Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано31.03.06 23:11



Мерси за комплиментите! Пък за косата... Аз се притеснявам, че е редичка, ама пак си смятам моето гардже за най-убавото де.
А за Елпида... Наистина ли съвсем не можеш да й вържеш опашлета от по 2-3 косъма? Миналото лято, като й бе по-къса косицата, на Дени й правех по 7 опашки, за да мога да навържа всичко, но то така ставаше даже още по-забавно.
Пък ти не се връзвай като те питат дали е момченце. Сещам се за една серия на "Приятели". Всички мислеха Ема за момче, та имаше една култова репика "Ама защо сте му облякли розова рокличка на това момченце?" Да не ти пука!



Тема Здравейте и в новата ни темичка!нови [re: Keнra]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано05.04.06 12:03



БРАВО на Кенга за заглавието, за колажа, за изброените теми!!!

Алекс, живот и здраве, тръгва на ясла от първи септември тази година. Аз се връщам на работа тогава. Дано и на двама ни се отрази благотворно промяната! Дано той боледува малко! И дано сълзите също да са малко, много повече да са игрите с другите деца там!

Що се отнася до мен, аз още не бързам за второ дете - смятам, че има време... но не се отказвам за в бъдеще!

Сложих нови 6 снимки в моя адрес в уебшотса - харесах си една от тях за добавяне в колажа - дано стане! Но бая закъснях, виновна съм...

Алекс много често си пишка в гърнето. Но все си ака в памперса.
Яде обилно по 3 пъти на ден. Спи по цяла нощ.
Започна много да говори и разбира!
Това е засега от мен.
Чакам вие да пишете пак!!!



Тема Re: Здравейте и в новата ни темичка!нови [re: desykv]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано05.04.06 16:16



Здравейте и от мен -Юнска мама 2004 и бъдеща мама за ноември 2006.
Мисля си че момента сега наистина е подходящ за 2-ро детенце. Хем разликата между двете няма да е много голяма, хем по-големите грижи около бебоците са поотминали. Сега на дневен ред са белите, гърнето, изграждането на разните му там навици -хранене, обличане.
И на мен ми се налага доста да го нося баткото, но...това е положението. Той си е глезан, няма начин. Въпреки че ходи на ясла 2 дена и половина на седмица, на мен ми идва доста нанагорно с грижите по него и бременността засега. Надявам се като мине първия триместър нещата да се понаместят.

Поздрави на всички мами от лято 2004!



Тема Re: Здравейте и в новата ни темичка!нови [re: desykv]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано06.04.06 09:31



Хайде Алекс и той "цъфна" в букета. Очаквам и други цветчета.



Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Keнra]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.04.06 22:12



ей, Кенга! Ти си връхта!

Много ме сгря с новия колаж! трепач е! надявам се да се попълни с още и още сладки ликове!
За заглавието - мн. ми харесва, само бих заместила "дете" с "човече" мисля че ще има повече рима ;)
Леле колко са пораснали дечицата! сега ще гледам снимки

Сега да се поотчетем и ние малко.
Ами растем и се източваме. Ели вече не е чак толкова пухкава каквато беше, някак си се издължи и вече си е детенце , а не бебе. Косата расте, зъбите са 8 резци, 4 кътника, чакаме кучешките.
Отказахме биберона окончателно!
Много се опитва да говори - вече знае повечето неща как се казват и доста успешно ги изговаря. Прави малки изречения от по 2-3 думички. От рода на
"мама чити /чисти/", "еи цапа" /ели цапа/, " там има коля", "там има пуанина /планина - казва на Витошата, която гледаме през прозореца", казва прекрасно " гуууд бай" и "чао"
"Сит даун" за сядам,
знае колко е корен квадратен от 25 - 5 /пет/


и още много много неща

опитва се да пее за часовника
"тик, так, тики така, тааайте.... "/дотука/

вика перфектно "гоооооол" и вдига ръцете" щото има кой да я учи
и вече като чуе само някоя реклама, дори без да я гледа за футбол, вика гоооол
и после " няма гооол"

на лампата вика "мама"... на мен също


познава някои деца по имена и им ги казва

знае имената на бабите си и ги казва след баба... еди коя си

абе много се опитва да говори
също е техничарка, обича да снима с апарата, даже и давам да снима с цифровия, като я гледам да не го потроши, знае къде се натиска и какво и снима!
Храни се вкъщи, отдавна я спряхме от кухнята, която не ядеше
И досега прави проблеми с храните, ама какво да се прави.
Яде си каквото си иска и така. Не обича сладко и разните му там гризинки, солети, зрънчовци, шоколади - досега не е вкусвала и не ги харесва, когато сме опитвали да й дадем. Кара с натурални продукти основно. Мляко, сирене, кашкавал, месо - шунка, чист хляб, супи, чай много обича.
Май доста се отчетох.

