Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано19.02.10 17:20



Днес прегледах книгата. Изтеглих я от интернет, затова незнам дали е пълния вариант. На първо прелистване не видях практични съвети, примерни менюта и т.н. Съгласна съм с прочетеното, но искам повече информация с какво и как да се храня.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Blake]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано19.02.10 21:37



прекалено много вярни неща има според мен и аз не съм от най-компетентните но факта си е факт ... аз по горе бях писал линка с книгата ето го пак ... това е рар файл в него е книгата и храните написани и подредени по категории ... в осма глава има таблица как да си определиш протеините и всички други изчисления ... и от там според това какво си получил си разпределяш храненията през целия ден на не повече от 5 часа ... има и рецепти в книгата ето и линка http://www.izvorite.com/docs/thezone.rar тук е цялата



движа бавно но сигурно

Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано19.02.10 23:45



Аз прочетох няколко менюта на английки ,те са взети направо от листите на ресторантите и е трудно приложимо в домашнаата кухня.
Дай пример ти самият какво ядеш а кажем 3 дена от седмицата(без подробни обяснения,набързо)
Иначе, идеята звучи интригуващо.





Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Malvina***]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано20.02.10 02:35



ден 1
П-протеини, В-въглехидрати, М- мазнини

Закуска примерно в 7часа
4 белтъка(2П), 1ч.ч кисело мляко(1%)(2П2В),28гр сирене(1П), 1 портокал(2В), 1 киви(1В), 15 маслинки(5М)
5П,5В,5М

Обяд -12 часа
140 гр. пилешки гърди(5П), салата 4 домата (2В), 1 краставица(1В), 1ч.л зехтин (3М)+ 6 маслинки(2М), десерт 1 ябълка (2В)
5П,5В,5М

Леко следобедно хапване - 16 часа
при мене за по бързо и по лесно кисело мляко 1ч.ч (2П,2В) + 12 фъстъка(2М)

Вечеря - 20 часа може и по рано
яйца по панагюрски -2 цели яйца(2П), 1ч.ч кисело мляко(2П2В) 28гр сирене (1П) мякото и сиренето пасирам , 1филия хляб (2В), 1и1/2ч.л. зехтин (5М) + я киви(1В)

лека вечеря за преди лягане -между 11-12 зависи кога си лягата
1/2 ч.ч кисело мляко + 3 маслинки

ден2
закуска овесени ядки с прясно мляко (В и П), малко маслинки
обяд фасул(В) , сирене(П), мешена салата(маруля,пиперки,краставица и домати(1В-написано са при пропорциите) маслинки или фъстъчки
след обедно хапване - кисело мляко
+ маслинки
вечеря

малко крехко месце с яйца + броколи, лук, кисело мляко ... малко зехтин десерт - плод
всеки може да си ги комбинира ... само е важно да се спазват пропорциите за да е ефекта пълен аз съм на 18П18В18М на ден след като си ги сметнете ги разпределяте през 5ч от пропорциите които сте изяли зависи как ще се чувствате през следващите часове до другото хранене. Ако сте нацелили пропорциите ще сте супер ... този режим на хранене осигурява изгарянето и на мазнините при спортуване ... аз хляб ям доста рядко ... и по принцип домашно приготвен ...
гуакамоле си бях направил то също може да се използва за прибавяне на мононенаситени мазнини ... има го в книгата .... имаше и едни зеленчукови спагети с тиква и тиквички гарнирани с месо ... можеш да експериментираш с всичко което харесваш естествено ефекта ще е най-силен ако се употребяват продуктите в зелената графа ... кюфтета ... супа топчета ... бяхме си правили сирени хапки с галета и яйце мммм хем ти е гот хем е здравословно и си отслабваш без да си вредиш ... мусака сме правили ама е по-трудно да се нацелят протеини въглехидрати ... добавяме по малко сирене за баланс ... всякакви ястия от българската кухня и плодове (по-добре е да имат ципа) за да не навлизат агресивно в кръвта и да правят драстични промени в организма .... в общи линии това е



движа бавно но сигурно

Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано20.02.10 21:12



Извинявай, дано не прозвуча глупаво, но ти само от книгата ли се научи да се храниш в Зоната или някой те просвети. Аз нищо не разбирам. Верно че нямам време да чета, ама тези сметки и блокове са ми много непонятни.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: _belladonna_]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано20.02.10 22:57



да само от книгата лесно е дори с времето го правиш несъзнателно (и дори и на око преценяш кое колко да ядеш, дори на гости или на ресторант

)
практиката с основните блокове която върви с книгата са дадени 1 протеинов блок от определена храна на какъв грамаж отговаря ... 1 въглехидратен блок ... 1 блок мазнини

