Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:08 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Писанченови [re: Пиcaнa]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано22.06.06 11:33



И аз не правя експерименти с Алекс. Просто се доверявам на неговата лекарка. Тя е много добър специалист според мен. И щом ми ги предписва тези ампули с вит. С, сигурно няма да му навредят... поне се надявам де!



Да се похваля. Кантар вкъщи нямаме, но имаме детски метър. И днес реших да премеря Алекс - излезе, че е цели 90 см вече! Преди месец и седмица го премерих и аз, и лекарките му на консултацията, че беше 88 см. Расте момчето! Не знам колко кила е обаче... над 12 кг, ама колко?

Да споделя още нещо - в бг-мама днес сутринта попаднах на една статия, която ме развълнува много и доста плаках... писах постинг-отговор в продължение на половин час, че ми беше дошла музата, ама... нещо се прецака и не успях да си пусна мнението... както и да е, ще опитам отново... засега ви давам линка, ако се поинтересувате:



Приятно четене и хубав ден от мен!!!



Тема Ся ше краднанови [re: Keнra]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано22.06.06 14:42



Ш крадна аз едно синге, от тия с черешките зад ушите. За друг мъник тъй не са ме сърбели ръцете досега, но от черешите ли, от шапката ли, прикрадна ми се и това си е. Ш дойда тия седмици да го зема, позамийте го и сложете в една торбичка десетина кила череши за из път. На границата какво да кажа, ако ме питат за виетнамските гени? Пиши сега, да имам време да го запомна, ако не – ш трее народния артист да го изиграе.

Кенга, радвам се, че и Дени, и Милен са добре, ти обаче не пишеш за себе си. По повод на описаните от теб случки често казваме, че това е бил малкият Дявол. Аз по-скоро съм на мнение, че е бил големият Господ, неясно по какъв случай е решил да добави някой и друг бял косъм по главите ви. Вярно е, че в повечето случаи се успокояваме – децата да са добре, пък нас кучета ни яли – но съм чувала и хора на години да се ядосват, че са се пренебрегвали заради децата си. Струва ми се, че усещам умората да капе от думите ти. Може би една хубава почивка за трима ви /или само за двама ви/ след преживените емоции ще ви се отрази добре. Наредихте ли вече ваканционните планове?


И аз не мога да докладвам мерки и теглилки, защото вчера трябваше да е официалната консултация, но Хана предпочете да си играе четири дни при баба на село /свекърва ми й е построила една детска площадка за чудо и приказ/, така че отложихме замерванията за август. Аз й броя като на кон зъбите всеки ден с надежда да избие поне един нов – засега има само 9 /ужас/, а днес видях десетия набол – иначе всичките се виждат под венеца. Надявам се до първи клас млечните да дойдат. Не че й пречи да яде стейк например.

Аз да се похваля лично – дадоха ми зелена светлина за дипломната работа, което означава тук, че съм завършила семестриално. Не че беше нещо особено, но вече му се вижда наистина края и е на път да се сбъдне пожеланието на родителите ми да завърша преди дъщеря си.



Тема Донт тъч!нови [re: Mi6ka]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано22.06.06 19:04



Аз ли? Да ти кажа - не знам как съм. Може лошо да звучи, но май си нямам личен живот в последните 2 години. Предполагам, че като тръгна на работа септември месец нещата ще се променят. Не че се оплаквам. Всъщност мисля, че съм много добре дори, но някак не мога да си представя да говоря за мене си без да намесвам Деничка. Така е нагласено ежедневието ни, че сме като скачени съдове - дори за малко не се разделяме. Понякога си мечтая да си намеря един доброволец да я гледа за половин ден, колкото да пообикалям по магазините. То не че няма доброволци, ама все са за по-малко или пък и аз да съм наоколо... Или пък просто като тръгна по улицата да се движа с нормална скорост, а не с нейната мравешка стъпчица. Но пък от друга страна е толкова невероятно хубаво да сме си заедно, че не ми се иска да минава това лято. Обожавам миговете, в които тя се събужда от следобеден сън. Тогава е спокойна и гальовна и почти всеки път се гушкаме по за половин час. Още 2-3 месеца и това удоволствие ще бъде оставено само за съботите и неделите...


Упс! Сега ще трябва да излизам. Щеше ми се още да попиша, ама...



