Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Keнra]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано24.05.06 01:59



Здравей, лято 2004
Аз да си призная, от както се обединихме, нямам време да изчитам всичко и се позагубих

София е 13.200 кг. и 90 см.
Има 16 зъба, последните избиха малко след като стана на 1г.
Много е дива но поне нямам проблеми с яденето и спането

Поздрави на всички

Ето и малко снимки:







А я намерих днес



София 16.08.2004 г.


Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Пиcaнa]  
Автор LadyO1 (и малкия Ади :))
Публикувано26.05.06 10:19



Ах, тази хубава София, колко по-голяма изглежда Красавица !!!! С тези къдрици е като принцеса
Адриан е също много див. Вече, като се затича не мога да го хвана, а след година как ще е.......
Деска, снимките са много хубави, а и малкия как гледа...... все едно той се дипломира
СЛАДУРИ
Днес ще водя Ади на консултация, та да му видим най-накрая мерките. Дребничък си е, но все пак се надявам да е качил някое килце
От снощи пак кашля и е хремав. Много се въртя и се мъчи тази нощ. Сигурно е настинал, вече не знам, как да го обличам, като излизаме на разходка



Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: LadyO1]  
Автор Maлko_koтe (най дивата)
Публикувано27.05.06 22:35



Вчера го премерих Криси - 11 кг и 88 см. Мнооого див и адски непослушен е.

Редактирано от Maлko_koтe на 27.05.06 22:36.



Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: LadyO1]  
Автор Пиcaнa (Консерва)
Публикувано27.05.06 22:41



В отговор на:

Деска, снимките са много хубави, а и малкия как гледа...... все едно той се дипломира




И аз си го помислих, голям сладур е


София 16.08.2004 г.


Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Пиcaнa]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано29.05.06 12:33



Благодаря ви, мили момичета Лейди 01 и Писана!!!

Писанке, а пък твоята красавица не спира да ме удивлява...

Ти също - с прекрасните нейни снимки, които прикачваш към постингите й.

Всички бъдете живи и здрави!!!

Малко Коте, не знам какво да ти кажа, освен че в тази възраст палавостта е знак за добро здраве! Да ти е живо и здраво ергенчето стройно!

Колибри и Дуци, липсвате ми!!!



Тема Халю /с ударение на втората сричка/нови [re: Keнra]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано30.05.06 16:34



Така би ви поздравила Хана, ако можехте да я чуете. Не знам кой език използва, но плещи безспир, а аз – голЕмата лингвистка – седя и се пуля тъпо и викам „кво”. Вече нацелва де, прави прави прости комбинации от две думи, но все пак много ми помага като сочи, за да вдяна, че „Ата” е Кимба, „Епи” е Руми, а „пийм” идвало от „пием” (логично). Немският й се удава доста по-добре, но аз продължавам да говоря с нея само български и се надявам по-често да пътуваме за България, че да попие малко и от тамошната езикова среда.

Хана тръгна от началото на май на ясла и аз минах заедно с нея през фазата на свикването – тук препоръчват на родителите да стоят известно време с децата в градината. Представете си една огромна детска площадка и двайсетина мушморока, които като в Брауново движение щъкат насам-натам. Имах възможност да се запозная отблизо с „другарките”, да участвам в живота на градината в реално време и да се успокоя, че детето ми ще е в сигурни ръце, че няма да го гледат като писано яйце, а от време на време ще му разрешават да си докара някоя и друга цицина или драскотина – изобщо, както казваше нашата педиатърка още преди две години „остави детето да се развива спокойно и не се мешай много”. Естествено, лепна обичайните за детските градини гадости, не можа да избегне пеницилин /стрептококи гнусни/, носът й още тече, но това, казват, са нормални неща за яслата. Давам имуностимулатори, занесох едно сгъваемо легло, за да спи на обяд навън, под дърветата, на шарена сянка и се старая да не се мешам много в здравословните й напъни да се калява като се полива със студена вода или яде кубчета лед /сбъркала ги беше онзи ден с бонбонки, хи-хи/

Голяма беляджийка стана – не по вина на яслата, мисля, че е по-скоро поредната фаза и се надявам след два-три месеца да отмине, защото след това може и да нямам къща или да ме пратят зад решетките. За да не съм голословна, ето две случки.

