Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано17.04.10 20:01



Здравейте! Нали си обещахме да пишем за резултатите...май никой не е писал за тях скоро. Моята равносметка е 4 кг за месец и половина. Имам малки прегрешения отвреме навреме но като цяло се храня по Зоната. Мъжа ми също се храни така от около месец и ми е значително по лесно. Менюто ни вече е доста разнообразно за разлика от началото когато карахме само на скара и салата. Сега готвя супи и всички традиционни за семеъството ни ястия. Сметнала съм си основните рецепти- супа топчета, пълнени пиперки, дори и боб и леща консумираме макар че са много въглехидратни. Просто спазваме правилната комбинация и необходимото количество протеини въглехидрати и мазнини. Аз понеже съм с малко блокове дневно много внимавам какви ще са ми въглехидратите, че ако са от червената графа си оставам гладна

Чета в момента Овладяване на зоната от Бари Сиърс там има доста практични съвети как да настроим организма си според индивидуалните си потребности. Успех на всички!



Тема Re:нови [re: Angel lvanov]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано17.04.10 21:30



Предложение към модератора - не би ли било по-добре да се промени заглавието на темата - Зоната, Хранене в Зоната или нещо друго, за да е видно за какво става дума?



Тема Re: ммммммммнови [re: _belladonna_]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано17.04.10 23:41



Здравейте и от мен! Относно моите резултати - чуствам се добре

За килограмите престанах да се тегля, че ми се стори че почвам да се вманиячавам и затова си дадох кантара на една приятелка
А за прегрешяванията при мен са почти през ден като се започне от велик ден понеже все рождени дни и някъкви поводи
Та това от мен за сега.
Успех!

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Тема Re:нови [re: вeceлyшka]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано18.04.10 03:56



да да добре ще ... може още хора да се зарибят ... е за се чувствам страхотно има и отклонения

ама по празниците съм свалил 1 кг за 2-те седмици и съм си супер карам нощни-дневни без проблем и съм назлобен с доста power

тази книга за зоната от бари сиърс купи ли си я или от някъде я изтегли?

движа бавно но сигурно

Тема Re:нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано18.04.10 09:02



Купих я от книжарница Херон във Варна. 11 лв струва.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Angel lvanov]  
Автор versilna (непознат )
Публикувано30.04.10 11:14



Здравейте, реших и аз да се впиша в тази тема. Започнах и аз да се храня, така както трябва, т.е. влязох "В зоната"

, вече трета седмица. Чувствам се определено по енергична, що се отнася до отслабването... ще видим, засега само дрехите ми станаха малко по-широки, смятам да продължавам по този начин. Надявам се до лятото да има видим резултат.

При изчисленията ми се получи следното (44- това е последното число, което получих и доколкото разбрах трябва да се раздели на 7) получава се 6,28 ...??? По-късно прочетох, че трябва най-малко по 8 блока на ден да се консумират и сега спазвам това изискване.

Въпросът ми е какво си поръчвате, когато сте на ресторант примерно??? Какво питие може да се консумира???

Лек ден на всички!



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: versilna]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано30.04.10 12:32



Не е трудно и на ресторант, да речем пилешка пържола с гарнитура зеленчуци и 170мл бира. Това разбира се е примерно. Прочети в Зоната пише доста подробно по въпроса.
Минимума е 8 блока да, но според мен и те са малко. Аз започнах с 8 блока, но си бях все недохранена и в момента съм с 10. Чувствам се значително по добре така. От скоро съм така, все още не мога да кажа килограмите как ще са.



Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: versilna]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано30.04.10 12:35



Относно питиетата - аз само вода

след като отказах цигарите, преди половин година, може да се каже че спрях и алкохола. Що се отнася до безалкохолните, колкото повече пия толкова повече. Има един филм "горчивата истина" ако не се лъжа, в него се развива теория как в кока колата се слага сол за да се допие още, а за да не се осеща солта, слагат много захар.
Относно храненето в Зоната, аз от велик ден немога да го спазвам стриктно, но от три дена изобщо не го спазвам и сега се чуствам отпаднал, но при първа възможност започвам отново.

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Тема Re: Хранене в Зонатанови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано04.05.10 04:50



по принцип за безалкохолните всичко е вода и останалото е пумия .... най-голямата от която е аспартама ... доказан канцероген който все още е в употреба всякакви оцветители и какво ли още не така, че всеки си избира дори и натуралните сокове не са толкова натурални засега и по-малко има едни био уж се водят малко по-така са от обикновенните .... за ресторанта да не е чак толкова трудно особенно като понатрупаш малко стаж и започнеш да преценяш от кое по-колко да ядеш



движа бавно но сигурно

Тема Re: Хранене в Зоната [re: Angel lvanov]  
Автор dekada ()
Публикувано15.05.10 11:51



Здравейте, (както казват - няма нищо случайно) кагато д-р Папазова работеше по книгата, ми беше консултант защото слуд раждане започнах неконтролируемо да пълнея ( а всъщност от редовата депресия не можех да се храня-не изпитвах глаз и когато преглъщам храна се разхълчнах и дотам, а всъщото време кг и размерите разтяха). Започнах "зоната" тъй като вече и работех - варианта реше сандвичи 10 блока от които едвам успявах да изям 3 през деня - и малко по-малко престанах , по удобно ми беше да не се мъча да ям и да се оплаквам че не разбирам от какво пълнея (( след излизането на ДЮКАН - намерих част от отговора - но системата му не ме стимулира да я прилагам))
сега нещата изглеждат иначе - в резултат на тези над 10 години от няколко месеца съм с диабет 2 тип - кг тръгнаха надолу , но още трябва да направя за храненето ( от таблетките за диабета - започнах да огладнявам и вече мога сутрин до обяд да ям) и докато се двоумях на къде и как ето вие отново ме насочихте към....
сега нещо полезно:
как на 1 ръка да определите блоковете ( особено в ресторант) 1 блок протеини -това е дланта ви , 1 блок въглегидрати - това са пръстите на ръката или пържола до размера на дланта на едната ръка и дори да си поръчате пържени картофки - те са 5 броя колкото пръстите на едната ръка.
за мазнините- някъде правилно отбелязахте те се намират в протеините и въглехидратите при обработката затова по добре когато се добавят , то да са само от добрите .
и нещо забавно:
Първите ми дни - правя 10 сандвича за деня- черен хляб , соева майонеза, тънко парче пилешко филе и далата от кълнове люцерна.
На детето подобен сандвич ,но с бял хляб, соева майон, пил-филе и краставица и доматче. На пръв поглед нищо различно , но детето взима 1 от моите сандвичи опитва и - ти на теб такива вкусни сандвичи , а на мен това и недоволна физиономия.

БЛАГОДАРЯ, ето вие съвсем навреме се появихте ( а с месеци и години не бях отваряла клуба ) за да ми подскажете как да продължа.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.