Тема Re: Донт тъч!нови [re: Keнra]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано23.06.06 17:05



От опит мога да ти кажа, че ще се променят. На мен ми се късаше сърцето още миналата година като дадох Хана на бавачка, но нямах друг избор. Не че досега съм си позволила, докато Хана е на градина, да пообиколя магазините - някак гузна се чувствам да отделям време на себе си, а гледам да отхвърля колкото може повече работа, че да имам после време за нея. Твоето дете е гальовно - половин час гушкане е просто мечта, която не смея да кажа на глас. Моя Шаляпин се събужда със списък за следобедната закуска и за играчките - ако не - следва стрийптийз

. От няколко седмици си отваря сама фризера, вади си сладолед, оставя вратата отворена и изчезва.
Тук окуражават мамите да оставят децата поне веднъж седмично на бащите им и да отделят няколко часа на себе си. Така и татковците се научават да се справят с беснейковците. Веднъж така ги бях оставила сами, а като се върнах, двамата доволно се бяха гушнали в леглото, след като бяха яли всичко онова, което гледам Хана да избягва - пържени наденички, пържени яйца, пепероне, шоколадов сладолед , че и Кимба беше намазал. И айде пак аз гадната, че не давам на детето да яде квот му се яло. Ама хайде, два пъти месечно ще го преживея. Да живее свободата.



Тема Кенга и Мишка!!!нови [re: Mi6ka]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано23.06.06 18:33



Много ви се кефя и на двечките! И се чудя коя от вас да номинирам за най-сладка разказвачка тук! Браво!


Много ми хареса думата "беснейковци"...
Относно татко и дете, ами аз също смятам, че и за двамата ще е полезно наистина да остават поне веднъж седмично сами за поне няколко часа... е, според "мама" татко може да е направил куп глупости, ама нейсе... самата МАМА трябва да се възползва от такива кратки ваканцийки и да си отпусне душицата поне тогава, нали? единственото нещо, от което мен лично ме е страх, когато оставя Алекс с когото и да е, са прозорците - не ми се смейте - живеем на четвъртия етаж, тук през лятото е адска жега и не можем да не отваряме прозорци, врати към терасата... и тук идва проблемът... Алекс обожава да се катери! И иска да се качи на някой стол и да си покаже носа навън!!! , щото както той сам казва: "искам види коли" - УЖАААС!!! Когато съм с него, аз просто НЕ го оставям и за миг сам, честно ви казвам - или си го гепвам за ръчичката и си го влача навсякъде с мен, дори и в банята, или го оставям в креватчето му /оттам не може да слиза още/, или затварям всички прозорци и врати замалко... но... ми се струва, че мъжът ми, колкото и да му повтарям колко е опасен Алекс за себе си, не може да го осъзнае напълно... и се моля на Господ да не стават никога бели!!! ДАНО!!! че започвам да ставам вече параноичка... все съм нащрек, все в напрежение... умарям се, но нямам изход за момента... вие имате ли подобни проблеми?!?
Извинявам се за дългия постинг... Желая ви приятен уикенд!
И жени, нека не забравяме - освен майки, сме и хора, личности!



Тема Здравейте и от Дарина!нови [re: Keнra]  
Автор sema (african)
Публикувано25.06.06 10:45



Здравейте мили мами,
боже колко отдавна не сум влизала, явно за туй сте ни махнали снимката от колажа...

. Както и да е. Нека само да се отчетем, че сме живи и здрави. Най-забележителното покрай дари, е че от един месец сме твурдо без памперси през деня. Само си казва "ака-ака" и общо взето и през ноща не правим бели, но аз някак не смея да я сложа да спи без памперс. Много говорим, опитваме се да правим изречения и си имаме много забавни моменти в това отношение. Много е привързана кам мен и не иска с никой друг да остава..., а понякога се налага. Та така около нас. Поздрави на всички ви и до скоро.



Тема Привет, сема!нови [re: sema]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано25.06.06 11:56



Радвам се да те видя отново тук! Колко малък е светът, а?


Честито за успеха на Дарето да ползва гърнето!
Прати нова снимка на Дарина и може би ще я добавят към колажа...
И Алекс непрекъснато говори. И той е привързан към мен, но не страда, когато го гледа някой друг близък за по няколко часа.
Пиши пак.



Тема Re: Аз преодолях...нови [re: Keнra]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано25.06.06 13:46



момента, в който мисля и дишам само за детето. Малко ударно, като заминах една командировка, която си аранжирах съвсем умишлено, напук на всички. Татето се нацупи и аз смело заявих, че се махам за 3 дни да не му гледам киселата физиономия (голямо съм прасе понякога); на мрън-то на майка ми как Рая сигурно щяла да плаче и как точно ще се оправят казах "Стига сте ми насаждали чувство за вина, ще се оправите някак си" и си бих камшика. Ей, хора, първата вечер в хотела се чудя какво не му е наред на туй хотел, докато загрея, че просто е тъмно и тихо и не слухтя с вечно будните ми 10%... Както и да е. Оня ден празнувахме 5 годишнина от сватбата - само с татето, без да бързаме, пръснахме сума ти пари с чистото съзнание, че наистина ни писна да мислим първо за нас като семейство и след това за нас като хора, а вчера - ойларипи! - за пръв път от 2 години организирахме пълна "празнична програма" - първо на бира, после на ресторант, после 2 дискотеки с приятели. И аз се обадих само 2 пъти вкъщи!!!

