Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Хранене в Зоната  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано15.02.10 01:11



поразгледах малко из темите .... искам да предложа една книга която според мен е страхотна в това отношение ... вътре са описани всякакви видове диети и ВРЕДАТА от тях ... особенно от разделното хранене и всякакви протеинови или въглехидратни или всякакви темподобни диети ... Според мен тази книга е страхотна и би могла да бъде една база за начало и сравнение на всички методи и диети и хварлени пари на вятъра много добре е описан ефекта йо-йо "ами аз свалям ама после като спра диетата и въздуха ми се лепи" защо - защото организма е стресиран от лишенията на които го подлагаме и при всяко попадане на храна в организма той я преобръща в мазнини за последващото гладуване което идва ... тази диета оправя хормонални проблеми, подобрява всякакъв тип мисловни и физически занимания ... повишава се капацитета на работа ... мозъка сече като бръснач .... единственото което трябва да се направи е да се коригира съвсем леко режима на хранене има таблица във книгата какви храни и по колко да се ядът ... та в общи линии с този режим на хранене мазнините хварчат повтарям мазнините не мускулна маса или вода от организма .... идеята е ядесе през 5 4аса има таблица с изчисления за крехка телесна маса мазнини в тялото и така може да се следите колко процента мазнини сваляте. По-принцип е нормално да се топят "мазнини" от 500-650 гр на седмица, ако сваляте повече това вече не са мазнини а нещо друго ... прочетете я няма да ви струва нито лев а и ще се променят вижданията ви драстично книгата е убиец



и един български диетолог по нея дава съвети най-бобре си я свалете има я навсякаде свободно в нета книгата се казва "Зоната"

движа бавно но сигурно

Редактирано от Wildberry на 23.04.10 08:40.



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор _maycal (refab)
Публикувано15.02.10 20:42



"крехка телесна маса мазнини"


Дай определение на този термин, ако обичаш!

http://prikachi.com/users/refab/95A.jpg


Тема Re: ммммммммнови [re: _maycal]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано15.02.10 23:00



крехката телесна маса е сбора от мускулната маса и костите в организма .... след като тя се изчисли може да се изчислят мазнините в организма първо като процент след това и като килограми

движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 15.02.10 23:02.



Тема ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано16.02.10 01:59



има опасност да се пристрастите към този начин на хранене ...
-защото ще се чувствате страхотно
-ще достигнете хормонален баланс и ще допринасяте повече във всяко отношение
- МАЗНИНИТЕ ще хвърчат от тялото ви особенно ако спортувате (дори и само ходене)
- подобрява се половата активност особенно при мъже (нормализира се нивото на хормона peg2 и всякакви други хормони)
- грипове и настинки дори и ако ви ловят ще минават изключително по бързо
-намаля нуждата от сън
- човек се събужда бодър и отпочинал ...
и още мн мн положителни неща за вашия организъм режима на хранене е тестван на диабетици, спортисти, по време на климактериума, при раковоболни и всякакъв вид хора и резултатите са страхотни в 99.5% от случаите ...
тази книга ще ви преобърне начина на мислене в изключително добра насока

Ето и линка за тези които не им се занимава да търсят :

http://www.izvorite.com/docs/thezone.rar

Отново Изключително препоръчвам на всички които искат да спазват диети, да поддържат добра фигура, да си посилят организма, да спортуват .... книгата е ЗЛАТНА и е много увлекателна по мои изгледи диетата почва да дава резултати на 2-рия 3-тия ден ... мойта жена почна да бърбори да развива някакви теории тя е 41 кг ..... (използвам я за да и покача килограмите) аз бях 96 с доста закръглено шкембе (само там имах килца и на задника не се личеше много) сега съм към 78 някаде не се тегля редовно шкембето го няма и се оформят мускулите ми ... вече мисля да ги стегам и да овеличавам дозата .... всякакви нужди от кафе и стимуланти ми намаляха значително всичко го извличах с храната това е УНИВЕРСАЛНО лекарство което всеки поема по три пъти на ден през ЦЕЛИЯ СИ ЖИВОТ такаче внимавайте какво слагате в коремите си - може и да НАВРЕДИ и сус здраве

Препоръчвам за по-добро разбиране на книгата мисля че след първа глава (автора дори пише за тези които искат да започнат веднага да отгърнат на осма глава ... там са таблиците с изчисленията и всички нужни екстри) ... хранете се докато четете книгата така нещата ще ги усвоите много лесно (при мен беше така) и ще се запечатат за доста дълъг период от време ... сигурно си лии аз съм страшен почитател на тази книга и я препоръчвам на всеки ...
движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 16.02.10 02:30.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано18.02.10 12:02



Ще погледна книгата при първа възможност. Много се съмнявам да допадне на всички. Всеки избира начин на хранене който му харесва. Ще я прегледам...много ми е интересно какви са вредите от разделното хранене например... Три години съм се хранила разделно и вреди не забелязах, за ползите мога да пиша доста.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: _belladonna_]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано19.02.10 08:40



е надявам се да допадне, то се знае, че всеки си е избрал някакъв начин ... на мен ми помага много особенно когато давам постоянно дневни нощни ... и режима ми на работа е много накъсан .... ако се направи схемата на хранене всичко минава толкова гладко че направо се чудя карал съм ко 2 дежурства 12 часови с 3 нощни една след друга след нощната цял ден съм бил буден имахме извънградско пътуване само с 20 мин дрямка ...

хубавото е, че жена ми имаше мно болезнен цикъл (преди него се избиваше) след като се храни по схема (толкова се зарибих че си купи електронен кантар може да звучи като мания ама въобще не съжалявам .. ) болките и се сведоха до изключителен минимум и нямаше нужда от нурофени и други темподобни (тя си е инат и търпеше болка не пиеше много) избиването по лицето спря и се чуства страхотно и виждам как тялото и се извайва (нараства с мускулна маса равномерно и навсякаде) баща ми и той е много доволен ... хубавото е, че според активноста се определят протеините оттам въглехидрати и МАЗНИНИТЕ които са много важно за разграждането на мазнините от организма (те не са причинителя на високите килограми)

Няма да сбъркаш въпроса ве само да я прочетеш всичко е страхотно обясннено и подкрепено със страшно много изследвания (най-важното според мен е че автора все още е жив защото в техния род страдали много от сърдечени заболявания и 5 от 6 живеели до 40 години .... той все още е жив ) ... но все пак всеки сам си избира .... със здраве

движа бавно но сигурно

Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор yмницa (непознат )
Публикувано19.02.10 10:58



най-после и аз да намеря съмишленик. от скоро започнах със Зоната .може да си обменяме рецепти и идеи





Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: yмницa]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано19.02.10 12:36



какви са ти първите впечатления ... макар първоначално да избягвах жълтъците по принцип сега и тях ги хапваме, но по-умерено ... жена ми даде идеята за яйца по панагюрски ... много лесно за приготвяне и точно по диетата ... на порция по две яйца, сирене пасирано с кисело мляко поръсено с 2 лъжички зехтин или олио може дилийка хляб или вместо него един голям портокал за десерт ..... в междинните хранения винаги ядем кисело или прясно мляко с по 3 маслинки или 6 фъстъка .... прясното мляко действа като "kick" много бързо се усвоява и ефекта е доста продължителен ... в началото наблягах на броколи и само белтъци с маслини предимно на салати ... направо резултатите бяха изключителни ... много остър и бистър ум перфектно състояние (по-принцип чрез храната трябва да се чувстваме така ако се храним правилно ) жена ми попринцип има много добра памет и за изпити по за 2-3 дни се подготвя ... а сега като имаме диетата по зоната нещата стават дори и по-бързо (увеличава се времето през което учи и издръжливостта и, като същевременно с това се съкращава времето на запомняне .... като бомба с закъснител е преди изпит разказва темите като по масло ...) само хубави работи за зоната ... кажи ти как се храниш и какъв е ефекта при теб?

