Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ставринол № 2  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.02.10 17:06



Темата стана дълга. Началото




Дискусията продължава.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 19.02.10 17:11.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
АвторRGK (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 17:29



Не съм фен на г-н Ставрев,но не си струва с лека ръка да отхвърляме стореното от него до тук. Всичко ще се реши по пътя на научно проведените по утвърдени методологии изследвания. А че има и други,които правят нещо подобно говори в полза на бъдещи разработки. И малкия принос в тази толкова сложна и многолика болест може да бъде безценен - аз съм ЗА!



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: RGK]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано19.02.10 18:04



Ето ви министерския съвет и министрите, най долу има телефони, имейл, опитайте, обадете се, може пък да разберете повече от тук, или да спрете ако искате ентусиазма на ББ, да не стане грешка, нека се ангажира държавата и да каже за какво става въпрос - това поредната шарлатанска история ли е или е лекарство което лекува





Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Kaлoянa_]  
АвторVanyna (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 19:43



ММА, човекът, болен от рак ми е много, много близък! И не се продавам за сребърници. Впрочем, бих се продала за живота на любимия си човек. А ако ти се случи на теб, какъв отговор би дал/а/?



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Vanyna]  
АвторVanyna (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 19:46



И не виждам, кое в моето скромно участие във форума предизвика циничния ти въпрос.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: RGK]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано19.02.10 20:33



ама в репортажа по нова тв казват:
диамантите вече са една от големите надежди на учените в Русия, Америка , Японя и Гърция. Там експеремнтират с открития диамантен прах. Изследват се от Най големите и светила на науката и т.н

разгледах тези сайтове.
Противораковое Общество России :


Российская корпорация нанотехнологий (РОСНАНО):
Российский Онкологический Научный Центр имени Н.Н. Блохина:
имат търсачки в сайтовете, никакви диаманти не открих. А за ставринол изобщо в интернет няма нищо.

Трябва да пишем до този център "имени Н.Н. Блохина". Да потвърдят или опровергаят това за ставринола и диамантите. Разработва ли се от руски учени. Изобщо да кажат експертно мнение.
гледах 2-3 пъти репортажа, не знам какво да мисля. Първо че не е възможно толкова нагло да се лъже. Обаче ако е измама, просто цялата телевизия трябва да се закрие , а палячото пожарникар наречен мин.председател-директно за затвора. Всичко е представено тенденциозно и безкритично.

Сам човек лесно може да бъде манипулиран и изнудван, особено когато има рак. Става лесна плячка за шарлатани и фашистки хищни хиени.

Торенти за български и руски филми:

Редактирано от *jull** на 20.02.10 00:03.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Иcтopиka]  
АвторRGK (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 21:35



Историк, това все пак е един журналистически коментар и както обичайно, патетичен и не особено професионален. Важно в случая е друго - доколко наистина казаното от г-н Ставрев е факт и как можем да се доберем до тези факти и ти даваш добри идеи в тази посока. В тази връзка те питам:

1. Можеш ли да се ангажираш с проверките, които предлагаш?
2. Ще опишеш ли резултата тук?

Най-малко ще разберем нещо за морала на този български учен,което може да се окаже не по-малко важно дори и от хипотезата за " Ставринол "



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: RGK]  
Автор softy ()
Публикувано19.02.10 22:38



Автор на репортажа на Нова телевизия за "Ставринол" е журналистката Даниела Тренчева. За нея резултати и снимки в гугъл - колкото щеш. /повече отколкото за Ставринол/.

Страницата й във Фейсбук е тази


Може да й се пращат съобщения.


Анонсът на Нова телевизия:
Неделя, 14 февруари, 19:30 ч.

тема: Край на рака?
автор: Даниела Тренчева

На пръв поглед това е пластмасова тенджера с вода и фин пясък. На втори - тенджерата е голяма колба с нанодиаманти – общо 2 килограма. С това количество могат да бъдат излекувани около 2500 болни от рак.

Този път празнодумци или самопровъзгласили се учени няма да ни карат да вярваме, че могат да стават чудеса. Един професор ще ни разкаже за своето откритие и неговите резултати. Това откритие - препарат, вече е патентовано и е в аптеките в москва.

Лекари на болни българи, които са купили нанодиамантите от Русия, само за 50 евро, изненадващо откриват, че разсейките на тумора изчезват.

Редактирано от softy на 19.02.10 22:51.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: softy]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано19.02.10 22:52



Добре де коя е държавната институция която наблюдава клиничните проучвания на територията на Русия???
И още нещо -за клинични изпитания се плаща а не ти да плащаш....Мъглата е пълна....





Тема Re: Ставринол № 2нови [re: RGK]  
Автор arween44 (непознат )
Публикувано20.02.10 01:10



Получихме отговор
Я одобряю применение Ставринола у господина Димитрова. Прием Ставринола в
данном случае является целесообразным и может быть эффективным.

Рекомендуется применять Ставринол по 1 ампуле перед началом каждого курса
химиотерапии в течение всего курса лечения.

Регистрационный номер г-на Димитрова в нашей базе данных 1120. Прошу Вас
запомнить этот номер и указывать его каждый раз, когда Вы обращаетесь в нашу
фирму.

Вы можете купить Ставринол в нашем офисе в Москве. Вам необходимо связаться
с нашим представителем в России по телефону +7-985-723-87-57 и согласовать
дату, когда Вы сможете прийти в офис за препаратом.


NANO-S
Husnutdinova Farida
Medical coordinator

но не ми е ясно не са ли видяли че сме от България?
Как да идем до Москва?



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: arween44]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано20.02.10 01:48



Значи ясно-купуваш го и стискаш палци да няма страничен ефект -всичко е на своя отговорност....Навсякъде в цял свят фармацевтичните компании поемат част от риска при тези клинични проучвания.И проучването е за тяхна сметка не е за сметка на пациента.....тогава???Значи това не е клинично проучване....е добре щом не е -как продаваш лекарство в експериментална фаза???
Хора нещо не е както трябва!!!
Приятелю стискам палци всичко да е ок!!!УСПЕХ!!!



Тема скам да ви разкажа...нови [re: Buba67]  
Авторdzcg (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 04:08



Изумих се от тв информацията, която чух, написах в гугъл "проф. Ставри Ставрев" исках да намеря статията, която бях чела през лятата на 2009 за лекарите, безскрупулно спекулищи с болните от рак, с цел да се обогатят, но попаднах на тази тема. В статията, която търсех, се разказваше за българката Бойка Джентиле (припомних си името й от постовете тук), но за съжаление статията вече не е в нета. Тъй като бях много шокирана тогава, искам да ви разкажа. Ще наричам г-н Ставри Ставрев професора. За мене няма значение дали наистина е професор или доцент, макар, че ако не е, а се представя за такъв, би било доста показателно доколко следва да се доверявате. След като преувеличава за едно, дали не преувеличава и за друго. Аз лично имам негова визитка отпреди няколко години, на която пише професор доктор Ставри Ставрев.

За статията. В нея се описваше как на жената открили рак на млечната жлеза. Оперирали са я и всичко вървяло добре, до момента, в който, чрез посредничеството на приближена служителка (май беше секретарка), професора й дал да пие диамантена пудра за да унищожи рака. Описваха, че е изпила пепелива на цвят течност в чаша. Много кратко след това започва бурно развитие на тумори по цялото тяло на жената и тя умира за много кратко време в адски мъки. Авторката коментираше, че на никого не пожелава това. Имаше 2 снимки на жената - преди операцията - млада, красива, стройна жена и преди да почине - не искам да описвам втората снимка, само ще ви кажа, че беше станала двойна от подутини от тумори. Авторката беше категорична, че това е следствие от диамантената пудра ( нанодиамантите).
Не мисля, че статията беше тенденциозна, защото в нея се говореше и за други хора, които спекулират и измъкват пари от отчаяни хора, готови на всичко, за да помогнат на близките си. Сега открих заглавието на тази статия ”Лекари,лечители или търговци на смърт” и авторката Елена Банова, председател на фондация „Неогенезис”, а мисля, че я бях чела тук [urlhttp://anticancer-bg.com/][/url], но не съм сигурна. Познавах лично професора и просто не можех да повярвам, че този човек, към когото се отнасям с респект и уважение, е способен на такова нещо. Но бях смутена от описанието на течността, която жената е изпила, защото аз лично съм виждала диамантената пудра - очаквах да бъде кристален прах, но се оказа сивкаво-бежова, без блясък, с вид на много фина прах. Затова след време попитах друг негов колега, чието име (няма да го споменавам без съгласието му) също фигурира в посочения в предишни постове патент за синтез на нанодиамантената пудра, дали е истина и той ми потвърди, също и че е станал голям скандал, защото е било замесено и името на Института. В предишни постове тази тема беше повдигната и прочетох, че е имало дело, но е прекратено тези дни.
Наистина не зная какво да мисля....

Познавах и двамата от няколко години и това ми дойде като студен душ. Преди да се запозная с професора и колегата му, не бях чувала за наноструктури, фулерени и т.н., но тогава тази тема ме заинтригува и започнах от любопитство да търся информация. Тогава разбрах, че въглерода имал 4 алотропни форми - диамант, графит и 2 наноформи - фулерени и тази, открита от екип от 5 души българи, между които и Ставри Ставрев. Откривателят на фулерените е нобелов лауреат за това откритие. Той е починал от рак. Намерих статия в Нешънъл Джеографик за него и за фулерените, мисля от 2006 или 2007 год. Там пишеше доста неща. Впечатли ме факта, че наноструктурите са известни твърде отскоро - има няма 20-30 год., а вече имало произведени опаковки с наноструктури, променящи цвета си, ако храната вътре се развали. Също и че е правен експеримен - във воден басейн са пуснати, до колкото помня фулерени, и се оказало, че всички риби развили някакви заболявания, мисля че бяха на мозъка. Впечатли ме и ме разтревожи и факта, че някои учени изказваха притеснения, защото наноструктурите навлизат много бързо в живота и в тези кратки от научна гледна точка срокове, не е и не може да се докаже дали са безопасни, или вредни.
Извинявам се, че карам по памет, но просто нямам сили в момента да търся статията точно в кой брой беше.

Още от времето, когато се запознахме, професорът говореше, че едно от приложенията на нанодиамантената пудра може да бъде в медицината и разказваше, че това са кухи отвътре структури и би могло да се успее да се вгради в тях лекарство и метална частица, чрез която да се закара структурката до увредената клетка и да се разбие в нея, като по този начин да се унищожи тази болна клетка. Нека ме извинят специалистите, но съм лаик в тази област и обяснявам както съм го схванала. Тогава професорът казваше, че руснаците наричали тази форма на въглерода "Ставрен". Пак тогава се пращаха мостри до редица западноевропейски институти, но не съм чувала отзиви - Англия, Германия и др.


Сещам се, че преди около година пак съобщиха по телевизиите, че професора е сключил договор с Мишелин за същата нанодиамантена пудра, но много бегло мина тази информация, само едно интервю с него и повече нищо не чух по този въпрос.

От друга страна, за да бъде създадено едно лекарство, се извървява дълъг, труден и скъпоструващ път от лабораториите до разрешението за употреба и това е по силите само на мощните фармацевтични компании.

Миналата година се сблъсках с една бланка за информирано съгласие за експериментално лекарство и въпреки, че беше дадено разрешение за експериментирането му върху хора в бг, имаше куп нарушения и лекарката, посочена като лице, пазещо интересите на пациента, бе напуснала и не дава контакти с нея. Та дори и при официално разрешените експерименти е мазало и страхотно заблуждаване на хората.


Какво ми направи впечатление в постовете до тук, които уверявам ви, прочетох много внимателно.

1. Българско откритие, създадена е бг фирма, но Ставринол не се произвежда у нас. Някои задават въпроса как всъщност се произвежда, защо няма количества и т.н.

2. Отговорите, които са получени от някои от вас са еднотипни - да, подходящ за лечение, доза 1 ампула. Същото пише и руския блог или пост , каквото беше там. И като че ли описанието на съдържанието на ампулата е като това, което е изпила починалата жена.

3. Тези от вас, които са говорили с професора пишат, че той ги препраща към руския сайт и контакти. А те от своя страна - към българската фирма, в която професора е председател на борда на директорите. Странно!

4. Патентите, които цитирате по-горе на сайта на българската фирма

съвпадат с тези, които са на сайта на института и те въобще не се отнасят до Ставринол.


Написах този пост, за да ви разкажа това, което съм научила за нанодиамантената пудра през тези няколко години, това, което съм видяла, прочела, чула, единствено с желанието да имате повече информация, преди да решите как да постъпите.


Ако аз съм на ваше място, бих се обадила в Института да попитам за мнението за Ставринол тези, които са работили и продължават да синтезират нанодиамантите. Мисля, че те би трабвало да са най-добре информирани относно приложението им и в частност има ли такова, макар и експериментално лекарство срещу рак. Ето сайта им: - в него е пълно с куп телефони. Аз бих попитала поне няколко души от тях за мнение. Ето и секцията СЕКЦИЯ “КОСМИЧЕСКО МАТЕРИАЛОЗНАНИЕ И НАНОТЕХНОЛОГИИ”


Бих се обадила и за мнение в Министерство на здравеопазването и в Изпълнителна агенция по лекарствата

За финал искам да ви кажа, че преди 10 години оперираха баща ми - карцином, после проведоха химиотерапия. До момента няма разсейки. Така че все пак има и надежда. Желая късмет на всички дано да се справите с болестта!

Извинявам се, че написах толкова дълъг пост.

Редактирано от *jull** на 20.02.10 10:10.



Тема Re: скам да ви разкажа...нови [re: dzcg]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано20.02.10 04:40



Нека сега и аз да кажа няколко думи, с ваше позволение моля

.
Този човек, Ставри Ставрев заслужава адмирации за желанието си и упоритостта си да направи това лекарство! Дето се казва и най-неуспешният опит е по-добър от неопит! Всъщност благодарение на такива хора като него човечеството върви към прогрес и просперитет! За съжаление животът е доказал, че първите или последните в дадено начинание или печелят или губят! А когато става въпрос човек да реши какво точно избира да бъде лечението, което да спаси животът му?! Е кой от всички нас е спокоен, че е избрал най-правилното?!

Защото не знаем колко са красиви те



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: RGK]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано20.02.10 05:26



имам надежден канал за връзка с някои руски институции. Може и да не трябват, всъщност си има контакти на тези сайтове, всеки може да пише. Те са държавни учреждения. Мисл,я че е най-правилно да се пише до: Российский Онкологический Научный Центр имени Н.Н. Блохина

. Още повече, че някъде в сайтовете на ставринол, мисля, че го цитираха за нещо. Пък защо не и копие до .
Там пишат че започват разработката на нанолекарство, както писах в края на първата тема. И финасират със 130 мил. долара, само че ще бъде готово към 2013. Ако не знаят, тъкмо да ги уведомим че вече има готово лекарство и ако може да помогнат с доставката до България , нали :)
Опитвам да да формулиртрам въпроси. Който иска да дава мнение,какви въпроси да питаме. Преводачи имам.

