трета клиника в брошурата, но не я запомних, а в сайта не фигурира.


Просто за информация.


Успех, мила!





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.05.14 16:36



Проф. Тимчева прецени, че трябва да ми даде почивка. Малко се притесних отначало. Маркерът ми варива между 45-55 горе долу. Не е в норма. Скенерът е добър, но маркерът играе заради перитонеалните мети.

Каза, че твърде много химии съм направила и става твърде много токсичността. Макар, че на този етап нямам тежки симптоми, напротив. ПКК е близо до нормалната, нямам невропатии и т.н. Но наистина от края на 2012 съм направила 7+12 химии, една операция и камари образни изследвания.

Каза да си следя маркера и ако има голямо повишение да отида. Попитах какви стойности трябва да ме притеснят. Каза, че и над 100 да отиде пак не е много обезпокоително, защото е заради перитонеалните мети. Иначе ще се видим на есен.

Малко се шашкам от това. Веднага започнах да мисля за второ мнение, но има ли смисъл?! Да се овъртоля пак в притеснения и паника и да отида другъде, където вероятно ще поискат да вземат пътеката веднага? А и кой е толкова по-добър специалист от нея?! Може би наистина трябва да й се доверя и да си почина малко.

Ще трябва да си направя по-стриктна хранителна програма. Най-накрая да взема да се навия да посетя и диетолога на сестра ми, много била добра. До някъде ме вдъхнови за това днес и Фениксчето. Тя е ходила на диетолог и ще минава за известно време на суровоядство.

Една друга жена пък ползва Имунофан в момента и чакам реални отзиви от нея. Сега е на първа десетдневка от схемата. Разбрахме се да се чуваме и да ме информира.

Сега голямата питанка е дали да остана в неплатена или да говоря с ръководството да поработя, макар че никакви прогнози не мога да им дам, така че да преценят как да завъртят сложната схема на преназначения заради отсъствието ми. А и след повече от година и половина докато вляза в час и може да се наложи пак да завъртят персонала от няколко клона....

Нека да ми мине махмурлука сега пък ще видим...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.