Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Колибри, привет отново!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано11.06.06 14:31



Честита ви нова картинка тук!

Ето, че и Ели отдавна не е бебе, а красива дама! Браво на нея и на теб!

Знам, че отдавна работиш... искам да те питам мнооого ли е трудно съчетаването на работата навън с къщната работа и грижите за малкото съкровище? Въпросът ми е към всички вече работещи майки, не само към Колибри, просто се "лепнах" за нея, затова...

И още един въпрос към всички само с по едно детенце: замисляте ли се и кога за второ? Аз лично искам 2 деца, но не желая веднага да забременея - може би да се върна на работа, да поработя поне половин-една година и тогава да почнем с опитите... макар че засега това са само мои планове и надежди, защото мъж ми се дърпа, не ще второ дете... то и за първото се дърпаше дълго време, преди да го поиска истински... та сега се чудя ще има ли отново борба... Най-много ми се иска Алекс като стане на 4-5 години, да си има сестриче! Това си ми е мечта... Но нали знаете как е - човек предполага, Господ разполага.

Моля ви, пишете!!!



Тема Здравей, Червена Шапчице!нови [re: redhat]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано11.06.06 14:39



Драго ми е пак да те видя, моля те, пиши по-честичко!



Като спомена, че гледаш футбол, и аз се сетих да споделя, че отскоро Алекс гледа с интерес и удоволствие ТВ /"децко" - винаги познава кое е детското, когато прещраквам каналите с дистанционното.../ и анимационни приказки на компютъра /Хензел и Гретел, приказки на Братя Грим, Том и Джери/ - и не гледа по 5 минутки, а поне по 20-30 минути се заседява на столчето си и коментира какво става на екрана. Гледат ли и вашите деца анимации?

Как ми се иска да си организираме среща!!! Ето, иде лято... Пак в парка, а? Какво ще кажете? Вече не бременни, а с деца!!! Мисля, че ще е СУПЕР!!!



Тема Re: Здравей, Червена Шапчице!нови [re: desykv]  
Автор Luna (член)
Публикувано11.06.06 15:18



Браво на вас


Изненадах се че още продължавате да потдържате темата. Аз спрях да влизам в клуба преди около година. За съжаление нямам много време за писане, защото като вляза в клуба минават часове. Даже не сте махнали името ми от списъка най-отгоре.
Наминах наблизо, защото имам повод. Преди два дни разбрах, че съм бременна.
Голяма изненада. Трябва да е станало някъде преди две седмици. Все още не ми се гади, нямам никакви симптоми, никакви признаци, освен положителен тест и закъснял цикъл с три дни. Все още не мога да повярвам и постепенно се настройвам. То за това са деветте месеца чакане, да може човек да се настрои



Тема Re: Привет, мили мами!нови [re: desykv]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано11.06.06 17:22



Деси, много си права :) Мен детето ме научи на всичко на този свят - чувстам се така, все едно нищо не съм могла да осмисля истински, преди тя да се появи и да ми покаже през мъничките си сини очи как да гледам на света...
За връщането на работа смятам, че поне в нашия случай ни повлия много добре и на двечките - Рая се научи да е голямо дете, аз се научих да ценя моментите, в които сме заедно и да се радвам истински на всичко, което имам.
Аз днес ще съм кратка, но обещавам да намеря време да разкажа всичко, което правим - защото то е наистина много :))) Два дни бях командировка и като се върнах, Рая ми се струваше пораснала - мъниците ни растат с часове и ние не го усещаме може би.

Честито на Луна от нас и целувки на всички пораснали мъници, които скоро ще знаят и как да си поискат братче или сестриче за Коледа





Тема Re: Привет, мили мами!нови [re: Silvita]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано12.06.06 12:35



Благодаря ти за отговора ти, Силвита!


Дано и на нас ни повлияе така положително промяната на есен, която ни очаква!
Наистина те чакам с голямо нетърпение отново да се появиш тук и да разказваш, разказваш...