1. Продава ли се в аптеките в Русия ставринол? Или от офис, включително на лекари, както е според репортажа.
2.Има ли излекувани? Има ли тежко болни, на които е удължен живота със ставринол. Това са все твърдения от репортажа. Конкретно, колко хора и какъв процент от тези които са го използвали. За всяко ново лекарство първо такава статистика правят всички лекари, нали?
3. И в крайна сметка има си адрес на рускоезичен сайт: , ако може да си дадат мнението и за него.
4. Има ли руски учени-онколози, които работят с лицето Ставрев и ако случайно не го познават, тъкмо да ги запознаем с българския професор откривател за обмяна на опит и т.н.
И друго, смятам да пиша от името на една организация, не е секретна, но по-късно ще ви я кажа. Просто за по голяма тежест. А може да си добавим имената - като онкоболни и близки на онкоболни. Това предлагам.

Торенти за български и руски филми:

Редактирано от *jull** на 20.02.10 10:18.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Иcтopиka]  
АвторRGK (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 08:34



Историка,въпросите ти са добре формулирани и ясни. Попитай още дали някоя от тези фирми и институции би се съгласила да даде официално становище относно " Ставринол ". Ако се сетя за още нещо щте ти пиша.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: RGK]  
Автор softy ()
Публикувано20.02.10 08:41



Извърших справка в Търговския регистър, всеки може да го направи на неговата Интернет страница –


ДАННИ:
"НАНО-СС" АД ЕИК 200532674 Седалище и адрес на управление БЪЛГАРИЯ област Смолян, община Смолян с. Полковник Серафимово 4794 Електронна поща: nanoss@abv.bg

Предмет на дейност СИНТЕЗ И ПРОИЗВОДСТВО НА КУБИЧНИ НАНОСТРУКТУРИ НА ОСНОВА НА ВЪГЛЕРОД И БОРНИТРИДИ, ТЕХНОЛОГИИ ЗА ПРИЛОЖЕНИЕТО ИМ ВЪВ ВСИЧКИ ОТРАСЛИ НА СТОПАНСТВОТО, В ТОВА ЧИСЛО НАНОМЕДИЦИНА И ЕКОЛОГИЯ, ПРОДАЖБИ НА НАНОСТРУКТУРИ, КАКТО И ДРУГИ ДЕЙНОСТИ, НЕЗАБРАНЕНИ ОТ ЗАКОНА.

Съвет на директорите
СИЙКА ГЕОРГИЕВА СТАНЧЕВА /родена 1979т./
АНДОН ТОДОРОВ БАЛАБАНОВ /род.1986г./
АЛЕКСАНДРИЯ ЖИВКОВА ДИМИТРОВА /род.1985т./

Тези млади хора от Смолян са се събрали на 09.12.2008 година и е взето решение за учредяване на това акционерно дружество. Акционерите към него момент са двама – Валентин Денков Ангелов от Смолян, роден 1983 година – 900 акции и Сийка Георгиева Станчева с 100 акции.

Редактирано от *jull** на 20.02.10 10:21.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: softy]  
Автор arween44 (непознат )
Публикувано20.02.10 11:47



Има ли и други от този клуб които са получили отговор?Ще се направи ли все пак някаква организация за внос на по голямо количество?И последно има ли го патентовано в Русия или не?Аз съвесем нищо не разбрах от прочетеното до тук.Имам една молба към модераторите,няма ли начин мейлите и телефоните на въпросните хора занимаващи се с лекарството да излизат на първа страница?



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: softy]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано20.02.10 12:07





в ЖЖ - жив журнал - направих запис с цел да чуя мнения на онкоболните от там
та дори и да ме оплюят...

но не ми харесва в цялата тази история, че толкова малко отзиви има за този ставринол

както писа Историка - има само един блог в ЖЖ на
търсих и на онкоблог.ру - резултатът е 0,00

ама, разбира се, че това не е показателно, но пък има много блогове с описание на КИ - клинически изследования с други лекарствени форми за экспериментално лечение на рака

Мили хора - болни и близки - мислете преди да пиете каквито и да са буламачи

подкрепям всички постинги относно стриктни проверки и споделям техния скептицизъм

...светлина в тунела може да се окаже връхлитащият влак...

и веднага ще парирам "ти си в ремисия и ти е лесно да говориш", ДА в ремисия съм, а страха все още е в мен , както и страха за генетична обремененост в моят род ...

ако ви е интересно, то ще ви разкажа за всичките отзиви, които ще получа в ЖЖ

... butterfly effect ...

Лиди, моля те, активирай си линковете, които посочваш!
Нека поне старите клубари да го правим, че отваряте
доста работа на модераторите...

Редактирано от *jull** на 20.02.10 14:29.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано20.02.10 12:23





мнение "Ильялов Сергей Рустамович
нейрохирург, к.м.н., центр "Гамма-нож":
въпрос: "Можно ли принимать ставринол для повышения эффективности темодала?
- мне ничего неизвестно о результатах клинических испытаниий ставринола, кроме того, что можно найти в интернете. да и там, нет никаких указаний на эффективность данного препарата в лечении злокачественных опухолей головного мозга"
превод :
въпрос - може ли да се приема ставринол за повишаване ефективността на темодал?
отговор - не ми е известно за резултатите относно изпитания на ставринола, освен това, което може да се намери в интернет. но и там няма никакви указания за ефективността на дадения препарат в лечението на злокачествени тумори на мозъка

... butterfly effect ...

Редактирано от LlDl_ru на 20.02.10 12:23.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: LlDl_ru]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 13:07



Къде превеждате тези медицински термини на руски. Пробвам един преводач, но не може да превежда термините. Мезотелни клетки; прилоферативен тип; апителни и гоблетови клетки;кашлица без експекторяция;фебрилитет;резукция на тегло и др.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Maя]  
Автор arween44 (непознат )
Публикувано20.02.10 13:44



Мая,аз писах на български и ми беше върнат отговор,дори епикризата я преписах,защото нямах наблизо възможност за сканиране.
И пак питам,има ли други на които е дадено одобрение от Москва?



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор Scotiana (обнадеждена)
Публикувано20.02.10 21:45



страхотна новина
до колкото си спомням - професора ставрев по телевизора спомена че въпросния ставринол лекувал всички видове рак без на главата

май й туй не е новина



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: arween44]  
АвторMotek (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 22:26



И на майка ми също и беше одобрено - "бъдещото лечение"

Dear Nadezhda,

I approve using Stavrinol in your case. In your case Stavrinol will be effective. For you it is necessary to use 1 ampoule before each course of chemotherapy.

For purchase Stavrinol you should contact our representative in Russia by phone +7(495) 769-11-62

Farida

NANO-S
Husnutdinova Farida
Medical coordinator



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Motek]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано20.02.10 22:38



Интересно защо българска фирма продава продуктите си от Русия?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Изyмeн]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано21.02.10 04:44



Всичко е много просто-
Никое експериментално лекарство не може да се продава и прилага под никаква форма извън обхвата на клиничното проучване.Този закон важи в ЦЯЛ СВЯТ!!!
Има 2 варианта:
-Осъществява се незаконна продажба на експериментално лекарство.
-Ставринол не е експериментално лекарство т.е.- да е регистрирано като препарат за приложение в космически технологии (например) и впоследствие да са намерили медицинско приложение и да са намерили вратичка в закона за да може да се продава....???



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: hospitalier]  
Автор softy ()
Публикувано21.02.10 08:34



Направи ли ви впечатление в ludonchik, в коментарите, следното:

complice_09 Въпрос: Если не секрет, за сколько Вы из-за бугра доставали и в России?


Ludonchik Отговор - Из-за бугра мне этот ставринол по 600 евро за флакон возили, поэтому когда здесь нашла, то порадовалась. Я так и не поняла, то ли подружка на мне заработала, то ли там с нее так брали.

В КРАЙНА СМЕТКА, КЪДЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДА ТОЗИ ПРЕПАРАТ?!!!

Редактирано от softy на 21.02.10 08:36.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Motek]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано21.02.10 11:07



Днес и аз получих одобрителен отговор.

Я одобряю применение Ставринола у госпожи Милка Фердинандова Иванова. Прием
Ставринола в данном случае является целесообразным и может быть
эффективным.

Рекомендуется применять Ставринол по 1 ампуле перед началом каждого курса
химиотерапии в течение всего курса лечения.

Регистрационный номер г-жи Ивановой в нашей базе данных ****. Прошу Вас
запомнить этот номер и указывать его каждый раз, когда Вы обращаетесь в нашу
фирму.

Вы можете купить Ставринол в нашем офисе в Москве. Вам необходимо связаться
с нашим представителем в России по телефону +7-985-723-87-57 и согласовать
дату, когда Вы сможете прийти в офис за препаратом.


NANO-S
Husnutdinova Farida
Medical coordinator

Как мислите, дали да не се организираме няколко човека, като някой (който има възможност, при предварителна договорка с офиса че ще отиде на точно определена дата) да вземе по-голямото количество от офиса в Москва, като всички поемем разходите?



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Maя]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано21.02.10 12:04




всичките хора, които са ми отговорили в ЖЖ, смятат , че това е "развод на деньги" , т.е. шарлатания
не може експериментално лекарство/или препарат да се продава, всичко е само за пари , не може само по документи да се назначава лечение-това не е медицина...

-Экспериментальный препарат нельзя продавать! Его выдают бесплатно.
Это просто очередной развод на деньги.

-конечно - развод а бабки!!! Как это по письму назначить лечение? Бред!!!

-"Рекламная шняга", по выражению одного из комментирующих рекламного же, судя по всему, Людончика. Медициной там и не пахнет. Развод, олнозначно.


мислете, хора, преценявайте добре

... butterfly effect ...

Тема ЗА ГЛУХИТЕ КАМБАНАТА НЕ БИЕ ПО ДВА ПЪТИнови [re: LlDl_ru]  
АвторБpaвo Лиди (Нерегистриран)
Публикувано21.02.10 12:24



Хора, съвземете се - вижте какво пише Лиди. Кой назначава лечение само по документи?

Не виждате ли, че на всички ви се дава един и същ стандартен отговор?



Тема Re: ЗА ГЛУХИТЕ КАМБАНАТА НЕ БИЕ ПО ДВА ПЪТИнови [re: Бpaвo Лиди]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано21.02.10 13:40



Ще си позволя да цитирам и да преведа още едно мнение от един БГ форум на Едуард /да не правя нерегламентирана реклама на други/:

-Люди!!! Вы, все здесь собравшиеся, имеете доступ в Интернет и почему-то никто из вас не соизволил обратиться к российскому первоисточнику информации о Ставриноле http://stavrinol.ru/. Обязательно посетите этот сайт! Достаточно кликнуть ссылку "О нас" и прочитать пять абзацев чтобы убедиться в том, что это самая настоящая, как у нас говорят, "лапша на уши".
Вы когда-нибудь слышали о какой-нибудь международной компании, которая бы не имела ни адреса, ни факса, ни имён руководителей и научных сотрудников и т.д.? Я, например, таких компаний не знаю. А вот Компания "НАНО-С", "являющаяся биотехнологической компанией, основной целью которой является разработка и производство лекарственных средств на основе применения нанотехнологий" и состоящая из "группы ученых из Болгарии, Греции, Германии и России, работающих в области нанотехнологий и медицины", не имеет никаких реквизитов!!! Один единственный телефончик, по которому отвечает какой-то Павел!!! К тому же в этом сайте вы не найдёде где этот препарат испытывался и испытывался ли вообще, и нет никаких отзывов медицинских светил. Сайт – пустышка!
Это чистейшей воды липа!!! Такого легального препарата в России нет!!!
Наверно Рудозёму нужны деньги, вот и вытащили профессора Ст. Ст.
С уважением ко всем,
Эдуард

превод:

Хора!!! Вие, събралите се тук, имате достъп до Интернета и защо ли никой от вас не е благоволил да се обърне към руския първоизточник на информация за Ставринол

. Задължително посетете този сайт! Достатъчно е да кликнете върху копчето "О нас" и да прочетете пет абзаца, за да се убедите, че това е истинска, както се казва у нас "лапша на уши" /фиде върху ушите - дословно, идиом, иначе казано "пращане за зелен хайвер"- бел. прев./.
Вие чували ли сте някога за някаква международна компания, която няма нито адрес, нито факс, нито имена на ръководители и научни сътрудници и т. н.? Аз, например, такива компании не познавам. А ето, че Компанията "НАНО-С", "явяваща се биотехнологическа компания, основна цел на която е разработката и производствота на лекарствени средства на основа на използване на нанотехнологии" и състояща се от "група учени от България, Гърция, Германия и Русия, работещи в областта на нанотехнологиите и медицината", няма никакви реквизити!!! Само едно единствено телефонче, на който отговаря някакъв Павел!!! При това в този сайт вие няма да намерите къде е било изпитанието на този препарат и изпитвал ли се е въобще, и няма никакви отзиви на медицински светила. Сайт – пустышка /празен сайт/ !
Това е чиста проба лъжа!!! Такъв легален препарат в Русия няма!!!
Вероятно на Рудозем са му необходими пари, затова са и извадили професора Ст. Ст.
С уважение към всички,
Едуард"

Призовавам всички още веднъж да помислите много добре, преди да харчите парите си за нещото, каквото и да е съмнително лекарство против рак

Същите тези пари можете да похарчите за своя близък или за себе си за нещо друго полезно или приятно

Придържам се към моето мото - не е важно КОЛКО ще живея, а КАК !

Качеството на живота може да се влоши именно заради необмисленните действия на роднини.
Ние, онките, в тежък момент трудно взимаме решение, а вие - нашите близки, трябва трезво да обмисляте каквито и да са действия по лечение или поддържането на Живота.


Успех и здрави нерви!

... butterfly effect ...

Редактирано от *jull** на 21.02.10 14:01.



Тема Re: ЗА ГЛУХИТЕ КАМБАНАТА НЕ БИЕ ПО ДВА ПЪТИнови [re: Бpaвo Лиди]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано21.02.10 13:55



междувпрочем получих мнение на компетентен криминалист. Значи сред криминалните среди е практика да се продава така, да се плаща на ръка, да не оставят следи по банкови преводи или др. документи, където трябва да има "основание за превода". То ест после в съда не може да се докаже че е извършена сделка. Мисля че това разкрива мистерията за тази странна конспиративна продажба от офиса в Москва, лично или на доверен човек.
Казаха ми че на 18 или 19 е имало пак репортаж по Нова ТВ, където Б. Борисов се прегръщал със Ставрев и обещал че правителството ще му помага.
ако някои може да намери линк от този репортаж.
Такова нещо косвено склонява хората да вземат решение да купят ставринол. Като в същото време ББ не поема отговорност.