движа бавно но сигурно

Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор yмницa (непознат )
Публикувано19.02.10 13:00



наистина само хубави работи мога да кажа.-храниш се повече от редовно -храната е разнообразна и не готвиш по цял ден като при други диети -не страдам от чувство за вина ако си хапна нещо ,което не е от най-позволените

-малко ми е късно за изпити ,но наистина имам чувство на лекота и спокойствие -дори си спомних какво е да спиш без да се събуждаш по 100 пъти на вечер и сутрин да си наистина отпочинал .за мен дори само гова да е ми стига.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано19.02.10 14:25



Между другото, прочетох първите 30-тина страници от книгата, и мога да кажа, че всичко написано там е доста вярно. Не съм медицинско лице, но на базата на доста прочетени книги и статии по темата, както и от личен емпиричен опит, мога да потвърдя, че това, което пише, е вярно!



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано19.02.10 17:20



Днес прегледах книгата. Изтеглих я от интернет, затова незнам дали е пълния вариант. На първо прелистване не видях практични съвети, примерни менюта и т.н. Съгласна съм с прочетеното, но искам повече информация с какво и как да се храня.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Blake]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано19.02.10 21:37



прекалено много вярни неща има според мен и аз не съм от най-компетентните но факта си е факт ... аз по горе бях писал линка с книгата ето го пак ... това е рар файл в него е книгата и храните написани и подредени по категории ... в осма глава има таблица как да си определиш протеините и всички други изчисления ... и от там според това какво си получил си разпределяш храненията през целия ден на не повече от 5 часа ... има и рецепти в книгата ето и линка http://www.izvorite.com/docs/thezone.rar тук е цялата



движа бавно но сигурно

Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано19.02.10 23:45



Аз прочетох няколко менюта на английки ,те са взети направо от листите на ресторантите и е трудно приложимо в домашнаата кухня.
Дай пример ти самият какво ядеш а кажем 3 дена от седмицата(без подробни обяснения,набързо)
Иначе, идеята звучи интригуващо.





Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Malvina***]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано20.02.10 02:35



ден 1
П-протеини, В-въглехидрати, М- мазнини

Закуска примерно в 7часа
4 белтъка(2П), 1ч.ч кисело мляко(1%)(2П2В),28гр сирене(1П), 1 портокал(2В), 1 киви(1В), 15 маслинки(5М)
5П,5В,5М

Обяд -12 часа
140 гр. пилешки гърди(5П), салата 4 домата (2В), 1 краставица(1В), 1ч.л зехтин (3М)+ 6 маслинки(2М), десерт 1 ябълка (2В)
5П,5В,5М

Леко следобедно хапване - 16 часа
при мене за по бързо и по лесно кисело мляко 1ч.ч (2П,2В) + 12 фъстъка(2М)

Вечеря - 20 часа може и по рано
яйца по панагюрски -2 цели яйца(2П), 1ч.ч кисело мляко(2П2В) 28гр сирене (1П) мякото и сиренето пасирам , 1филия хляб (2В), 1и1/2ч.л. зехтин (5М) + я киви(1В)

лека вечеря за преди лягане -между 11-12 зависи кога си лягата
1/2 ч.ч кисело мляко + 3 маслинки

ден2
закуска овесени ядки с прясно мляко (В и П), малко маслинки
обяд фасул(В) , сирене(П), мешена салата(маруля,пиперки,краставица и домати(1В-написано са при пропорциите) маслинки или фъстъчки
след обедно хапване - кисело мляко
+ маслинки
вечеря

малко крехко месце с яйца + броколи, лук, кисело мляко ... малко зехтин десерт - плод
всеки може да си ги комбинира ... само е важно да се спазват пропорциите за да е ефекта пълен аз съм на 18П18В18М на ден след като си ги сметнете ги разпределяте през 5ч от пропорциите които сте изяли зависи как ще се чувствате през следващите часове до другото хранене. Ако сте нацелили пропорциите ще сте супер ... този режим на хранене осигурява изгарянето и на мазнините при спортуване ... аз хляб ям доста рядко ... и по принцип домашно приготвен ...
гуакамоле си бях направил то също може да се използва за прибавяне на мононенаситени мазнини ... има го в книгата .... имаше и едни зеленчукови спагети с тиква и тиквички гарнирани с месо ... можеш да експериментираш с всичко което харесваш естествено ефекта ще е най-силен ако се употребяват продуктите в зелената графа ... кюфтета ... супа топчета ... бяхме си правили сирени хапки с галета и яйце мммм хем ти е гот хем е здравословно и си отслабваш без да си вредиш ... мусака сме правили ама е по-трудно да се нацелят протеини въглехидрати ... добавяме по малко сирене за баланс ... всякакви ястия от българската кухня и плодове (по-добре е да имат ципа) за да не навлизат агресивно в кръвта и да правят драстични промени в организма .... в общи линии това е



движа бавно но сигурно

Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано20.02.10 21:12



Извинявай, дано не прозвуча глупаво, но ти само от книгата ли се научи да се храниш в Зоната или някой те просвети. Аз нищо не разбирам. Верно че нямам време да чета, ама тези сметки и блокове са ми много непонятни.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: _belladonna_]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано20.02.10 22:57



да само от книгата лесно е дори с времето го правиш несъзнателно (и дори и на око преценяш кое колко да ядеш, дори на гости или на ресторант

)
практиката с основните блокове която върви с книгата са дадени 1 протеинов блок от определена храна на какъв грамаж отговаря ... 1 въглехидратен блок ... 1 блок мазнини

тук съм отделил най-важното от изчисленията

ПРЕСМЯТАНЕ НА КРЕХКАТА ТЕЛЕСНА МАСА

Можете да изчислите бързо колко е крехката ви телес¬на маса с помощта на шивашки метър и домашен кан¬тар. Трябва да вземете всички мерки на голо (не върху дрехи), като внимавате шивашкият метър да прилепва плътно, за да не притиска кожата и лежащите под нея тъкани. Направете всички измервания по три пъти и из¬числете средната стойност. Измерванията правете в инчове. Таблиците за изчисляване на процента телес¬ни мазнини са използвани с позволението на д-р Май¬къл Идс от книгата му „Да отслабнем бързо".
Забележка на преводача за българския читател: 1 инч = 2,54 см 1 фунт = 0,453 кг
32 см : 2,54 = 12.598.... инча
ПРЕСМЯТАНЕ ПРОЦЕНТА НА ТЕЛЕСНИТЕ МАЗНИНИ ЗА ЖЕНИ
За да пресметнете процента на телесните си мазнини, трябва да преминете през пет стъпки.
1. Като внимавате шивашкият метър да бъде на ед¬но ниво, измерете ханша си на най-широкото място и талията си на височината на пъпа. Изключително важ¬но е да измерите талията през пъпа, а не на най-тясно¬то място. Повторете процедурата три пъти и изчисле¬те средната стойност.
2. Измерете височината си в инчове.
3. Запишете мерките на ханша, талията и височи¬ната.
4. Открийте всяка една от тях върху съответната колонка от придружаващите таблици и запишете кон¬стантите върху същия лист.

5. Съберете константите А и В, а след това изваде¬те константата С от тази сума, а получения отговор зак¬ръглете до най-близкото цяло число. Това е процента на телесните "ви” мазнини.

РАБОТЕН ЛИСТ ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ ПРОЦЕНТА НА ТЕЛЕСНИТЕ МАЗНИНИ ЗА ЖЕНИ

Средна мярка на ханша___________(използвана за константа А)
Средна мярка на корема__________(използвана за константа В)
Височина___________(използвана за константа С)
С помощта на Таблица 1 открийте всяка една от стой¬ностите на трите си мерки в подходящата колонка.

Таблица 1 -----------------------(тази таблица е в книгата тук не я изкарва добре)!!!!!!
НАМИРАНЕ НА КОНСТАНТИТЕ ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ ПРОЦЕНТА НА ТЕЛЕСНИТЕ МАЗНИНИ ПРИ ЖЕНИТЕ

------------------------------(край на таблицата)
Константа А =__________
Константа В =__________
Константа С =__________

3а да определите приблизително процента на телес¬ните си мазнини, съберете константите А и В, а от полученото извадете константата С. Полученият резул¬тат е процента на телесните ви мазнини.

