Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема МАСАЖнови [re: Tia maria]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано02.02.14 10:37



Здравей, Тиа Мариа! Никаква разлика след хомеопатията. Аз ходя на масаж всеки ден и постоянно нося ластичен ръкав. Като го махна ръката ме моментално се надува и втвърдява. Опитах да не го махам нощем, но се получи рана от ластика под мищницата, което не бива да се допуска. Новото при мен е следното: дъщеря ми поръча по интернет от САЩ ръкав с компресор за масаж при лимфедем. Предполагам, че е като тези, които ги има в някои здравни заведения в България. Ръкавът има 4 камери, които се надуват една след друга, после спадат в обратен ред и такасе получава масаж. Пише, че е допустимо до 4 часа на ден. Аз го включвам сутрин и вечер по 2 часа. След масажа ръката ми е "смачкана" и мека. След това пак се надува, но е по-добре от преди. Обаче този апарат е много скъп, но като помисля, че аз за масаж съм дала над 3000лв. и няма полза... Дъщеря ми намери в нета втора употреба компресор и ръкав и струваше към 500$. Новите са над 2000$.

Редактирано от rumikad на 02.02.14 10:38.



Тема Re: МАСАЖнови [re: rumikad]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано03.02.14 10:19



Виждала съм такива , но кракът ми не може да се пъхне в тях! Много са тесни ,тези за краката имам предвид,почти като за нормален крайник. Било стандарт ! Ох, ама нали е за хора извън стандарта !Има ги в някои физиотерапевтични отделения ,частни студиа за масаж и.т. н.

Руми , ти си знаеш ,но да повторя - и най -микроскопичната раничка може да предизвика инфекция! Вече нося постоянно в чантата си Гентамицин -гел и ако се наложи веднага мажа. Инфекцията запушва допълнително лимфните съдове ,а това вече е капакът !



Тема Re: МАСАЖнови [re: Tia maria]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано03.02.14 22:40



Зная, че трябва да се пазя от нараняване. А за размера на масажния ръкав - и на мен не ми се събира ръката, въпреки че изпратихме размерите. Аз го разпрах, разширих с плат и сега го завъртам на разни страни. Все повече мисля, че помага, защото днес няколко души ми казаха, че ръката ми изглежда по-тънка. Сега съм го включила и чукам по клавиатурата с един пръст с лявата ръка.





Тема Re: МАСАЖнови [re: rumikad]  
Автор pipinik (майка на мацка)
Публикувано24.04.14 09:42



Здравейте,
изчетох цялата тема и искам само да допълня мнението на специалистите по лимфология в Австрия и Германия, които препоръчват използването на апаратите за компресия на лимфедем само в комбинация с мануален лимфен дренаж, и то при определени състояния.
В момента лечението на лимфедем в тези държави се провежда с комбинирана физикална противозастойна терапия. Повече информация може да прочетете




Редактирано от Buba67 на 24.04.14 10:48.



Тема Re: МАСАЖнови [re: pipinik]  
Автор kykлeнcka пиpaня (ентусиаст)
Публикувано24.04.14 13:19



Да, защото само мануалния лимфен дренаж може да освободи лимфните възли на шията, накъдето всъщност трябва да се придвижи застоялата лимфа. С апарат за интермитираща компресия това няма как да се постигне.
Дето се вика- ръка да пипне.
Специалистите препоръчват, обаче касите дори и там нямат пари за да отпуснат повече от 3 мануални лимфни дренажа на терапия. Затова всички пациенти минават на конвейер с апарата, със спорни резултати.



Тема Re: МАСАЖнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано24.04.14 21:17



Аз веднага след операцията започнах мануален лимфен дренаж. Ходих всеки работен ден 8 месеца без резултат. После още половин година всеки ден и пак нищо. От три месеца всеки ден с компресионния ръкав и веднъж в седмицата на масаж. Ръката ми е все по-зле. Вече ме боли много, не мога да си свия пръстите, не мога да хвана нищо. А е дясна ръка. Вече нямам надежда за оправяне, защото освен непоправимо прекъснатите лимфни пътища след премахването на 13 лимфни възли имам и метастази. Може би затова при мен е толкова зле положението. Скоро четох, че по света вече се отрича премахването на лимфни възли.



Тема Re: МАСАЖнови [re: rumikad]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано24.04.14 22:04



Руми, нямам лимфеедем, макар, че са ми премахнали 24лимфни възела. Може би не е от значение премахнатият брой възли. Аз и досега спя с ръката нагоре, за да няма застой на лимфна течност. Поне така си мисля че е правилно. След операцията правех много упорито гимнастика за раздвижване на ръката и сега я движа спокойно. На всеки е различно. Успех, миличка!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: МАСАЖнови [re: mammita63]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано24.04.14 22:33



Аз след операцията стриктно правех гимнастика и си стигах лявото ухо над главата, но постепенно ръката ми се обездвижи, защото много се поду и боли. Всъщност се поду още в болницата и никога не е спадал отока, но последните месеци е ужасно подута. Аз понасям болка, но вече става непоносимо, не мога да спя. Според някои лекари е лошо направена операция. Аз не упреквам никого. Четох, че лимфедемът е почти неизбежен при диабет, наднормено тегло и тютюнопушене. Аз отговарям на всички условия. След операцията не пуших няколко месеца, после пак започнах от време на време. Сетих се, че не съм виждала тук да се коментира - има ли пушачки? Разбира се зная, че не трябва да се пуши.





Тема Re: МАСАЖнови [re: rumikad]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано24.04.14 23:37



Аз също пуша, но съм ги намалила. Никога не съм ги спирала. Знам, че не трябва, но засега при мен всичко е наред. Ако се появят проблеми, сигурно ще ги спра. Възможно е и от операциите на всеки да е различно. Моята операция е много добре направена, дори външно. Надявам се и вътрешно да е така. А и от химиото доста наддадох килограмите, но все пак се грижа да не качвам много.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: МАСАЖнови [re: rumikad]  
Автор pipinik (майка на мацка)
Публикувано25.04.14 10:12



Наистина се опитват да правят операциите по-щадящи за пациентите, но колко лимфни възли ще отстранят - това преценяват хирурзите. Статистиката показва, че около 20% от оперираните пациентки получават лимфедем, но това зависи от много фактори, а не от броя на отстранените лимфни възли.
Не мога да кажа, защо не си получила подобрение от мануалния лимфен дренаж, но наличието на метастази също може да усложнява лимфедема.



Редактирано от pipinik на 25.04.14 10:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.