Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Лято2004 наближава вече2, време е за следващо детенови [re: Keнra]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано18.08.06 13:49



А не е ли време за нова темичка вече?

Какво ще кажете?

Примерно "Двегодишните деца обичат есента" или "Есенни листа радват двегодишните деца - лято 2004" или "Септември ето че дойде, късмет на лято 2004 да донесе!"

Искам да се помоля само да сме живи и здрави всички!!! Че болестите са гадно и страшно нещо... В началото на август Алекс се разболя - температура, повръщане, разстройство, отпадналост, обезводняване - бая отслабна милото ми и с майка ми едвам го вдигнахме на крака, влизането в болница ни се размина на косъм...

Иначе на морето си изкарахме страхотно!!!
Когато ми дадат снимки, ще кача и тук.
Доскоро, милички мои!



Тема Re:Skoro Emi shte si ima bratcheнови [re: Keнra]  
Автор ketintze (новак)
Публикувано18.08.06 18:36



Zdraveite ot nas.Savsem skoro se varnahme ot moreto.S malkata bjahme tam mesec na karavanata.Izkarahme si mnogo prijatno, no trjabvashe veche da si idvam poneje zapochnaha da mi pravjat isledvanijata 45 dni predi termina.Za sega vsichko e nared, veche s netarpenie chakam da rodja, pak i zapochva da mi teji.Makar che sega sam kachila 15 kilograma, a kogato bjah bremenna predi 2 godini s Emi kachih 25kg.Chakam za da stane septemvri za da se razhodja i po magazinite i da napazaruvam kakvoto e neobhodimo za bebcho.Tozi pat sam govorila s lekarkata da mi dade hapche i taka da mi predizvika rajdaneto.Tja kaza che njama problemi, taka shte e po dobre shte znaja koga e sabitieto, i shte moga da se podgotvja napalno, pak nali i malkata trjabva njakoi da ja gleda edna sedmica.Da se nadjavam che vsichko shte mine mnogo po leko ot kolkoto prednija pat.Poneje mnogo me e strah.


E ot nas tolkova.Chestit rojden den na vsichki julski i avgustinski veche porasnali bebcheta.
Celuvki



Тема Кетинце!нови [re: ketintze]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано19.08.06 10:44



Привет, мила! С теб съм и стискам много палци да ти е леко бременеенето, безпроблемно раждането и да гушнеш когато му дойде времето едно здраво и красиво момченце, което да радва не само теб, но и кака си, и цялото ти семейство! Моля те, пиши на кирилица. Приятни летни дни!





Тема Re: Кетинце!нови [re: desykv]  
Автор Silvita (лежерна)
Публикувано19.08.06 14:27



Деси, определено се забелязва връщането ти

Честит ви рожден ден на патерица и пожелаваме много здраве, успех и късмет и много хубав есенен старт на новите нещ а- твоето връщане на работа и тръгването на градина на Алексче! Прегръдки от нас!



Тема Мерси за милите думи!нови [re: Silvita]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано19.08.06 15:26



Силвитке, аз пък сега седя и се ровя из бг-мама за инфо и впечатления на майки с деца в яслена възраст... искам да се чувствам максимално подготвена... и за себе си, и за Алексче... моля се да няма сътресения, усложнения и т.н. Научих доста неща. Виждам, че всичко е естествено - и притесненията, и усещанията ми, доста смесени засега. Просто явно всички майки и дечица преминават през промяната по доста подобен начин. Засега съм по-скоро оптимистка.

Благодаря ти за благопожеланията! Целувки!!!



Тема Амиии...нови [re: Silvita]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано19.08.06 15:37



Ако не бяхте ти, Кенга, Колибри и Пипито да поддържате темичката целия юли, та чак досега, сигурно щях да я намеря чак на 15-та страница. Браво на вас!


Явно просто всички оттук са зачезнали някъде на заслужена почивка, което много ме радва. Зимата ще имаме пак време да висим повече пред компютрите, нали така?



Весело лято!!!

Редактирано от desykv на 19.08.06 15:39.



Тема Строй се, преброй се!нови [re: desykv]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано24.08.06 13:29



Освен мен никой ли не се подвизава тук тези дни?