иначе тая седмица се тръшна с много гаден грип. и тя, и всички ние около нея. Чак сега почна да се оправя, като се лекува с антибиотик 4 дни, имаше Т 39,5, абе гадост... добре че отминава вече! и виждам здравичко човече!

Аз работя. Мисля си за второ, но още малко време ми трябва, някак си не се чувствам достатъчно готова за това. Иска ми се още малко да поработя преди да се откъсна отново.



Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Keнra]  
Автор redhat (Flame)
Публикувано06.04.06 22:31



Поздравления за колажа-много ми хареса! Само дето моето гардже е много намръщено, може ли да заместиш с нома снимка, моля те!http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=15711&AlbumId=46440
Имам желание да не е тази с патетата, а другата, ако може

Благодаря ти!
Ще пиша подробно по-късно, че дават Левски

Боговете ни завиждат, че сме смъртни


Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Keнra]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.04.06 23:16



ау, момичета, напълни ми се душата, ... разгледах всички албумчета, до които се докопах, някои мами имат нови снимки и беше истинско удоволствие да съпреживея израстването на дечицата им, които помня като бебенца,
нахлуха сумати спомени и потънах направо в тях..... приказка!
нека и другите мами си сложат линкове към албумите, да гледаме снимки, толкова е интересно!





Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващонови [re: redhat]  
Автор lta (Meche)
Публикувано06.04.06 23:34



Здравейте момичета и дечица! Аз също от 100 години не съм писала, но когато имам време ви чета :).

Ние с Йоната сме добре, да чукна на дърво. Изкара варицела но с нея и вирусна пневмония ми направи и миналата седмица лежахме в болница. Сега детенце е по-добре (да не чуе дяволът!) и сме у дома. Другата седмица майка ми ще го гледа, защото аз съм трета седмица в болнични вече , а не искам да го пускам все още на ясли.

Бебе е 14 кг с пампа и леки дрешки, не зная колко е висок. Голям бузанчо е и калпазанин та дрънка. Много приказва и сглабя прости изречения. Любимото му същество на този свят е "Мечо". Става и ляга с него, все за мечо си говорим и го гушкаме и целуваме и се търкаляме с него по полянки ;). Купих му една книжка за палавото меченце и той сега си ляга да спи с нея като преди това я "чете" и е много смешен :).

А ето го и на снимка :). Малко е старичка, но в момента нямам по-нови:

Целувки на всички!



Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Keнra]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано07.04.06 01:29



Добра нощ и от мен!