Първата – вечерта преди местния Великден. Тук се палят големи лагерни огньове и се прави парти на открито с цър-пър. Отидохме с още едно семейство, те с тяхната дъщеря. Двете – еднаква възраст, еднакъв акъл. Кой кого е подучил – не знам дали един ден ще разберем. Както ги бяхме оставили до една купчина пясък да играят, така внезапно ни изчезнаха. Близо до купчината – десетина коли, паркирани в колона. Тръгнахме да ги търсим, наоколо всичко подозрително спокойно и тихо, и аз с кьоравите си очи виждам едни подскачащи сенки в едно малко пежо на края на колоната. Нали си представяте усещането как малките косъмчета на тила ви щръкват ужасено? Моята дъщеря зад волана, другата красавица се намърдала в детската седалка отзад и двете се заливат от смях. Докато я свалях от колата и четях конско, Хана просто ми хвърли един поглед – „ми да си бяха заключили колата пък” и за всеки случай провери дали другите коли не са се отключили внезапно. Слава Богу, не бяха повредили нищо, но добре че собственикът поне си беше дръпнал ръчната спирачка, иначе щеше да стане мнооо яко.

Втората – миналия вторник. Баща й излиза много рано, за да хване самолет. Сигурно още е не се е бил разсънил, защото забравил да заключи входната врата. Така. Ние ставаме, следва обличане, закуска, после забавни минути върху тоалетната дъска. Накрая решавам, че най-накрая съм си заслужила двайсет секунди - да пусна една вода. Изхвърлям ги двамата с Кимба от банята и на десетата секунда чувам как един самолет подозритално силно излита. Отварям вратата на банята и виждам входната врата широко отворена, от двамата няма и следа. Имах време само колкото да закопчая джинсите, за долните гащи кой ти мисли. И така – като пингвин, на прибежки, с прашки около коленете, успях да ги застигна на пет-шест метра от улицата. А малката, като видя как странно подскачам към нея, започна да се залива от смях и да вика „мама па(д)на”. Сега ми е смешно, като го пиша, обаче тогава гледах като бик червено.

Чета ви и се питам дали хормоните пак са ни ударили – не може да е от времето, защото тук е почти зима, а при вас – лято. Значи хормони ще да са. Естествен процес – влюбена до уши в детето си, макар че ми го изкарва през носа, чудя се аз дали пък не я разглезвам, като й казвам по стотина пъти на ден, че я обичам. Един ден, докато пак й се обяснявах, мернах отражението си в едно огледало - ми то аз не съм гледала никое гадже с такъв поглед – сигурно изглеждам глупаво, помислих си, но после две оченца ми се забодоха на носа и едно пръстче почна да брои колко зъба имам – и пак се отнесохме в щастливи пакости. Обаче страховете … вечер се моля ужасите и касапниците, които са ми минали през главата, никога да не й се случат. Сигурна съм, че не се случва само на мен, защото знам приказката „да не те стига това, което ти мисли майка ти”. Но понякога ми се струва, че съзнанието ми напук на всякаква логика сякаш се опива от идеята да рисува пред очите ми ужасяващи картини – тогава започвам да кроя планове как Хана ще тренира карате, за да смачка топките на някой разгонен идиот, как ще й имплантирам чип, за да я проследявам от училище до вкъщи и прочие дивотии. Деси, ти си специалист в материята, имаш ли отговор? Аз сериозно се замислям за помощ, защото ако това продължава, със сигурност ще ми докара проблеми.

Поразгледах ви и снимките – тук си е направо парад на настоящи принцеси и бъдещи научни сътрудници – Алекс до Евлоги ми напълни душата, а Писанкината София – еми кво да кажа – то не са сини очи, то не са къдрици – красота. Как ги поддържате такива буйни, бре? Хана изпада в истерия само като тръгна да я реша – да не говорим, че има комплекти с финтифлюшки, които сигурно никога няма да намерят пътя към главата й. Споделете хитринки, че и без това ми писна да я бъркат с момче.


П.С.Кенга, мила, пробвах да ти пратя снимки, обаче ми върна имейла със съобщение, че кутията ти е пълна.

Със здраве, отивам да слушам за поредните подвизи на щерката.



