Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:03 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Привет, Колибри, радвам се да те видя!!!нови [re: desykv]  
Автор Maлko_koтe (най дивата)
Публикувано07.04.06 12:26



Здравейте и от нас!
Криси е 11 кг 85 см и много кисел след ваксина. Има 16 зъба и яде всичко. Напоследък яде предимно наденички, кремвирши и кашкавал и от нашето ядене. На кухнята нещо се назлъндисва. Вече не дава да го храня и яде сам, но гледам да му слагам в купичката по гъсти храни. Миналата седмица го водих на фризьор и беше много послушен, всички му се чудеха, че кротува, защото досега другите деца все ревели много. Сега прилича на малко мъжленце. Не говори много, но прави опити. Голям побойник е - първо шамаросва, после целува. Баба му го е научила да целува ръка на жените, мъчи се да го прави кавалер. Много е бърз и навън е един малък кошмар да го следиш - изчезва за секунда и не можеш да го догониш. Хвърля се да прегръща и уличните кучета и за малко на два пъти да го ухапе такова куче.

Поздрави и целувки от нас!

Редактирано от Maлko_koтe на 07.04.06 12:45.



Тема Re: я, пак се събрахме :)нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано07.04.06 20:31



Привет, момичета!
Много се радвам да видя, че темата ни се е оживила като едно време! Ама наистина ми липсвахте - и Мише ти с тези твои литературни постинги :)))
На нас май пак няма да ни е лесно Рая хвана някакъв вирус (или напарви реакция, не са сигурни лекарите) и бяхме 5 дни в болница, още ми е зле маймунчето, беше на системи 5 дни обезводнена, анбитиотици, стопи ми се милата. Като влязохме в неделя я мериха 11,5 кг, за 2 дни беше стопила 500 грама, сега вече не знам. още не сме оздравели, нищо не яде, само на вода и разредена оризова каша е вече седмица. Голям кошмар, не ми се говори.
Днес милото така жално искаше "сиене", скъса ми сърцето, но не й дадох. А се бях нагласила за ваксина тази седмица, че най-накрая ни ги разрешиха - нали не е ваксинирана още за полио и ДТК... Коклюша и тримовакса (за шарките) ни ги отмениха завинаги с комисия, но другите предстоеше да ги сложим.

Наред със сълзите, бая мисли измислих дали му е времето да става кака, като я гледам една такава мъничка, безпомощна, ама пък последния ден в болницата дойде в стаята детенце и така хубаво си играха. Всеки си търси своята възраст, и тя така милата. Първа е на пясъчника. И голяма кипра, ей :))) Гледачката разправя, че преди да излязат, оглежда бутащите се играчки, стяга си в торбичката различни пясъчно-плажни принадлежности и всеки ден си ги избира различни. А в градината ходи една такава горда-горда, бутаща играчката.

Да ви призная, че се е научила да се гримира госпожицата. Установих го миналата седмица, когато ми се показа щедро начервена по половината лице, но все пак около устата, страшно доволна. Ама и ние сме виновни де, защото отдавна й даваме да си играе с всички гримове и моите, и на майка ми. Умира да ги отваря, вече ги отвърта (бързо премина етапа, в който искаше да ги изчегърта отвътре с пръстче). А и майка ми е дистрибутор на Ейвън и като види каталозите, мъничкото й личице светва - те са й любимото четиво. Разпознава мъжка от женска козметика, показва червилото и спиралата за какво са...

Иначе ужасно много започна да говори в последните седмици. Повтаря като папагалче всичко, което чуе, като буквите, които са й трудни, заменя с Я - казва например яба (жаба), кайа (каша), но прави абсолютно смислени изречение като "Тати купи менье" (менье е мече). Като я питаш как се казва, отговорът е Я-я. Познава Алф и Слави и умира да рисува - редекорира хола и коридора с интересни арт-драскулки на височина 84 см :))) на което баща й каза "Видя ли сега защо не купих ония скъпите тапети, дето ги искаше" :))) Често си рисува по дрехите, мебелите, ръцете, дори по лицето, ама аз й разрешавам, поощрявам творческия гений.

Научи се като иска нещо и не й се дава театрално да се прави, че плаче, да закрива очички с ръце, а в тежките случаи се просва по очи на пода - това най-не ми харесва

Ох, стискайте палци да се оправим бързо, че тая седмица ми беше една от най-кошмарните в живота, а така добре тръгнаха нещата... Но твърдо съм решила,че на втория си рожден ден ще яде торта, дори собственоръчно да я направя от моркови



Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Mi6ka]  
Автор LadyO1 (и малкия Ади :))
Публикувано08.04.06 11:36



Еее, тия хубави моми са много напред с приказките. А Адриан хич го няма толкова малко приказва, че чак ме е яд Браво на тях, като чета колко бърборят много им се радвам
Измина 1 седмица на ясла за малкия . Милия много плака. Сърцето ми се къса, като го оставя. В сряда е обикалял прозорците, за да гледа , кога ще се появя , за да си го прибера. Иначе бързо му минава. Вчера дори се бил заиграл с децата. Взимах го на обяд тази седмица, а другата ще го оставя да спи там и ще ходя към 15ч., поне докато свикне. В четвъртък и петък се представи доста добре и мисля, че започва да свиква. Похвалиха го вчера Започна да се храни без проблем там. В началото не му се нравеше много. Очаквах, че ще ми е трудно, но пък чак-толкова не предполагах......