Торенти за български и руски филми:



Тема Re: ЗА ГЛУХИТЕ КАМБАНАТА НЕ БИЕ ПО ДВА ПЪТИнови [re: Иcтopиka]  
АвторRGK (Нерегистриран)
Публикувано21.02.10 16:40



Историка, не вкарвай политиката в тези неща - не е коректно. За българина няма угодия. Ако кажеш " да " - лошо, прегръщал се със Ставрев / аз такова нещо не видях никъде/. Ако кажеш "не" - пак лошо, няма отношение по този проблем. Е,как да вървим напред с такова мислене... Както и да е...



Тема Re: скам да ви разкажа...нови [re: kpacaвицa]  
Авторbruklin ok (Нерегистриран)
Публикувано21.02.10 19:11



I approve using XXXXXXX XXXXX XXXXXXX

I recommend to take 2 doses Stavrinol before every course of chemotherapy.

Your registration number in our database is XXXX. Please, remember it and
further always specify it when you will contact to our firm.

You can buy Stavrinol only in our office in Moscow. Before coming to us, you
should call by phone +7-985-723-87-57 to our representative and agreed time,
when you will come in our office to get the medicine.


NANO-S
Husnutdinova Farida
Medical coordinator


Това е и моя отговор- говорят за дози , а не за ампули / което предпочитах, за да не занимавам доктори за вливане/ и то за 2 преди всяка химиотерапия- вярно е че баща ми е с тумора в него , понеже е слепнал /рак на дебелото черво с мета в черния дроб , с изкаран анус претер/, но дали и доколко ще помогне - ще видим. Още се колебаядали да го взема - сега е спрял химията и пие саменто - казва че се чисти от ануса тъмна кръв.Незнам дали да продължим така или да станем опитни мишлета



Тема Re: скам да ви разкажа...нови [re: bruklin ok]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано21.02.10 19:47



И аз още не мога да реша какво да правя! Хем ми се иска, хем ме притеснява това, де не би да има някакви странични ефекти и да повлияе обратно.





Тема Re: ЗА ГЛУХИТЕ КАМБАНАТА НЕ БИЕ ПО ДВА ПЪТИнови [re: RGK]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано22.02.10 03:32



не знам на какво викаш политика. Обаче в първия репортаж има изказване на ББ- щял да помогне за завод за диаманти, шефа на полит.кабинет изпратил писмо и ала бала. Това е използване на влияние и внушаване за легалност на дейноста на ставрев. А в същото време по руските сайтове няма нищо за никакви диаманти.
майка ми е на лъчетерапия в Пловдив и каза че цялата болница коментира изявите на ББ. Не разбираш ли че той точно за това се показва ? Така въздейства на болните които се чудят дали да купуват ставринол. Дали го правят на маймуна или той сам се прави на маймуна е отделен въпрос.
не намесвам политика , а мин. председател, който спекулира с влияние.

Торенти за български и руски филми:



Тема Re: ЗА ГЛУХИТЕ КАМБАНАТА НЕ БИЕ ПО ДВА ПЪТИнови [re: Иcтopиka]  
Автор Scotiana (обнадеждена)
Публикувано22.02.10 08:23



ХАЙДЕ ВСИЧКИ НА РЕП-А

ВЕСТНИК ТЕЛЕГРАФ - ПРОФЕСОР МЕНТЕ МАМИ БОЛНИ ОТ РАК



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Автор lyulyu (непознат)
Публикувано22.02.10 08:52



Здравейте!
Аз съм нов член на клуба. Съпругът ми е с рак на дебелото черво, има разсейки в черния дроб. Направиха му операция. Диагнозата от хистологията след операцията е pT3NxMxG2. От 10.03.2009г. трябва да започне химиотерапия, но лекарите не се надяват на успех. Чрез познати се свързахме с Москва и получихме ставринол. Няма медицинско заключение, няма опаковка, няма нормален етикет. Мисля, че в момента се прави тестване и то не в лаборатия, а с отчаяни хора като нас.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: lyulyu]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 09:18



По какъв начин го придвижихте до България? По пощата или как?



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Maя]  
Автор lyulyu (непознат)
Публикувано22.02.10 09:38



По човек до страната, а в страната с еконт.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: lyulyu]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.02.10 09:38



И каква беше цената?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Изyмeн]  
Автор lyulyu (непознат)
Публикувано22.02.10 09:39



Засега не сме плащали, ще говорим с познатите в Москва. Искат обаче като започне да се пие, да се описва всичко, което се случва.



Тема вестник телеграф онлайнRe: ЗА ГЛУХИТЕнови [re: Scotiana]  
АвторTeлerpaф (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 09:41







Тема Re: ЗА ГЛУХИТЕ КАМБАНАТА НЕ БИЕ ПО ДВА ПЪТИнови [re: Scotiana]  
Авторoбeзпokoeн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 09:49



Прочетох статият в Телеграф. Ако това е вярно, то учените от БАН не би трябвало да се страхуват да говорят, а да излязат в национален ефир и да обяснят на всички за какво става въпрос- все пак говорим за живота и здравето на десетки хора, които са повярвали или поне се хващат за всяка частица надежда, пък било тя и лъжлива. Още повече ме обезпокои факта за тежките метали, които съдържал праха и за ефектът им върху човешкия организъм.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: lyulyu]  
Авторgiia (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 10:07



Кирилицата е задържителна!

Редактирано от *jull** на 22.02.10 13:11.



Тема Re: ЗА ГЛУХИТЕ КАМБАНАТА НЕ БИЕ ПО ДВА ПЪТИнови [re: oбeзпokoeн]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.02.10 10:13



Малко вероятно е прахът да съдържа тежки метали, поне не и в голямо количество. Та за какво става дума - взривява се смес от тротил и хексоген, като по време на взрива се отделят сажди, тъй като в тази смес не достига кислород, за да изгори всичкия въглерод. Именно в тия сажди трябва да се намират тия "нанодиаманти", които след това се отделят от останалите сажди. Става дума за около 10% от масата на взривните вещества, които така или иначе не са кой знае колко скъпи. Взривът става в специална камера, която позволява да се съберат продуктите от взрива.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ЗА ГЛУХИТЕ КАМБАНАТА НЕ БИЕ ПО ДВА ПЪТИнови [re: Изyмeн]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 12:09



Съдейки от молекулните формули на тротила и хексогена, принципно няма как да се образуват тежки метали в крайния продукт. Тези наночастици са друго полиморфно състояние на въглерода, като графит и диамант. Структурата им е само въглерод. Наличие на тежки метали би могло да се обясни с наличието и на трето съединение носещо металната молекула. Така мисля аз!



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: lyulyu]  
Авторxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 14:12





Редактирано от *jull** на 22.02.10 14:47.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: xxxxx]  
Авторxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 14:23



Наши учени борят рака с диаманти


monitor.bg

Български учени са на път да победят онкологичните заболявания. С вливане на специална течност може да бъде блокиран растежът на раковите клетки. Стопирането на деленето им се осъществява от миниатюрни частички диамант, разбит в специална камера.
Скъпоценният камък, който в случая се оказва лечебен, се натрупва около кръвоносните съдове край видоизменената клетка и по такъв начин намалява кръвоснабдяването є. Така се прекъсва нейното хранене, а от това деленето й се забавя. Крайният резултат е удължаване на живота на хората с карциноми.

Българските учени от Института по космически изследвания и Института по молекулярна биология на БАН работят съвместно със свои колеги от института "Йофе" в Санкт Петербург и Солунския университет.

Невероятно добри резултати в забавянето на онкологичните заболявания вече са показали опити с доброволци в Санкт Петербург, а също така с опитни животни и клетъчни линии в София.
"Независимо, че нанодиамантите са изключително малки частички, те са с много активна повърхност, което позволява свързването им с други лекарства, а могат да бъдат инжектирани и докато пациентът провежда химиотерапия, обясни ст.н.с. Маргарита Апостолова от Института по молекулярна биология при БАН и добави, че безспорното, вече доказано, свойство на тези малки частици, е спирането на растежа на нови ракови образувания - в тъкан и дори на метастази.

Заедно с Апостолова по проекта работи и проф. Ставри Ставрев - шеф на секцията по космическо материалознание и технологии и зам.-директор на Института по космически изследвания при БАН. Проф. Ставрев е и шеф на българската част от международния екип, разработващ проекта.

Лабораторна миникамера, с която работят нашите учени

Всъщност нанодиамантите се оказват истинска бариера именно за метастазите.
"При раковите тъкани кръвоносните съдове, които ги обграждат, са с по-големи каналчета, които захранват видоизменените клетки. Притокът на кръв към тях е по-интензивен, отколкото към останалите клетки и затова те се делят по-интензивно, обяснява микробиоложката. Вкаран веднъж в организма, нанодиамантът, като изключително миниатюрна частица, няма никакъв проблем да преодолее преградите в кръвоносната система и тъканите, преминава през самите кръвоносни съдове", разяснява методът на работа Апостолова.
Учените на практика атакуват туморите с нанодиаманти с размери 4-5 нанометъра, докато отворите на каналчетата са 500-700 нанометъра. Нанодиамантите тутакси започват да се натрупват край отворите и скоро създават обвивка, подобна на капсула, която на свой ред пречи на клетката да се храни и по този начин растежът й се забавя.
Нееднократни опити с животни у нас са показали точно такива резултати.
Дузина болни - доброволци от Санкт Петербург, отписани от лекарите като нелечимо болни, шокирали докторите, след като пили нанодиамант. Оказало се, че те понесли изключително добре задължителната химиотерапия, без каквито и да било странични ефекти от вливането на медикаментите. Всички те живели от половин до една година повече, отколкото медицината им била отредила, а в последните си дни не усещали нетърпимата за хора в смъртоносния четвърти стадий болка. Терапията с нанодиамант е била приложена на теминално болни с рак на гърдата, черния дроб и с левкоза.
"Препаратът може и да се пие,и да се инжектира венозно. Изследванията до момента показват, че течността с нанодиаманти има още едно преимущество, а именно, че те не са токсични и затова по никакъв начин не биха могли да вкарат отрови в организма", подчерта ст.н.с. Маргарита Апостолова.

01.09.2008 г в-к Монитор
сега бившите съекипници се плюят и самоотричат
не знам къде е истината



Тема вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: xxxxx]  
Авторrossendas (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 14:26



четете вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010 - първа страница



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: rossendas]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.02.10 14:52



Едва ли има някой зрящ, който да не разбра къде и какво трябва да чете!
Спрете да пълните темата с един и същ постинг!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.02.10 15:03



И за да спрете да рекламирате в. Телеграф, ето въпросната му статия, която копирах от нета:

"ПРОФЕСОР МЕНТЕ МАМИ БОЛНИ ОТ РАК

Деяна ПАВЛОВА, Александра МАРКАРЯН И Владимир ЙОНЧЕВ

Българско лекарство от нанодиаманти пощури болните от рак, давайки им фалшива надежда, че медицината най-сетне е сътворила чудото, с което могат да бъдат излекувани. За съжаление микстурата 'Ставринол' не е лекарство, не е изпитвана върху хора, технологията с нанодиамантите сега се разработва за остеопороза, а не за рак, 'авторът" на откритието не е професор, а екипът му е в шок от това, че научният труд на няколко института е обърнат в шарлатания и бизнес с надеждата за живот на онкоболните.
Чудо
Надеждата за чудо в медицината започва от репортаж в Темата" на Нова телевизия от 14 февруари. Там шефът на секция в Института за космически изследвания към БАН Ставри Ставрев обяснява, че е открил лекарство, което лекува рак. Бил го регистрирал в Русия. Там, твърди Ставрев, са направени изследвания и 80% от хората са се излекували. Чудодейното лекарство нескромно е кръстил на себе си - "Ставринол". Продава се за 69 евро, но само в Русия. Чрез телевизията Ставрев моли да се направи нещо,за да се регистрира това лекарство и у нас.
Надежда
Само за няколко дни форумите в интернет прегряват. В dir.bg темата надхвърля 25 страници. "Ставринол1”- ът е по-коментиран от всяка друга новина. "Моля ви, не убивайте надеждата ми!, пише онкоболен, когато учени от екипа на Ставрев се включват в темата, за да обяснят, че лекарство за рак още не е измислено, а "професорът" представя желаното за реалност. Темата набъбва толкова много, че премиерът Бойко Борисов се среща със Ставрев и заръчва на здравния министър Божидар Нанев да направи всичко възможно лекарството да мине необходимите изпитания, които струват 136 000 евро. Държавата нищо няма да направи, дайте ние да съберем тези пари, е реакцията на форумите за онкоболни. Вкопчени в сетната си надежда, те ще събират пари човек да замине за Москва, защото само там може да се купи чудодейния „Ставринол". В това време болни обсаждат Института за космически изследвания и се молят на учените да им дадат мъничко диамантен прах - нали там го правят, не може да не са запазили малко.
10% истина
В историята, разказана от Ставрев, все пак има 10% истина, при това с голям научен потенциал. Малко прилича на вица: "Не беше мерцедес, а трабант. И не го купих, а го от краднах, но всичко останало е истина." Какво да се прави, шефът си има стил. Когато лъже за нещо безопасно, само се червя. Но когато се гаври с болните, няма да мълча, коментира негов служител.
Полковник Ставрев
Ставрев е доста интересна личност. Полковник от армията, през 1981 г. той защитава във Военното училище доцентура за организацията на автотранспорта в армията. Малко след това е назначен за шеф в Института за космически изследвания. По това време ИКИ е в разгара на силата си - подготвя модули за полета на втория български космонавт. Работата е строго секретна и в голяма степен контролирана от военните, което е и причината за назначаването на Ставрев. Полковник Ставрев никога не е бил професор, ясно личи от сайта на Висшата атестационна комисия. С новата си титла започва да се кичи след командировка в Турция преди няколко години, но ВАК никога не я е признавал. Не знае и дума английски. Не ползва компютър. Няма медицинско образование. Но говори убедително.
Диаманти
Това, от което Ставрев наистина разбира, са взривните технологии. След разпада на соцсистемата ИКИ е в колапс. Ставрев и хората му търсят начин да се печелят някакви пари. Така се захващат с нанодиамантите. Доколко те са български патент е дълга тема, но факт е, че БАН може да ги прави. Технологията е следната: в камера се слагат шашки тротил и хексоген. При взрива въглеродът кристализира в миниатюрни кристали – диамантен прах. По света той се използва основно като абразив - за полиране на скъпа оптика и като добавка в гумите на автомобилите. Ставрев има идея с него да се правят и бронежилетките на бойците ни в Ирак, но не получава поръчка от военните. Наночастиците са толкова малки, че могат да проникнат в човешките клетки. Точно това е най- интересното при тях. От години медицинската общност по света провежда изследвания могат ли те да помогнат при лечението на различни болести, включително и рак. Такива изследвания се провеждат в няколко института на
БАН - по молекулярна биология (ИМБ), по електрохимия и енергийни системи и в ИКИ. Нанодиамантите са още по-интересни, защото са инертни. Влизайки в клетката, те са безвредни. Но към тях може да се закачи някакво лекарство, което да транспортират директно в клетката. Какво е това лекарство обаче още никой не е открил.
Крив прочит
Идеята че диамантите лекуват рак хрумва на Ставрев преди 2 г., когато прочита дипломната работа на студент с българо-израелски произход, специализиращ в ИКИ. Македонецът поръсва ракови клетки с неочистен диамантен прах и те наистина започват да умират. Ставри затръби, че сме открили лечение на рака. Взе дипломната работа. После тя изчезна, разказа учен, наставлявал студента в БАН. Опитах се да му обясня, че от този научен факт не следва, че сме открили лекарство. Диамантите не бяха добре очистени - не знаехме какви вещества има по тях. Когато ги очистихме се оказа, че раковите клетки продължават да се множат и диамантите им влияят много по-слабо. Но Ставри прие желаното за реалност.
Наука
Независимо от забежките му сериозните учени започват да развиват темата. Преди малко повече от година Националният фонд за научни изследвания (НФНИ) към министерството на образованието спонсорира проект за проучвания в областта на ос- теопорозата. В него участват ИКИ, Институтът по молекулярна биология, Централната лаборатория по минералогия и кристалография, Медицинският университет в Плевен. НФНИ плаща взрива, с който трябва да се произведе 1 килограм диамантен прах. Самият прах, както и интелектуалният продукт на изследването са собственост на фонда за научни изследвания.
Пенсия
Преди няколко месеца обаче полковник Ставрев разбира, че ще бъде пенсиониран. Търси връзки, взема болничен, но най- сетне получава предизвестие, че от 1 март тази година вече не е член на ИКИ. Преди 10 дни се появява с кран в доскоро ръководената от него лаборатория на Седми километър и взема камерата, в която се
правят диамантите. Същият ден отива на полигона на баретите в Нови хан, където е другата камера и взема и нея. Обявява, че те не са на БАН, а лично негови. Получил ги като личен подарък от военните през 1984 г. Нищо, че едната е ремонтирана само преди година за 15 000 лева, с пари от еврокомисията, спечелени по проект на БАН. Къде са закарани, още не е ясно. Предполага се, че е в село Полковник Серафимово, където е цехът на частната фирма Нано - СС. Не се знае и какво се случва с диамантите, произведени досега.
***
Плаши учените с мутри
Готови сме да разкажем и на премиера, и на здравния министър всичко за шмекериите на шефа, но искаме гаранции за сигурността си, казаха учените, работили със Ставрев. Официално фирмата Нано - СС, чрез която Ставрев смята да прави лекарството за рака, се води на трима младежи на 24,25 и 30 години. Но последните пъти, когато се появил в " БАН”, бил с двама яки мъжаги. Научните сътрудници естествено не са попадали в подобна среда и няма как да ги разпознаят. Говори се, че зад фирмата стоят хора като някогашния шофьор на покойния бос на ВИС Васил Илиев. Допускам, че е излъгъл хора с пари. Че ще им осигури диамантена мина и са му повярвали, коментира доскорошен служител на Ставрев. В продължение на 3 дни Ставрев не отговори на позвъняванията ни на мобилния, домашния и служебния телефон. Според хора в онкофорума на dir.bg той е в Англия. Телеграф" е готов да му предостави думата.
***
За изследванията трябват години
Вероятността "Ставринол"-ът да лекува рак е колкото всяко друго вещество в природата, обясниха учени. Едно изследване продължава години - в най-добрия случай 7-8, в общия случай - поне 10. Толкова трябват, за да се приложи на група болни, да се види реакцията и най-вече процентът на подобрение и преживяемост. Според тях ако нанодиамантите са чисти, теоретично би трябвало да са безвредни и да не увредят пациента. Но е съмнително, че Ставрев владее технологията за очистването им. Учените от екипа му категорично отказали да му я дадат, като разбрали за какво смята да я използва. В диамантения му прах има олово, кадмий и още един куп тежки метали, които остават от взрива на тротила и хексогена и от стените на взривната камера. Тази смес от четвърт грам диамантен прах, забъркана с вода, Ставрев продава за 69 евро. 1 грам диамантен прах струва 3 евро, пък и е платен от някой друг, който го е поръчвал на БАН."



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 22.02.10 15:05.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: rossendas]  
Автор sunnyvas (непознат )
Публикувано22.02.10 15:06



Здравейте на всички и от мен. И аз съм една от тези, които бяха обнадеждени от прословутото предаване на Нова телевизия. За съжаление, аз също съм на мнение, че нещата понамирисват. Имам близка в Москва, на която се обадих още на следващия ден след предаването. Получих отговор от нея - в аптеките в Москва не се продава. Нали това беше част от информацията в предаването. Освен това, без да съм специалист, си мисля, че не може за толкова различни видове рак, и че за всеки конкретен случай, лечението да бъде едно и също. Не може само по епикризи да се назначава лечение без директен контакт с болния. Ще добавя, че съм участвала в експеримент на едно лекарство тук, в България, съвсем официално, и съжалявам за това, защото това, което преживях беше ужасно и последиците са за цял живот. Затова, помислете си добре преди да се кандидатирате за опитни зайчета - при това нелегално. Последиците могат да са по-ужасни и от болестта. Успех и кураж на всички в борбата!!!



Тема Re: ЗА ГЛУХИТЕ КАМБАНАТА НЕ БИЕ ПО ДВА ПЪТИнови [re: Maя]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 15:39



Тежките метали са от стените на камерата и от химикалите, с които се обработват саждите за да се отделят диамантените частици.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: xxxxx]  
Авторyyyyy (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 15:45



Това са платени публикации и пълна лъжа. За пръв път диамантени наночастици са получени по този начин през195? г. и се по настоящем се получават в индустриални количества в много страни в света.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: *jull**]  
Авторxxxx (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 16:50



ами джули- това исках да кажа
като бяха в един отбор - проф. или доц.ставрев- без значение е за мен каква титла има- даваха по медии и ТВ супер обнадеждаващи новини- в т.ч. и г-жа Апостолова - трябваше да се получават субсидии и да се отчита дейност и бъдещето беше прекрасно - в т.ч. са кандидатствали и за целеви средства за изследвания - последно професора даде интервю за Първи канал тази есен като гост на фондация Хасуми и е чел доклад за тези просвловути нано диаманти .Председател е проф. Черноземски - на фондация Хасуми - за него съм чул да е мошенник
значи до преди 2- 3 години - учените от БАН - не правиха опровержения и си ручаха жабетата - а сега са в първите редици на критикарите - само дето не се сетиха да му погледнат и под чаршафите-сега обаче се отметнаха и казват- извън играта сме- цитирам Апостолова - нищо не е вярно
кога бяха по морални - когато лапаха кифтетата или сега когата Ставрев се отдели и реши да монополизара идеята и да направи търговско дружестгво
пък и да си напарави такава реклама
на това му се вика двоен морал- да бяха били камбаната още по рано че професоро си е мошенник- или поне че статиите и ТВ репортажите са измама- защото там се говори за ефект , за опити с пациенти и т.н. даже се и казва къде се правят тези експерименти- с пациенти- Санкт Петербург
но истината не може да се скрие и професора ако е излъгал ще си понесе товара



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: xxxx]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 18:31



Впечатляващо. Винаги съм се преизпълвал с удивление от безнадеждната категоричност не невежия, който е успял да измисли нова теория на конспирацията.
Не ви познавам, и не държа да се запознаем. Ще ви помоля преди да обвинявате в каквото и да е хора, които не познавате, да си представите че те може да са движени от проста човешка порядъчност. Толкова повече че някои от колегите забъркани в тая гадост, реално рискуват.
Ние не искаме нищо от Ставрев, и никога не сме искали. Ние твърдим, че разработките, които си приписва са блъф, и след него няма никакво технологично наследство, за научно не може да става и дума. Всеки от нас има собствени научни интереси, и достатъчни възможности да се занимава с тях, независимо от Ставрев и действията му. Единствения проблем, който имахме с него - повече да не го виждаме, вече все едно сме решили. И намесата ни в обсъждания тук проблем е продиктувана ЕДИНСТВЕНО от нежеланието хора в и без това тежко положение, да бъдат излъгани съвсем безогледно. Чак впоследствие дойде мисълта, че някой забърква и нас в примитивни бакалски измами.
Еднозначно заявявам че не искаме нищо, нито имаме какъвто и да е интерес от този скандал. Неприятности имаме, и ще имаме още дълго, което нямаше да се случи, ако бяхме премълчали. Наш избор, не се нуждаем от ничия благодарност. Но не искаме и празни обвинения. Съществуват групи хора, за които поемането на риск е част от професията. Учените нямат такава професионална подготовка, и за повечето участници случващото се е по-близо да героизма, отколкото до това което умеят. Та, драги, ще ви помоля по третата координата да приберете умозрителните си изводи, или да посочите аргументите за обвиненията си.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: Eдин oт oния]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 19:02



Тук не трябва да свеждаме нещата до това, кой кого и в какво обвинява. Аз лично уважавам труда на всеки и не искам да бъда съдник на никого. Единствено в случая се интересувам, както предполагам и много други хора тук, които са пряко свързани с тази коварна болест, дали наистина си струва да се вземе този Савринол или не. Проблема е, че за да взема правилното решение трябва да разполагам с необходимата информация и то от достоверен източник. И тук вече нещата опират на камък. Пресата дава еуфорични заключения и в двете посоки, базирани на повърхностни изявления на запознати или на изобщо незапознати с проблема и химията на лечението. Обикновенния човек естествено се поддава на еуфорията и емоциите, като се има в предвид "удавник и за сламка се лови", но в последствие като утихнат нещата и като се появят някои негативни факти, същите обикновенни хора се чувстват излъгани и подведени. Оптимизма им се преобразува в гняв и естесвено да има "виновни".
Затова тук е мястото на ВАС специалистите в тази област. Излезте и кажете на хората какво да правят. Изложете факти и информация и от там нататък всеки да си взима индивидуално решение. Но думи, като този е ...едикакъв си, а този и той.....онзи не е такъв, а онзи онакъв....това не е важно.
КАКВО ДА ПРАВИМ?





Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: Eдин oт oния]  
АвторOO1 (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 19:10



По добре е ако знаете как се очистват диамантите от примеси да помогнете на Ставрев и вижте намерете общ език. Ставрев не го прави за пари и не иска пари , тази технология нма да бъде засекретявана и ще бъде предоставана на всеки ..навсякъде по Света.Направете го и не създаайте проблеми , ако нанодиамантът може да се очисти , избира раковите клетки а не здравите , то остава да му се прикрепи химикал който да носи със себе си - да се замърси с такъв. Химикали които убиват раковите клетки има. Направете го това нещо , защото никой не знае чий живот ще спаси то..може и самите вие да имате нужда от него. Статистиката върви към всеки втори да е онкоболен след не толкова много време , поне това сочи и се крие за да се създаде стрес сред хората.На тези които ще го постигнат това - лекарството за рак не им трябва да го произвеждат и да печелят от производството му..само се разпишете като откриватели на лекарството.



Тема Въпрос за химиотерапиятанови [re: yyyyy]  
Автор vesi_gs (непознат )
Публикувано22.02.10 19:29



За диагнозатя на майка ми (липосарком) не се назначава нито химиотерапия,нито лъчетерапия.Означава ли това, че Ставринол не може да бъде приложен?Някой може ли да ми помогне с отговор.Благодаря на всички предварително.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vesi_gs на 23.02.10 00:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от vesi_gs на 23.02.10 00:16.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: OO1]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано22.02.10 19:46



"Ставрев не го прави за пари и не иска пари" -

а тогава защо се искат тези 69 евро ...

"то..може и самите вие да имате нужда от него" -

а някои сме тук именно поради това, че вече имаме нужда от лечение именно на ракови заболявания

не разбрах този постинг на този две нули едно

почваме вече да преливаме от пусто в празно

... butterfly effect ...

Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: xxxx]  
Автормимeтo e тyk (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 20:24



Не мислех да се включвам в дискусията но не издържах.Някои щедро раздават квалификации като "мошеник ""измамник"и то за хора които искат да помогнат без заплащане.Написаха се доста глупости и обиди за проф.Ставрев за Бойко Борисов за комунизма и капитализма...Все неща които нямат пряко отношение към тази болест която в момента се увеличава ама бързо се увеличава и няма лекарство отрито да я спира или изчиства от човека.Може би решението /като всички велики открития/е много просто и лесно изпълнимо може и да не е.Аз самата съм онкболна -последна фаза с недребноклетъчен рак на белия дроб немобилна с чужда помощ правя няколко крачки в стаята.Преживях всичко и надеждата и отчанието че за тази болест няма лек.Чета много.Има по-добро обслужване на окоболни в други държави с което са удължили живота им.От лични контакти знам че там получават и лекарства безплатни и друга помощ като индивидуална диета за хранене което ще подпомага лечението раздвижване и масажи в дома...И когато се яви някой който без да иска баснословни суми а почти безплатно иска да помогне ние българите казваме "ааа не може да бъде това намирисва..."
В България не се признава алтернативна медицина а тя може да допълва конвенционалната и да я прави по-успешна.Много моля не се опитвайте да спирате никого да се тества нима цитостатиците са доброто решение.Нека всеки болен сам да вземе решението не оказвайте натиск-това е добро опитай а това не е-внимавай ще те убие.Ами ако не сте прави?Ако това е неговия шанс да спре развитието и да дочака друго което ще върне здравето му?Не наричайте хората които правят нещо с обидни думи а се запитайте какво вие сте направили.Пътят до големите открития е труден .Всички откриватели са получили признание след смъртта си но какъв щеше да е света без тях ?
Успех на всички които имат смелостта да опитат.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: Maя]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 20:24



Удивително малко неща НЕ убиват. Химиотерапията също някак работи, обаче пък ето какви са последствията от нея. И тя е комплект отрови, уж допустимо силни.
Неловката шега на слаб дипломант, не ми се струва достатъчно основание, за обявяването на нещо за лекарство. На кой да е междинен етап от чистенето на тая каша, тя е способна да убие не само клетъчна култура в паничка. Но не очаквайте нормален човек да обяви за лекарство кал от сажди и солна киселина. Пък били те екзотични, от истинска бомба. А пък измитите, чисти диаманти, даже стабилизирани във водна емулсия (ние не знаем, а само предполагаме че това е въпросния Ставринол), ако трябва да се вярва на микроскопа, не убиват раковите клетки, и не пречат на размножаването им.
Между другото, преди години имаше някакви експерименти по стабилизация на емулсии, но в интерес на потенциалното производство на особено натоварени машинни масла. Не знам какво от тая информация е разбрал и задигнал.
Въпреки че грехът не е наш, ние наистина се чувстваме противно, от това което ви стовариха на главите. Без съмнение много сложен, но в известен смисъл науката е занаят като всеки друг, и в него естествено има неотменими алгоритми. Не се съмнявайте нито за миг, че в деня, в който видим какъвто и да е потенциално работещ механизъм, ние ще направим това, което е длъжен всеки нормален учен. Няма да хукнем по кварталните кабеларки за съдействие в изнудването на висшите държавни чиновници. А незабавно ще напишем статия в профилно научно списание, с достатъчно висок импакт фактор. Ако работата ни е наистина смислена, списанието ще я публикува веднага. Което ще позволи на паралелни екипи в цял свят да повторят нашите експерименти, при описаните от нас условия, и да потвърдят, или опровергаят резултатите. След това незабавно ще пристъпят към контролирани изменения на началните условия, и наблюдаване на резултатите в произволни значими варианти. Докато се разбере как, кога и колко това работи. Това е съвършенно задължителния, и единствено допустим път в науката, все едно дали става дума за лекарства, или нов тип Свръхнови. Ако там изобщо има нещо смислено, между другото за това по цял свят ще дадат много пари, няма никаква нужда те да се просят на частно, даже от Премиера.
Не искаме да ровим в мъката ви, но в случая става дума за Нищо. Обикновенна измама. В биографията на тоя човек има и диамантени брони, и безшумни подводници, и чудо радарни камуфлажи, и какво ли още не. Но докато ставаше дума за други интереси и други структури, това просто не се изливаше в интернета. Замитаха поредната дивотия под килима, някакви бюджети преглъщаха на сухо, свиваха рамене, и си отиваха. Сега просто преля чашата.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: Eдин oт oния]  
АвторCъrлaceн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 22:23



Определено съгласен с горното!



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: Eдин oт oния]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано22.02.10 22:35



Пропускаш да кажеш че нанодиамантите в случая служат като преносител.Никой никъде не е казвал че имат цитостатична дейност или антиракова.Всъщност няма смисъл да се търси лекарство против рак.Лекарствата вече са измислени.Номера е в дозата.Необходимата дози която води до регресия на тумора е смъртоносна защото цитостатика няма избирателно действие само върху раковиоте клетки.Точно тук се намесват нанодиамантите.Така че преди да дойде,,деня, в който видим какъвто и да е потенциално работещ механизъм, ние ще направим това, което е длъжен всеки нормален учен,,...та преди да дойде този ден -си направи труда да се запознаеш с доводите на ответната страна.
Аз също съм скептичен към Ставринол но по съвсем друга линия.Че на нанотехнологиите предстои голямо бъдеще - това е явно.И ако ,,Ставринол,, се окаже истинско лекарство ще има много ама много засегнати.И тука всички критикари говорите против Ставри Ставрев че бил мошеник и не знам си какъв а тогава мошеници са и Солунския университет и института Йофе в Санкт Петербург също и немските учени а тогава и самите държави -Русия,Гърция,България и Германия.Ако Ставринол е измама то това би било диполамтически скандал.Едва ли биха си го позволили екипа на Ставрев.
И единственото което интересува всички тук е само едно:ИМА ЛИ КАТЕГОРИЧНИ НАУЧНИ ОФИЦИАЛНИ ДАННИ ЧЕ СТАВРИНОЛ Е БЕЗОПАСЕН.Само това и нищо друго не ни интересува.Така че всички противници на Ставри Ставрев нека се съсредоуточат върху този въпрос а не да ни обясняват кой бил Ставри Ставрев или в кое списание ще се публикува еди кое си откритие.

Редактирано от hospitalier на 22.02.10 23:17.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: hospitalier]  
АвторDjidju (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 22:55



Здравйте,

и ние получихме отговор, като се препорачва по 2 дози преди химиотерапия. Незнам дали да търсим познати, за да купят лекарството.

Въпросът ми е ако това е лекарство, а не добавка, то слага ли се венозно? И как ще се убеди нашата химиотерапевка да го взимаме? Все пак не може да се скрие че се взима още нещо, което не е хранителна добавка и да се ходи на химия и ако стане някакъв страничен ефект.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: hospitalier]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 23:01



Нека се разберем: Това, че Ставрев цитира този и онзи университет, не означава, че някой там би имал безумието да се подпише под твърденията му. Поне доколкото познавам някои от тези хора, те са нормални и биха изпаднали в ужас, ако разберат как злоупотребяват с имената им. Ставрев лъже - както ние дишаме. В утрешния "Телеграф ще имате удоволствието да прочетете интервю със Ставрев, където той твърди, че четял лекции по нанотехнология в Истанбул - НА ТУРСКИ. Хайде, обяснете ми, защо тогава ме викаше да му превеждам от английски, когато дойдоха негови студенти от Истанбул? Разберете, бе, хора - за него лъжата е начин на съществуване. Сигурно в медицината тази болест си има название.
Една малка тайна: главният редактор на "Телеграф" днес си призна, че на Ставрев дължи най-безумните неща, които е писал на младини - за бронирани с диаманти БТРи за американската армия и пр.. Тогава е бил млад и наивен и Ставрев го е будалкал, както в момента се опитва да будалка целокупния български народ.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: hospitalier]  
АвторEdna (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 23:06



За

се говори от много години. Пред стоят много задачи и възможности. За ставринол - няма такова нещо, защото няма публикация в най-голямата медицинска библиотека PubMed. Реално наночастиците могат да се ползват като транспортер на лекарства и революционното при тази технология е прецизните малки дози и то, до конкретен орган/вид клетки. Но все още никой не е достигнал реално до това. Например Ставрев е лъжец и не е никакъв професор. Целта му оправдава неморалните му цели да оглави наноцентър на България, а какво точно ще прави, важното е да е началник и да се финансира от държавата, т.е. сигурно и с/без ефективност няма значение. Науката в Бг за съжаление е една мизерия и ръководена от подобни номенклатури може само да "закопае" каквито и да са иновации.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Авторпpocтo paзмишлявaм (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 23:10



Djidju , да се премълчи, скрие подобно решение от лекуващия лекар и да се вземе ''Лекарството'' с оглед само ''вярата'' не бива. Благодаря ти ,че си го написала.Тия хора са учили с години,също са се посветили на призванието си да лекуват.До нашите близки са месеци,години дори.Тях няма да ги дават по телевизията в ефектни интервюта. Струва си да се замисли човек.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: Edna]  
АвторEднa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 23:10



а за така нареченото лекарство "ставринол" няма публикувани дори предклинични изследвания, т.е. тестове върху мишки, камо ли в/у хора. Евентуалните клиенти сега се водят под някакви номерца, които ще послужат за документация евентуално някой ден. А тези хора едва ли занят това.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: Eднa]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано22.02.10 23:24



Няма публикувано нищо в интернет нито в Pubmed- това вече го знаем.Но аз не съм сигурен че си длъжен ако направиш научно откритие по всички правила на закона и науката например във Венецуела -да го публикуваш в Pubmed,- да факт е че Pubmed e най голямата ИНТЕРНЕТ -база дани за клинични проучвания и изследвания.Но това че е най голямата не значи че има данни за всяко клинично проучване.Мисля че ако правиш проучване в Русия с нанодиаманти няма кой да те задължи да публикуваш резултатите в Pubmed.В Русия си имат списания и други научни периодични издания където се публикуват такива открития.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: Eднa]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 23:38



Не мога да не уточня някои неща:

"Въпросът ми е ако това е лекарство, а не добавка, то слага ли се венозно?"

НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Моля ви. Да не сте полудели? Има експерименти върху зайци в Русия, на които съм склонен да вярвам, още от преди 10 години. Клетките на кръвта коагулират мигновено поради огромната повърхностна активност на нанодиаманта. Кръвта се превръща в един огромен съсирек. Има методика за МНОГО бавно вкарване на суспензията - С МНООООГО СПЕЦИАЛНА АПАРАТУРА - само тогава може. Експериментите, естествено, са правени от чисто научен интерес от хора, нямащи нищо общо със Ставрев.

"Целта му оправдава неморалните му цели да оглави наноцентър на България, а какво точно ще прави, важното е да е началник и да се финансира от държавата, т.е. сигурно и с/без ефективност няма значение. "

Целта на Ставрев е не да изкопчи пари от държавата, а от кого да е. Никак не е придирчив. Ако ще да умират от рак.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: hospitalier]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 23:44



Ако не е тайна, какъв е механизмът на захващане на тези частици именно от раковите клетки, и какво именно лекарство е закрепено за тях?
На нас не са ни известни научни групи, с които Ставрев е работил по подобни въпроси, нито публикации на подобни резултати където и да е. Нито изобщо да е запознат дори повърхностно с кой да е от технологичните проблеми в тази област.
Най-вероятно става дума за някакъв аналог на някогашното чудо Аквадаг. Имаше време, само голямата фирма 3М можеше да прави водна емулсия на графит, и това беше много ценена от електронните инженери черна водица. Скъпа. С нея можеха да нанасят просто омови контакти на разни кристали, много удобно за развойна дейност.
Повтарям - отлично разбираме мерзостта на ситуацията. Проблемът е в това, че времето на гениалните прозрения на вглъбени мислители е свършило примерно преди 300 години, с падането на някаква ябълка, върху нечия глава. Че даже и тази легенда не е вярна, понеже за да се стигне до някакъв извод от такъв удар, Нютон е трябвало да измисли геометризацията на физиката в съвременното и разбиране, две области от съвременната математика, и чак тогава да се захване с гравитационния проблем. Всичко след това вече е неимоверно по-бавно и по-скъпо.
Първите промишлени нанотехнологии, които човечеството използва са разработени в древния Египет, и се използват до днес. Честно казано не съм наясно за какво във фризьорството се използва нещото, наречено "хума", но тя е нанотехнология. От края на 80-те, откак направиха фулерени лабораторно, а после ги забелязаха между звездите, стотици институти по цял свят се занимават с екзотични наистина дребни частици, и правят с тях каквото се сетят. Оказа се че наночастиците са наистина нов том в учебника по физика, и още един - по химия. Дотолкова поведението им се различава от това, на дори малко по-едрите. Та, тия книги се пишат вече не от вчера, и етапа "ми дай да поръсим тука, лекето може да изчезне", което собствено ви предлагат, все пак е отминал. Всичко което може да се разбърка с лъжичката в нещо и да се използва, вече е разбъркано, разгледано, и излято в канала, понеже не става за нищо. Всичко което стига до използване, волю - неволю минава по описания по-горе път, ничии сили, пари, други ресурси, време, не стигат да го направи сам от нищото. И в цял свят успехите и неуспехите във всички области, се случват практически едновременно.
Чисто по човешки наистина съжалявам за случилото се ...



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: hospitalier]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 23:44



В крайна сметка какво излиза? Цялата патардия я вдигаме само ние май. Официално има само тишина. Освен този репортаж по Нова и няколко статийки за чудодейното лекарство и обещания за помощ от страна на управляващите, общо взето това е една голяма кухина. Ако всичко си беше ОК и след всички тези съмнения и подозрения, нормално би било някой от пряко обвързаните с производството да застанат зад думите и твърденията си и да излязат от сянката и да говорят с хората и да се обосноват и защитят. 14минути репортаж и няколко статийки за мен това е несериозно. Това е едно от нещата които ме карат да се съмнявам в сериозността на лекарството.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: Maя]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано22.02.10 23:58



Естествено. Класическата схема на лохотрона. Едно мазе тук, един гараж в друга държава, сайт, направен от студент в междучасието за 50 лева, два телефона които спират да отговарят като стане напечено, и чудо лекарство, вечното щастие веднага срещу един смс, вечер с Перис Хилтън за двама, можеш да вземеш и брат си, ама пусни още един смс ...
Един човек задига от тук бурканчета с нанодиаманти, носи ги в Москва, където някой има машина за ампули и не задава излишни въпроси, етикети на принтера, и с достатъчно безскрупулност - двама министри и премиер за алиби.
А уж Остап Бендер го бяха затрили още на замръзналия Дунав.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: *jull**]  
Авторrossendas (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 09:50



Ами извинявай ако съм те раздразнил с този постинг ,това ,че ти знаеш не означава че всички са информирани , наистина има толкова нови хора ,които се включват всеки ден и задават отдавна отминали въпроси или не четат всичко във форума . Заради тях , не заради теб :)))
А между впрочем такъв постинг има само един преди моя



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: Julian]  
Авторnepu6a4 (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 11:07



Браво, Julian!



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: rossendas]  
Авторyyyy (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 11:12



много енергия се хвърли на вятъра- явно това като надежда е или измама или нещата са в съвсем начален етап - за този метод се пише поне от пет години- и все чудеса се прогнозират- и то от реномирани изследователски центрове - и все изследвания вече доста напреднали- в смисъл от бели мишлета вече след нова година ще се премине на пациенти - но вече доста нови години минаха - но засега няма окончателен резултат а и близка перспектива - това което е ясно теоретически - на практика не се получава
мисълта ми е - да насочим енергията си към нещо което вече се случва
имунотерапия на рака - влезте в сайта на фондация Хасуми- вече тези практики се прилагат в Япония- вижте и кои са в тази фондация- все известни и доказали се имена - и то от медицината
проф Черноземски доц Минчев......
идеята на фондацията - това да започне да се прилага и в Бг
но засега е само идея- трябват финанси .....а можое би и друго
имунотерапията е много по напред в прилагането на лечение а не нанотехнологиите - колкото и да са перспеквни - това не е мое мнение - изплагиатствал съм го от лекари занимаващи се с това
дори доц Манчев - нещо подписки организираше за създаване на такъв институт
просто мнение



Тема още една статия от днес за Ставри Ставревнови [re: Buba67]  
Авторfox (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 11:22



Няма да имам възможността да проче статията в Tелеграф, която излезе днес, но намерих друга шокираща статия от сутринта:
Гавра с онкоболните! Лекарството против рак на Ставрев- произвеждано от мутри

Българското лекарство против рак е менте! „Откривателят” Ставри Ставрев измами хиляди онкоболни, че е намерил лек срещу страшната диагноза. Оказа се, че полковникът работи за мутри.