Тема Привет, Луна!нови [re: Luna]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано12.06.06 12:39



Желая ти от сърце скоро да се адаптираш към голямата изненада!


Леко бременеене! Радвам се, че ни сподели! Добре дошла отново тук!!! Ще чакаме пак инфо от теб.



Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Keнra]  
Автор Luna (член)
Публикувано12.06.06 21:50



Тази бременност изчлежда че ще е супер. Няма и следа от умора. Миналия път прекарах първите три месеца почти на легло. Чуствах се толкова зле, че си повтарях: "Кой ме караше". Днес няколко пъти усетих гадене, но то беше толкова незабележимо, че се питах дали наистина е това. Вие нямате такива вълнения на главата в момента, но все още няма тема където да мога да пиша за тези неща.
Единственото което ме притеснява е че може би имам някаква анемия. Не знам в каква степен, но имам някои от симптомите. Когато бях бременна с Лора ми откриха анемията чак в осмия месец. Бях с ужасно нисък хемоглобин. Пих желязо месец и половина - до раждането, твърде кратко наистина. После кърмих 11 месеца без да пия нищо.Мисля да си направя изследвания, но тук в Англия това въобще не е толкова лесно. GPто най-вероятно ще каже че няма нужда.
Да напиша нещо и за Лора. Тя след около месец ще навърши две. Все още не говори. Казва може би около 20-30 думички, но не вързва още изречения. Първата й думичка беше "кака" на година и един месец. Малко изостава, но това е навярно защото живеем доста изолирано. Вече от доста време ходи на гърне. Слагам й памперс само през ноща. За съжаление нямам много време да се занимавам с нея, както ми се иска, но тя си играе много добре със сестра си. Тя е достатъчно голяма и я учи на разни неща. Не ходя на работа, но работата в къщи ми идва даже в повече. Освен обичайните домакински задължения, се занимавам и със семейния бизнес. От месец насам започнах да уча усилено английски

- отнема ми по няколко часа на ден. Обаче се налага, защото без да говориш езика свободно си като инвалид.



Тема Привет, Луна!нови [re: Luna]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано12.06.06 22:07



Това всъщност ще ти е трето детенце, така ли?

Имаш вече 2 момичета-кокичета, дали пък това няма да е момченце-лаленце?
От сърце ти пожелавам както е тръгнала тази ти бременност, такава да е до края - лека, безпроблемна и супер! Би било добре все пак наистина още отсега да си направиш изследване на хемоглобина... Стискам палци за всичко! Ако искаш, ти отвори нова тема - примерно Март 2007 - нали тогава ти се пада терминът? Браво за лентичките, които си си сложила най-отдолу! Разбирам те за първите 3 месеца от миналата ти бременност - по време на моите първи 3 месеца аз също бях доста зле... Хубавото е, че отминават, нали? Значи си в Лондон, а? Успех с научаването на английския! Относно говоренето - моята сестра проговори чак на 3 годинки - но съвсем правилно, с много думи и цели изречения... може и твоята Лора да проговори така - изведнъж, но съвсем добре! Засега не се притеснявай. Но й приказвайте и обяснявайте много. Виж моля ти се кой на кого дава акъл?!? хихихи... аз дето съм само с едно дете... Просто исках да ти кажа да не се тревожиш!
Всичко добро от мен! Пиши пак! Деси.



Тема Re: Привет, Луна!нови [re: desykv]  
Автор LadyO1 (и малкия Ади :))
Публикувано13.06.06 10:41



Здравей Луна, аз също искам да ти пожелая лека и безпроблемна бременност!!!


Дано дойде едно братче, каките ще са много щастливи А, ако е момиче ще сте женско царство !!!!!!!!!
Така копнея и аз за второ.......... но сега вече момиче!!!!!



Тема Re: Привет, Луна! [re: LadyO1]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано13.06.06 11:08



И от мен честито и лека бременност




София 16.08.2004 г.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.