Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: пиceтo]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.10 15:16



Да помогна с още една информация:

Мими Стоилова – обучавала е цял живот рехабилитатори и масажисти на всички видове масаж. Много опитна и търпелива. Учебен център "АПОЛОН" – София, бул. "Хр. Ботев" 159 (до Централна гара); тел. 02/ 831 42 73.

Моля да споделяте тук впечатленията си и добрите може да добавяме към позитивния списък с лекари и клиники!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: пиceтo]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.10 15:36



Да помогна с още една информация:

Мими Стоилова – обучавала е цял живот рехабилитатори и масажисти на всички видове масаж. Много опитна и търпелива. Учебен център "АПОЛОН" – София, бул. "Хр. Ботев" 159 (до Централна гара); тел. 02/ 831 42 73.

Моля да споделяте тук впечатленията си и добрите може да добавяме към позитивния списък с лекари и клиники!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано09.04.10 17:28



Моята ръка се подува честичко,но преди 1 месец се поду много. Получи се много неприятен обрив от китката до лакътя и зачервяване нагоре по лимфните пътища. Кожните доктори казаха че е стафилококова инфекция,вероятно червен вятър. Пих 10 дни антибиотик в големи дози,даже искаха да ме вкарват в болница,но нямаше места. Като отидох при хирурга,който ме оперира,той се хвана за главата - ръката ми беше много надута и т.маркер скочи нагоре.
Назначи ми компреси с риванол на цялата ръка, 10 дни и да довърша антибиотика и пак на преглед,с нов т.маркер.
Вчера бях при него - т.маркера е тръгнал надолу,отока поспадна.
Сега продължавам с компреси със спирт и риванол на цялата ръка - 15 броя -през нощта и нов антибиотик - 6 дни.
Винаги го питам за масажи и всеки път казва -в никакъв случай.





Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: feniks_m]  
Автор tia maria (непознат )
Публикувано14.04.10 11:12



Feniks, да не би да чакат инфекцията да отшуми?
Сега си спомням,че Гяхов обясни за червения вятър-болестта продължава да е по лимфните пътища но ,,спи " и затова една евентуална операция крие рискове от незарастващи рани. Моята позната с билките ми каза ,че прави компреси с тях и кракът и става тъмночервен. Вероятно тя сама си активира болеста по този начин. Интуицията ми говори да не опитвам нищо освен масажи. Правила съм един курс в Плевен при Росица ? викат и Дебелата Роса. Не съм специалист ,но тя тя мачкаше ,натискаше, влагаше сила... По едно време ме пое младо момче, стажантче.Неговия масаж беше друг-леко ,сякаш проследява телефонен кабел. Аз му казах да натиска ,не ме боли...а то ме погледна шашнато и каза ,,Но този масаж не се прави със сила". Не зная кой прав кой крив , но движенията на двамата масажисти бяха различни!
В терапията ми бяха включени и магнити, поставяха ги на глезена.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: *jull**]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано29.05.10 17:12



Ето нещо за масаж в домашни условия:

Мисля ,че винаги трябва да е отдолу нагоре. За крака също. Дори и хигиенния душ вечер

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от tia maria на 29.05.10 17:45.</EM></FONT></

Редактирано от tia maria на 29.05.10 17:49.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано23.08.10 09:29



Моля ви за отзив-има ли положителни резултати при лечение на лимфоедема и какви , след каква терапия... Интересувам се от лимфоедем на крака,защото при ръката ми се струва по лесно... Можеш да си служиш и с другата все пак... Докато да куцаш непрекъснато... но крака ми толкова прогресивно отича, че скоро и това ще е лукс. Чувам ,че завършвало с ампутация,но ... Интересно ,уж ,, така се правят тия операции " , а няма хора на които да са направени... А как се определя кои лимфни възли да се махат-на десния или левия крак при положение че и двата са здрави ? Сигурно на лотариен принцип...



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.08.10 10:28



Ето едно споделено мнение за прочистване на лимфната система. Освен вкусно е и разхладително в жегите.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Терапия при Бойка Павлова- има резултатнови [re: Buba67]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано10.12.10 13:07



От вчера започнах терапия при Бойка Павлова,рехабилитатор към ВМА. Очаквах дежурното-тежко ,необратимо състояние итн.,но тя ме увери че резултати ще има още от първата процедура!
Е, вярно е!
Отокът-твърд като камък- днес вече е омекнал.
Гарантира ми сваляне на обиколките с едно 10-15 см !
Давам координати


Цената на една процедура за мануалния лимфен дренаж е 35лв.
Имам още информация за споделяне ,но утре...
Вероятно това е моето коледно чудо!



Тема Re: Терапия при Бойка Павлова- има резултатнови [re: tia maria]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано17.12.10 22:19



Налага се да спра терапията-заради лошото време. Трудно вървя с огромния си крак,неудобен транспорт

А резултати имаше и то какви! Намаляване на отока с 3-4 см. По леко се движех ,но...
За да не спамя ще предам съветите,които получих:
1.За лимфедемите е полезно движението-умерено.Например ходене по равен терен,без бързане ,равномерно.
2. Не е добре да се седи и да се стои дълго прав.
3.Операция никак ,ама никак, не се препоръчва-огромна опасност от инфекции.
4. Студъте особено вреден. Горещината също,но студът! ( И заради това спрях-изляза от кабинета с добър резултат и докато чакам автобус -30 минути, права- отново подувам.)
5. Полезна е морската вода,ама при залез (заради горещината)
6. Няколко пъти на ден-гимнастика. Стъпало в шпиц и контрашпиц, кръгове със стъпалото вляво и дясно, каране на колело във въздуха. То това и на линията се отразява добре



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: kat]  
Автор don_1953 (непознат)
Публикувано01.01.11 20:55



Здравейте! Аз съм сравнително нова във форума, досега само изучавах постовете ви, опитвах се да намеря между редовете това, което ме интересува. Имам много въпроси, но искам да започна с това, че на 08.12.2010 ме оперираха от РМЖ, в резултат на хистологията според комисията в болницата, където ме оперираха нямам нужда от никаква терапия(поне за сега). Моят въпрос е свързан с това, че все още(23 дни след операцията) под мишницата ми се събира лимфна течност и се налага да ходя на пункции. Лекарят не изглежда притеснен, но аз вече се притеснявам. Опитвам се редовно да правя някакви елементарни упражнения, за да не се подуе ръката ми, но ме интересува колко време смятате, че е нормално да се събира тази течност, според вашите наблюдения.
Надявам се

да съм попаднала в точната тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.