ПРЕСМЯТАНЕ НА КРЕХКАТА ТЕЛЕСНА МАСА ЗА МЪЖЕ И ЖЕНИ
Сега, след като знаете процента на телесните си маз¬нини, следващата стъпка е да използвате тази цифра, за да пресметнете теглото (във фунтове) на въпросни¬те мазнини. Ще го направите, като умножите общото си тегло по процента на телесните мазнини. (Не заб¬равяйте десетичната запетая - така например 15% = 0,15).
(Тегло) х (% телесни мазнини) = тегло на телесните мазнини
След като установите колко тежат мазнините в тялото ви, ще трябва да извадите получената стойност от об¬щото си тегло, за да получите колко е крехката ви те¬лесна маса. Крехката телесна маса е тежестта на всич¬ки немазни телесни тъкани.
________ общо тегло
- ________тегло на телесните мазнини
= ________тегло на крехката телесна маса
Крехката телесна маса = общото тегло - теглото на телесните мазнини (всичко измерено във фунтове)

БЛОКОВЕ С ОСНОВНИТЕ ХРАНИТЕЛНИ
СЪСТАВКИ

Разделянето на храните на блокове улеснява много пос¬трояването на отделните хранения в Зоната. Следва списък с размерите на различните блокове протеини, въглехидрати и мазнини. Протеиновите блокове са несготвени порции. Макар благоприятните въглехидрати да са обикновено с нисък гликемичен индекс, същест¬вуват и изключения (като сладолед и чипс), които ос¬вен това са с високо съдържание и на мазнини.
Закръглил съм блоковете, за да се запомнят по-лесно. Този списък в никакъв случай не изчерпва всич¬ки възможности. Когато оформяте хранене в Зоната, никога не забравяйте основното правило: поддържай¬те протеиновите и въглехидратните блокове в съотно¬шение 1:1.

движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 20.02.10 22:58.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано22.02.10 09:55



Ето това не харесвам обаче в подобни диети - 5 маслинки, 28 грама сирене, 2 лъжици това, 20 грама от онова... Нямам намерение да се превръщам в човек-кантарче

Може и да работи, но ми е маса досадно... Сигурно с течение на времето свикваш да правиш подобни неща полу-автоматично, но за начало ми е много хард. Да не говорим, че като ходиш на работа, да се занимаваш с подобен вид операции не винаги е възможно...



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано22.02.10 12:58



Как се оправяш на работа? Може би трябва да си носиш храна от вкъщи. Не е ли затормозяващо?



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Blake]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано23.02.10 20:41



така си е малко е неудобно но има голям ефект



движа бавно но сигурно

Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.02.10 23:58



сигурно има... аз ако ям 5 маслини и 3 фъстъка обаче, тва си е живо "лечебно" гладуване





Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано24.02.10 08:40



В крайна сметка, моля те обясни ни как определяш колко храна ти е една порция съответно протеини , въглехидрати и мазнини. Везна ли ползваш или на око? И наистина, не гладуваш ли с тези 3 маслинки и 5 фъстъка? Не ми се вярва да си сит. Аз чета книгата в момента, до 4 глава съм. Определено ми харесва и всичко е издържано, но ако ще гладувам не е за мен. То с Дюкан така се разглезих откъм количество че....





Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: _belladonna_]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано24.02.10 23:02



това е хубавото на тази диета, че не се ГЛАДУВА ... глад може да се получи ако се приемат повече въглехидрати от протеините (въглехидратния глад) аз го наричам вълчи глад защото след някой сериозен запой(свръх прием на въглехидрати) по някое време така почва да ми стържи стомаха, че се тъпча с каквото хвана (това едно време сега доста работи ограничих) ... количеството храна се определя по таблиците и след като си вземеш мерките и като си опрделиш активността ... изчисляваш си дневната нужда от протеини пример ако имаш 75гр протеини на ден делиш ги на 7 и получаваш 11 протеинови блока (закръгля се сумата) които трябва да разпределиш в 5 хранения закуска 5П, обяд 5П, лек обяд 1П, вечеря 5П лека вечеря 1П така разпределяш дневните нужди от протеини за целия ден естествено прибавяш по 5блока въглехидрати и 5 блока мазнини и всичко е готово

аз попаднах на тази книга като търсех начин да се храня здравословно никога не съм спазвал диети или съм се ограничавал, но книгата ми допадна изключително много ...

храната в началото на око я правех после си купих и кантарче за да е още по-точно всичко

Редактирано от Angel lvanov на 24.02.10 23:03.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор tia maria (непознат )
Публикувано26.02.10 11:16



Вече има и книга за Зоната при българските условия от Мария Папазова.Дава и практически мерки и много рецепти...Мярна ми се и Соева зона(за вегетарианци). Продават се навсякъде из София.
Аз също ще влизам в Зоната,но засега съм с Майкъл Търмънд.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: tia maria]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано26.02.10 17:28



да да да и аз бях чувал за зоната с български рецепти, но така и неможах да я намеря ... май Ние и Зоната се казваше ... но сега се пробвам по зоната да си правя от на иван звездев рецептите става супер



движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 26.02.10 17:31.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор mini_zala (veselqk)
Публикувано27.02.10 14:50



А за колко време премахна мазнините? И още един въпрос - като си изчислявам протеините ми излизат 56 грама от там въглехидрати 75 и мазнини 25. Това ми се струва малко, около 750 калории, а аз съм 178см (по някъде там

) и тежа 92,8г. Останалите от натрупаните мазнини в организма ми ли ще се набави?
По сметки 45% са мазнини може и така да е
Нещо почнах да се оплитам



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано27.02.10 15:09



Запали ме, определено, моля те сега помагай

. Изчислих че имам нуждя от 45 грама протеини. Това е 6 блока и ми се вижда неразумно малко. А някъде бях чела че минималния прием е 8 блока и чета в книгата в момента но не мога да открия такова нещо. А 6 блока как да ги разделя на 5 хранения... ужас ще умра от глад така.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: mini_zala]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано27.02.10 18:34



Не брой калориите. 56 гр. протеини са точно 8 блока. Разпределени на 5 хранения стават: закуска, обяд и вечеря по 2П, 2В, 2М, междинни закуски следобяд към 17.0 0и час преди лягане 1П, 1В, 1М. Изтегли си книгата, там има таблица с хранителните продукти, колко грама правят 1 блок. Дано съм ти полезна. То и аз сега се уча, ама и съвети давам

.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: _belladonna_]  
Автор mini_zala (veselqk)
Публикувано27.02.10 19:01



Ами аз сега чета книгата. Лично на мен това с блоковете не ми допада, защото ми изглежда много неточно, прекалено много се закръгля. Това е единственото нещо което ме подразни в книгата. В началото се наблягаще на стриктно спазване на количествата, а по едно време започна със закръглянията

, пак казвам това си е лично мое мнение, все пак съм телец и харевам всичко да е точно , но като цяло книгата ми хареса. Утре ще направя една таблица за смятане на грамовете на П В М спрямо вида на храната и ще мисля някакви менюта
Ще бъде интересно
Надявам се хората със повече стаж да помагат
Лека вечер



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: mini_zala]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано27.02.10 19:10



Аз пък съм стрелец

Сложи ми някакви рамки и ми гледай сеира, опъвам се като магаре на баир. На мен точно за това ми хареса, че дава относителна свобода, без да излизаме от общото правило. А второто е, че хората които са я правили говорят, че общото състояние на организма се подобрява. И аз започвам от 8 блока на ден. Макар че съм с 45 гр. нужда от протеин, което е 6 блока. Някъде четох че е мининума е 8 блока, дано да е в книгата. Макар че претърсих и не намерих такова нещо. Надявам се по Ангел да се включи и да каже права ли съм.



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано27.02.10 20:33



я напишете мерките за да видя как ги смятате ... попринцип и на мен ми се струват 2 блока малко за едно хранене

доколкото и аз съм запознат при жените обикниовеннто идват някаде около 3 блока, но нищо не пречи да пробвате с двата блока да видите как се чувствате ... имам предвид дали ще ви стигат за да не гладувате до следващото хранене ...

движа бавно но сигурно

Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано27.02.10 20:49



И на мен ми се виждат малко

, но това показаха моите сметки. Мерките ми са ръст 155 см, 58,2 кг. ханш 96см, талия 88см. Физическа активност слаба- 0,5. Благодаря ти за отзивчивостта.
Намерих този сайт, може да е полезен:
http://www.zonediet.com/Home/tabid/36/Default.aspx

Редактирано от _belladonna_ на 27.02.10 22:08.



