Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: don_1953]  
Автор дoц. д-p Teoдocиeвa (непознат)
Публикувано01.01.11 22:43



Ако трябва да бъда искренна с вас , а прочетох и предишните коментари , това нарушение в циркулацията на лимфата е много трудно лечимо ! Методите описани по-горе са благоприятстващи, освовно тези свързани с рехабилитационни дейности , но те третират последствието ,а не първопричината !!! Аз бих Ви посъветвала да приемате сутрин на гладно по едно парченце бял тамян - просто го глътвате в продължение на 10 дни . След това правите два месеца почивка и после отново десет дни ! За повлияване на тежките утоци е удачно да поемате Дехидратин Нео по една таблетка на ден и Витамин C желателно е да е с удължено освобождаване !!! За съжаление аз като лекар ви казвам отново терапия,третираща последствията , а не причината , но просто до такова ниво е достигнала медицината !!!

Усмивката е най-силното лекарство



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: дoц. д-p Teoдocиeвa]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано03.01.11 11:28



Много ви благодаря доц. Теодосиева!
Да вметна ,че това чудо -лимфедема се изписва по различни начини и съответно в Гугъла излизат различни неща.
Мила don_1953 , потърси и друго мнение за терапиите и чевръсто ги започвай-да не се нагласиш като мен-кварталния магазин да ти се струва Еверест. Крайниците се раздуват много бързо и могат да нараснат до 12 пъти! Да попитам -другият ми крак застрашен ли е-при мен са махнати лимфни възли: 0, 1,2,3,4,5 ,0`,2`3` ? Благодаря предварително.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано04.01.11 09:09



Поправка: 5-ти не е махнат .Увлякох се в изброяването.



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: tia maria]  
Автор дoц. д-p Teoдocиeвa (непознат)
Публикувано04.01.11 17:39



Да за съжаление има вреоятност и за другият ви крайник ,тъй като премахването на толкова много лимфни възли е довело до нарушение в циркулацията на лимфата в организма . Освен тези начини за повлияване на общото състояние ,които съм посочила , ви препоръчвам вечер да провите следните масажни процедури. Свивате дланта си на юмрук и с предната част на свитите пръсти силно натискате и разтърквате крайниците си , като посоката е от крайника към туловището ! Дори и болката да е много силна не се притеснявайте да разтривате активно !

Усмивката е най-силното лекарство



Тема Re: ЛИМФОЕДЕМАнови [re: don_1953]  
АвторK-Pax (Нерегистриран)
Публикувано06.01.11 19:05



Здравей! Дренажите, които поставят, при някои се затварят по-бързо. Предполагам, че при теб е зарастнал изходът, след като са отсранили дренажа и затова все още се събира лимфа в областта на раната. Явно при много малко хора се случва и това след такава операция. Аз ходих на превръзки до 21 дни след операцията, някои други пациентки по 26-27 дни-май това е средно-статистическия период, но при нас нямаше такива усложнения. Аз бих попитала лекуващия си лекар какво да очаквам, ако не си доволна от отговора, винаги имаш право да чуеш и друг лекар! Успех и искрено се надявам вече да нямаш нужда от това, което написах :-) !



Тема Re: limfoedemaнови [re: adiortoti]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано04.03.11 15:15



Тази рецепта има страхотен ефект! Благодаря Адио и Бубе!



Тема Re: limfoedemaнови [re: naneta1]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано04.03.11 15:23



Благодарностите са за рецептата с лимони, портокали и вода, че както се лепнах накрая нищо не ми се разбира....



Тема Re: limfoedemaнови [re: naneta1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.03.11 15:52



Нанетка, я кажи какъв беше ефектът?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: limfoedemaнови [re: *jull**]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано04.03.11 16:06



Поразителен! Всичко спадна, а беше направо страшно от рамото до пръстите ръка-възглавница! На вкус е приятно, е живота в тоалетната - трудно е да се нарече романтичен, но.... си заслужава. Мисля да го повторя, защото съм болна и пак се надух отвсякъде!



Тема Re: limfoedemaнови [re: naneta1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.03.11 16:09



А колко се получи общото количество, което трябваше да изпиеш?
Е, то зависи колко сочни са лимоните и портокалите, но все пак...
А водата 100% ли я замрази и как я размрази - на стайна температура ли?
Защото има един начин с протиева вода, която е много полезна, но по-бавно се прави.



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.