Това са само видимите белези де, просто иначе някак си се успокоих духовно и като че ли се понаместиха нещата в мен, около мен, в работата, в къщи... Да чукна на дърво, но дори времето ми стига за всичко, вкл. да си купувам и да чета книги... А най-тъпото е, че отвреме-навреме се промъква една такава гадничка мисъл - мале, дано не тресне някой гръм от някъде, така, както преди две години уж бях в същото положение - всичко под контрол, всичко ок, и после - кво стана, та... Акомпанирана от мисълта, че вече май съм готова за 2-то дете :))))) Щото така да е спокойно, просто не си е от работа :))))

Тъй де. Иначе - хора, тази седмица Рая става на 2 години! Успях да преброя 16 зъба от онези дни. Сложихме първото полио!!!!! (Не помня дали успях да се похваля тук). Всяка седмица ходим в Макдоналдс и яде пържени картофи, ура! Водя я за ръчичка и се гордея. Голяма девойка ми е тя, просто съм изумена, че съм майка на пораснало момиченце. Рая говори смислено, свързано, не винаги й се разбира точно, но просто знае адски много думи вече. Знае как се казваме с тати, какво работим, познава нашата кола между паркираните на улицата... Изумява ме с всяка секундичка. Плюс че вече е абсолютна фльорца- сама си избира дрехите за навън и настоява тя да си ги облича и отвреме-навреме дори ги съчетава по цветове

Мога да пиша с часове колко я обичам. Защото, поне така го усещам напоследък, любовта ми към мен самата и към света наоколо минава през любовта ми към детето - не знам как е при вас
Целувки от нас двечките!



Тема Re: Аз преодолях...нови [re: Silvita]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано25.06.06 14:07




Отворих тази тема в бг-мама, ако искате я вижте и се включете в нея.

Пускам линк тук, защото си мисля, че има нещо общо с постингите на юлските майчета Силвита, Кенга, Мишка... и с всички нас, разбира се!

Силве, честита ти 2-годишна щерка тази седмица! Все така да расте умна, добра и красива, и най-вече много здрава!

Много, ама много добре си постъпила, като си отишла на командировката! Браво на теб!

И аз си давам такива почивки от Алекс, щото иначе сигурно ще лудна... примерно някой го извежда навън, докато аз си пускам радиото вкъщи и хоп! - пред компа... или нещо друго на тишинка... после много повече му се радвам, след кратката ни раздяла... е, понякога ме бодва лек страх какво ли прави в момента навън, но гледам бързо да го прогоня...

Приятна неделя на всички ви!!! И пишете, че ми липсватеее...



Тема Re: Аз преодолях... [re: desykv]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано27.06.06 15:54



МОМИЧЕТААААААААА!!!!
Аз днес съм във ваканция!

Оставих Дени за един ден при баба й на село и до обяд шмулих магазините, а следобяд мисля, да чистя из къщи (нали виждате колко чистя в момента) Както и да е! Работата не е заек да избяга.
Ние с Дени имаме голяяяяма фукня! Деничка свали памперса за по-малко от седмица. Миналия вторник реших да започна да я оставям в къщи по гащички. Запасих се с 10тина пликчета, въоръжих се с търпение и си казах, дано до края на лятото да се справим, че на градината може и да започнат да й се карат ако се напишква, а аз не искам така. Тя в началото се ошашави малко и започна да се сдържа и изобщо да не пиша, но с малко подкрепа и насърчение от моя страна нещата тръгнаха. И първите 2-3 дни (хи-хи) пишкаше права като момченце, защото й беше много забавно да си гледа струйката. Вече се научихме да клякаме и да препикаваме градинките на баба (точно тия 3-4 дни като се приучавахме бяхем на село). Детето си казва без нито един пропуск всички пишита и акита, само дето и на акито казва "пиш", ама това ми е бял кахър. . Нощем слагам памперс все още, но той сутрин е сух, така че ще го махна и него тия дни. И ето, че само преди седмица все още се заглеждах по гащеризони, а сега мятам очи твърдо само на поли и рокли. Наистина не мога да повярвам, че стана толкова бързо и почти безболезнено (като изключим първоначалния стрес от мокрото).
И вече се обадих на цялата рода и им заявих, че за рождения ден може и други подаръци да не купуват, но поне по един чифт красиви гащички детето си заслужава!

Ето това пък е за малкото, пардон - ГОЛЯМОТО Райче - зайче:


Да ти е жива и здрава, Силве! И за третия рожден ден да влизаш в клуб "Алергии" само от носталгия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.