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор mini_zala (veselqk)
Публикувано01.03.10 15:49



Вчера си купих книгата "Ние и зоната" от Мария Папазова. Повече от половината е само рецепти, някъде четох че били около 300 рецепти. При първа възможност, ще сканирам рецептите и ще ги кача някъде, от където може да се теглят.

Аз от утре започвам



А от финансова гледна точка, ориентировъчно на каква сума възлиза храната на месец



Тема Re: ммммммммнови [re: mini_zala]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано01.03.10 21:35



Днес я търсих по книжарниците около работа но не намерих. От интернет ли я поръча? Искам и аз да я купя. Успех в новото начинание. Днес следобяд си бях леко гладна, нещо не можах да дозирам менюто. Но така ще е докато свикнем вероятно. И продължавам да мисля че 8 блока на ден са ми малко





Тема Re: ммммммммнови [re: _belladonna_]  
Автор mini_zala (veselqk)
Публикувано01.03.10 22:12



Ами книгата я вземах от книжарница Хеликон (в София).
Относно блоковете, моите излязоха 10. Бях обаркал едни неща


Утре ми е първи ден.......



Тема Re: ммммммммнови [re: mini_zala]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано02.03.10 01:39



знчи аз ти ги изкарах 9 бл.

нещо в закръглянията може да ни се разминава ... за тази активност това е нормално ... поне според изчисленията, но при повишаване на активността на 0,6 естествено ще ти дойдат нормалните 10-11 протеинови блока на ден. Пробвай да видиш как е според мен трябва да е нормално, но ако се увеличи движението и нуждата от блокове ще е увеличена ...
mini_zala ако можеш да сканираш българските рецепти и да ги качиш някаде, че да можем да ги приложим ще е страхотно , малко да обогатим и ние менюто ....
Пишете как се развиват нещата и може като направите една седмица да се измерите пак за да видите колко процента мазнини сте "изгорили"

p.s. в къщи имаме електронен кантар който изчислява мазнини вода и някакви калории май беше ... като се прибрах се теглих и мазнините както ги бях изчислил по книгата бяха същите като на кантара ... а пък жената я няма нито в таблицата в книгата и като се тегли на кантара и дава само килограмите за мазнини вода и тн дава грешка ... в книгата я има само че има телесни мазнини като на инструктор по аеробика (17%) и сега малко по малко искаме да и качим някой килограм (с нея преди изяждахме по 1 тава мусака ) не и се лепи и това е .... еклери шоколади хапва на корем ... ама по схемата на зоната много неща се подобриха имаше болезнен цикъл и много чувствителен стомах и това се нормализира след като почна по зоната ... много силни болки имаше наскоро в корема и ги излекувахме с чаша прясно мляко с 3 маслинки и лек допир на мойта ръка върху корема и ... което си е доста добра алтернатива пред някое нестероидно противовъзпалително ....

Редактирано от Angel lvanov на 02.03.10 01:47.



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано02.03.10 13:14



Предполагам, че на мен отговаряш, защото само аз съм написала мерките си

. Благодаря ти. Нещо съм объркала изчисленията явно. Ще добавя един блок към едно от храненията. А физическа активност от вкъщи, до колата ,в офиса и от офиса, в колата, до в къщи мисля че е 0.5. Ще трябва да се търсят начини да я увелича. Май и везна ще взема, да съм сигурна че не ям по малко или повече. Ако може mini_zala да качи рецептите ще е супер.



Тема Re: ммммммммнови [re: _belladonna_]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано02.03.10 15:14



да да да ние тук се вманиачихме и везничка си взехме

преди няколко месеца за да е всичко ок ...

движа бавно но сигурно

Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор mini_zala (veselqk)
Публикувано02.03.10 17:01



В момента си тръгвам от работа, отивам да си търся електронна везна (механичните имат точност до 20 грама). След това ще взема един скенер и почвам да сканирам. Предполагам че утре ще ги има





Тема Re: ммммммммнови [re: mini_zala]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано02.03.10 17:19



оо страхотно ... електронните са супер до 5 кг ... ето и малко рецепти докато чакаме



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=gotv&Number=1950472303&page=6&view=collapsed&sb=5

движа бавно но сигурно

Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор mini_zala (veselqk)
Публикувано02.03.10 23:39



Не стана така както го мислех, понеже скенера който вземах е малко старичък и не трагна на моя комп

, но все пак ги снимах с телефона. Нестана много качествено, но мисля че ще помогне.
Ето:

Въпросче??? Скумрия от консерва подходяща ли е според Вас, че тук ми се намират 8 бройки

За сега лека вечер.



Тема Re: ммммммммнови [re: mini_zala]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано03.03.10 02:32



по принцип мисля, че да, но за по сигурно погледни съотношението белтъчини въглехидрати мазнини (аз обичам да си правя сам нещата за да избегна цялата менделеева таблица и органична химия

)
супер за рецептите като се прибера у нас ще ги изтегля мерси предварително

Редактирано от Angel lvanov на 03.03.10 02:33.



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор mini_zala (veselqk)
Публикувано03.03.10 09:43



Честит трети март!

Ето отще няколко странички от книгата:
- примерно преработване на рецепти от готварски книги


- таблица на хранителните вещества в продуктите (мисля че я нямаше в предишната книга)




Тема Re: ммммммммнови [re: mini_zala]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано04.03.10 09:32



Едно въпросче


Примерно хапвате пилешко месо, отчитате ли мазнините които се съдържат в него, защото аз не. В примерните рецепти, доколкото забелязах, също не се отчита.



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано04.03.10 23:17



честит 3-ти март .... страхота работа си свършила рецептите са супер ... и се виждат много ясно ... за пилешкото месо и аз никаде не съм срещал да се отчитат ... и аз доколкото съм запознат не се отчита



движа бавно но сигурно

Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано05.03.10 09:56



само да питам - понеже вчера си смятах, и сметката показа 16 блока, дали е уместно да ги разпределя на 4-5-1-5-1, или да пробвам някоя друга схема?



Тема Re: ммммммммнови [re: Blake]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано05.03.10 11:53



Ами моите са 2-3-1-3-1, тоест подобно на твоята схема. Предполагам че не пречи. Първите 2 ми идват идеално до обяда.
Този начин на хранене ми харесва, не огладнявам и не ми е тежко на стомаха след като се нахраня


Е приятелите ми се чудят дали съм в час, понеже преди 4 месеца отказах цигарите благодарение на една книга, а сега с друга отслабвам

П.П. предполагам че сте забелязали, но ако не сте - аз съм mini_zala

Приятен ден!



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано05.03.10 12:56



Относно процента мазнини.
Пробвах да го изчисля по този

начин и се получи с около 10% по-малко от този който отчетох в книгата.
Вие какво мислите.



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано05.03.10 13:11



Благодаря за рецептите, струват ми се лесно приложими. Освен това дават ориентир за количеството на продуктите. Разбрах например че половин чаша варен ориз е един блок. Киселото мляко обаче го дават 1 чч един блок, а в книгата на Б.Сиърс това са два блока ПВ. Вие как процедирате?
Аз да си призная имам проблем с петото хранене за деня, т.е. нощната закуска преди лягане. Вече две вечери я пропускам, не ми се яде и ми е противоестествено храненето в 10 часа. Дали е голям проблем? Разбирам смисъла на това хранене да те държи в зоната до следващото, но насила ли да ям? Имам един въпрос и за белия боб. Как, по колко го консумирате и позволявате ли си? Аз много го обичам, а по таблицата в книгата един блок В е 1/4 ч.ч. варен боб. Значи все пак една купичка с боб чорба идва около 3 блока, правилно ли разсъждавам?
За сега резултатите ми са 300 грама надолу за по малко от седмица. Чувствам се добре, но чак да кипя от енергия, не бих казала. Може би, защото в момента съм в болнични. Един грип ме повали... Но се разминах без антибиотик може би все пак има значение храненето. Успех на всички!



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано05.03.10 13:39



това по книгата май е вярно - моите мазнини излязоха 32%, а преди няколко месеца ме мериха с някакъв уред специализиран за целта - резултата беше 33%.



