Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: limfoedemaнови [re: rehabili]  
Авторsiana (Нерегистриран)
Публикувано13.02.09 15:36



Точно по вина на Горчев е.Въобще не обсъди операцията с мен.Не знаех, че трябва да пазя крака си от топлина, от инжекции, не ми казаха НИЩО! Защото операцията е била ненужна и само с цел да се прилапат парите от здравната каса.Аз дори не знаех, че е махал лимфни възли.Но ако е само това на китка да го боднеш.Има нещо по-сериозно.
Горчев,знам какво направи миналото лято!



Тема Re: limfoedemaнови [re: siana]  
Авторrehabili (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 17:49



какво значи,че не е трябвало да те оперира,а иначе пак е често срещано явление лимфоедема



Тема Re: limfoedemaнови [re: siana]  
Автор Marи ()
Публикувано15.02.09 19:00



На преглед при Горчев за обсъждане на хормоналното лечение/за това го посетих/ ми назначи веднага операция на лимф.възли/да ги вади/,за да провери няколко.Даде ми веднага дата. Прибрах се в София ,обсъдих го и с други лекари и отказах операцията. Сега се замислям след прочетеното...дали въобще е било необходимо.....





Тема Re: limfoedemaнови [re: Marи]  
АвторSiana (Нерегистриран)
Публикувано16.02.09 16:25



Маги ,правят се много ненужни операции именно с вече споменатата цел.Не е моя измишльотина прочетох го в ,,Журнал за жената".Ще ти напиша и сайта за правата ни като пациенти (пак от там). За жалост компютърните ми умения са слаби,но всеки ден научавам по нещо. Плевенската болница не е на ниво. Преди години излезе във вестника нещо ужасно за д-р Янев -уж рак ,а аборт срещу пари...Но бебето проплакало...Самият ужас...Тръгнали да го горят ,изхвърлят, не помня вече какво...Но на една от мед.сестри не било платено, та пропяла. Ще намеря статията и ще я пусна. Но сега съм в чужд град и ми е трудно.На теб и на всички от форума пожелавам късмет .Смелост си имате!





Тема Re: Мануален лимфен дренажнови [re: Siana]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано17.02.09 15:03



Мануалният лимфен дренаж е уникален метод, чрез който спадат отоците, масажът се практикува единствено в Русе и София, търди д_р Невяна Стефанова. Според думите й най- голямата група пациенти са жени с карцином на млечната жлеза, при които се получава лимфен оток на ръката и мъже с онкологични заболявания на малкия таз, вследствие на които са с отоци в крайниците. Здравната каса НЕ поема стойността на процедурите.
Един сеанс на горен крайник е 10 лева, а на долен - 12 лева, допълва лекарката.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: Мануален лимфен дренажнови [re: nelgina]  
Авторsiana (Нерегистриран)
Публикувано18.02.09 13:34



Много благодаря! Намерих кабинета-ул.Независимост"№2.Дано ми помогне.
Напоследък има много предавания по тази тема,вероятно са открили лечение.
Чух нещо за някакъв доц. Андреев .Ако намеря допълнително инфо ще го напиша.



Тема Re: limfoedemaнови [re: rehabili]  
Авторsiana (Нерегистриран)
Публикувано18.02.09 14:21



Раничка на шийката на матката се лекува чрез обгаряне или в краен случай конизация,особено когато жената е млада и още няма деца. Операцията трябва да се обсъди с пациента.Няма да разводнявам повече темата.Досието си е в мен и ще питам кое как е трябвало да стане За по-сигурно ще питам в Европа.Няма да му осигуря душевен комфорт.



Тема Re: limfoedemaнови [re: kat]  
Автор avena (непознат )
Публикувано21.04.09 14:54



Здравейте, майка ми има рак на дебелото черво. 2 пъти я оперираха. Сега има едно подуване в областта на слабините. Подуването е като топче. За такива подувания ли говорите тук?



Тема Re: limfoedema [re: avena]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.04.09 14:58



Лимфедемата представлява подуване част от тялото /ръка, крак или др./ поради затруднена лимфна циркулация. За топчето първо се консултирайте с хирург онколог.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: limfoedema [re: Buba67]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано21.04.09 21:20



Да , права е Бубка-при лимфедената подутият крайник-ръка или крак е някак общо подут, оттекъл май най-добре го описва и болезнен..., докато това, за което говориш е вероятно подут лимфен възъл...така че трябва да се види от хирургът, който ви е оперирал...може да е обикновена инфекция-често се случва след операция да те заразят, а вие имате и две....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.