Преди две седмици Ставри Ставрев обяви в медиите, че е създал лекарството „Ставринол”. Шарлатанинът обясни, че това е чудодеен лек произведен от диамантен прах, който успешно унищожава раковите образования. Той твърдеше, че лекарството е регистрирано в Русия и се продава като „топъл хляб” там. Ставрев поиска лиценз в България.
Откритието предизвика невиждан фурор. Появи се надежда, чудо. Без изобщо да се замислят, хиляди скочиха в защита на „Ставринол”. Учените безуспешно се опитаха да обяснят, че в световен мащаб все още не съществува такова лекарство. Всички големи нации от години правят опити, но безуспешно. Дали отчаянието, комплексът на малкия народ, че може да създаде нещо гениално, или манталитетът на хора, които вярват във врачките повече, отколкото на лекарите, доведоха до масовата истерия. Ставрев стигна чак до Бойко Борисов. Премиерът обеща пари и екип за провеждането на опити.

Никой не се заинтересува кой всъщност е този гениален човек. Ставри Ставрев. Полковникът е работил пред соца в Иститута за космически изследвания към БАН. Няма медицинско образование, нито компютърна грамотност. Дори не е професор. След промените, отделът на БАН, в който работи Ставрев се ориентира към изследвания на нанодиамантите. Прахът от разбития скъпоценен камък се използва като покритие на на медицински инструменти, автомобилни гуми.

Преди две години Ставрев се вдъхновява от дипломната работа на млад асистент в БАН. Въпреки че експериментът не е успешен, измамникът обявява откритието си. Екипи от специалисти, също се включват в изследванията на лекарството.

От началото на март тази година Ставрев вече е пенсионер. Опитите му да остане на службата си в БАН се провалят. Няколко дни преди да напусне работа, измамникът открадва камерите за взривяване на диаманти. По всяка вероятност ги е скрил във фабриката на фирма „Нано СС”, където Ставрев смятал да започне производство на лека против рак. Любопитното е, че всъщност „Нано СС” е собственост на бивши ВИС- аджии, работили за Васил Илиев.

Не е ясно още какви мерки ще се вземат срещу човекът подиграл се е чувствата на хилядите страдащи онкоболни.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 11:26



Ето тук попаднах на една чужда публикация по темата. Но и тука е само информативно!


Мисля, че не е пускан линка във форума.

Редактирано от *jull** на 23.02.10 14:34.



Тема Re: вестник ТЕЛЕГРАФ 22.02.2010нови [re: OO1]  
Авторoщe eдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 12:01



Точно за пари го прави. Ще получи пари от и без това мизерния бюджет за наука и ще ги издуха през многобройните си частни фирми в България, Турция, Русия. Опомнете се хора. Може ли инжинер по тракторни двигатели, който се представя за професор, да създаде лекарство против рак. През целия си живот той нищо друго не е създавал освен екскременти. Всичко, което си приписва оттук-оттам е прочел, присвоил. Нищо друго освен лекарството против рак не мина защото се искат изпитания и експертни оценки. А тук имаме продажба на черно и спекула с болката и надеждата на хората.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Maя]  
АвторWonderer (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 13:18



В статията пише, че повече от 10 000 хиляди души са си купили Ставринол вече!!! Защо няма информация как им е понесло?



Тема Пълна лудницанови [re: Wonderer]  
Автор mimozitta (щастлива)
Публикувано23.02.10 13:51



Темата вече взе да ми напомня за истерията с "Антималигноцит". Полудяхте бе хора, какви са тези истерични постове?? Като гледам как някой се изказват, сигурно нервната им система е на нула. По кротко, всички искаме да намерим правилното решение, само че тук вече стана автогара. Който иска да си слага главата в торбата и това е. Всички постове вече се повтарят, потретват и постотват!! И до сега не съм видяла пост в който някой пише че вече е ползвал векикото "лексрство". Не е нужна чак такава суматоха. Моето лично мнение е че лекарство има и то е в НАШИТЕ ГЛАВИ. Успех на всички !



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Wonderer]  
Авторчитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 13:53



Във вестника не пише, че 10 000 са си купили, а че 10 000 са се обадили по телефона с искане да си го купят. Но и на мен ми е интересно дали има някой, който го е приемал и как му е повлияло.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: читaтeл]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 14:08



Ето текста в който се споменава за Ставринола.
Just a week ago Dr.Stavrev patented his cure for Cancer in Russia.The process of creating the cure is not as simple though.In order to cure the patients he uses a specific nanocrystal which is created by mixing chemical elements which on a very high temperature.The cure is now registered as Stavrinol and more then ten thousand people have already bought it.

Ще се опитам да направя лек превод, за да няма спорове!

Само преди седмица Д-р Ставрев патентова неговото лекарство за рак в Русия. Процесът на създаването на лекарството не е толкова прост. С цел да лекува пациентите той използва специфични нанокристали, създадени при смесването на химични елементи при много висока температура. Лекарството е регистрирано като Ставринол и повече от 10000 души вече са си го купили .



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Maя]  
Авторrossendas (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 14:17



Мая , и обърни внимание , статията е написана от някакяв български музикант , името му е горе в ляво.............. нямам думи !





Тема Re: Ставринол № 2нови [re: rossendas]  
АвторDidi (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 15:14



Kой друг, ако не музикант. Нали Константин Будев (бившият на Гала,

) е ПР на фирмата на Ставрев "Нано-С" и негов спонсор.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Didi]  
Авторoщe eдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 15:35



Между другото, "Нано-С" далеч не е единствената фирма на така-наречения “проф.” Ставрев. Виж:
http://www.ciela.net/FreeStateGazette/Unofficial.aspx?year=2009&issue=15
търси “Нанотек Интернешънъл”
http://www.nano-ss.com/za_nas.html
без коментар
http://www.nano-tekno.com/py/products.htm
всичко е ясно


Все пак не мога да се въздържа от малко коментари. “Проф.” Ставринол никога не е бил зам. директор на ИКИ-БАН. По отношение на лъжата той като че ли има някакво заболяване подобно на клептоманията.





Тема Re: Ставринол № 2нови [re: oщe eдин oт oния]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.02.10 16:03



Абе какви са тия кретени там?

"...кубического нитрата бора (cBN) и гексагонального нитрата бора (hBN), запатентованных профессором Ставри Янев Ставревым..."


Явно не правят разлика между "нитрата бора" и правилното "нитрида бора". Това учени ли са изобщо? Срам и позор за БАН.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Изyмeн]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 16:33



От къде е цитата? Щеше да е много смешно, ако не беше страшно.

Не знам как да търся в тая Сиела, не намерих нищо. Във висшите канцеларски дела съм безпомощен.

Колкото до мутрите, в случая те по-скоро са жертвите. Не съм се срещал, и не съм говорил с тия хора, нямам представа какви са - що са. Нито дали са мутри. Криза - хората с пари се чудят какво да ги правят, за да не ги изяде утре инфлацията. Явно са ги хванали като лапни шарани, обещали са им купища пари още утре, както се и полага от диамантена мина. От една страна от излъганите нещастни хора, от друга - милионите на излъганата държава. В тази част от историята, работата явно е за ДАНС, вече не на лично възмущение.
Има разбира се и друг вариант. Днешната криза не е проста циклична, тя е по-скоро цивилизационна. Което веднага означава че на изхода и ще трябва да има изобщо нови производствени отношения, и естествено технологии, рязко различни от днешните. Значи нови заводи, нови производства и нови материали. Някой може да мисли и за това. Но тогава очевидно ще е наясно че трябва години наред да дава огромни пари, преди да стане ясно дали изобщо ще стане нещо, и още години след това да мисли за печалба. Не от днеска за утре да обира и без това бедни болни. Без дори да казва с какво, заемайки обидена поза. На която прочее няма нито научно, нито морално право. Та, версията с далечните замисли, ми се струва съвсем невероятна.
Доживяхме: мутрите - жертви на ловки мошенници. И това щеше да е смешно, ама не е ...



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Изyмeн]  
Авторoщe eдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 16:46



Какъв БАН бе? Не виждаш ли, че това е страница на турска фирма. Ефендитата не правят разлика между нитрат и нитрид.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Eдин oт oния]  
АвторOщe eдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 16:53



"Не знам как да търся в тая Сиела, не намерих нищо. Във висшите канцеларски дела съм безпомощен."

Няма висши канцеларски дела. Просто стрaницата е дълга и това, което търсиш е към края. Иди в браузъра си на Edit|Find и въведи "Нанотек Интернешънъл"





Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Oщe eдин oт oния]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано23.02.10 18:26



Само че всички които критикувате Ставри Ставрев пропоускате някои подробности като тази че вестник телеграф е на ДПС(Ирен Кръстева)Явно турците подразнени от това че Бойко Борисов взима участие и отношение към подобен вид дейности вдигат шум до небесата.Впрочем днес Ставри Ставрев доста силно се аргументира.Това е така защото няма НИТО ЕДНО КОНКРЕТНО ДОКАЗАТЕЛСТВО ПРОТИВ ТОЗИ ЧОВЕК.Факт е че нещата са мъгляви но това не значи че са свързани с измама.Тука всички ни заливат с безмислена информация обяснявайки ни факти свързани с биографията на Ставри Ставрев а нас ни интересува само Ставринол...Едно е ясно-Ставринола има много врагове и това е нормално никой няма интерес от евтино ефикасно и бързо лечение на раковоте заболявания а точно такова решение представлява нанодиаманта увеличавайки концентрацията на цитостатика 16-18 пъти в раковата клетка.Никой никъде не казва че самия Ставринол е лекарствено средство.
Аз оставам скептичен също както повечето тук но днес в интервюто в протурския вестник ПРОФЕСОРА ясно и точно каза че са минали надлеждно всички предклинични изпитания за безопасност.Дали е ефективен е съвсем друг въпрос-става въпрос за начален стадий на клинични изпитания върху доброволци.Впрочем ясно личи че голяма част от нападките към професора имат политически характер и носят явна клеветническа окраска.Това прозира и в мненията на повечето,,доброжелатели,, на професора тук във форума където всички са много навътре в биохимията и науката но си остават само с голото критикарство а Ставринола (истински или менте)е факт.Факт който ще е препъни камък за финансови и политически инетереси свързани с медицината и в това да няма ефективно и практично лечение на рака.



Тема замърсяваниянови [re: RGK]  
Авторcлoни13 (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 18:49



нанодиамантите се замърсяватнаи-много от фитилите, както някъде съм чел. може да съдърйат кадмий, олово и др. тежки метали!!


аз търсих да открия ето ту
лекартсвото, и не го намерих. там има всички регистрирани за проучване лекартсва в огромни екселски файлове. ако някои успее да го намери, моля да каже. там има и изискванията на който трябва да отговаря за да е лекасртво....пише че се събират публикации във вестници, списания....и т.н

Редактирано от *jull** на 23.02.10 18:57.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: hospitalier]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 19:06



Уви. Ставрев не може да представи никакви резултати от никакви изследвания. Иначе казано - няма никакви аргументи. Няколкодневните командировки в разни краища на света не са доказателство за нищо. А виж дълбокото му невежество в коя да е област, е загубило много години от единствения живот на много хора. Както и рефлекса му да лъже елементарно, даже когато от това няма полза. Хората които го познават, знаят че когато каже колко е часа, човек трябва да гледа къде е Слънцето. Понеже отгоре може да са звездите. Да бъде самозванец - това може. Обиденото "Пък няма да кажа какво има вътре!", когато става дума за лекарство, не за фокус на детска вечеринка, само по себе си вече е углавен параграф, и даже не за измама. Опита за убийство е други години. За нормален учен такава постановка, вече е строго доказателство за шарлатания.
Въпросът по никакъв начин не може да се сведе до политически, по никакъв. Самия той няма политически убеждения, и изобщо в БАН, или други академични среди, това просто не е тема. Както не беше преди 90-та, нито даже в крайно политизираните 90.
Виждам че разговорът тръгва накриво. Не е работа на частни лица да изискват каквито и да е експертизи от когото и да е. Струва ми се че вие обаче, като засегнати, може да поискате намесата на ДАНС, или Прокуратурата. Когато това се случи, не се съмнявайте че нашата анонимност ще изчезне, и ние ще им съдействаме изцяло, и наистина добросъвестно. Всичко каквото ни е нужно, е достатъчно количество от въпросния Ставринол, за да можем да кажем КАКВО Е ТОВА. Освен мистично обещание. След това може и да успеем да кажем за какво служи, и доколко е опасно. А може и да не успеем, щом "изобретателят" също не може да го каже. Във всеки случай, подлудяването на населението и правителството с голи твърдения от човек с лоша репутация, не си струва да продължава дълго.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Eдин oт oния]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано23.02.10 20:24



Ти отново и отново ни занимаваш с това кой е Ставри Ставрев-оценявам това че познаваш в детайли биографията му но това не е особено интересно повярвай ми.Не допускаш ли факта че Ставринол е само търговско име на лекарствен продукт в експериментална фаза на приложение а регистрационно може да се води примерно Х123...просто съдържанието и активната субстанция са едни и същи.И отново се забравя че зад Ставринол седят учени от 4 държави а следователно не е правилно да се слага знак за равенство Ставринол=Ставри Ставрев.
И убеден съм че ако истината излезе наяве особено ако пък се окаже че Ставринол е това за което го представят създателите му всички критикари не само че няма да излязат от анонимност ами ще се изпоркият като мишки.Времето ще покаже.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: hospitalier]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 20:54



Разбира се че не допускаме такова нещо. В такъв случай позицията ни щеше да е в подкрепа. И без съмнение щяхме да работим за успеха на разработката, а не да се чудим как да спасим някого от поредните бесове на слабо адекватен човек. За някаква категория хора научното любопитство е несравнимо по-силен мотив от парите например. В случая няма друго освен пари, понеже и носителя на измамата по същество не е учен.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: hospitalier]  
Автор brokera (непознат )
Публикувано23.02.10 21:00



Само за миг си представете ако на пазара излезе лекарство което лекува рак и е евтино,какво ще се получи?Кой ще понесе големи загуби?Каква ще бъде реакцията на големите фармацефтични компаний.Всички знаят какви пари се правят на гърба на болните като нас.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: hospitalier]  
Автор softy ()
Публикувано23.02.10 21:11



Не може биографията на едно лице, което се обявява за откривател на лекарство при онкологични заболявания, да няма значение за преценката ни доколко може да се вярва на изявленията на доц. Ставри Ставрев. Никой тук не е тръгнал да твърди, че Ставрев е бил член на БКП, агент на КГБ или нещо подобно, за да се говори за политически пристрастия в една или друга посока. Набляга се на професионалните му познания и опит в карирерата му на учен. Аз все още не съм чула или видяла имена на други учени, които работят по създаването на лекарството съвместно със Ставрев. Все още няма яснота къде се произвежда. Суровината идвала от България, а там някъде в Русия се приготвяла сместа. Още първите три часа, които отделих в Интернет, за да проуча възможността за снабдяване с това лекарство заради моя много близка приятелка с диагноза РМЖ, стигнах до извода, че всичко е една тотална измама на надеждите на болните. И колкото в досегашните си постове да се опитвах да бъда неутрална и да излагам само факти, допълнителните ми проучване в Интернет превърнаха моето подозрение в увереност - реклама на препарат с неизвестно съдържание и въздействие, което едва ли не можеш да внесеш в България само по нелегален път. А ако дай боже, патентът на Ставрев, донесе полза в медицината, ще получи моите адмирации, независимо от сегашното ми отношение. Не вярвам на Ставрев и мисля, че наистина следва да се сезира Прокуратурата за измама - въвеждане в заблуждение с цел имотна облага. И Ставрев да не ми се прави на благодетел как нищо не получава за труда си, а се самораздава. Не му вярвам, не!!!!



