Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 01.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано06.03.10 16:19



Не се наемам да ги сматям, както се оказа съм объркала и моите

Защо не увеличиш с 1 блок да речем да видиш какви ще са резултатите?
Пиеш ли достатъчно вода?

Редактирано от _belladonna_ на 06.03.10 16:20.



Тема Re: ммммммммнови [re: _belladonna_]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано06.03.10 16:40



Това за единя блок и аз го мисля, но ако е от понеделник ще го добавя. Нещо ме съмнява коефициента 0,6, защото не бих казал че вървя само половин час, понеже само сутринта го изминавам докато отида до офиса, понеже слизам 3 спирки по рано и от там пеша

така че мисля да увелича него.
А като стана 85 кг, почвам да скачам на въже, че сега несмея за да не си прецакам колената, понеже теглото си е доста и физическата активност става 0,8.
Относно водата, понякога се чудя дали не е много, не слизам под 2 литра на ден.

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Редактирано от Cтeфaн Ивaнoв на 06.03.10 16:50.



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано12.03.10 04:43



за водата незнам да има проблем той и организма си има нужда от нея ...

незнам обаче аз ти ги сметнах по друг начин нештата ... може и да бъркам, но ги изкарвам 13 блока ... което според мен е нормално. Аз пробвах да си вдигна активността, но да ти кажа храната също доста скача и реших за сега да стоя на по-малка ...
талия 103 см = 40,6 инча
китка 19 см = 7,48 инча
тегло 91,9кг = 202,9 фунта
височина 177 = 14,1 инча
п.с. пъро си мислех, че си жена и изведнъж се появяваш с има стефан иванов и затова ги смятам по таблицата за мъже ...
40.6 - 7.48 = 33,12
после където се пресича в табл. 202,9 фунта и 33,12 ти е % телесни мазнини
202,9 аз го смятам като 205 (по-близко е) 33,12 за 33 горе доло се уравновесяват и излиза 26 % ТМ
после 202,9 фунта х 0,26 (ТМ) = 52,76 фунта ТМ
след това 202,9 фунта - 52,76 фунта ТМ = 150,14 фунта крехка телесна маса
150,14 х 0,6 = 90.084 (90 ПБ) като ги разделим на 7 = 12.85.... (13 блока)

според мен си е доста 400 гр на ден .... по принцип нормално се сваля 500 до 750 на седмица ... може и аз да бъркам някаде ако искаш си ги преизчисли, но според мен 13 блока са добре .... понякога може да ви се струва, че е много храната аз съм имал моменти когато съм се насилвал буквално за да изям порцията ..... вода е много хубаво да се пие повече ... за последното хранене по принцип дават, че трябва да се яде точно когато не си гладен ... вечер е хубаво да се хапва нещо което се разгражда бавно защото едно прясно мляко ако удариш с 3 маслини съм 90% сигурен, че поне 1-2 часа ще се въртиш и няма да можеш да заспиш (така съм си патил сън не ме хваща ) по принцип киселото мляко и аз го меря половин чаша за 1п 1в незнам в другата книга защо е цяла чаша ... бобеца и аз го харесвам много ама май само тоя в пашкулите може повече да се хапва другия го дават малко по по-малко да се хапва :) но една купичка си е ок ... за хапване всичко хубаво и пишете как се движите с килограмите и как се чувствате да видим резултатите

п.с. за мазнините според мен по книгата са точни ... защото нашия купи преди време един кантар от германия електронен който ти мери водата в организма телесните мазнини и някакви други чудесии и съвпаднаха с тези от книгата като се прибера пак ще сверя двата варианта само, че незнам кога ще стане това

Редактирано от Angel lvanov на 12.03.10 04:45.



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано12.03.10 07:46



Бърз отговор преди да тръгна за работа


Първо благодаря за обърнатото внимание.
Грешката в сметките е моя, понеже ме мързи и си направих таблица на excel която да мята заради мен и там съм допуснал грешка, която чак сега забелязах след като сверих с твоите данни
От утре ще коригирам броя на блоковете.

Приятен ден!

