Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: limfoedemaнови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 16:21



значи това може би е нарушена функция на черния дроб ли?



Тема Re: limfoedemaнови [re: kaт]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано09.03.06 16:27



Неееееееееее, не го приемай така персонално - на нас просто ни казаха, че е от рака - затова и от системите целите ръце му бяха станали синин и не можеха да му намерят след това вена. Но дали е било от черният дроб - не знам. При него ракът беше на дебелото черво с разсейки в целият черен дроб и съмнение за разсейки в белият. За това в какво състояние е черният дроб доколкото знам се вижда от кръвната картина - показателите АЛАТ и АСАТ.


Гери - 27.10.04

Тема Re: limfoedemaнови [re: The Sun /cлънчицe/]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 16:58



благодаря ти се рак за информацията.Маи ми остава да се надявам само.Такмо бях решила,че се пооправя,защото кашлшцата и намаля /мисля че е от натанала/ и то какво стана.Вие пили ли сте натанал?



Тема Re: limfoedemaнови [re: kaт]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано09.03.06 17:16



Аз лично много вярвах във всичко, което бяхме чули и приложили на татенцето ми.....сега след време си обяснявам защо, кое и как може би се е получила - баща ми никога не бе боледувал, беш здрав, силен и едър мъж - до последно на него му се струваше сякаш шега, че е болен, че може би умира /макар, че ние го убеждавахме, че трябва да пие лекарствата и че ще се оправи/....отхвърляше едно по едно всяко нещо - и андийски билки, и мед, който майка ми беше ходила до Свищов да вземе от един билкар, и блатният аир, и Натанала - пи го 2 дни, след това каза, че повръщал от него и едва ли не започна да вика по нас, че го тормозим....а беше страхотен добър човек....много ме е яд и досега, че го послушахме и се опитахме да не го "тормозим" - т.е. да му даваме иска, не иска натанал....но как бихме могли??? Въпреки това от позицията на вече минало подкрепят твърдението - откаже ли се болният, изгуби ли вяра, че може да се оправи - нищо повече не може да чу помогне....не го допускайте.


Гери - 27.10.04


Тема Re: limfoedemaнови [re: kat]  
АвторNena (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 18:18



Кат, не знам за здравата ръка, но тази,към която е операцията не е ненормално да се подува, няма нищо общо с разсейките. Става въпрос за лимфните възли, които са извадени, както са писали други тук. Причини- много, но това , което знам е , че ръката трябва да се държи нагоре, кдлкдтд може, като лежи също да я вдига. Накарай я да прави упражненията, които е правила за раздвижване в болницата, да ги прави често за да разкара лимфния поток. Изобщо да не товари ръката, да не я топли и да не я държи на студено. Това е описано в книгата "Рак на гърдата", за която писах някъде във форума. Спокойно, нищо стрсшно няма, само е неприятно.



Тема Re: limfoedemaнови [re: kat]  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 21:31



Изчезна, но напълно чак след около 2 седмици. После на няколко пъти пак се появява и пак така масажирахме. На дпугата ръка нямаше, но имаше на крака. Забравих да ти кажа, че като мосожираш с леда е толкова студено, че чак боли. Като я заболи много избърсвай с кърпата ръката и продължи. Без почивките масажа трябва да е около 2 минути. Майка ме подсети, че правихме масажи и с "пеперудките" имаше ги по едно време по будките на спирките по 6-7 лева за масажи. Сега не се сещам как се казваха хапчетата за отводняване, но ще проверя и ще ти пиша.



Тема Re: limfoedemaнови [re: Nena]  
Авторvanjagg (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 20:35



От една позната (оперирана преди 7 години от рак на гърдата) знам, че е използвала и Лиотон гел при подуване на ръката. Иначе - трябва да се пази и да прави редовно упражненията за раздвижване. Тази моя позната си ги прави ежедневно и досега.



Тема Re: limfoedemaнови [re: kat]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 14:24



Отокът се повлиява от два курса по 15 дни (с едномесечна почивка между двата) с мек лазер.



Тема Re: limfoedema [re: vanjagg]  
Авторsiana (Нерегистриран)
Публикувано01.02.09 09:56



Кажете нещо за лечение на лимфоедем . Имало е предаване по някакъв сутрешен блок,някакъв апарат...Неудобно ми е да излизам от къщи. Намирам си трудно работа. ..На крака ми е и се вижда. Всяко излизане е съпроводено със принудителни ,,интервюта".Ама какво ти е? За това влязох в клуба да осведомя повече хора. Горчев го направи. Накрая ще го напиша на една тениска и така ще се разходя из Плевен. Не бих скачала ако за неадекватната му операция си нямаше причина.Но такава има .За нея друг път.С очите си го видях.



Тема Re: limfoedema [re: siana]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано01.02.09 17:15



а дали се получава по вина на оператора или от нарушеното дрениране на лимфния поток след лимфната дисекция?не при всички има повлияване от масажа,но облекчане се чувства.за съжаление не се изключват такива последици




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.