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано06.03.10 09:57



Някой били сметнал колко протеини ми трябват, просто за проверка да не греша някъде. Талия - 103 см, китка - 19 см, тегло - 91,9 кг и височина 177 см, а и активност 0,6.
Въпросът е там, че не огладнявам, чуствам се добре, но на ден смаквам по 400 грама, а това незнам дали е здравословно.
Благодаря предварително.

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!


Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано06.03.10 16:19



Не се наемам да ги сматям, както се оказа съм объркала и моите

Защо не увеличиш с 1 блок да речем да видиш какви ще са резултатите?
Пиеш ли достатъчно вода?

Редактирано от _belladonna_ на 06.03.10 16:20.



Тема Re: ммммммммнови [re: _belladonna_]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано06.03.10 16:40



Това за единя блок и аз го мисля, но ако е от понеделник ще го добавя. Нещо ме съмнява коефициента 0,6, защото не бих казал че вървя само половин час, понеже само сутринта го изминавам докато отида до офиса, понеже слизам 3 спирки по рано и от там пеша

така че мисля да увелича него.
А като стана 85 кг, почвам да скачам на въже, че сега несмея за да не си прецакам колената, понеже теглото си е доста и физическата активност става 0,8.
Относно водата, понякога се чудя дали не е много, не слизам под 2 литра на ден.

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Редактирано от Cтeфaн Ивaнoв на 06.03.10 16:50.



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано12.03.10 04:43



за водата незнам да има проблем той и организма си има нужда от нея ...

незнам обаче аз ти ги сметнах по друг начин нештата ... може и да бъркам, но ги изкарвам 13 блока ... което според мен е нормално. Аз пробвах да си вдигна активността, но да ти кажа храната също доста скача и реших за сега да стоя на по-малка ...
талия 103 см = 40,6 инча
китка 19 см = 7,48 инча
тегло 91,9кг = 202,9 фунта
височина 177 = 14,1 инча
п.с. пъро си мислех, че си жена и изведнъж се появяваш с има стефан иванов и затова ги смятам по таблицата за мъже ...
40.6 - 7.48 = 33,12
после където се пресича в табл. 202,9 фунта и 33,12 ти е % телесни мазнини
202,9 аз го смятам като 205 (по-близко е) 33,12 за 33 горе доло се уравновесяват и излиза 26 % ТМ
после 202,9 фунта х 0,26 (ТМ) = 52,76 фунта ТМ
след това 202,9 фунта - 52,76 фунта ТМ = 150,14 фунта крехка телесна маса
150,14 х 0,6 = 90.084 (90 ПБ) като ги разделим на 7 = 12.85.... (13 блока)

според мен си е доста 400 гр на ден .... по принцип нормално се сваля 500 до 750 на седмица ... може и аз да бъркам някаде ако искаш си ги преизчисли, но според мен 13 блока са добре .... понякога може да ви се струва, че е много храната аз съм имал моменти когато съм се насилвал буквално за да изям порцията ..... вода е много хубаво да се пие повече ... за последното хранене по принцип дават, че трябва да се яде точно когато не си гладен ... вечер е хубаво да се хапва нещо което се разгражда бавно защото едно прясно мляко ако удариш с 3 маслини съм 90% сигурен, че поне 1-2 часа ще се въртиш и няма да можеш да заспиш (така съм си патил сън не ме хваща ) по принцип киселото мляко и аз го меря половин чаша за 1п 1в незнам в другата книга защо е цяла чаша ... бобеца и аз го харесвам много ама май само тоя в пашкулите може повече да се хапва другия го дават малко по по-малко да се хапва :) но една купичка си е ок ... за хапване всичко хубаво и пишете как се движите с килограмите и как се чувствате да видим резултатите

п.с. за мазнините според мен по книгата са точни ... защото нашия купи преди време един кантар от германия електронен който ти мери водата в организма телесните мазнини и някакви други чудесии и съвпаднаха с тези от книгата като се прибера пак ще сверя двата варианта само, че незнам кога ще стане това

Редактирано от Angel lvanov на 12.03.10 04:45.



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано12.03.10 07:46



Бърз отговор преди да тръгна за работа


Първо благодаря за обърнатото внимание.
Грешката в сметките е моя, понеже ме мързи и си направих таблица на excel която да мята заради мен и там съм допуснал грешка, която чак сега забелязах след като сверих с твоите данни
От утре ще коригирам броя на блоковете.

Приятен ден!

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано12.03.10 09:35



И още едно включване по време на работа



"Къде е млякото" та за киселото мляко, примерно активия имат едни малки разфасовки от 190гр ако не се лъжа, аз ги използвам за 1В 1П.

За съдържание на П В М в храните процедирам по следния начин: намерил съм си няколко сайта в които има таблици и от там си отчитам, като приемам за вярно това което се повтаря поне в 2 от таблиците някак си немога да приема това което пише в книгата, понеже е писано за американските храни.

За бързото смъкване на килограми съм съгласен че не е полезно, понеже се губи мускулна маса, но все пак навреме забелязахме грешката едва 10 дена са минали. Чуствам се добре, не съм огладнявал дори с 10 блока а сега с 13 . Мисля си леките закуски да ги направя по 2 блока надявам се да не пречи, защото 4В на едно ядене ще са ми много, трябва да изям много плодове и зеленчуци, другия вариант е да си купя пълнозарнест хляб.
(номера с блока за лека закуска отпада, понеже в книгата пише не повече от 100 калории за лека закуска а два блока са 155 калории, ще прибегна към пълнозърнестия хляб )

П.П. пиша малко хаотично но все пак съм на работа
но пак днес е петък

Приятен ден!

Редактирано от Cтeфaн Ивaнoв на 12.03.10 09:56.



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано12.03.10 10:06



Благородно ти завиждам с тези 13 блока

Аз не мога да се отърва от чувството на глад с моите вече 9 блока. Не съм се теглила от миналия уикенд, когато бях 0.500 кг. надолу. Тия дни ще се изтегля и ще пиша пак. Има тема в един друг форум където чета и също пиша ако искате хвърлете едно око. Там получих съвет да не комбинирам киселото мляко с нищо, защото е балансирано откъм протеини въглехидрати и мазнини. Обърнете внимание на опаковката на киселото мляко наистина е така.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=435151.0
Успех!



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано13.03.10 09:53



Обещах да пиша за резултатите

. Днес стават точно две седмици в Зоната. Чувствам се добре като цяло. Като че ли по лесно минавам покрай проблемите и на работа и в къщи, незнам дали си внушавам, но съм позитивно настроена към нещата. Проблем си остава вечерното хранене, често го пропускам. А снощи пих чаша мляко половин час преди лягане и като че ли не спах добре. На моменти чувствам глад, особено до обяда, макар че закусвам с 2 блока. В такива моменти пия вода, в краен случай половин чаша кисело мляко.Тази сутрин се изтеглих на кантара, точно 1 кг съм отслабнала за две седмици. Доволна съм. Успех и на вас! Пишете и вие как се чувствате.



Тема Re: ммммммммнови [re: _belladonna_]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано19.03.10 08:50



Ами аз се чуствам супер. От вчера започнах да се предвижвам до работното място пеша, отнема ми 55 минути, докато с автобус и чакане да престигне - 40 минути. Днес започвам да уча за изпит, ще видим имали подобрение в тази посока

.

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано29.03.10 00:30



супер супер аз и аз се чувствам страхотно ... не съм се мерил, но почнах да тренирам по-малко и от днес съм непушач..... мерси за книгата на алън кар аз ги бях спрял по една различна схема, но пак ей така се поддадох по 1 цигара, но това е друга тема чувствам се страхотно .... хапвам сериозно и се държа тука ми се наложи да изкарам 48 часа без сън и познайте кое ми помогна най-много



движа бавно но сигурно

Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано29.03.10 19:34



Браво за цигарите.

Всичко е прекрасно. От нес започнах да пия зелен чай. Намерих едно магазинче, където продават насипен, толкова много видове зелен чай има, толкова много аромати, ако имате желание пробваите.
А да от няколко дена започнах да си взимам мултивитамини :)

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!


Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано01.04.10 19:09



Малко равносметка и от мен. Днес навършвам 1 месец в Зоната. Резултата- свалени точно 3 кг. Чувствам се много добре. Дано да не прегреша по Великден. Мисля да направя една закуска с козунак и 2 яйца, пък да видим ще се размина ли само с една. Ще купувам пакетирани козунаци, че да им чета въглехидратите.





Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор Чaeнo.мoмичe (разбита)
Публикувано03.04.10 09:12



Можеш ли да ми кажеш как да я сваля, защото като я разархиривах и не мога да я отворя...не знам с коя програма.





Тема Re: ммммммммнови [re: Чaeнo.мoмичe]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано04.04.10 21:00



win zip, win rar с тях става, ако се разхивирва без проблеми след това с word трябва да тръгне ... това им е хубаво на пакетираните, че пише всичко, но за сметка на това ги бласкат с доста неприятни екстри ... колкото по-малко пакетирана храна толкова по-добре

аз вече по блажих доста с домашни кифлички и козунаци ама на другия ден не ми е толкова гот ставам като парцал по принцип ще засека колко съм качил на празниците редувам когато мога ям в зоната когато не какво то ми е кеф ... след велик ден пак влизам в въртележката (на работа като съм пак съм в зоната ) явно доста съм свалил защото немогат да ме познаят главно корема съм стопил и малко в лицето, но ми е супер като цяло яко в зоната и не мисля да я спирам :)

движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 04.04.10 21:01.



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано05.04.10 12:36



Наистина ставаш като парцал ако прекалиш с въглехидратите. Днес съм плътно режимна но вероятно ден два ще ми трябват да се стабилизирам.
Христос Възкресе!



Тема Re: ммммммммнови [re: _belladonna_]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано06.04.10 14:40



Аз пък не мога да се оплача от празниците - хапнах доста мръвки, козунаци, яйца, бял хляб, курабийки и т.н. Никакъв режим. Резултата е 2.5 кила в МИНУС

Е, възпозвахме се от хубавото време и всеки ден по 3-4 часа разходки навън - мисля че това е причината за така получения резултат...



Тема Re: ммммммммнови [re: Blake]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано06.04.10 20:41



е ти добре си ги комбинирал

мръвка като има всичко е ок и аз май изгорих някаква мазнина пък доста блажех с едни дома6ни кифли и козунаци хахаха яко хем се гачиш с храна хем топиш мазнини нека ни е зле

движа бавно но сигурно

Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор Megi_med (непознат )
Публикувано08.04.10 20:04



ЗДРАВЕЙТЕ
ЩЕ СЕ НАВИЕ ЛИ НЯКОЙ ОТ ТУК ПРИСЪСТВАЩИТЕ ДА МИ ПОМОГНЕ С ПРЕСМЯТАНЕТО НА КРЕХКА ТЕЛЕСНА МАСА И ПРЕСМЯТАНУТО НА ДНЕВНАТА НУЖДА ОТ ПРОТЕИНИ. МНОГО СЕ ОПЛЕТОХ. МИСЛЯ ЧЕ НАТАМ ЩЕ СЕ СПРАВЯ.
ПУСКАМ МЕРКИТЕ СИ И СЕ НАДЯВАМ ДА ИМА ЖЕЛАЕЩ ДА МИ ПОМОГНЕ!
ВИСОЧИНА - 161 СМ
ТАЛИЯ - 93 СМ
ХАНШ - 110 СМ
ФИЗИЧЕСКА АКТИВНОСТ - 0.7
ЩЕ СЪМ МНОГО БЛАГОДАРНА НА ВСИЧКИ КОИТО МИ ПОМОГНАТ



Тема Re: ммммммммнови [re: Megi_med]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано10.04.10 08:48



да да да само и килограмите трябва да деш, че иначе няма как да стане



движа бавно но сигурно

Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор Megi_med (непознат )
Публикувано12.04.10 18:32



Ангел Иванов, благодаря Ви много за вниманието. Ще съм благодарна ако наистина ми помогнете със изчисленията.Килограмите са ми 73.



Тема Re: ммммммммнови [re: Megi_med]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано15.04.10 00:25



малк окъсно се включвам но по мойте изчисления излизат 10 протеинови блока ... ти вече реши как да си ги разпределиш ... Wellcome to the ZONE



движа бавно но сигурно

Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано17.04.10 20:01



Здравейте! Нали си обещахме да пишем за резултатите...май никой не е писал за тях скоро. Моята равносметка е 4 кг за месец и половина. Имам малки прегрешения отвреме навреме но като цяло се храня по Зоната. Мъжа ми също се храни така от около месец и ми е значително по лесно. Менюто ни вече е доста разнообразно за разлика от началото когато карахме само на скара и салата. Сега готвя супи и всички традиционни за семеъството ни ястия. Сметнала съм си основните рецепти- супа топчета, пълнени пиперки, дори и боб и леща консумираме макар че са много въглехидратни. Просто спазваме правилната комбинация и необходимото количество протеини въглехидрати и мазнини. Аз понеже съм с малко блокове дневно много внимавам какви ще са ми въглехидратите, че ако са от червената графа си оставам гладна

Чета в момента Овладяване на зоната от Бари Сиърс там има доста практични съвети как да настроим организма си според индивидуалните си потребности. Успех на всички!



Тема Re:нови [re: Angel lvanov]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано17.04.10 21:30



Предложение към модератора - не би ли било по-добре да се промени заглавието на темата - Зоната, Хранене в Зоната или нещо друго, за да е видно за какво става дума?



Тема Re: ммммммммнови [re: _belladonna_]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано17.04.10 23:41



Здравейте и от мен! Относно моите резултати - чуствам се добре

За килограмите престанах да се тегля, че ми се стори че почвам да се вманиячавам и затова си дадох кантара на една приятелка
А за прегрешяванията при мен са почти през ден като се започне от велик ден понеже все рождени дни и някъкви поводи
Та това от мен за сега.
Успех!

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Тема Re:нови [re: вeceлyшka]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано18.04.10 03:56



да да добре ще ... може още хора да се зарибят ... е за се чувствам страхотно има и отклонения

ама по празниците съм свалил 1 кг за 2-те седмици и съм си супер карам нощни-дневни без проблем и съм назлобен с доста power

тази книга за зоната от бари сиърс купи ли си я или от някъде я изтегли?

движа бавно но сигурно

Тема Re:нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано18.04.10 09:02



Купих я от книжарница Херон във Варна. 11 лв струва.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор versilna (непознат )
Публикувано30.04.10 11:14



Здравейте, реших и аз да се впиша в тази тема. Започнах и аз да се храня, така както трябва, т.е. влязох "В зоната"

, вече трета седмица. Чувствам се определено по енергична, що се отнася до отслабването... ще видим, засега само дрехите ми станаха малко по-широки, смятам да продължавам по този начин. Надявам се до лятото да има видим резултат.

При изчисленията ми се получи следното (44- това е последното число, което получих и доколкото разбрах трябва да се раздели на 7) получава се 6,28 ...??? По-късно прочетох, че трябва най-малко по 8 блока на ден да се консумират и сега спазвам това изискване.

Въпросът ми е какво си поръчвате, когато сте на ресторант примерно??? Какво питие може да се консумира???

Лек ден на всички!



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: versilna]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано30.04.10 12:32



Не е трудно и на ресторант, да речем пилешка пържола с гарнитура зеленчуци и 170мл бира. Това разбира се е примерно. Прочети в Зоната пише доста подробно по въпроса.
Минимума е 8 блока да, но според мен и те са малко. Аз започнах с 8 блока, но си бях все недохранена и в момента съм с 10. Чувствам се значително по добре така. От скоро съм така, все още не мога да кажа килограмите как ще са.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: versilna]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано30.04.10 12:35



Относно питиетата - аз само вода

след като отказах цигарите, преди половин година, може да се каже че спрях и алкохола. Що се отнася до безалкохолните, колкото повече пия толкова повече. Има един филм "горчивата истина" ако не се лъжа, в него се развива теория как в кока колата се слага сол за да се допие още, а за да не се осеща солта, слагат много захар.
Относно храненето в Зоната, аз от велик ден немога да го спазвам стриктно, но от три дена изобщо не го спазвам и сега се чуствам отпаднал, но при първа възможност започвам отново.

