Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ОСМОТИЧНОТО НАЛЯГАНЕ"ДЪРПА" ТЕЧНОСТ ОТ КРЪВТА В МЕнови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано16.10.13 21:29



Да благодаря на ,,новачката" TNBC благодарение на която разбрах,че черния бъз е силен диуретик. Ще го пробвам !
А аз докладвам : два пъти ме повтаря еризипел. Пия антибиотик - Аугментин ,но той съдържа хидрогрупа. И кракът ми се надува... надува... Вода почти не отделям,всичко като инжектирано отива в крака. При еризипел са противопоказни
превръзки и масажи. Трябва да се изтърпи до свършването на антибиотика. И още нещо -при повторно лечение Аугментина вече ставал слабо ефикасен . Ще се появя на срещата в пълния си блясък,а след това ще мисля за болница и друго лечение.



Тема Re: ОСМОТИЧНОТО НАЛЯГАНЕ"ДЪРПА" ТЕЧНОСТ ОТ КРЪВТА В МЕнови [re: Tia maria]  
Автор kykлeнcka пиpaня (ентусиаст)
Публикувано16.10.13 21:39



Ах тиии, колко знаеш! Тамън чета за еризипела, и че е контраиндикация за мануален лимфен дренаж. В Германия съм, и много тежък материал, а бандажирането направо се оплитам, ще има на изпита и такъв елемент.
Лекувай я таз инфекция. Но ти си знаеш, няма какво да те уча.
Поздрав от Долна Саксония





Тема Re: ОСМОТИЧНОТО НАЛЯГАНЕ"ДЪРПА" ТЕЧНОСТ ОТ КРЪВТА В МЕнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано17.10.13 07:55



ТиаМариа, събирай сили и и усмивки за срещата. Това с червения вятър е много неприятно, имам обща представа за това как протича и защо, между другото четох, че се лекувал с антибиотик от рода на пеницилините,. Аугментин съм давала на малкия, даже при 2 поредни разболявания от около 7-8 месеца и му действаше, но при теб е различно..
А за моя едем вече не знам кога ще се появи и кога не, основоното е да не задържаме течности и да се храним малко с леки храни. (Това го установих от моя опит)



\\\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \\\"

Тема Re: ОСМОТИЧНОТО НАЛЯГАНЕ"ДЪРПА" ТЕЧНОСТ ОТ КРЪВТА В МЕнови [re: kras4o_k]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано19.10.13 22:47



Изтегли си от някъде някоя патофизиология и виж на отоци. Много внимателно слушах какво се каза за събирането на течностите, даже заради тебе зададох въпрос на главния асистент и той с две думи ми каза, че при операция не могат да се махат лимфни пътища, които после ще трябват и, че венозната система също поема част от водния баланс.
Ти трябва сама да си ги прочетеш тези неща. При жаждата има вариант клетките да са жадни, а междуклетъчното пространство да е пълно с вода. Може и обратното, в клетките да е суша, а в междуклетъчното пространство да е наводнение.
Гледала си филмите за Дивия запад и как в пустинята на ранен и изгубил много кръв човек не му дават вода колкото и да ги моли. Просто с кръвта се губят и много осмотично активни вещества, които дърпат вода и ако те се заменят от чиста вода тя ще се втурне в клетките, защото осмотичното налягане я кара да отива навсякъде където има по - малко вода, а повече соли или белтъци. За осмотичното налягане една структура се брои за едно, тоест солта е от натрий и хлор и това е две, а някакъв огромен белтък е само едно. Тук размера няма значение.
Прочети какво може да влезе в клетката и какво не.
Има смахнати неща като мокра жажда, тоест имаш оток, а ти се пие, защото диетата богата на белтъци или сол кара водата да излиза от клетките и това дава в мозъка чувството за жяжда нищо, че междуклетъчното пространство е наводнено.
Може би трабва вместо да пиеш диоретици да не задържаш интерстициална течност чрез правилна диета.
Има и нещо още по - откачено. При увеличаване и набъбване на интерстициума едни връзчици на лимфните съдове се опъват и ги отварят повече. При накои състояния се препоръчва за отводняване пиенето на вода.
По отношение на червения вятър мога да кажа, че при избиването на доста интелектуалци и противници на социализма в смъртния акт е пишело цинично червен вътър от престъпниците, които са били и са от всички страни на барикадата.
Еризипела е заради бактерия, която се събира и като се дели образува верижки. Това червеното по кожата е заради токсини, които се отделят. Самата бактерия трябва да се бори след консултация със специалист, защото това си е инфекция, която предизвиква възпаление. Не е страшна и е една от малкото, които още са чувствителни към първия открит антибиотик. Може прилагането му да не е много приятно.
Ако трябва да кажа нещо ново, което не знаете бих избрал факта, че например при херпес лабиалис, който видях на един с пневмония и, който го мажеше с антибиотичен крем, ми стана жал за него, защото инфекцията е заради спад в имунитета и е някъде по нерва, а херпеса е заради токсини. Антибиотичния крем е безполезен. Трябва му антиоксидант, за да неутрализира токсина на повърхността и това става с мастноразтворимия витамин де. Тоест крем от витамин де от аптеките. И витамин це е антиоксидант, но е водно разтворим и няма да проникне, колкото и да се мажеш.
Просто сега нямам време и сили, за да ти направя една систематизация, която да включва всички елементи описани горе за отока, но явно си човек, който разчита на лекарствата и когато те объркат нещо искаш други лекарства, за да го оправят пак.



