Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.01.19 10:03



Професор Дудов е решил да ми даде тримесечна терапевтична ваканция, до края на м. март 2019. През това време да направя консултация с проф. Юлиянов за HIPEC и да се обадя на Върбанова. Да си следя редовно маркера.

Ако няма да правя HIPEC и продължа при тях в началото на април, препоръчват да съм сложила порт.



Маркерът още от юли е 86. Сега е 79. Относително постоянен е от доста време. Така че силно се надявам, че не ме лъже вътрешното ми чувство. Макар да има леко увеличаване на активността на 2 от метите, смятам, че почивката ще ме направи отново силна и позитивна, за да посрещам пак така смело следващите предизвикателства.

Ски ваканцията да започне СЕГА!

Прегръд.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.01.19 10:41



Супер, браво Екна, както винаги вътрешният ти глас пак не те подведе,
Прегръдка от мен и незабравима ваканция!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор anetoh (член)
Публикувано17.01.19 12:00



Разтоварващо, весело и много зареждащо преживяване ти пожелавам, Ekna!





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: anetoh]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано17.01.19 13:17



Подредиха се нещата ! Защото го заслужаваш.
Прекрасна ски ваканция ти желая ,Кате !
И въпреки ,че ще сте със Спас ...внимавай със ски - учителите !



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.02.19 11:30



Ами да докладвам.

Предадох поздрави от името на клуба на проф. Юлианов. Усмихна се и благодари



Както знаете, всички лекари и хирурзи искат да видят дисковете от скенерите, но хирурзите не се доверяват. Проф. Юлианов също каза, че каквото и да е образното изследване, не може да му се вярва напълно. Така че ще направи диагностична лапароскопия, ще огледа хубаво и ще прецени. Може да премине към оперативна лапароскопия, ако се налага. Няма да преприеме нищо по-драстично (като отваряне на корема с голям разрез), което не е обсъдено предварително с мен.

По време на лапароскопията ще прецени и дали да сложи химиотерапевтичен препарат и чрез кой метод. Но доколкото подразбрах от разговора, май нагласата му е за аерозолна химия. Обясних, че цисплатината все още си работи при мен, но, поради дългото лечение започна да причинява щети на бъбреците, изразено с повишен креатинин към момента. Той поясни, че няма кръстосана резистентност при платината, така че има варианти.

Както може би знаете, при методите HIPEC и PIPEC се изчислява коефициент, който е показателен за това дали може да се приложат към съответния пациент. Принципно, доколкото съм разбрала, методите са подходящи за хора без далечни метастази, но с метастази по перитонеума от различните видове рак в коремните органи, клетки от които могат да се прилепят към ципата обхващаща червата и да започнат да образуват там вторични тумори.

Предимството на методите е, че, когато терапията се приложи локално, а не по вените и през цялото тяло, тя може да бъде в стократно по-висока концентрация без да причини толкова много и силни странични ефекти и в същото време с мнного по-добър терапевтичен отговор. Освен това се нагрява до висока температура, нещо, което явно има значение, както стана ясно в последните години.

Знаете, че се предлага и един друг метод, който разчита на висока температура, а именно хирептермията, при която, обаче, се нагрява цялото тяло до максималната температура, която човешкото тяло би могло да понесе. Но този метод крие голям риск за летален изход.

Така че нагряването на химията явно има значение.

Професорът ме увери, че може да се очаква добър резултат, но трябва първо да изчисли коефициента и да огледа положението отвътре.

До няколко дни ще ми се обадят за дата на диагностичната лапароскопия. Датата ще е след около 20-на дни, което ме устройва идеално, понеже в началото на март имаме пак резервация за Пампорово и искам да се насладя

Така. Сега искам да споделя нещо друго, което ми се струва важно.

Имам приятелка, която, за жалост, не се чувства много добре, но от цялото си сърце й пожелавам някак чудото да се случи! Та, ще ви предам изводите, до които е стигнала тя. Ще си позволя да ги споделя без да цитирам име, но ми се струва много важно да го има тук като информация.

Тя е с рак на яйчника. Изглеждаше, че имаме един и същи рак, но не е така. След като ендоксан като поддържаща терапия спря да работи при нея, тя направи изследването за генни мутации при BRCA 1 и 2 и се оказа, че има тези генни мутации. И тогава тя мина на Олапариб, на когото се възлагаха големи надежди. Обаче се оказа, че не държи дълго. От нейния опит и от опита на други познати жени, се оказва, че държи положението месец, два или най-много 6 месеца.

Ако си спомняте, при мен се оказа, че няма тези генни мутации и аз донякъде бях разочарована. Сега тя ми каза: Изглежда, че си извадила късмет! Изглежда, че при нас, които имаме тези генни мутации, ракът е по-агресивен.

Междувременно тя прави HIPEC също. Професорът й беше приложил Таксол. Но междувременно тя разви чернодробни метастази и тогава проф. Юлианов е отказал да продължи с хайпека за втори път. Явно коефициентът е бил вече повишен...

Другото, което тя ми сподели е, че е направила изследването за чувствителност към препарати в Геномика. Струвало е 5000 лв. и е показало, че тя е чувствителна към лекарства, които са предназначени за рак на гърдата. Започнали са с едно от лекарствата, но маркерът СА 125 е скочил с десетки хиляди единици... Сменили са с друго, което е показано от изследването за чувствителност и маркерът е скочил още 10 000 единици. Сега е 45 000 единици. Не бях чувала за такива стойности. Тя не се чувства добре, но е жива! Стискам й палци и се моля за нея!

Но това, че маркерът продължава да скача неконтролируемо я кара да се съмнява в смисъла на тези 5000 лв., които е дала за изследването за чувствителност към химиотерапевтиците.

Лекуващата й лекарка смятала, че има и рак на гърдата, скрит. Защото този маркер също бил повишен.

Напомням, че изследването за мутации в гените се прави на хора от двата вида рак - гърда и яйчник. Явно има голяма връзка между двата.

Та така, мили хора! Продължаваме да стискаме палци и да се молим да устискаме, докато се появи Панацеята!

Прегръщам ви!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано21.02.19 12:02



Миличка, стискам ти палци, всичко ще бъде наред. Такова усещане имам. Целувки и прегръдки от мен!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: feniks_m]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано21.02.19 15:23



Ти си силно момиче,Катенце! Всичко ще е ок.





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: iliana.k]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.02.19 00:53



Да, мили мои, обнадеждена съм. Добре съм.

Лапароскопията е лека операция. Правили са ми такава преди да се разболея и ходих са си прекратявам болничния на втората седмица. Гледаха ме като луда тогава. Стигнах до директора на Майчин дом за да ми го прекратят. Така че възстановяването е бързо, наистина.

И ако успеем да унищожим и метите ще е супер.

Обичам ви и ви прегръщам!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано23.02.19 07:39



Обичаме те и ти стискаме палци ! Всичко ще е наред ! Твърдо вярвам.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано23.02.19 22:51



И аз имам предчувствие, че вървиш по правилния път. А и Пампорово те чака.


Дано и приятелката ти се оправи.
Спокойна вечер

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.