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано04.05.10 04:50



по принцип за безалкохолните всичко е вода и останалото е пумия .... най-голямата от която е аспартама ... доказан канцероген който все още е в употреба всякакви оцветители и какво ли още не така, че всеки си избира дори и натуралните сокове не са толкова натурални засега и по-малко има едни био уж се водят малко по-така са от обикновенните .... за ресторанта да не е чак толкова трудно особенно като понатрупаш малко стаж и започнеш да преценяш от кое по-колко да ядеш



движа бавно но сигурно

Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор dekada ()
Публикувано15.05.10 11:51



Здравейте, (както казват - няма нищо случайно) кагато д-р Папазова работеше по книгата, ми беше консултант защото слуд раждане започнах неконтролируемо да пълнея ( а всъщност от редовата депресия не можех да се храня-не изпитвах глаз и когато преглъщам храна се разхълчнах и дотам, а всъщото време кг и размерите разтяха). Започнах "зоната" тъй като вече и работех - варианта реше сандвичи 10 блока от които едвам успявах да изям 3 през деня - и малко по-малко престанах , по удобно ми беше да не се мъча да ям и да се оплаквам че не разбирам от какво пълнея (( след излизането на ДЮКАН - намерих част от отговора - но системата му не ме стимулира да я прилагам))
сега нещата изглеждат иначе - в резултат на тези над 10 години от няколко месеца съм с диабет 2 тип - кг тръгнаха надолу , но още трябва да направя за храненето ( от таблетките за диабета - започнах да огладнявам и вече мога сутрин до обяд да ям) и докато се двоумях на къде и как ето вие отново ме насочихте към....
сега нещо полезно:
как на 1 ръка да определите блоковете ( особено в ресторант) 1 блок протеини -това е дланта ви , 1 блок въглегидрати - това са пръстите на ръката или пържола до размера на дланта на едната ръка и дори да си поръчате пържени картофки - те са 5 броя колкото пръстите на едната ръка.
за мазнините- някъде правилно отбелязахте те се намират в протеините и въглехидратите при обработката затова по добре когато се добавят , то да са само от добрите .
и нещо забавно:
Първите ми дни - правя 10 сандвича за деня- черен хляб , соева майонеза, тънко парче пилешко филе и далата от кълнове люцерна.
На детето подобен сандвич ,но с бял хляб, соева майон, пил-филе и краставица и доматче. На пръв поглед нищо различно , но детето взима 1 от моите сандвичи опитва и - ти на теб такива вкусни сандвичи , а на мен това и недоволна физиономия.

БЛАГОДАРЯ, ето вие съвсем навреме се появихте ( а с месеци и години не бях отваряла клуба ) за да ми подскажете как да продължа.





Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: dekada]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано23.05.10 10:31



давай смело ... жалко, че се е стигнало диабета .... хапвай в зоната пък и е възможно да се оттърве от него

аз бях го препоръчал на една позната и тя имаше диабет тип 2 обаче тя не се зариби .... пиши резултатите аз съм сигурен, че ще го пребориш гот ми е]

движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 23.05.10 11:01.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор versilna (непознат )
Публикувано04.06.10 10:35



Здравейте, имам още един въпрос:
ако са минали един, два месеца, трябва ли да се увеличат блоковете?
Например, била съм на 8, но сега усещам че не са ми достатъчни, нормално ли е да се увеличат?...



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: versilna]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано08.06.10 00:18



направи пак измервания ако си увеличила активността задължително трябва да ги вдигнеш ... измери се и ги сметни отново и ще ти стане ясно



движа бавно но сигурно

Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано15.06.10 10:31



Я да вдигна нашата позамряла темичка. Защо никой не пише тук? Похвалете се колко отслабнахте, как се чувствате? Аз вече съм 7 кг по лека. Единствения ми проблем е нередовното ходене до тоалетна. Някой има ли този проблем? Как се справяте? Аз пия кефир от тибетска гъба, а от вчера включих и ленено семе. Малко повече ще ми дойдат мазнините, но важното е че днес съм ОК. Голям зор видях с това ленено семе докато го смеля. Следващия път ще пробвам с кухненския робот. Успех на всички!



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: _belladonna_]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано17.06.10 04:07



да ти кажа и при мене се получава нещо такова от всеки ден стана на през ден два нещо такова .... и още нещо което съм забелязал е, че по празниците като прекалих с въглехидратите ми се случи и 3 пъти да ходя ... явно има нещо с усвояването на веществата ... и се използва по-голямата част от храната ... немога да си го обясне ... честито за 7те килограма ... аз незнам колко точно съм свалил, но като ме видят и се чудят какво става ... и се чувствам прекрасно тука малко рожденни дни това онова и се отклоних от зоната, но когато съм на работа съм в играта и се чувствам супер поздрави на всички ...

движа бавно но сигурно


Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано17.06.10 10:12



При мене нещата напоследък хич не са розови. Не спазвам стриктно никаква диета, но като цяло мога да кажа, че последните 2 месеца съм намалил храната поне с 20%. Освен това, вече втора седмица ходя и се връщам пеш до/от работа (45 минути бърз ход в едната посока). Резултата е 0. Е, вярно, че уикенда злоупотребих яко с алкохола (3 дена), ама чак пък вече 4 дена да не мръдна и грам надолу... почвам да се ядосвам.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано18.06.10 10:57



Интересно защо се получава така? Нали е балансирана диета? И лошото е, че не сме единствените.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор dim_a (непознат )
Публикувано20.06.10 13:19



Кога е нужно да се пресметнат наново необходимите дневни количества?
От една седмица съм на 13П и в резултат съм с малко повече от 2 кг надолу, пък и се повталих





Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор DJENKA (непознат )
Публикувано20.06.10 16:13



Прочетох книгата Зоната.Направих си изчисленията .Приемам дневно по 9 блока на 5 хранения.От една седмица съм на Зоната.В същото време започнах фитнес по 1 час на ден.Свалила съм вече 2 кг.и се чуствувам много добре.Дължа да отбележа,че от 6 месеца съм пенсионерка и успях да кача 11 кг.Най-важното не огладнявам,но пия на ден по 2л.вода.Пожелайте ми успех.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано20.06.10 17:16




за това ли става въпрос?



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано20.06.10 17:21




интересни количества... Колко е 42 грама скумрия?! Това някаква шега ли е?



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: *Paл*]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано20.06.10 19:12



Не е шега, трябва ти везна. И на slimming world грамажите им са такива.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: veceлyшka]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано20.06.10 21:23



Самата мисъл за подобно ограничение ми действа травмиращо. Сигурно ми е повредено нещо, но никога не бих мерила храната си с везна. Или да и изчислявам калориите. Или искам нещо или не. Трябва да измисля нещо приятно иначе няма да се получи нищо...



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: *Paл*]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано22.06.10 23:16



да ти кажа навремето и мене ако питаше щях да кажа, че трябва да си луд да правиш такива работи и да измерваш някакви глупости ....., но сега съм на съвсем друго мнение заслужава си ... :) успех на всеки който иска да опита храненето в зоната .....



движа бавно но сигурно

Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор stani__m (новак)
Публикувано04.07.10 18:05



абе не звучи много еволюционно и природно съобразено
да не говорим за млечни продукти, особено преработените, много хора дори не могат да ги преработват



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: stani__m]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано06.07.10 01:06



днешно време всичко е пумия ... не ти ли го донесат натурално ... много малко останаха качествените неща после защо дебелеем и сме като подвижни трупове ...

движа бавно но сигурно


Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано22.07.10 21:11



Първо искам да благодаря на Angel lvanov, понеже от негов пост в друга тема научих за "ЗОНАТА"

Относно резултатите като цяло за 5 месеца съм свалил 15 килограма. От тези 5 месеца спазвах стриктно диетата само първите 2 месеца, след което минах на око

осигурявам си 5 хранения на ден. Избягвам храни които не се предпоръчват, но не е голям проблем ако хапна нещо и от "черния списък" . Пия редовно зелен чай, намерил съм едно магазинче където продават страхотен чай и то насипно. Към всичко пребавям и 40 минути скачане на въже и час и половина на ден в градския транспорт, което си е един вид сауна, ако някои е използвал автобусна линия 102 в София, знае за какво говоря както и да е. Чуствам се супер и както някой бе казал: "Това което расте се яде, а това което нерасте - не" или поне беше нещо подобно

Успех на всички които сте се решили да пробвате.