Мааалко ми е скучничко и тъпичко без всички вас...
Къде сте, какво си правите, мили приятелки?

Аз усилено подготвям документацията за яслата. Първият "учебен ден" на Алекс ще е на първи септември, следващия петък. Вълнувам се! Уж горе-долу знам какво да очаквам, но дали е така наистина? Нищо, животът е интересен!

Иначе преди 3 дена правих тест за бременност, че нещо си бях внушила... излезе отрицателен, пък и днес ми дойде М., така че не съм бъдеща майка. Много се бях притеснила обаче... щото просто не ми се иска СЕГА още едно дете, не се чувствам готова за това... общо взето с нетърпение се връщам на работа.

Ето, всичко си казах.
Насреща - мълчание.
Нормално е - лято кипи...
Но на мен ми се общувааа!
Сега ще сложа малко нови снимки - от РД на Алекс, от 15-ти август вечерта.

Всичко добро на всички ви!!!



Тема Ехо!нови [re: desykv]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано24.08.06 14:30



Вече съм с нова лентичка! /четвърта по ред!!!/





Тема Яснооо.....нови [re: desykv]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано25.08.06 11:37



наистина сама си говоря вече тука...





Тема Re: Яснооо.....нови [re: desykv]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано27.08.06 08:27



Здравей, Деска!
Здравейте и всички останали! :)
Отдавна не съм писала и аз тук. Доста се пошматкахме с Деничка това лято. А и май започнах и аз да влизам по-често в бг-маммата, отколкото тук.
Деска, права си, че може би е време да пуснем нова тема, но нашия тати поомаза диска с архивите в къщи и ми се загубиха всички списъци (тия в началото - на юлско-августинските мами и на всички досегашни теми). Ще трябва доста да си поиграя, за да ги възстановя. Тъкмо съм на темата, да се оплача, че в калабалъка заминаха и почти всички клипчета на малката, които сме правили през последната година. Помните ли колко се радвах на прохождането на Дени? И бях също толкова щастлива, че сме успели да го записшем на клип. Понякога си го пусках, гледах си го и си плачех от щастие. Е, и този клип замина.

За него ми е най-гадно.
До тук с оплакванията. Сега да поразкажем малко за принцеса Деница. Както със сигурност и вие сте забелязали от ден на ден общуването с малките зверчета става както по-трудно, така и много по-забавно. В къщи всички сме строявани и преброявани постоянно. Изглежда влязохме във фазата на пълното отрицание, но изреченията й, съдържащи "не" са много повече от положителните. Особено мрази някой да й се смее, пък било то от радост. А лафове ръси без почивка. Ето 3те хита в класацията ми:
1. Преди няколко дни, докато се опитвах нещо да я възпитавам, мъдро заключи "Мамо, Дени ичко най!" (всичко знае), а аз загубих ума и дума.
2. На село сме. Тя тича по едно надолнище, а аз подире й обяснявам, да внимава и да тича по-бавно, за да не падне. Идва време за следобеден сън, тя се покатерва на леглото и го превръща в любимото си бути (батут). Аз пак мърморя да внимава да не падне, а тя заговорнически ми споделя, че "Дени бавно кача.". После става от сън, покеква се на гърнето и отзнаменува събуждането си с бодра песен изпята с възможно най-силния глас. Аз й обяснявам, че дядо спи, така че да пее тихичко, за да не го събуди, а тя прави извода "Дени бавно пей, дядо пи."
3. (любимото ми!) Пътуваме с колата - мама, тати, баба и Дени. Както винаги Дени не млъква и отбелязва всичко, покрай което минаваме. Стигайки до един строеж тя разплено започва да вика "Мамо, мамо, таткот!" (трактор). Оглеждам се, виждам един багер, който явно я е впечатлил и обяснявам "Това, мамо, не е трактор, а е багер." Тя се обръща към баба си и обяснява "Бабо, не таткот, баге!", след секунда мълчание допълва "Баба не най..." и накрая великодушно заявява "Баба учи!"

И така - при нас е весело! На градина ще тръгва някъде през септември, още не знам точно кога. На море ходихме само за 3 дни, така че и този ангажимент сме оставили за септември.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.