Днес го попитах дали иска да го заведа, а той с усмивка си донесе якенцето Е, то и другите дни с усмивка го водя, но щом види лелите и заплаква.
Това е за сега от нас:)
Лек и успешен ден на всички



Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Collibri]  
Автор NadG (Malko Moksi)
Публикувано08.04.06 16:25



Каква е голяма синеочка вече

Разнообразие -



Тема Да, хубаво е така!нови [re: Silvita]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано10.04.06 17:27



Привет, Силве! Милата Рая, милата ми ти... Стискам силно палци бързо да се възстанови, да си хапва много сирене после и да наддаде колкото трябва! Бъдете здрави!!! Разбира се, желая й от сърце и истинска торта да опита!

Мишка и мен много ме радва с поетичните си речи - само така!!!

Ние с Алекс в момента сме малко хремави и кашлящи, но ще се оправим... Доскоро, момичета и деца!




Тема Re: я, пак се събрахме :)нови [re: Silvita]  
Автор lta (Meche)
Публикувано11.04.06 22:12



Не се безпокой Силве, малките шушулки са борбени и много бързо се възстановяват. Нали и ние минахме през болница, нехранене и неприятности... Дано лошото е зад гърба ви! Много здраве ви пожелавам! Целувки!



Тема Re: я, пак се събрахме :)нови [re: lta]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано12.04.06 22:43



Миличка Ита, голяма гадост, но - чук, чук- вече мина.
Днес майка ми й е дала 2 милинки по случая, от онези най-смотаните заводски, целите в яйца и сирене, "щото много ги искала, да се почерпи детето, толкова не е яло милото" Вече прояде, дано е задълго. Вие как се оправихте, пиши по-подробно мишенце как олепи и варицела, и пнемония, това много сериозно звучи, в коя болница бяхте?



Тема Re: я, пак се събрахме :)нови [re: Silvita]  
Автор lta (Meche)
Публикувано13.04.06 16:09



Дано си продължи да папка детенце! И да яде всичко вече - и дори и гадни милинки !

Йоан пипна варицела от яслите. На 07.03 беше първия случай и на 21.03 три дечица заедно с Йоан се разболяха. Уж при малките минавала по-лесно, но - уви. Тъй като води до срив в имунната система тази шарка, понякога се получават усложнения и Йоан направи вирусна пневмония. Вече 6-ти ден му бе от варицелата, а той продължаваше да вдига Т (обривите избиват след вдигане на Т, но това продължава 4 дни обикновено). И в неделя (на 26-ти) виках педиатър у дома - каза, че кашлицата му е доста влажна и ни прати в инфекциозна болница. Нямало къде другаде щом детето е шаркаво. Там го приеха с 39.7 градуса . Биха му течен аналгин мускулно, набодоха го по ръчичките да търсят вени, но не намериха, защото е шишкав и му сложиха абокат в крачето . Персоналът в по-голямата си част бе много любезен и внимателен. С детенце всички се държаха много добре и внимателно. Това е най-важното. Той не се травмира особено, държа се геройски. Сега е у дома с майка ми, а от другата седмица пак тръгва на ясли. Купих му имуномодулатор, дано подейства.

Да се похваля от малкото човече - всеки ден ми се обяснява в любов по няколко пъти. Казва вълшебните думички "Мама бича" или "Бича те" .

Целувки!



Тема Re: я, пак се събрахме :)нови [re: lta]  
Автор Maлko_koтe (най дивата)
Публикувано17.04.06 12:19



Само ние ли говорим малко? Не иска и не иска да говори, само пищи и се налага. Вече мисля ,че не е в ред. Не може аз и баба му непрекъснато да му говорим , а той не. Дали да го водя на някакъв лекар??? Абсолютно всичко разбира, не е да е глух или ням, но не иска да говори. Само мама, баба, тати, деди, бау-бау, за-ба(заек),тете за Весна и за цвете, мау, да, ляля за леля, ало, гъди-гъди, ти-та за часовник и папа. Бръмчи с колите и нищо друго. А знае да си духа носа сам, да си бърше устата и ръцете, да си мие зъбите, да яде сам, слага си ръка пред устата като киха и кашля, гали, целува по бузите и ръка на жените и прегръща, но и много удря . Казва чао и праща целувки, показва как плаче баба и на колко години е, колко голям ще порасне, къде е часовника и самолета, кара си мотора и даже превключва на предно и задно движение, събира в торбичка играчките, изхвърля си памперса в кофата и изобщо всичко разбира и прави,но не иска да говории.

Хайде много целувки за всички от нас!

Редактирано от Maлko_koтe на 17.04.06 12:25.



Тема Ей, най-дивата, я спокич!!! [re: Maлko_koтe]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано18.04.06 11:36



Малко ли постижения на Криси изброи, че се притесняваш за речта?!?
Радвай се на сладкото си буйно и умно момченце, и не се коси за нищо!!!
Сестра ми проговори на 3 години, направо с цели изречения и правилно произнесени думи - като една истинска Лъвица тя просто не искаше да се "излага" с бебешки говор...
Все пак твоето детенце си казва доста думички, значи е започнало да говори, и повече ще започне да казва! Търпение му е майката, спокойствие и много говорене... То си знае най-добре!

Радвам се, че пак си тук, мило Малко Коте!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.