Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: K-Pax]  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано23.05.11 11:31



Чувам за някакви апаратчета за самомасаж при лимфедема ,вече и в България.Някой знае ли нещо повече?



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.06.11 12:43



ne_znajko

Ако някой има опит с лечение на ЛИМФЕДЕМ на ръката, след операция за рак на гърдата, моля да сподели.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 23.06.11 12:44.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.06.11 12:44



Вариантите са няколко:

Масаж с уред за лимфомасаж, ръчен масаж, алтернативи.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.06.11 12:47



Може да посетите центъра за рехабилитация в онкологията в Дървеница. Препоръчвам Д-р Желева. тел 8076 280 на центъра.

Програма Виктория -



Рецепта за сваляне на отока: <a target="_blank" href="http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?
Board=rak&Number=1950696146&page=0&view=collapsed&sb=5">http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?
Board=rak&Number=1950696146&page=0&view=collapsed&sb=5</a>

Има и четвърти вариант: ръчен масаж, има дами, които са доволни от тук:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от *jull** на 05.07.11 08:14.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: Buba67]  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано30.06.11 18:26



Копи -пействам два отговора ,които дадох в друга тема. Нека информацията е събрана на едно място.
1.Правен ми е мануален лимфен дренаж(MЛД. Той се прави на цялото тяло,започва от шията.След него крайникът става мек и спадането на отока е видимо-още след първата процедура. Движенията не мога да ги определя-но да кажем като избутване на отока по-нагоре и нещо като прибиране, събиране на лимфата към по-голям съд. На сгъвките има ,,изцеждане,, ,защото там се прекъсва лимфния поток. Не съм специалист,извинявай ,че обяснявам така. Терапевтката трябва да е изкарала курс по МЛД и да има сертификат.И дори тогава си има специфични особености, които те си знаят. Лимфата трябва да е разнесена равномерно, а не да я избутат от крака ти ,а тя да се събере на кръста ти примерно.
В моите процедури са включени и гимнастика и дихателни упражнения.Завършва с превръзка, иначе няма смисъл.Бинтовете са особени , не са евтини и са лични на пациента. Под тях -подложка ,за да не се врязват в крака.В Плевен уж ми правиха МЛД ,но нямаше нищо общо, вероятно е бил обикновен противооточен,който не е за лимфен оток и вреди. Така и стана.


2.Още нещо се сетих-ако някой бори разсейките всякакви видове масажи са забранени-защото ще спомогнат разнасянето им. В никакъв случай-направо си е престъпление!

Ако някой иска да пита нещо с удоволствие ще помогна. Може и на лични. Влизам всеки ден, но -Флорчето да не чете!-нямам време да пиша.



Редактирано от tia maria на 30.06.11 18:40.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: K-Pax]  
Авторdon_1953 (Нерегистриран)
Публикувано01.07.11 14:32



Днес отново се върнах към форума, не защото имам нужда, а просто да си "сверя часовника" и чак сега се сетих, че не съм Ви благодарила за съветите. За щастие два-три дни след като Ви писах ходих при хирурга си, който каза, че се притеснявам напразно, лимфната течност е в незначително количество и сама ще се разнесе, както и стана. Сега съм добре, снимката на белия дроб е чиста, коремните ехографии също, туморните маркери са в норма и т.н. Да не се хваля много, че дявола си няма работа... Всъщност исках да ви благодаря за отзивчивостта и в най-скоро време чакам да чуя подобни новини като моите и от вас!



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: don_1953]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.07.11 16:06



Ами тичай да се отчетеш в ДОБРАТА НОВИНА", че на воля да те поздравяваме!



Иначе не смеем да спамим темата, че имаме едни модератори-и-и-и...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: *jull**]  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано01.07.11 16:37




Още нещо и как изглеждат превръзките също.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор пиceтo (минаващ)
Публикувано01.07.11 22:15



Здравей Тиа Мария! Искам да те попитам - при хора които имат разсейки, какво можем да направим за лимфедема? Ендотелон сигурно знаеш , че не помага мислех за мануален лимфен дренаж но след като прочетох мнението ти доста се притесних май не бива да правим масажи. Свързах се със Бойка Павлова от ВМА,разказах и нашият случай по телефона, но иска да се видим - има ли смисъл от подобно пътуване?



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМА [re: пиceтo]  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано04.07.11 20:24



Писе, мила , със сигурност зная че масажи при онкоболни се прилагат в 2 случая.
1. Когато няма разсейки
2. Когато всичко е загубено, да се облекчи състоянието на болния и да си отиде без болки.Тук е ефективна Боуен -терапията, пускала съм тема, ще я изровя, но дано не потрябва на никого!
Мисля си , защо не ми напишеш на лични подробно за състоянието на майчето-ако не бъркам-и аз ще го разпечатам и представя на Бойка. Тя е изключително принципна и няма да ви даде лош съвет! Едно пътуване до София-майната му на парите , но са нужни!-в това нестабилно време, ту дъжд ,ту слънце...
Ако нещата станат така... Да опитаме!
Прати епикриза , скенер, каквото трябва.
А ако все пак се стигне до пътуване, ще ви посрещна , ще ви упътя бързо ,въобще на линия съм.
Защото ...,,За какво живеем, ако не за да си помагаме един на друг"
Чудесна мисъл, не е моя , де...
Миличка , изпращам ти всичките си добри душевни сили ! Аз успях, ще успееш и ти!
Е , сега звуча като в,,Бялата лястовица" , но нали е за добро...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.