Тема Мишке, ти не спираш да ме удивляваш всеки път!!!нови [re: Mi6ka]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано31.05.06 23:00



Историите и постингите ти винаги са едни... не мога да намеря точната дума... истински, вълнуващи, затрогващи сърцето! Благодаря ти, мила!
Ами мисля, че страховете са нещо нормално, Мишленце! Ако не се боим за децата си в този див, променящ се, галопиращ, понякога суров и жесток свят, за кого да се боим? Но въпросът е да си кажем СТОП навреме! Просто появи ли ти се някакъв негативен, страшен образ в главата, унищожи го и спри да мислиш за това, наложи си да противодействаш с някаква суперска картина - примерно как дъщеричката ти е любимка на класа си, как най-готиното и добро момче от квартала ви я сваля, как си е намерила страхотна работа баш каквато си е мечтала, как е щастлива майка, как танцувате заедно на сватбата й, как я изпращаш успешно завършила абитуриентка, ето такива неща... мисля, че ще помогнат!
Тази вечер, колкото пъти вляза уж за малко в клубчето ни, и се разплаквам... то, че съм пред цикъл, вярно е, ама не е само затова. Просто всички тук умеете да ме размекнете, обичам ви и се радвам, че ви има!



Тема Писана, благодаря ти!нови [re: Пиcaнa]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано01.06.06 15:04



Аз пък не мога да спра да се наслаждавам на снимките на твоята красавица!!!

Освен мен и Дуци, някоя друга мама от лято 2004 беше ли на мирния протест днес?

Честит празник на детето на всички наши девойки и юнаци, да ни растат живи, здрави и засмени, и много да ни радват!!!



Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващонови [re: Keнra]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано02.06.06 09:05



Здравейте, момичета мили!
Пиша ви, за да ви попитам с какво зарадвахте децата си вчера?
Аз купих на Алекс сладка плюшена жабка + 4 големи кубчета, които на принципа на пъзела се подреждат и образуват 6 различни картинки на животни. Вярно, малко са трудни, но тъкмо заедно ще си играем.


Вие как сте? Днес какво ще правите по време на сирените? Учите ли децата си на учтивост, примерно да казва моля, мерси и т.н., и да си хвърля боклуците в кофата, аз уча Алекс, засега даже доста успешно!
От снощи зверски трудно влизам в клуба!!! След хиляди неуспешни опити, в които ми пише, че достъпът ми до клубовете на дир-а е забранен... Някой да знае нещо? ВСИЧКО друго ми се отваря като страница иначе. Даже се регистрирах с ново име, само и само да вляза и да мога да пиша, така че може и да ме срещнете тук вече и под никнейма desykvm, почти същия е, както виждате. Относно протеста - аз мисля, че като за първи път си беше сполучлив! Вие какво мислите?



Тема Привет, мили мами! [re: Maлko_koтe]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано11.06.06 14:14



Пак зачезнахте, а така ми липсватеее...



Искам да ви питам нещо... абе вашите деца научили ли са ви на нещо? Питам, щото мен Алекс откакто се е родил, все ме учи на нещо - на търпение, на антиегоизъм /демек всеотдаен алтруизъм/, на това да се радвам на "тук и сега", на концентрация, на правене едновременно на повече от едно неща... безброй нови неща научих от него! А една приятелка ми отговори, че детето й, вече на 2 годинки и нещо, не я е научило на нищо ново... това малко ме смути... после пък си казах - може пък аз да е трябвало да се науча на всички неща преди детето да дойде, а не то да е трябвало тепърва да ме учи на тях... затова и реших да ви питам вас - как е при вас? Вашите бебенца и сега вече деца и ваши учители ли са?

Неделя е и навън е студено, мрачно и вали дъжд, повече прилича на април, не на юни. Алекс спи. Мъж ми излезе по работа. Пералнята пере, яденето е сготвено, а аз се почувствах малко сама и затова отново ви пиша... Как сте, къде сте?

Алекс ми се струва все по-голямо и умно дете, да ми е жив и здрав. Все повече неща разбира и говори, все повече се социализира. Затова и мисля, че яслата няма да му създаде много трудности и проблеми, когато тръгне през септември. Честно казано, аз вече искам да се върна в стройните трудови редици! Надявам се, че и на двама ни промяната ще се отрази благотворно...

Засега чао, дами!
Очаквам скорошно включване от вас!
С обич - Деси.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.