Тема Re: ОСМОТИЧНОТО НАЛЯГАНЕ"ДЪРПА" ТЕЧНОСТ ОТ КРЪВТА В МЕнови [re: Crasiva]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано19.10.13 23:33



Хм ,често при стрес и преумора ми се слепват устата и продължава с часове. За диетата си много прав , но знаеш как става -от утре от утре...и току виж живота утре свършил.Много работа имам вкъщи -3- ма човека нося на гърба си,макар не финансово.



Тема Re: ОСМОТИЧНОТО НАЛЯГАНЕ"ДЪРПА" ТЕЧНОСТ ОТ КРЪВТА В МЕнови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано19.10.13 23:57



Красив , мисля си ,че при лъчето са изгорени лимфни съдове ,които са много нежни. В Плевен апарата е много стар. Въпреки това за лаборантките лоша дума не мога да кажа ,приятелки ми бяха. Имало да става. А имаше и райониране тогава , къде да идеш ? Сега си спомням ,че бях получила лъчев дерматит ,приеха ме в отделението и май не довърших курса нагревки от 24 направих 20 ,нещо такова.
Така пъзела май се подрежда.



Тема Re: ОСМОТИЧНОТО НАЛЯГАНЕ"ДЪРПА" ТЕЧНОСТ ОТ КРЪВТА В МЕнови [re: Tia maria]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано28.10.13 19:03



На едно бунище намерих един вестник, който не е пълен и не му знам името, но май е Животът днес и е седмичник и излиза понеделник или вторник.
В броя от 24 - 30.09 има една статия, почти реклама, която се казва " С Дио - ренал казвате сбогом на досадните отоци.


Да не говорим за една друга статия в същия вестник за хората с персистиращи вариокозни рани. Някакъв израелски гостуващ лекар ги лекува с една инжекция и някакъв тъп Доплеров ехограф, докато испански лекари са ги мъчили с години безуспешно.

Както казах кръвното, непиенето на вода, пълненето на луната до момента на пълнолунието.
Исках да те питам тука колежките напълват кошчето с превръзки след пълнолуние вече при намаляваща луна. Винаги ли на всички жени им идва тогава пък.



Тема Дио -реналнови [re: Crasiva]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано29.10.13 12:34



Винаги в интереса на един мъж към цикли ,превръзки ,тампони и т. н. има нещо сбъркано. Дори и да се крие зад звание лекар и привидно ,,научен " интерес. И психиатър ще ти го каже.

Дио-ренала е за оток от бъбреците . Моят не е такъв. А бе , Красив ,сякаш учиш в Плевен,където ми предписаха потивооточен масаж - направо вреден при лимфедем. Да не говорим ,че цяла година смятаха ,че крака ми се надува от пренатоварване ,а за лимфедем си има начин за проверка -пръстите се поставят на определено място .

Трябваше да осъдя тези хора.

Редактирано от Tia maria на 29.10.13 12:47.



Тема Re: Дио -ренал [re: Tia maria]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано29.10.13 14:27



Те са ти помогнали да се научиш. Ти не гледай рекламата, а по - скоро статията прочети. Там ти обясняват причините за оток и засягат някои механизми.
Аз защо искам да се занимавам с терминално болни мислиш, просто няма как да сбъркам и даже да сбъркам кой ли ще ме критикува или научи как трябва да се прави.
Като се пълни луната от наполовина пълна до пълнолуние не чувстваш ли нещо като задържане на течности в повече в сравнение с периода от наполовина пълна до липсваща.

Редактирано от Crasiva на 29.10.13 14:30.



Тема Re: Дио -ренал [re: Crasiva]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано29.10.13 15:43



Благодаря ,но предпочитам да се уча по друг начин ,не чрез невежеството на лекарите . Горните глупости ги има отразени в досието ми - подписани и подпечатени.

Красив ,поела съм по светлия път на Махатма Ганди ,така че миролюбиво ще призная,че в момента не отварям линка - липсва една програмка. А на теб ще ти пратя нещо интересно , май няма да ти послужи за машината ,но ще ти е любопитно. Още повече ,че си чел за него ,но не знаеш какво си чел. Не е черна магия ,за Египет е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.