И последно искам да се похваля, че вече 9 месеца не пуша с което много се гордея

лека вече и дано не съм писал много глупости

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано23.07.10 02:12



:))) страхотно ... и аз не я спазвам на 100 %, но резултата е на лице ... всички мазнини ми са се изчистили и ми се показаха мускулите буквално навсякъде ... чувствам се супер и наистина който реши да пробва няма да сбърка


сега има един случай тук с един мой познат с диабет искат да го прехвърлят на инсулин и сега се мъча да го навия за Зоната ... ще пиша какви са резултатите ... според мен има шанс да се оправи
движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 23.07.10 02:14.



Тема добре, де?!?нови [re: Angel lvanov]  
Автор parvaty (божествена)
Публикувано09.08.10 20:02



а как не ви се дояжда нещо ДРУГО?

Например шоколад? Съжалявам, но не мога да приема зрял мъж да яде 48 грама пилешко месо... изобщо, това е чудесно, и сигурно дава резултати, но малко на анорексия ми прилича - с целия тоз контрол върху храната, и вманиачаване! Да ядем природно!?!? Че, то само като направиш едно вдишване на Орлов мост, и язък ти, дет рупа тревки, да ти кажа! Хеле пък ентусиастите на колелата, дето пъплят по Ал. Малинов и т.н. натоварени булеварди... егати природната ангажираност! Те със сигурност вечер тежат 20 гр. повече, понеже са погълнали всички тежки метали от Менделеевата таблица! Та - сигурно това има ефект, но дали си давате сметка, че си промивате мозъците? Колко време може да оцелеете с калориен прием под 1000 на ден? Според Вас?



Тема Re: добре, де?!?нови [re: parvaty]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано09.08.10 21:56



Аз не съм в Зоната, но видяхме яденето на корем (от типа на всекидневен ол инклузив) до какво води


Според мен тази зона е за създаване на навици, ориентиране в количествата и комбинацията на храните по начин, който да не води до напълняване. След това меренето на грамчета не би трябвало да става маниакално.
Аз от близо година свикнах с около 1200 калории, свалих 22 кила и сега приемам 1300-1400 за поддържане на теглото, и се чувствам много добре с такива количества. Така че малко да се ограничи човек, не боли.

Редактирано от veceлyшka на 09.08.10 22:03.



Тема Re: добре, де?!?нови [re: parvaty]  
Автор Olli (натурална)
Публикувано10.08.10 10:45



Като ни се дояжда ядем


Самата аз бях изненадана, че се пробвах с този начин на хранене, изглежда твърде налудничав. Мисля, че никога не съм се хранила по-разнообразно и обилно.
Искам да използвам случая да благодаря на автора на темата.



Тема Re: добре, де?!?нови [re: Olli]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано14.08.10 17:11



точно така няма никакво вманиачаване, плюскане на корем и топене на мазнини със времето преценяш кое как и колко да комбинираш чувстваш се добре и изглеждаш добре и си създаваш навик за цял живот това не е диета за 10, 20 или 30 дни ... остава за цял живот .... хубавото е , че им и лечебен ефект за сега на един образ от 12 кръвната му захар стои на 7-8 което е добър старт (не я спазва стриктно), Поне засега оттърва инсулина .......undefined



движа бавно но сигурно

Тема ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано25.02.11 04:14



та вие до каде я докарахте аз сега съм пак по схемата, но съм решил да намаля месото до минимум, че лоши неща за него ... почнах да тренирам и тука се мерих на една машина която измерва мазнини мускулна маса вода и такива неща резултата за 1 месец е според машинката -3кг мазнини ; + 5,7 кг мускулна маса за 3о дни общото ми тегло се е повишило само с 1,7 кгнаправо се шашнах ... :)

движа бавно но сигурно


Тема Re: ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано25.02.11 09:24



Редактирано

Редактирано от Wildberry на 27.04.11 19:57.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор Miss Mouse (непознат )
Публикувано18.01.12 18:47



Да, режимът на Зоната е много ефективен, аз също отслабнах с него. Заповядайте и в блога за Зоната

.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор Magnolya-210750 (непознат )
Публикувано20.12.12 13:49



Здравейте! В Зоната съм от 2 месеца,но имам проблем и незная аз ли греша нещо или е нормално: имам гастрит и от около 2 седмици понякога имам болки в корема около час и половина след като се нахраня.Понякога за половин час изчезват,а понякога почти целият ден ме боли,а понякога изобщо не ме боли.Някой може ли да ми помогне,за да разбера къде е проблема ?



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Magnolya-210750]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано21.12.12 15:13



Здравей. Не мисля, че режима като такъв има отношение към болките ти в корема. Даже смятам че при по продължително хранене в Зоната ще имаш облекчение на гострита. Знам, че не трябва да се яде пържено, мазно изобщо има си определена диета при гастрит. Спазвай тези условия хранейки се в Зоната, мисля че оплакванията ще отшумят. Ако не ти мине до месец да речем, консултирай се с лекар. Успех!



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: _belladonna_]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано08.09.13 13:34



Ако не приемаш течности. 8 чаши дневно е добър избор. 30 минути преди храна и 2 часа след. Ако имаш такива болки в стомаха пробвай да изпиеш 2 чаши от по 250 мл вода и почти веднага трябва да отшумеят.

движа бавно но сигурно


Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.10.13 09:07



опитвам да се храня в зоната
споделям резултат
август 2012 - кръвна захар 9,8 (имаше и 11 като резултат)
октомври 2013 - 5,9 - на ръба, но в норма (на личния глюкомер - 5,7)
не пия лекарства



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: holi_day]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.10.13 12:30



Зоната е мисъл в правилната посока - има известно ограничаване на въглехидратите спрямо традиционното хранене на повечето хора. Но предполага ужасно много сметки, а и е доста нискокалориен режим, ако не се лъжа. Не знам дали така може да се кара вечно. Далеч по-ефективен и комфортен режим е нисковъглехидратното и високомазнинно хранене. Зоната може да се разглежда като стъпка към него - един вид преход от стандартно към наистина правилно хранене



http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.10.13 09:42



ще съм ти благодарна, ако ме ориентираш (като принцип и къде да чета на бг) преди да потърся информация - нещо като "есенцията" на този вид хранене
и ако може примерно двудневно меню





Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: holi_day]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано18.10.13 20:37



Ами, информация има в блога в подписа ми

Най-общо: ограничаване на въглехидратите, т.е. на тестено, сладко, картофи, ориз, бобови (особено стар фасул и леща), плодове. Яде се месо, риба, яйца, пълномаслени млечни, зеленчуци, по малко ядки. Използва се достатъчно мазнина (масло, зехтин, мас, кокосово масло), за да бъде вкусно и засищащо, без да е нужно всичко да плува в мазнина.

Двудневното меню може да се състави на базата на горните храни. Например за закуска може да се ядат яйца - единия ден пържени, на следващия варени. Към яйцата - масло, сирене, зеленчуци, някакво месо - каквото ти харесва. За обяд - единия ден пържола и зеле, задушено с масло, на другия ден - пилешко бутче плюс задушени с масло броколи. Вечеря - или същото като на обяд, или може някаква салата.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано23.10.13 14:39



благодаря





Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор boan1 (непознат)
Публикувано24.11.13 09:56



Привет и от мен


От утре започвам и аз да зонувам.Подготвена съм теоритично, но бих желала и малко помощ от вас.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: boan1]  
Автор sladkata ribka (interesen)
Публикувано18.12.13 10:22



дайте примерно меню за една седмица,и количеството какво да е.Искам да попитам зонуващите как са ви косите,защотот от 90дневната много момичета са получили косопад,ако изпишите на БГ в гугал 90дневната и косопад ще видите колко много са пострадали,така че споделете .



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: sladkata ribka]  
Автор granorana (непознат )
Публикувано02.06.14 16:19



Зоната е изключително полезна! На мен успя да ми помогне :)
____________

,




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.