Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано24.02.10 08:40



В крайна сметка, моля те обясни ни как определяш колко храна ти е една порция съответно протеини , въглехидрати и мазнини. Везна ли ползваш или на око? И наистина, не гладуваш ли с тези 3 маслинки и 5 фъстъка? Не ми се вярва да си сит. Аз чета книгата в момента, до 4 глава съм. Определено ми харесва и всичко е издържано, но ако ще гладувам не е за мен. То с Дюкан така се разглезих откъм количество че....





Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: _belladonna_]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано24.02.10 23:02



това е хубавото на тази диета, че не се ГЛАДУВА ... глад може да се получи ако се приемат повече въглехидрати от протеините (въглехидратния глад) аз го наричам вълчи глад защото след някой сериозен запой(свръх прием на въглехидрати) по някое време така почва да ми стържи стомаха, че се тъпча с каквото хвана (това едно време сега доста работи ограничих) ... количеството храна се определя по таблиците и след като си вземеш мерките и като си опрделиш активността ... изчисляваш си дневната нужда от протеини пример ако имаш 75гр протеини на ден делиш ги на 7 и получаваш 11 протеинови блока (закръгля се сумата) които трябва да разпределиш в 5 хранения закуска 5П, обяд 5П, лек обяд 1П, вечеря 5П лека вечеря 1П така разпределяш дневните нужди от протеини за целия ден естествено прибавяш по 5блока въглехидрати и 5 блока мазнини и всичко е готово

аз попаднах на тази книга като търсех начин да се храня здравословно никога не съм спазвал диети или съм се ограничавал, но книгата ми допадна изключително много ...

храната в началото на око я правех после си купих и кантарче за да е още по-точно всичко

Редактирано от Angel lvanov на 24.02.10 23:03.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор tia maria (непознат )
Публикувано26.02.10 11:16



Вече има и книга за Зоната при българските условия от Мария Папазова.Дава и практически мерки и много рецепти...Мярна ми се и Соева зона(за вегетарианци). Продават се навсякъде из София.
Аз също ще влизам в Зоната,но засега съм с Майкъл Търмънд.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: tia maria]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано26.02.10 17:28



да да да и аз бях чувал за зоната с български рецепти, но така и неможах да я намеря ... май Ние и Зоната се казваше ... но сега се пробвам по зоната да си правя от на иван звездев рецептите става супер



движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 26.02.10 17:31.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор mini_zala (veselqk)
Публикувано27.02.10 14:50



А за колко време премахна мазнините? И още един въпрос - като си изчислявам протеините ми излизат 56 грама от там въглехидрати 75 и мазнини 25. Това ми се струва малко, около 750 калории, а аз съм 178см (по някъде там

) и тежа 92,8г. Останалите от натрупаните мазнини в организма ми ли ще се набави?
По сметки 45% са мазнини може и така да е
Нещо почнах да се оплитам



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано27.02.10 15:09



Запали ме, определено, моля те сега помагай

. Изчислих че имам нуждя от 45 грама протеини. Това е 6 блока и ми се вижда неразумно малко. А някъде бях чела че минималния прием е 8 блока и чета в книгата в момента но не мога да открия такова нещо. А 6 блока как да ги разделя на 5 хранения... ужас ще умра от глад така.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: mini_zala]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано27.02.10 18:34



Не брой калориите. 56 гр. протеини са точно 8 блока. Разпределени на 5 хранения стават: закуска, обяд и вечеря по 2П, 2В, 2М, междинни закуски следобяд към 17.0 0и час преди лягане 1П, 1В, 1М. Изтегли си книгата, там има таблица с хранителните продукти, колко грама правят 1 блок. Дано съм ти полезна. То и аз сега се уча, ама и съвети давам

.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: _belladonna_]  
Автор mini_zala (veselqk)
Публикувано27.02.10 19:01



Ами аз сега чета книгата. Лично на мен това с блоковете не ми допада, защото ми изглежда много неточно, прекалено много се закръгля. Това е единственото нещо което ме подразни в книгата. В началото се наблягаще на стриктно спазване на количествата, а по едно време започна със закръглянията

, пак казвам това си е лично мое мнение, все пак съм телец и харевам всичко да е точно , но като цяло книгата ми хареса. Утре ще направя една таблица за смятане на грамовете на П В М спрямо вида на храната и ще мисля някакви менюта
Ще бъде интересно
Надявам се хората със повече стаж да помагат
Лека вечер



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: mini_zala]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано27.02.10 19:10



Аз пък съм стрелец

Сложи ми някакви рамки и ми гледай сеира, опъвам се като магаре на баир. На мен точно за това ми хареса, че дава относителна свобода, без да излизаме от общото правило. А второто е, че хората които са я правили говорят, че общото състояние на организма се подобрява. И аз започвам от 8 блока на ден. Макар че съм с 45 гр. нужда от протеин, което е 6 блока. Някъде четох че е мининума е 8 блока, дано да е в книгата. Макар че претърсих и не намерих такова нещо. Надявам се по Ангел да се включи и да каже права ли съм.



Тема Re: мммммммм [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано27.02.10 20:33



я напишете мерките за да видя как ги смятате ... попринцип и на мен ми се струват 2 блока малко за едно хранене

доколкото и аз съм запознат при жените обикниовеннто идват някаде около 3 блока, но нищо не пречи да пробвате с двата блока да видите как се чувствате ... имам предвид дали ще ви стигат за да не гладувате до следващото хранене ...

движа бавно но сигурно


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.