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: brokera]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.02.10 21:33



Постинг на mortisha787

Баща ми е болен от рак. Заинтересувах се от лекарството "Ставринол". Дори изпратих епикризата на сайта им. Скоро обаче прочетох статията във вестник "Телеграф" от 22.02.2010г.. Разочароваща е! Май пак някой иска да забогатее на гърба на страдащите хора. Ако е така е много гнусно!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Автор------------- (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 21:46



Интервюто от в. "Телеграф"/23.02.2010 г.:

23.02.2010
Фирмата с чудодейния препарат: Още не знаем има ли излекуван българин
Мая МЛАДЕНОВА, Александра МАРКАРЯН И Деяна ПАВЛОВА

Как се предлага незаконното засега у нас лекарство срещу рак, видя с очите си репортер на "Телеграф" вчера.
Скандалът около нерегистрирания и неизследван препарат "Ставринол" бе разкрит във вчерашния брой на Телеграф". Ставрев, който според сайта на ВАК е доцент, но се представя като професор, твърди, че е открил лекарство за рак. Според писма на болни в сайтовете то се продава за 69 евро.
Епикриза
Цял "маркетингов щаб" работи нонстоп у нас за митичния лек "Ставринол". "От миналата седмица, когато бе излъчен репортаж по Нова телевизия, по цял ден сме така. Сигурно 10 000 души се обадиха. Звънят всяка минута. Вече има хора, сдобили се с препарата.", обяснява ни пиарът на фирма "Нано - СС" Константин Будев, за която се предполага, че евентуално ще прави ставринола у нас. По-паметливите ще познаят в него бившия съпруг на тв водещата Гала. Будев е с два джиесема, които наистина не спират да звънят. Какво обясняват на пациентите? Съветват ги да изпратят епикризите си в Русия, за да им се отговори дали заболяването им е от онези
видове рак, които се повлияват от ставринол. Будев отклонява всички разговори за след час и не чуваме как се урежда въпросът с поръчката и доставката. Хора, вече изпратили запитване до Москва, са получили следния отговор: "Ксожалению м и не можем доставить препарат в Болгарию. Ставринол не может бмть отправлен почтой, поскольку при почтовой пересьшке не могут бьггь соблюденм условия хранения и он может испортиться. Единственнмй способ получить препарат - зто забрать его в нашем офисе в Москве."
Среща
С пресаташето се срещаме по молба на самия Ставри Ставрев. Човекът, измислил (по думите му) 80 % ефикасен препарат за 17 вида рак, е засегнат от вчерашния материал на Телеграф". Срещата е на летището, откъдето той отлита за Англия. Първо обаче идва пиарът с друг господин, който не се представя. След минута се присъединява още един служител. Бройката на джиесемите на масата в кафенето набъбва. "Ние очевидно сме мутрите, за които пишете, че придружават професора", подхвърля единият. "Ние пък сме само двете, без охрана", отговарям и от името на фотографката на вестника. Оказва се, че внушителната група или е дошла да съпроводи учения на интервюто, или д а го изпрати за полета. Защото никой от тях не се качва в самолета. След малко пристига и самият Ставрев. Казва, че ще ни даде всякакви документи, за да опровергае публикацията ни. Всъщност вади служебна карта на турски, напечатан на WORD списък с няколко висши училища и извадка от сайта на фирма "Нано СС" на патентовани изобретения. И никакво доказателство за излекуван макар и един пациент.
Надежди
Самоотвержените сподвижници на Ставрев, които споделят, че екипът им е от около 20 души, не можели да се начудят защо сме такива негативисти и отхвърляме надеждите на онкоболните. "Искрено виж ела я успех. Дано препаратът се окаже истинско лекарство срещу рак - отвръщам им. - Но дотогава сме длъжни да проверим дали някой не си играе с надеждите на тези болни." При този интерес, с каквито и наличности на ставринол да разполагат разпространителите му, те вече отдавна трябва д а се изчерпали. Към клиничните изпитания интерес проявявали 4 фармацевтични компании, от които двете български, а третата – сред най-големите в света. На няколко пъти тримата господа дават д а се разбере, че говорим за огромни интереси на световно ниво и че са леко притеснени за живота и здравето на изобретателя. Той самият като родолюбец и много земен човек, държал един флакон от препарата да струва между 50 и 60 евро. За пълен курс на лечение са нужди максимум 2 флакона, а терапията продължавала до 2-3 месеца. Затова и още не могат д а кажат какво е състоянието на първите българи, сдобили се с него след медийния шум. Легализира ли се ставринол у нас, авторът му го вижда като публично-частно партньорство, в което все пак участие заслужавали и инициаторите. Но е категоричен, че щ е настоява лечението на българи да е безплатно.


23.02.2010
За лиценз у нас
Поне 10 години изпитания
Деяна ПАВЛОВА

Поне 10-15 години са необходими, за да се докаже ефективността на лекарство за рак. Това разясни д-р Елена Мъсева, шеф на дирекция "Разрешение за употреба" към Изпълнителната агенция по лекарствата (ИАЛ). Преди подаване на документи за регистрация се правят изпитания върху животни (поне 2-3 г.), а след това - върху хора. Само проверката за канцерогенност продължава 24 месеца. Преди изпитания върху животни се установява дозата, изследва се кръвта им, проверява се как организмът преработва веществата. Преминаването към изследвания на хора става много внимателно и постепенно, каза д-р Mъсева. Първо се тестват здрав доброволци. Изяснява се дозировката и при хора и се пристъпва към третиране на болни. Преди започване на клиничните изпитания документите на медикамента- 20-30 папки с подробности за продукта, се одобряват в агенцията и в етична комисия. Ако продуктът се прилага за пръв път и е за рак, диабет, сърдечно-съдови заболявания, първо трябва да се регистрира от Европейската агенция за лекарствата, подчерта д- р Мъсева. Производството на тези лекарства е много скъпо. Затова ЕС е дал 10-годишен период, в който никой генерик не може да се регистрира.


23.02.2010
ВАК: У нас е само доцент

Няма механизъм, по който диплома за научно звание от чужд университет да бъде призната у нас. Така шефът на Висшата атестационна комисия (ВАК) проф. Александър Федотов коментира твърдението на Ставри Ставрев. че е професор, защитил в Турция. По-рано вчера пред репортер на „Телеграф" Ставрев показа документ от тамошен университет. Това доказвало, че е професор. У нас той е само доцент, категоричен обаче бе проф. Федотов. Защитил е през 1981 г., сочат масивите на ВАК.


23.02.2010
Извинете се, тогава ще покажа изследвания
С кого работя в Москва? Вижте в интернет
Мая МЛАДЕНОВА

- Г-н Ставрев, как стигнахте до спорния препарат "Ставринол", за който твърдите, че лекува рак?
- Носител на всичко е нанодиамантът. Това си е изобретение, което съм създал още през 1987 г.
-Лично ваше?
- Да, лично мое. След това съм включил проф. ; Славчо Лазаров и още трима други. Защо съм ги включил? Тогава нямаше значение кого включвате. Платих за някои изследвания да ми се направят. Довършихме ги 1989 година и през 1990 г. ги патентовах, като вписах и тях в този патент. В американския патент също съм ги писал. Плащах всичко от джоба си. Докарах си едната камера (в нея след взрив кристализират диамантен прах - б.р.) от Велико Търново, от Националния военен университет. Взех я с разрешението на началника на училището още през 1984 г. Втората камера на мен ми е подарена от една структура, с която работих. И за всичко това аз съм представил протоколи при ръководството на института (за космически изследвания към БАН - б.р.). подариха ми я, тъй като съм им предоставил 16 ролки за скоростна кинокамера.
- Къде са сега тези камери?
- Прибрал съм ги със себе си. Аз готвя производство, имам поръчки. Знаете, че БАН до 2000 г. нямаше пари. Мен като полковник ме уволниха. Всички 20 заплати, които ми се полагаха, аз ги хвърлих да купувам взривни материали, химикали, оборудване, за да мога да довърша изследванията си.
- Откога работите по препарата "Ставринол"?
- През 1993 г. бях известно време в Калифорния, в Силициевата долина. Там правих първите изследвания в медицинския факултет на Калифорнийския университет. През 1995 г. в парк-хотел "Москва" на конференция изнесох за пръв път данни, че сме водили изследвания по биологичното приложение на нанодиаманта, в т.ч. и при рака. Тук, през 2003 г. започнах вече системно изследвания -първо в Русия и в Гърция с проф. Сиврополу.
- Кога дойде пробивът?
- Когато проф. Сиврополу през 2005 г. ми върна първите резултати. И досега продължавам работа с гръцките колеги, водя изследвания по рака.
- Кога бе произведен за пръв път препаратът "Ставринол"?
- Преди 3 г., когато се отиде на доклинични изпитания в Москва вече с накачени структури по повърхността, т.е. с модифицирана повърхност. Как е модифицирана, това вече не мога да кажа. Суровината се прави тук.
- Върху колко пациенти е тестван препаратът?
- По тези въпроси ще питате руските колеги. Но през този период имат наблюдения върху 17 вида ракови заболявания, най-напред клетъчни линии, след това доклинични
изпитания, които продължават.
- Смятате ли, че е достатъчен този период за окончателни изводи?
- За тези видове рак, които изследваме - да.
- Кои са те?
- На шийката на матката, на пикочния мехур, на стомаха, 3 вида рак на белия дроб, няколко вида рак на кръвта, за съжаление дебелото черво не сме достигнали. Частично - един вид рак на черния дроб.
- Върху хора правени ли са клинични тестове?
- Там са правени върху хора, казах ви. Доклинични тестове са правени от 2007 до 2008 г. - година и половина. И след това са клиничните изпитания с доброволци.
- Достатъчен ли ви се вижда този период?
- От започването от клетъчни линии това вече прави 5 г. И ще продължи още поне 2-3, тъй като желанието е да се обхванат всички видове рак. Резултатите са добри. За първи и втори стадий има гаранция за пълно възстановяване. Това не е гол диамант. Тези голословни твърдения, които се хвърлят тука - нека да се разберем. Аз съм създателят на нанодиаманта в България и в ЕС.
- С научен екип в Москва работихте ли?
- Да, и продължавам да работя.
- С кого?
- С тези, които ги изброявам (виж факсимилето).
- В момента с какъв екип работите?
- Имам сътрудници в самата секция на института. Там са н.с. Здравка Карагьозова, Анна Петрова, Силвия Васева.
- След десетина дни се пенсионирате...
- Така е, но продължавам да водя 4 проекта. А Брюксел няма навик да сменя ръководителите. Ето, утре отчитаме проект в Англия.
- Как финансирахте производството на "Ставринол"?
- Аз там не съм финансирал нищо, в Русия си го финансираха. (Обажда се един от придружителите, който по-късно се представя за маркетинг директор) Зад него стоят приятелски структури, които, когато могат, финансират и с каквото могат, помагат. Определено ви е ясно, че той не е сам, а говорим за организации.
- Приятелски структури ли ви финансират?
- Аз искам тук д а организирам производството, да бъде в България. Обърнете внимание, аз един лев нямам спечелен, не съм продал нищо, което да вкарам в джоба си. Това се знае от всички.
- Кога защитихте професура?
- Излиза по вашата публикация, че извън българската Висша атестационна комисия (ВАК) няма професори. Така ли излиза?
- Не. Но вие сте български учен, който е работил основно в България.
- (Сред канонадата обяснение от тримата придружители става ясно, че г-н Ставрев е професор от Истанбулския технически университет.)
- На какъв език четете лекции там?
-На турски.
- Как мина срещата ви със здравния министър?
- Моята молба беше да помогне да се сформира група, която да почне системни изследвания.
- Някакъв срок поставихте ли си?
-„Моето мнение е, че с част от изследванията от Русия, можем да ползваме протоколи от оторизирани институти, това ще бъде в рамките на 5 г., тъй като нашето законодателство го изисква. (Надяваме се още тази седмица да започнем да работим
по въпроса – разяснява един от придружителите).
- Защо турското, гръцкото или американското правителство например не се заинтересуваха от тази ваша революция в медицината, след като при тях сте правили изследванията си?
- Кой ви каза, че не са? В Турция организираме производство на наноструктури. Има работи, които не искам да давам там, , имам съображения. Използват се вече за автомобилни гуми в завод в Турция.
- Нали не говорим за автомобилни гуми, а за лечение на рак.
- А, за рака ли? За рака там никъде не съм докладвал с изключение на Гърция.
- Как се разпространява в Русия препаратът?
- Аз не го продавам. (От голяма компания – подсказва маркетинг директорът).
- Патентът е ваш, нали ? Значи получавате доходи от продажбите.
- Патентът е подготвен от мен, но е от името на тамошна фирма, на която съм отстъпил правата да го ползва. А тук имаме отделен патент.
- Виждам, че постоянно се получават обаждания от българи, които се интересуват от ставринол. Как процедирате с тях?
- Първо трябва д а се изпрати в Русия епикризата. ...
- На кого се изпраща там?
- На медицинския екип в Москва. Там се оценява дали подлежи или не.
- Ще ми дадете ли координати на медицинския екип?
- Влизате в сайта и ги намирате.
- В кой сайт?
-Stavrinol.ru.
- Там има контакти на екипа, който Извършва клиничните тестове, така ли?
- Те си имат структура, имат си организация, аз съм извън нея. (Проверка показа, че освен тел. номер и имейл, на сайта има единствено адрес, намиращ се на ул. "Складочная" в Москва - б.а. Според маркетинговия шеф на "НАНО СС" "това е сайтът на компанията, която купува от нас суровината").
- Сам поискахте право на отговор. Очаквах да донесете епикризи на излекувани болни от вашия препарат, които да са издадени от медицинския институт в Москва, с който работите. Защо не донесохте такива?
- Защото аз не продавам препарата.
- А за да защитите правотата си, не бихте ли показали такива документи?
- Помолил съм да ми подготвят и когато отида в Москва, ще донеса. Аз не мамя болните, но ако вашият вестник ми се извини, ще ги покажа въпросните документи.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: -------------]  
Автор------------- (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 21:50



Този списък на университетите и учените, с които е рабо¬тил Ставрев, бе предоставен на „Телеграф“.


