Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: limfoedemaнови [re: kat]  
Автор limphomed (непознат )
Публикувано19.11.09 05:58



Запитвания относно терапии или закупувания на уникалния немски Лимфомед
на 0878686119 или radka.simeonova@gmail.com
skype radka _simeonova



Тема Re: limfoedemaнови [re: limphomed]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано22.12.09 23:03



изцеждат се един килограм лимони и два килограма портокали и се смесват с два литра замразена и после размразена вода и това се изпива за един ден и после настава едно пикане ум да ти заиде а каква гадост се изпикава леле мале и всичко надуто спада за един ден това е за прочистване на лимфата

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: kat]  
Автор пиceтo (минаващ)
Публикувано24.03.10 22:30



Здравейте приятели, искам да попитам полезно ли е да се правят масажи при лимедем? От докторите знам , че не е добре това да става чрез каквито и да е апарати , но може ли класически масаж? Лекарства от рода на Ендотелон и Детралекс имат временен ефект и почти не помагат.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: пиceтo]  
Автор пиceтo (минаващ)
Публикувано30.03.10 16:42



Темата ми остана доста назад, повдигам я със надежда за отговор - моля ако някой има полза от класическият масаж или друг вид масаж прилаган при лимфедем моля да сподели, помагат ли , колко процедури са нужни и към кого трябва да се обърна - може би лекар физиотерапевт. Въобще прилага ли се в случая накаква физиотерапия.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: пиceтo]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано30.03.10 18:30



Писе, незнам дали ще съм ти от полза, но скоро преди месец може би гледах точно по тази тема в предаването Здраве, по БНТ. Имаше гости специалисти и беше представен център в София, с рехабилитатори. Можеш да потърсиш в сайта на БНТ, предаването има и имейл адрес, ако не успееш да се ориентираш в архива им. Желая ти успех.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: sunka75]  
Автор пиceтo (минаващ)
Публикувано30.03.10 22:15



sunka75, благодаря ти за отговора , ще потърся. Лека и спокойна вечер от мен!



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: пиceтo]  
Автор tia maria (непознат )
Публикувано09.04.10 12:57



В никакъв случай класически масаж! Д-р Желева от НОМЦ беше категорична,че е противопоказно!
Тук съм писала под ник ,,siana"
А аз ходих при доцент Гяхов от Св.Георги да питам за операция ,защото кракът ми е огромен. Но той не разрешава тъй като ще се отворят рани ,които може и да не зараснат.Не съм диабетичка ,просто това е ситуацията. Трябва с масажи поне да се спре прогресирането на отока.
Препоръча ми най -добрия рехабилитатор на София -Бойка Павлова .Тя е ходила в Германия на обучение и практикува нещо ново-пак отвеждане на лимфата с масаж, но по други пътища.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.04.10 13:08



Миличка, дай някакви координати на тази рехабилитаторка!
Вероятно и други ще се нуждаят от квалификацията й.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: *jull**]  
Автор tia maria (непознат )
Публикувано09.04.10 13:53



Доста съм разсеяна...
Тя е във ВМА -Клиника по физиотерапия и рехабилитация.
Телефони: 952 13 36
922 58 28
922 53 03
Не съм ходила все още .Цената е 20 лв на масаж. Необходими са поне 10 процедури.А след това -поддържане. Скъпо е но колкото повече нараства крайникът толкова повече нарастват проблемите.
В Плевен на моя позната й е помогнал билкаря от Сторгозия, но доста условно казано...Вярно е че отока й не е голям като моя, но непрекъснато прави червен вятър и ...не знам... Тези две болести са свързани по някакъв начин.
Адреса на билкаря нямам.Чух неща за лоша хигиена и се отказах.
По темата ще пиша още но сега бързам .
Динамичен и успешен ден на всички!



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор пиceтo (минаващ)
Публикувано09.04.10 14:06



Благодаря ти много за информацията tia maria, аз също в момента проучвам за рехабилитация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.