Аз от два дни съм обратно в цивилизацията и си наваксвам пропуснатия живот денонощно. За любопитните какво правих – пускам един постинг по-късно.
За Хана е по-интересно да пиша.
Мерих я наскоро – 11,700 – не знам каква е средната норма, но ми се струва, че се развива хармонично. Като изключим една вирусна настинка, смятам, че е на път да приключи зимата здрава. Не я щадя от нищо, не й спестявам нито слънце, нито дъжд – едва ли има ден, в който да не сме били навън.
Водим я навсякъде с нас – вече се държи приемливо на обществени места. Онзи ден бяхме в един ресторант и до нас имаше фирмено парти. Добре облечени господа стояха около една маса и кротко вечеряха до момента, в който ние влязохме. Хана веднага застана на страната на бизнеса и си пренесе стола към тяхната маса. Обаче купонът стана, като един тръгна да държи реч. Тя го издебна мълчаливо отзад и тъкмо когато онзи си поемаше дъх за изразителна пауза, тя нададе такъв тарзански писък зад него, че човека забрави докъде е стигнал. А тя му се изхили с четирите си зъба и замина към кухнята да провери готвачите.
Приключи с повечето бебешки неща – беберонът и шишето с беберон отидоха в историята, да живеят чашите и на мамата бързите рефлекси. Спрях да я храня, защото тя предпочита сама да се храни и от няколко дни изобщо не се намесвам – смятам, че се справя прекрасно с лъжицата. Яде всичко. Зъби - 8 броя за героя, още десетина са на път, чакам ги следващия месец да избият. Слава Богу, приключиха и нощните посещения в нашето легло – сега, ако дойде, е по-скоро изключение. Прекрасно е усещането за свое легло. Реших да прескоча етапа “гърне” и й купих седалка за тоалетната. Мотивите ми бяха, че след като вече беше изучила всички ни какво точно и как го правим там, може би ще й е по-интересно сама да опита. Тези дни ще започна с опитите. Само се чудя дали да й купя специална стълбичка с дръжки, че да не литне отвисоко с омазан задник.
Иначе темповете й в езиково и музикално отношение са доста добри, като специалист смея скромно да кажа, че добре превключва от единия на другия език – пробвах я, като на няколко пъти я молих да прави нещо (на двата езика) – действа безотказно. Един ден успя да каже “ябълка”, което ми дава надежда, че ще се оправи и с немските 30-буквени думи. Изрази като “иска ам”, “пави бум” вече не са й проблем, а всички непознати предмети ги мамосва по примера на Ели на Колибри. Един ден съвсем ме беше хванала простотията и започнах да й пея цигански песни. И онова като развъртя едно гъзе, едни маанета – на мен хем ми смешно и не мога да пея, хем не мога да спра – че то веднъж се вижда как щерка ти, качена на масата друса и така отдруса всичките ми опити да я отгледам като цивилизована госпожица. Някой друг път ще опитам отново.
С Кимба са голяма любов. Преди песът винаги отнасяше по някой шамар за добрутро или Хана просто си го обяздваше като пони. Сега дойде разгеле другият етап – нежности, любовни шепоти и ласки. Той естествено се размазва и още повече й се връзва на общите пакости, но на мен ми е мило и не им се карам.
Вкъщи сме като циркова акробатическа трупа. Дедко й казваше, че била по-голяма маймуна от М-то на Макдоналдс, а аз съм основната поддръжка. Играя го и батут, и трамплин, сутрин влизам в ролята на пони, вечер – на камила, скачам като жаба и ходя като патка, а маймуната ме издебва тихо и ми се метва на гърба с кански крясък всеки път като се наведа. В допълнение се е научила да щипе де що види голи меса по мен. À съм оголила кръста, á съм татуирана. Подозирам че дедко й я научи, защото той все ме грижаше милия за проблемите с кръста. Ми кво да правя като ги шият дънките вече с колан около пубиса.
Четох за вашите радости и за новите ви планове. Радвам се на прогреса на малките маймунки, но признавам, че даже си поплаках от радост, като прочетох за Рая. Силве, на теб като че ли ти беше най-трудно от всички ни. Много се радвам, че успя да се пребориш с отвратителните алергии и че Райчето /а и ти/ вече имате правото на едно съвсем нормално ежедневие, което на нас сигурно не ни прави впечатление, но за теб е една огромна победа. Признавам си, че и аз си улавям мислите в посока второ дете, но след около половин година. Имам едно усещане, че Хана още не е готова за това, а и ми се иска да й отделя още време, преди да се наложи да го разделям между две. Може би това е мой проблем, мисля си понякога, че твърде много съм влюбена в дъщеря си. Но мисля, че ще ме разберете, защото знам, че и вашите деца ви правят горди по подобен начин.
Кенга, към теб имам две специални благодарности – за голямата ти подкрепа в трудния момент. Ти може и да не си знаела, обаче на мен много дълго ми държа топло на душата. Благодаря за това.
Пак ме хвана логореята. Отивам да спя, че, както вече казах по-горе - в 7 са ме наели да играя пони.



Тема Привет, Колибри, радвам се да те видя!!! [re: Collibri]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано07.04.06 11:19



Аз те чета и в БГ-мама, но си признавам, че тук си ми остана любимото местенце! Някакси цялата бременност, сладките теми, августинките...

За заглавието Кенга каза, че не й е стигнало мястото за това, което е искала точно... Но и сегашното:
Лято 2004 наближава вече две, /демек 2 години/
време е за следващо дете!
на мен страшно много ми харесва!!!

Според мен Ели никога не е била пухкава, винаги си е била страхотно атлетична мадама! Но явно сега си е направо мацка! Трябва пак да ги срещнем дечицата, а и ние покрай тях...

На Алекс в момента му растат нови 8 зъба - кучешките и първите кътници. Така че скоро вече ще има цели 16 зъбчета в устата си! Обича да си ги мие и аз да му ги мия с четката и пастата! Има си мъжка подстрижка - сестрата на мъжа ми е фризьорка и тя го направи супер! Биба използва много рядко - за няколко минутки, докато заспи. След това сам я плюе в съня си или аз му я махам. Пие както със шише, така и със специална чаша. Обича бестини с фъстъци и лешници, но аз му давам такива неща като бисквитки, бестини и др. само след като се е наял с нещо полезно! Той продължава да е много ящен - на обяд доста често си изяжда и трите бурканчета от детската кухня /супа+манджа+десерт/, обожава банани и ябълки, хляб, сирене, кисело мляко, кашкавал - общо взето ВСИЧКО яде с апетит! /пу-пу/ Изобщо не е дебел обаче - тежи си около 12 кг на 86 см. Говори много - използва активно и смислено около стотина думи! Имам си вече другарче вкъщи и навън! Рекордът му е изречение с 3 думи: "Мамо, ика ток!" - гледаше ме право в очите, обръщението беше ясно казано - искал сок човекът! От английските думи казва само ОКЕЙ! Обича да се рови в пясъчника с другите деца. Майстор е по разхвърлянето на стаята - безупречно подредена, пак се превръща в препънимама кочинка точно за 5 минутки...

Засега е това от нас! Целувки на малките палавници!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.