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано12.03.10 09:35



И още едно включване по време на работа



"Къде е млякото" та за киселото мляко, примерно активия имат едни малки разфасовки от 190гр ако не се лъжа, аз ги използвам за 1В 1П.

За съдържание на П В М в храните процедирам по следния начин: намерил съм си няколко сайта в които има таблици и от там си отчитам, като приемам за вярно това което се повтаря поне в 2 от таблиците някак си немога да приема това което пише в книгата, понеже е писано за американските храни.

За бързото смъкване на килограми съм съгласен че не е полезно, понеже се губи мускулна маса, но все пак навреме забелязахме грешката едва 10 дена са минали. Чуствам се добре, не съм огладнявал дори с 10 блока а сега с 13 . Мисля си леките закуски да ги направя по 2 блока надявам се да не пречи, защото 4В на едно ядене ще са ми много, трябва да изям много плодове и зеленчуци, другия вариант е да си купя пълнозарнест хляб.
(номера с блока за лека закуска отпада, понеже в книгата пише не повече от 100 калории за лека закуска а два блока са 155 калории, ще прибегна към пълнозърнестия хляб )

П.П. пиша малко хаотично но все пак съм на работа
но пак днес е петък

Приятен ден!

Редактирано от Cтeфaн Ивaнoв на 12.03.10 09:56.



Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано12.03.10 10:06



Благородно ти завиждам с тези 13 блока

Аз не мога да се отърва от чувството на глад с моите вече 9 блока. Не съм се теглила от миналия уикенд, когато бях 0.500 кг. надолу. Тия дни ще се изтегля и ще пиша пак. Има тема в един друг форум където чета и също пиша ако искате хвърлете едно око. Там получих съвет да не комбинирам киселото мляко с нищо, защото е балансирано откъм протеини въглехидрати и мазнини. Обърнете внимание на опаковката на киселото мляко наистина е така.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=435151.0
Успех!



Тема Re: ммммммммнови [re: Angel lvanov]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано13.03.10 09:53



Обещах да пиша за резултатите

. Днес стават точно две седмици в Зоната. Чувствам се добре като цяло. Като че ли по лесно минавам покрай проблемите и на работа и в къщи, незнам дали си внушавам, но съм позитивно настроена към нещата. Проблем си остава вечерното хранене, често го пропускам. А снощи пих чаша мляко половин час преди лягане и като че ли не спах добре. На моменти чувствам глад, особено до обяда, макар че закусвам с 2 блока. В такива моменти пия вода, в краен случай половин чаша кисело мляко.Тази сутрин се изтеглих на кантара, точно 1 кг съм отслабнала за две седмици. Доволна съм. Успех и на вас! Пишете и вие как се чувствате.



Тема Re: ммммммммнови [re: _belladonna_]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано19.03.10 08:50



Ами аз се чуствам супер. От вчера започнах да се предвижвам до работното място пеша, отнема ми 55 минути, докато с автобус и чакане да престигне - 40 минути. Днес започвам да уча за изпит, ще видим имали подобрение в тази посока

.

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!

Тема Re: ммммммммнови [re: Cтeфaн Ивaнoв]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано29.03.10 00:30



супер супер аз и аз се чувствам страхотно ... не съм се мерил, но почнах да тренирам по-малко и от днес съм непушач..... мерси за книгата на алън кар аз ги бях спрял по една различна схема, но пак ей така се поддадох по 1 цигара, но това е друга тема чувствам се страхотно .... хапвам сериозно и се държа тука ми се наложи да изкарам 48 часа без сън и познайте кое ми помогна най-много



движа бавно но сигурно

Тема Re: мммммммм [re: Angel lvanov]  
Автор Cтeфaн Ивaнoв (Веселяк)
Публикувано29.03.10 19:34



Браво за цигарите.

Всичко е прекрасно. От нес започнах да пия зелен чай. Намерих едно магазинче, където продават насипен, толкова много видове зелен чай има, толкова много аромати, ако имате желание пробваите.
А да от няколко дена започнах да си взимам мултивитамини :)

Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.