Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: limfoedemaнови [re: miriva_71]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.06.13 22:20



А защо не споделиш тук?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: limfoedemaнови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.06.13 11:15



Дамата сподели на зеления скайп, но така и не ми остана време

да ги кача. Но ето сега качвам инфото. Забравих, дамата подарява един такъв ръкав.

,

,




Ще помоля Мира да напише цените на ръкавите и да остави мейл за връзка. Важно е и дали всяка дама може да си купи ръкав и да го ползва или е нужно консултация с онколог и рехабилитатор?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: limfoedemaнови [re: Buba67]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано10.06.13 13:43



Не съм дипломирана още, но логиката предполага, че бандажирането и носенето на чорапи за компресия се определят индивидуално според: възраст, стадий на едема. Според това е различна и еластичността, и НАТИСКА ( mmHg) и времетраенето, продължителността за носене, и подложката за уплътнение.
Цветът на чорапа, ръкава, е една екстра за дамите

.

Не че се правя на умна глава, но определянето на силата на компресията е най- важно.
Баща ми е с разширени вени и не знам колко плътен чорап да му взема, преди да се допитам до специалист.



Тема Re: limfoedemaнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.06.13 14:36



Макар още да не си специалист, вече даваш важна информация.
Усещам как скоро ще си имаме един безценен физиотерапевт...
А умната глава си я имаш. Че и хубава на всичкото отгоре!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: limfoedemaнови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано03.07.13 23:55



Тези дни гледах епизод на ,,Смущаващи тела ". Жената все едно ми бе близначка-същата диагноза ,операция ,над 10 години с оток на крака. Оправиха я с липосукция. Това решение е ново за мен ,даже не зная с какъв лекар да се консултирам. Пластичен хирург ? А вие какво мислите ,някой има ли мнение ? Не казаха и дали ефекта ще е траен ,това е важно.



Тема Re: limfoedemaнови [re: Tia maria]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано05.07.13 17:28



Здрасти Тия,

според мен- каквато е причината за получаване на едем, такова трябва и да бъде противодействието.
Освен лимфем едем, сигурно си чела, съществува и ЛИП едем (не мога да намеря как е на български), който представлява натрупване на мастна тъкан, но не е израз на затлъстяване, просто мастната тъкан е променена и задържа вода. Но тук нямаме първоначално увреждане на лимфната система.

Следоперативния лимфен едем, при него е увредена лимфната система.
Но както казваш, и жената е имала операция. И са и помогнали с липосукция. Струва си да се проучи, но не знам колко ще струва това чудо.

Поздравче



Тема Re: limfoedemaнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано06.07.13 20:31



Мерси , Пиранчице ! За пари -нямам идея. Роднините ще плащат. Малко ме е страх от липосукциите ,нали имаше смъртни случаи преди време. Жената си беше в съзнание и наблюдаваше процеса ,не ми изглеждаше опасно.
Друго-от години спя лошо ,сега пия ,,Диклак за ставите и все ме кара на сън. Когато успея да се наспя изхвърлям доста вода и кракът ми на сутринта е мек. Може би се отпуска мускулатурата.



Тема ОСМОТИЧНОТО НАЛЯГАНЕ"ДЪРПА" ТЕЧНОСТ ОТ КРЪВТА В МЕнови [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано11.07.13 22:46



Всяка минута между артериалния и венозния край на капилярите се филтрира толкова течност, колкото е цялото количество на плазмата. Това става заради хидростатичното налягане на водния стълб, осмотичното налягане и артериалното налягане.
Артериалното налягане е малко. Само 140 милиметра живачен стълб. Хидростатичното налягане също е малко, защото това е само височината на човека. Но осмотичното налягани е огромно. В плазмата е към 6 атмосфери, тоест налягането в гума на камион.
Осмотичното налягане се получава заради частици, които са повече от едната страна, отколкото от другата. Където са повече дърпат водата към себе си.
Абсурдното е, че една голяма белтъчна молекула и един елементарен йон, например сол и то половината й, създават абсолютно еднакво осмотично налягане въпреки, че половината от солта е хиляди пъти по - малка от белтъчната молекула.
Тоест, ако ядете сол не е необходимо да сте двеста метра високи или да имате високо артериално налягане, за да имате отоци от течност преминаваща в екстрацелуларното пространство.
При филтрацията 90% се връща обратно в кръвоносната система, но 10% става на лимфа и по лимфната система пак се влива в венозната част на кръвообръщението. Тоест диетата не е нищо, а е нещо. Това е



Тема Re: ОСМОТИЧНОТО НАЛЯГАНЕ"ДЪРПА" ТЕЧНОСТ ОТ КРЪВТА В МЕ [re: Crasiva]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано21.08.13 08:52



Да докладвам по темата. Кракът ми е добре ,когато са спазени едновремено няколко неща:

-почивка
- сън
-масажи и превръзка
-безсолна диета
-отводняващи

Ако едно от тяхе нарушено ,повлича и другите. Тази нощ не успях да спя /ритъма ми е 2 безсънни и едва на третата 5-6 часа сън./
Пих отводняващи ,изхвърлих течност , но крака си остана твърд. Тъй като от безсънието ставам на парцал,а имам интервю /хубаво е раб. място,заслужава всякакво усилие / ядох соленки ,че поне малко да дойда в кондиция. И така...
Следобед тичане на един крак из София...
За масажите Руми е права-добри са ,но ефекта е краткотраен.Трябва да са налице и другите условия. А ако някой,който бори мети успее да се наспи щастливо и пълноценно-аз лично ще го обявя за свръхчовек.Аз не боря ,но проблеми-достатъчно. Всеки с дерта си.

Ако някой успее нека да преведе нещо от чуждестранния сайт . Как се справят тия хора?

И къде мога да се консултирам с пл. хирург онлайн ?



Тема Re: ОСМОТИЧНОТО НАЛЯГАНЕ"ДЪРПА" ТЕЧНОСТ ОТ КРЪВТА В МЕ [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано21.08.13 11:45



За цитрусовата напитка-може би става за спешни случаи.Иначе ми се струва ,че има риск от претоварване на бъбреци ,жлъчка и. т. н.

Хирурзи друсани от сексуални проблеми нямат място в операционните.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.