тук съм отделил най-важното от изчисленията

ПРЕСМЯТАНЕ НА КРЕХКАТА ТЕЛЕСНА МАСА

Можете да изчислите бързо колко е крехката ви телес¬на маса с помощта на шивашки метър и домашен кан¬тар. Трябва да вземете всички мерки на голо (не върху дрехи), като внимавате шивашкият метър да прилепва плътно, за да не притиска кожата и лежащите под нея тъкани. Направете всички измервания по три пъти и из¬числете средната стойност. Измерванията правете в инчове. Таблиците за изчисляване на процента телес¬ни мазнини са използвани с позволението на д-р Май¬къл Идс от книгата му „Да отслабнем бързо".
Забележка на преводача за българския читател: 1 инч = 2,54 см 1 фунт = 0,453 кг
32 см : 2,54 = 12.598.... инча
ПРЕСМЯТАНЕ ПРОЦЕНТА НА ТЕЛЕСНИТЕ МАЗНИНИ ЗА ЖЕНИ
За да пресметнете процента на телесните си мазнини, трябва да преминете през пет стъпки.
1. Като внимавате шивашкият метър да бъде на ед¬но ниво, измерете ханша си на най-широкото място и талията си на височината на пъпа. Изключително важ¬но е да измерите талията през пъпа, а не на най-тясно¬то място. Повторете процедурата три пъти и изчисле¬те средната стойност.
2. Измерете височината си в инчове.
3. Запишете мерките на ханша, талията и височи¬ната.
4. Открийте всяка една от тях върху съответната колонка от придружаващите таблици и запишете кон¬стантите върху същия лист.

5. Съберете константите А и В, а след това изваде¬те константата С от тази сума, а получения отговор зак¬ръглете до най-близкото цяло число. Това е процента на телесните "ви” мазнини.

РАБОТЕН ЛИСТ ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ ПРОЦЕНТА НА ТЕЛЕСНИТЕ МАЗНИНИ ЗА ЖЕНИ

Средна мярка на ханша___________(използвана за константа А)
Средна мярка на корема__________(използвана за константа В)
Височина___________(използвана за константа С)
С помощта на Таблица 1 открийте всяка една от стой¬ностите на трите си мерки в подходящата колонка.

Таблица 1 -----------------------(тази таблица е в книгата тук не я изкарва добре)!!!!!!
НАМИРАНЕ НА КОНСТАНТИТЕ ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ ПРОЦЕНТА НА ТЕЛЕСНИТЕ МАЗНИНИ ПРИ ЖЕНИТЕ

------------------------------(край на таблицата)
Константа А =__________
Константа В =__________
Константа С =__________

3а да определите приблизително процента на телес¬ните си мазнини, съберете константите А и В, а от полученото извадете константата С. Полученият резул¬тат е процента на телесните ви мазнини.

ПРЕСМЯТАНЕ НА КРЕХКАТА ТЕЛЕСНА МАСА ЗА МЪЖЕ И ЖЕНИ
Сега, след като знаете процента на телесните си маз¬нини, следващата стъпка е да използвате тази цифра, за да пресметнете теглото (във фунтове) на въпросни¬те мазнини. Ще го направите, като умножите общото си тегло по процента на телесните мазнини. (Не заб¬равяйте десетичната запетая - така например 15% = 0,15).
(Тегло) х (% телесни мазнини) = тегло на телесните мазнини
След като установите колко тежат мазнините в тялото ви, ще трябва да извадите получената стойност от об¬щото си тегло, за да получите колко е крехката ви те¬лесна маса. Крехката телесна маса е тежестта на всич¬ки немазни телесни тъкани.
________ общо тегло
- ________тегло на телесните мазнини
= ________тегло на крехката телесна маса
Крехката телесна маса = общото тегло - теглото на телесните мазнини (всичко измерено във фунтове)

БЛОКОВЕ С ОСНОВНИТЕ ХРАНИТЕЛНИ
СЪСТАВКИ

Разделянето на храните на блокове улеснява много пос¬трояването на отделните хранения в Зоната. Следва списък с размерите на различните блокове протеини, въглехидрати и мазнини. Протеиновите блокове са несготвени порции. Макар благоприятните въглехидрати да са обикновено с нисък гликемичен индекс, същест¬вуват и изключения (като сладолед и чипс), които ос¬вен това са с високо съдържание и на мазнини.
Закръглил съм блоковете, за да се запомнят по-лесно. Този списък в никакъв случай не изчерпва всич¬ки възможности. Когато оформяте хранене в Зоната, никога не забравяйте основното правило: поддържай¬те протеиновите и въглехидратните блокове в съотно¬шение 1:1.

движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 20.02.10 22:58.



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано22.02.10 09:55



Ето това не харесвам обаче в подобни диети - 5 маслинки, 28 грама сирене, 2 лъжици това, 20 грама от онова... Нямам намерение да се превръщам в човек-кантарче

Може и да работи, но ми е маса досадно... Сигурно с течение на времето свикваш да правиш подобни неща полу-автоматично, но за начало ми е много хард. Да не говорим, че като ходиш на работа, да се занимаваш с подобен вид операции не винаги е възможно...



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано22.02.10 12:58



Как се оправяш на работа? Може би трябва да си носиш храна от вкъщи. Не е ли затормозяващо?



Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! !нови [re: Blake]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано23.02.10 20:41



така си е малко е неудобно но има голям ефект



движа бавно но сигурно

Тема Re: ВНИМАНИЕ ! ! ! [re: Angel lvanov]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.02.10 23:58



сигурно има... аз ако ям 5 маслини и 3 фъстъка обаче, тва си е живо "лечебно" гладуване






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.