Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Колибри, толкова много се радвам да те видя пак!!!нови [re: Collibri]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано17.05.06 11:43



Наистина са уникални личности вече децата ни и наистина те са щастие, осмисляне, осъществяване... И аз като вас страдам от синдрома на "моето е най-най-най...", явно с всяка любяща детето си майка е така... Макар че понякога се опитвам да се вгледам обективно в Алекс, да го видя с други очи, просто наблюдаващи и откриващи, а не непременно обожаващи - мисля, че това също ми е полезно, отрезвява, научава ме на много неща...
Ето, Колибренце, ти започна с философстването и ме зарази и мен!
Понеже аз още съм си вкъщи сама с Алекс по цял ден, започна да ми писва, момичета! Добре, че го записах навреме на ясла и сега от септември и двамата тръгваме "на есен с песен" - аз на работа, той ще става "ученик". Мисля, че и на двама ни ще ни се отрази добре, както и на семейния бюджет де! Радвам се, че не го дадох на ясла още от 1 годинка, но не мога и не искам да го гледам до 3... Просто ще пукна! Така че да се надявам, че 2 е златната среда. Поне за нас...
Колибри, много жалко за падането на Ели! Сигурно ви е било тежко и на двете... Стискам палци да няма повече такива произшествия! Нека Бог бди над всичките ни патиланчовци и патиланки! Че наистина диви времена настанаха... Скачане, подскачане, тичане, ходене, катерене, маймунджулъци всякакви - ще има и падания, и удряния, но юнак без рана не може, нали? Алекс много разбира и понякога слуша... Понякога страшно ме ядосва , друг път ме умилява до сълзи... Като например оня ден, детето ми вика: "дай апче" /хлябче/, аз отивам, нарязвам му филийка и започвам да му давам, със сиренце, той ме поглежда право в очите и ми заявява: "мамо, миси!" /мерси/ - е, хора, повярвайте ми, за малко да ревна с глас пред детето, едва преглътнах сълзите от радост и гордост... Моето, моето бебе да ми каже мерси... Трогнах се много! Сигурно и при вас има такива моменти... Те осмислят всичко - и грижите, и притесненията, и умората, и усилията... Това ни чака занапред - възпитание. Една нелека и предизвикателна задача! И аз като Колибри мисля така - децата ни са нашите най-големи учители... понякога бъркаме... но кой не греши? И майките сме хора! Обичам ви и доскоро!!!



П.П. Искам да ви питам как сте с мерките, теглилките, щото май че спряхме с тези отчети вече, а пък на мен ми е любопитно да сравня Алекс с връстниците му тук. Той преди 2 дена беше 12 кг и 88 см, стига ми вече до пъпа! /нали аз съм ниска, затова.../

Редактирано от desykv на 17.05.06 12:01.



Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Keнra]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано17.05.06 12:10



Заглавието на темата ми напомни хубав момент...

Малкия ми син стана на 2 - роден е 2001. Големия - роден 1998, разлика 2 г. и 9 м. - на една вечеря, напълно сериозно: "Мамоо, Ради стана на 2 години - време е да си има братче!". Аз: "Ами нали ти си му братче?!" Той: "Не беее, за малко братче ти говоря....Ради да стане БАТКО!" Тогава той мислеше, че всеки като стане на 2 се сдобива с братче - понеже и аз с моя брат имам разлика от 2 години.

Е, тогава не се решихме, но след 2 седмици чакаме бебе - и много вероятно е да е пак братче! Ще видим!

Така че - не се страхувайте, мили мами - децата са най-хубавото нещо на света и от сърце ви пожелавам да изпитате повторно радостта да гушкате бебе!

Поздрави!









Тема Щастлива мамо, благодаря ти от сърце...нови [re: happy_mama]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано17.05.06 12:41



за споделеното от теб, много готина случка, наистина!!! Мерси!!!
Абе да имаш дете е купон и лудо приключение...
Моето мнение.



Тема Re: Vtoro bebcheнови [re: Keнra]  
Автор ketintze (новак)
Публикувано17.05.06 16:34



Zdraveite mili mami.Nasheto vtoro bebe se okaza che mai pak shte e momiche.Maja mi shte vzeme da se pobarka vkashti s tri jeni.
Inache nie sme dobre, Emi si hodi na jasla, ot vreme na vreme boleduva, no se opravjame i taka.Juli mesec sme zaplanuvali da hodim tri sedmici na more.Az s netarpenie veche chakam da doide tova vreme.I posle shte se stjagame za novoto bebche.
Celuvki



Тема Re: Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Keнra]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано17.05.06 17:33



Голяма скица си, как zабавно го раzкаzа, на човек да му се иска да е бил там...
Дени е много сладка, интересно дали ще си остане руса?

5drerrrrrrrrru ncxf n joelk jmksfjw we eq cgy<tfvqw trqwvrf qvw vt <


Тема Re:нови [re: ketintze]  
Автор LadyO1 (и малкия Ади :))
Публикувано18.05.06 11:52



Ей Деска, от тази история ми се напълниха очите от умиление Сладур!
Само се моля да са ни живички и здравички!!!!!!!



Тема Re: Колибри, толкова много се радвам да те видя пак!!!нови [re: desykv]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано18.05.06 22:33



о, да много са умилителни с тези сладки реплики!
Направо ни "сърцераздирават" току изръсят нещо чаровно...
При нас най- ни е миличко сутрин като ни види облечени за работа и с усмивка и поклон ни изпраща с "Пияяятеен Дееен" с най-приятната интонация възможна. и като вземе нещо вика "Баааооо яяяя" - което е благодаряяяя. обаче само ние си я разбираме де.
А като я питаш как се казва - отговаря - Нена /от Елена/ или Еи - от Ели
А на колко си годинки - на четии /четири/ или /сеем/ седем - това явно са й любими. Опитвам се да я науча да казва две, но тя си казва четири и тва е. Много е чаровно....

Учим цветовете - понякога ги познава, но повечето пъти е на импровизация, както и с числата.

А за мерките - 12кг, 85см ни докараха преди седмица.



Тема Re: Колибри, толкова много се радвам да те видя пак!!!нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано18.05.06 23:04



хоп, сменихме си картинкатаааа



Тема Ех...нови [re: LadyO1]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано23.05.06 14:09



Дойдоха жегите вече...
Дори малкият се поти много, въпреки че най-често вкъщи си стои само по памперс, боди с къси ръкавки, чорапки и дом. пантофки. Да не говоря за себе си...
Започнахме да излизаме сутрин и се връщаме веднага щом вземем храната от детската кухня, така избягваме най-големините горещини да сме под слънцето.
Липсвате ми, милички!
Как сте?
Сега ще сложа няколко нови снимки на Алекс от дипломирането на сестра ми преди няколко дена, ако искате ги вижте!
Засега чао от мен и приятни дни!!!



Тема Давам линкове към новите снимки... [re: desykv]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано24.05.06 00:52



на Алекс. Дано ви харесат! Пратете тук линкове към ваши любими снимки на дечицата!




Благодаря ви за вниманието! Чакам ви отново с нетърпение!
Плийз, кажете си за сравнение мерките в момента - Алекс, 15-ти май, 88 см и 12 кг.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.