Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.06.19 22:03



В отговор на:

Оказва се че работата в големите корпорации изобщо не е за крехки душички, тo си е направо месомелачка,




Да, като гледам темата, бихме могли да издадем сборник разкази "работно място", в жанра психотрилър :))

Мен не искаха да ме уволняват, а и аз никога не съм отказвала извънреден труд - събота, неделя, стояла съм и да 22ч., когато се налага, тъй че не можеха да се заядат за дисциплина,
но искаха да ме накарат да стана по-креативна, не съм била достатъчно артист, не съм се била раздавала напълно, трябвало да генерирам повече, и по-качествени идеи.
Много сериозно се бяха заели да ме правят креативна, дадоха всичко от себе си - ту ме гледаха накриво, сумтяха и ме игнорираха,
ту ме привикваха на разговор да ми шокат канчето, и да ме накарат да се срамувам от себе си, намалиха ми заплатата, подиграваха се на идеите, които предлагам, ехидничеха, изобщо - наистина се постараха, като си помисля, само не ме набиха :)))

Пък аз - никакъв напредък не показах, нищо,
но оцелях като успях да се прехвърля на по-рутинна работа, която обаче изискваше опит и компетентност, така че все пак си осигурих стабилна позиция във фирмата, от която се възползвах с удоволствие, докато си намеря по-добра работа. Щото те нещата не стават от днес за утре, нали.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано13.06.19 22:12



но оцелях като успях да се прехвърля на по-рутинна работа
с напредването на възрастта и простотията напускането става все по-трудно. Преди напусках или се местех практически без всякакви големи терзания но от последната работа като напусках сигурно и кръвно съм дигал бе човек закостенява особенно ако е с материалистичен възглед за света и за него работата е равна на живот и оцеляване.Сега като знам, че това е само един сън и че никога няма да умра практически мога да сменявам работа всеки ден .



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Crazy Space]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.06.19 23:59



напускането е трудно, щото трябва да се изкарват пари,
ако не трябват пари, си е много лесно даже.

Лично аз, съм способна и изобщо да не работя - от тук, до свършека на света, няма да ми липсва,
но съм силно зависима финансово, и това ми тежи.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: aiumi]  
Автор Crazy Space (старо куче)
Публикувано14.06.19 00:10



Ми то семейството е не само за отглеждане на деца, помага и преминаване на такива кризи. Аз изкарвах повече, са жената после може пак аз. а ти верно ако те изшиткат ама са има много работа поради емиграцията така, че не те мисля.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: DarkSide]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 07:25



Стегнато, смислено, на място!



Тема Re: Психо-тормоз на работното място [re: Desideratum]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 07:29



Пращаш да продава вестници висококвалифициран специалист, с образование, 3 езика, 11 години стаж на това работно място и с добри атестации при предишни ръководства?

Тук не става дума все пак за мързелив емигрант с над 10 години трудов стаж в Норвежките бюра по труда и с квалификация еквивалентна на 2-3 безплатни няколкодневни курса от същите тези бюра.

Оспамил си ми темата по грозен начин. Късмет за теб е, че не разполагам с достатъчно свободно време тия дни да те заритам. Ама то и Лиска си върши работата по въпроса съвсем добре





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 07:32



Е ти го каза. Повреден е целият механизъм. Няма гаранция обаче, че на следващата работа / ако се стигне до такава/ - нещата ще са по-добри.

В случая за пореден път се налага да се направи компромис, да се тегли чертата с плюсовете и минусите. И ако е възможно, да намериш някаква златна среда.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: lipari]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 07:38



Не. Не си пощи трътката. Тя е от типа магарета, които носят, носят колкото могат. Въпросът е, че като ги видят, че могат да носят... трупат още и още товар отгоре му.
Обаче...то горкото магаре вече я няма тая издръжливост, която е имало на младини.
И реагира на товара "в повече". Стандартния може и си го носи, просто това "в повече" не го поема.
И точно затова е цялата тупурдия. Магарето казва "Бе, ай много моля, не ме доизцеждайте за да не взема да се капична най-накрая"
Отсреща общо взето й се казва, че "стопанинът" си го мести в крачола, щот млади магарета колкото щеш.

Скапан мениджмънт с думи прости.
Щото магарето още може да е много полезно, ако се отнасяш към него по-балансирано.



Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано14.06.19 07:43



София.

Никога не ми е допадало да си обяснявам поведението на жена с особеностите на биологията й: ПМС, менопауза, липса на секс... И все пак като ми се разказва за тая шефка - мисля, че първичните инстинкти и вроденото желание за власт са преобладавище.

Ми да й купят един вибратор, ако не може да си позволи с високата си заплата или да й наемат някой да я опъне бе, ебаси...





Тема Re: Психо-тормоз на работното мястонови [re: Sarayah]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.06.19 08:01



ми по-добре да се капичва и да излезе в болнични за 2 - 3 месеца, ако ще и да я уволнят е по-добре, отколкото отколкото да се абонира за кабинета на кардиолога, ако не и за онколога ... но първо консултация с адвокат, спец по трудово право, щото може да има и по-елегантно решение на проблема

аз съм извън БГ от много време и нямам идея какво е положението с трудовото законодателство, моят опит е от държава с работеща защита срещу уволняване на 45+ годиншни служители




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.