Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.07.11 21:04



Заинтересува ме с Боуен-терапията като доста универсална, нежна и ефективна.
Знаеш ли в София добър специалист и евентуално какви са цените?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: *jull**]  
Автор whitelilly ()
Публикувано04.07.11 22:25



Масажът активизира кръвообращението, затова се счита за противопоказен. Но дали това се отнася до строго локален масаж, чиято локализация няма нищо общо с тази на разсейките? Питай лекар.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: whitelilly]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.07.11 22:27



Видях, че дори се организират курсове, посочено е име, телефони...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор пиceтo (минаващ)
Публикувано04.07.11 22:38



Скъпа Мария, благодаря ти за вниманието и съдействието . Ще ти пиша на лични подробно и ще изпратя епикриза . На днешно време рядко се срещат хора като теб, съпричастни и с добро сърце. Ще отсъствам десетина дни от Сливен но когато се прибера ще изпратя всичко. Благодаря ти предварително миличка ! Лека вечер!



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: пиceтo]  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано04.07.11 23:04



Бяла лилия, мануалният лимфен дренаж е на цялото тяло. Повече се набляга на засегнатия крайник ,но... Аз съм питала специално ,за да бъда полезна на хората в клуба. Отговорът е ,,При разсейки не и не !"
За Боуен -техниката-същото.Утре ще споделя още.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор whitelilly ()
Публикувано04.07.11 23:42



Извинявай, не знаех.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.07.11 08:16



Интересувам се за Боуен-специалисти и цени извън темата за рака.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: *jull**]  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано05.07.11 09:59



Whitelilly ,не се извинявай ,слънце ,просто се доуточняваме.


Джул ,със сигурност зная , че Бойка Павлова ходи на такива курсове ( по Боуен) и практикува , но цени не мога да кажа. Гледам в сайта е обявено 50 лв, но те имат промоции ,отстъпки...
А Боуен терапията е нещо много хубаво за други заболявания. И май има различни Боуени-за щитовидна, за ставни и т. н.
Сещам се , че Ру сподели нещо за Боутек-според мен е същото, съкращение от Боуен и техника, като нармаг...
Ру да се явява бързо онлайн!



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор Ру ()
Публикувано05.07.11 11:30



Привикаха ме и идвам :)
За боутека - да, това е друго име на боуен.
Аз ходя ето тук:

Arcos MAGAMA
София, ул. Люлин планина 33
тел: 02/851 87 89; 0895 874 877

Работно време:
Пон. – Съб.: 10.00 - 19.00
Петък и Неделя: почивен ден

Струва 20 лв една процедура, обикновено трябват 2-3, за да се усети резултатът. Ако човек очевидно трябва да ходи доста, има и намаления (неофициални). При "осакатени" хора след лъче и химиотерапия, трябва повече, за да се усети подобрение, но ефект определено има (особено като ме боляха ставите и костите преди месеци..). Рехабилитаторът е печен и си знае работата. Това не е стандартен масаж, много е щадящ - няма щипане, мачкане, разтриване - въздейства се на ключови места, като основа на гърба, прешлени, колена, ходила, глава. Съответно няма ограничения за прилагането му, може и при метастази, свръхчувствителност при допир, тн. Ако човек се притеснява за нещо, като например не иска да му се влияе на някои органи, лимфна система, оперирани места - обсъжда го предватително.
Ако ви трябва още информация, насреща съм :).

Happiness is a state of mind.


Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано24.11.11 13:11



Сайт създаден от пациенти с лимфедема.


Много информация...Май има и алтернативни методи... Супер ! Ето хубаво мотивче да захвана английския най -сетне сериозно.
А за лечение на лимфедеми с прекрасни резултати може да се похвали клиниката на професор Фьолди в Германия,мисля че беше в Шварцвалд. Имат сайт ,утре ще го издирвам.

Редактирано от Tia maria на 24.11.11 13:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.