Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ммммммммнови [re: mini_zala]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано03.03.10 02:32



по принцип мисля, че да, но за по сигурно погледни съотношението белтъчини въглехидрати мазнини (аз обичам да си правя сам нещата за да избегна цялата менделеева таблица и органична химия

)
супер за рецептите като се прибера у нас ще ги изтегля мерси предварително

Редактирано от Angel lvanov на 03.03.10 02:33.



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор mini_zala (veselqk)
Публикувано03.03.10 09:43



Честит трети март!

Ето отще няколко странички от книгата:
- примерно преработване на рецепти от готварски книги


- таблица на хранителните вещества в продуктите (мисля че я нямаше в предишната книга)




Тема Re: ммммммммнови [re: mini_zala]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано04.03.10 09:32



Едно въпросче


Примерно хапвате пилешко месо, отчитате ли мазнините които се съдържат в него, защото аз не. В примерните рецепти, доколкото забелязах, също не се отчита.



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано04.03.10 23:17



честит 3-ти март .... страхота работа си свършила рецептите са супер ... и се виждат много ясно ... за пилешкото месо и аз никаде не съм срещал да се отчитат ... и аз доколкото съм запознат не се отчита



движа бавно но сигурно

Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано05.03.10 09:56



само да питам - понеже вчера си смятах, и сметката показа 16 блока, дали е уместно да ги разпределя на 4-5-1-5-1, или да пробвам някоя друга схема?



Тема Re: ммммммммнови [re: Blake]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано05.03.10 11:53



Ами моите са 2-3-1-3-1, тоест подобно на твоята схема. Предполагам че не пречи. Първите 2 ми идват идеално до обяда.
Този начин на хранене ми харесва, не огладнявам и не ми е тежко на стомаха след като се нахраня


Е приятелите ми се чудят дали съм в час, понеже преди 4 месеца отказах цигарите благодарение на една книга, а сега с друга отслабвам

П.П. предполагам че сте забелязали, но ако не сте - аз съм mini_zala

Приятен ден!



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано05.03.10 12:56



Относно процента мазнини.
Пробвах да го изчисля по този

начин и се получи с около 10% по-малко от този който отчетох в книгата.
Вие какво мислите.



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано05.03.10 13:11



Благодаря за рецептите, струват ми се лесно приложими. Освен това дават ориентир за количеството на продуктите. Разбрах например че половин чаша варен ориз е един блок. Киселото мляко обаче го дават 1 чч един блок, а в книгата на Б.Сиърс това са два блока ПВ. Вие как процедирате?
Аз да си призная имам проблем с петото хранене за деня, т.е. нощната закуска преди лягане. Вече две вечери я пропускам, не ми се яде и ми е противоестествено храненето в 10 часа. Дали е голям проблем? Разбирам смисъла на това хранене да те държи в зоната до следващото, но насила ли да ям? Имам един въпрос и за белия боб. Как, по колко го консумирате и позволявате ли си? Аз много го обичам, а по таблицата в книгата един блок В е 1/4 ч.ч. варен боб. Значи все пак една купичка с боб чорба идва около 3 блока, правилно ли разсъждавам?
За сега резултатите ми са 300 грама надолу за по малко от седмица. Чувствам се добре, но чак да кипя от енергия, не бих казала. Може би, защото в момента съм в болнични. Един грип ме повали... Но се разминах без антибиотик може би все пак има значение храненето. Успех на всички!



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано05.03.10 13:39



това по книгата май е вярно - моите мазнини излязоха 32%, а преди няколко месеца ме мериха с някакъв уред специализиран за целта - резултата беше 33%.



Тема Re: мммммммм [re: Angel lvanov]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано06.03.10 09:57



Някой били сметнал колко протеини ми трябват, просто за проверка да не греша някъде. Талия - 103 см, китка - 19 см, тегло - 91,9 кг и височина 177 см, а и активност 0,6.
Въпросът е там, че не огладнявам, чуствам се добре, но на ден смаквам по 400 грама, а това незнам дали е здравословно.
Благодаря предварително.

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.