Адреси на институти:
- Московски институт по стомана и сплави – проф. Д-р Левашов, Евгени Александравович
- Технопарк Перспектива – академик Владимир Николаевич
- Университет „Аристотел“ – Солун, Гърция – проф. Парескевополус – охарактеризиране на структури
- Проф. Койлис – зъбни импланти
- Проф. Сиврополу – лечение на рак
- Технологичен институт по свръхтвърди и нови въглеродни материали – гр. Троици
- Институт по радиология, Обнинск
- Институт по токсикология – Серпухов
- Университет Дейтън – САЩ
- Бриса – Турция
- Частен университет на Сабанджн Холдинг
- с 52 структури в ЕО по рамкови програми, участие в 9 проекта и ми. други



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: -------------]  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 22:11



Попаднах натази статия преди месеци. Темата със Ставринол ме накара да си спомня и поразровя из интернет. Очевидно опити с наночастици в областа на борбата с рака има в различни страни, но все още няма публикувани подробности относно резултатите от клиничните опити. Статията е от 2007 г.



Редактирано от *jull** на 23.02.10 23:54.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: тъpceщ]  
Автор----------- (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 22:45



Спомням си. Оригиналната статия в "Ройтерс":



По нашите медии: ;

И по назад в тази тема същото инфо го имаше в някой постинг. Работи се и не от вчера, виждате от 2007 г., но трябва време 5-10 години за кл. изпитания.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: тъpceщ]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 22:58



Има какви ли не методи за сенсибилизация, адресирано достигане на туморите, минимизация на въздействията. Но нищо от вменяемите работи не е секретно, не се крие от публиката, а още по-малко от пациентите. От колегията - изобщо немислимо.
От началото на 80-те до сега, един куп диагнози от присъда, се сведоха до няколко месеца досада, а след още няколко човекът и не помни че е боледувал. Тогава бях млад, тепърва ставаше дума за хематопорфирините и медните лазери, и ние всеки ден вярвахме че днеска нищо, но следващата седмица със сигурност вече ще убием всички ракове. Не успяхме, не го можем и днес. От тогава всички методики се развиха смайващо много, но никой сериозен специалист не си е позволявал никакви бомбастични обещания. Никога и пред никого. Някъде "медицинската етика" не е празна фраза. Видимо бившите военни шофьори не знаят за това. Явно така се раждат измамниците.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Авторoxxxx (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 23:08



За мен от всичко изчетено и гледано по темата Ставринол стигам до един извод: Сложил е каруцата пред коня Ставри Ставрев.И все пак блаженни са вярващите и той умее да го използва, за да търси начин да влиза под кожата им.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: -------------]  
Автор softy ()
Публикувано23.02.10 23:51



Нима смятате, че подадената от Ставрев информация за лицата и институтите, с които работи, е коректна? Аз съм убедена , че не е. Все пак има няколко по-точно изписани имена и неточно изписани научни центрове. Не вярвам да получа отговор, но все пак, в търсене на истината, писах писма с молба за информация по случая Ставринол до професор Левашов /levashov@shs.misis.ru/, до Adamantini Paraskevopoulou School of Chemistry Lecturer в Солунския университет "Аристотел /adparask@chem.auth.gr/, до Научно-исследовательский центр токсикологии и гигиенической регламентации биопрепаратов /mrrc@mrrc.obninsk.ru/ в град Обнинск и до Medial Radiological Scientific Centre (MRSC) в град Серпухов /toxic@online.stack.net/.

Редактирано от softy на 23.02.10 23:53.



Тема моля някой да ми каже ако знаенови [re: oxxxx]  
Автор vesi_gs (непознат )
Публикувано24.02.10 00:11



За диагнозатя на майка ми (липосарком) не се назначава нито химиотерапия,нито лъчетерапия.Означава ли това, че Ставринол не може да бъде приложен?Някой може ли да ми помогне с отговор.Благодаря на всички предварително.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: softy]  
Автор------------ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 00:29



Информацията е такава, каквато Ставрев е дал на журналистите. Коректна или не, подлежи на проверка. Естествено, българските журналисти също не са коректни по отношение на читателите си, т.е. не проверяват от поне два независими източника, дори от един инфото... Толкова си могат. И Ставрев толкова си може. На конгреси, симпозиуми, командировки могат да се четат лекции и да си говориш с този/онзи учен. Могат да се използват чути, прочетени знания. Но това какво общо има с целта? Не мога да уважавам и да се доверявам на непрофесионализъм. Ако Вие можете, ваша воля. Ако в екипа му има "работни пчелички", които ще му свършат работата, може и да се стигне до някакъв полезен резултат. За момента "ставринол"-ът е само един емпиричен експеримент, според личното ми скромно мнение.



Тема Medical Trials Unifiedнови [re: vesi_gs]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано24.02.10 00:30



Всички пропускаме един факт който натежава според везните в полза на професора.Става въпрос за твърдение от руските медии че КЛИНИЧНОТО ПРОУЧВАНЕ НА СТАВРИНОЛ СЕ ПРОВЕЖДА ОТ КОМПАНИЯТА Medical Trials Unified КОЯТО Е НАПЪЛНО ОФИЦИАЛНА РЕДОВНА ОРГАНИЗАЦИЯ ЗАНИМАВАЩА СЕ С ТАКЪВ РОД ДЕЙНОСВ такъв случай всичко би трябвало да е наред ако от там потвърдят, че знаят за Ставринол и продажбата му както и за инструкциите на приложение.
Най-добре е да пише на техни имейл някой, който говори руски ЗА ВСИЧКО, СВЪРЗАНО СЪС СТАВРИНОЛ -
-БЕЗОПАСНОТ
-Ефективност
-Законосъобразност
-Резултати от досегашното приложение и евентуално документация която да доказва поне част от всичко това.

Нека вместо да си губим времето с безмислени спорове да свършим нещо.
Ето имейлите им:




Редактирано от *jull** на 24.02.10 07:07.



Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: hospitalier]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 00:53



Какви медии бе човек, КОИ медии? Вестник Шок е медия, вестник Чук-чук е медия, списания Коса е медия, телевизия Фешън е медия. Какво значение, и за кого, може да има тяхното виждане по въпросите на термоядрения синтез, съвременните теории за онкогенезиса, тераформинга на Марс, или стойността на числото Пи? ТАКИВА неща или се публикуват в НАУЧНИ издания с ДОСТАТЪЧНО висок импакт фактор, или НЕ съществуват. В училищния стенвестник може да пише всичко, хартията е търпелива, и от това няма да произлезе нищо вредно. Ако утре си платя в Нова телевизия, и ме покажат като мъжът на английската кралица, това ще бъде ли вярно? Макар че най-вероятно са направили тая глупост от елементарен непрофесионализъм, и в гонене на сензацията. Което само по себе си е крайно неморално. Не е моя работа да ги съдя, нито руските жълти вестници. Не съм обаче длъжен да се правя и на заспал. Те да се оправят със съвестта си както могат.



Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: Eдин oт oния]  
Автор MamaD (член)
Публикувано24.02.10 01:08



Ти, дето си от ония, защо не спиш? Хоспиталиер, ясно защо не спи, той сигурно не е спал от както майка му е с диагноза. Аз, ясно защо не спя - дъщеря ми е болна. Ние това правим - блъскаме си главите по цели нощи как да направим най-доброто за блиzките си без които не можем. А ти защо не спиш? Какво ти е? Успокой се и си легни да се наспиш. За Ставринол рано или късно ще се рабере каква е истината.



Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: MamaD]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано24.02.10 03:10



Трудно му е да заспи явно се опитва да събира пари човека за Нова телевизия.Понеже те харесвам (edin ot onia) мога да ти помогна събрал съм някой лев мисля че си струва-нищо че не си професор сигурно има какво да кажеш.

Високо оценявам твоята всеотдайност .Ако питаш кои медии -ще уточня че става въпрос за научен журнал по нанотехнологии.

Това отговаря ли на Вашите научни критерии или не успява да ги покрие все още. В науката има правило да се изслушват доводите на ответната страна иначе не се получава диалог. От както си тук не представи нито един свестен довод в своя полза - че не харесваш Ставри Ставрев е ясно. Само не е ясно кои според теб са научните списания в Русия които би трябвало да отразят нещо свързано със Ставринол.И изобщо знаеш ли поне едно списание в Русия свързано с наука, медицина и клинични изпитания. Или само си говориш=

Редактирано от *jull** на 24.02.10 07:25.



Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: hospitalier]  
Автор softy ()
Публикувано24.02.10 07:24



Medical Trials Unified - информацията за тази руска компания бе също нещо, за което още в началото събрах информация. Нейн представител е Николай Одинцов. рових се доста и за информация относно Одинцов. Най-общо казано - това дружество действа в насока да съдейства за патентоване на лекарствени средства, а Одинцов - изнася най-вече лекции за дейността на медицинските представители /дистрибутори/. Така че информацията за това търговско дружество, колкото и хубаво да звучи фирменото наименование, също ми даде представа за реалната картина.


Съжалявам, че мисля така. Но за мен фактите говорят повече от всякакви изявления, които само звучат убедително.

Редактирано от softy на 24.02.10 07:25.



Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: hospitalier]  
АвторNima (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 08:51



Нима не стана вече напълно ясно, че тази компания е куха - няма управителен съвет, ням адрес - има само един интернет сайт и телефон за контакт. Мисля, че вече някой обясни тук или в ставринол 1, че това е само една интернет страница, създадена за да легализира ставринола и да лови лапнишарани. Никакви клинични изпитания не са провеждани и не се провеждат. Едно е да тръбиш високопарно какво правиш, друго е да го правиш наистина.

Темата наистина зацикли - никой не чете предишните постове.

Ако съм модератор - ще я заключа, защото тя се превърна във втора раздумка.



Тема Nano-s=Re: Medical Trials Unifiedнови [re: hospitalier]  
АвторПak нимa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 08:56



Ако питаш кои медии -ще уточня че става въпрос за научен журнал по нанотехнологии.
http://www.nanosvit.com/publ/15-1-0-334
.

Ти пак се завърташ в тези три техни сайта, които се цитират един друг и взаимно се легализират. И това е същата измама като медикъл трайълс. Зад тях стои една и съща личност - вече беше изяснено в предишната тема.



Тема Nano-s=Re: Medical Trials Unifiedнови [re: Пak нимa]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 10:31



Вече ви писах, че Ставрев е патологичен лъжец. Дори в случаите, когато от избягването на нагли лъжи зависи успеха на делото му, той не може да се удържи и лъже като че вътре в него нещо го управлява. Няколко примера от вчерашното интервю:

- Откога работите по препарата "Ставринол"?
- През 1993 г. бях известно време в Калифорния, в Силициевата долина. Там правих първите изследвания в медицинския факултет на Калифорнийския университет.

Това със Силициевата долина му е любимо. Обича да будалка западняците, че бил там "научен директор" на голяма компания. Припомням - не знае дума английски. Отиде в Калифорния да продаде кило нанодиамант (хората, които го направиха, не получиха стотинка), срещу това една малка фирма го издържа два-три месеца, после писаха няколко години, но нищо от това, което Ставрев им обеща, не стана, затова вече не пишат. Не ми е известно за никакви контакти с медици в Калифорния, довели до какво да е.

- В момента с какъв екип работите?
- Имам сътрудници в самата секция на института. Там са н.с. Здравка Карагьозова, Анна Петрова, Силвия Васева.

Бед да уточнявам името, но... Една от девойките е БАРМАНКА. В едно кафе близо до външно министерство. Ставрев я взе на работа, т.е. плаща и заплата и хонорари, защото тя познава някакъв важен фактор в общината, който щял бил да даде пари/земя за научен център. Иначе девойката е завършила икономика, но продължава да си работи в барчето. Като ви каже пак за неговия екип с 20 годишен опит, сетете се за какви хора става дума. Тези, които наистина имат опит, са му били дузпата.

- (Сред канонадата обяснение от тримата придружители става ясно, че г-н Ставрев е професор от Истанбулския технически университет.)
- На какъв език четете лекции там?
-На турски.

Това му е една от любимите лъжи. Ставрев, който владее само не дотам правилен руски, обича да се представя за едва ли не полиглот. Дипломата за турски професор не съм виждал отблизо. Не я показва за повече от секунда и отдалеч. Точно така, както ми показа фалшивия "документ", че титлата му е "призната" от ВАК.

Хайде сега кажете ми: Може ли човек, чиято достоверност пред цяла България е поставена под съмнение, да продължава така нагло да сипе лъжи - ако е със всичкия си.
Зная, че и най-отявленият мошеник може да спаси света - но само във филмите.



Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: hospitalier]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 12:00



В отговор на:

КЛИНИЧНОТО ПРОУЧВАНЕ НА СТАВРИНОЛ СЕ ПРОВЕЖДА ОТ КОМПАНИЯТА Medical Trials Unified КОЯТО Е НАПЪЛНО ОФИЦИАЛНА РЕДОВНА ОРГАНИЗАЦИЯ ЗАНИМАВАЩА СЕ С ТАКЪВ РОД ДЕЙНОСВ такъв случай всичко би трябвало да е наред ако от там потвърдят, че знаят за Ставринол и продажбата му както и за инструкциите на приложение.




Адресът е същия, като на фирмата разпространяваща Ставринол полулегално - НАНО-С



Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: Cийka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.02.10 13:06



Това е постинг на mt8512

Добърден на всички.С майка ми търсим от лекарството за което доктор Ставри Ставрев говори по NOVA.Ако някой знае от къде може да се поръча в Русия доколкото разбрах и кой може да назначи лечение с лекарството моля да пише.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.02.10 13:13



Време е да се спре говорилнята за Ставринол. След над 300 мнения в първата част на темата

и тук, всеки си направи изводите за себе си.

Моля, ако има някой, който получи и реши да пие лекарството, да сподели опита си, иначе си говорим и преливаме от пусто в празно.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: Buba67]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 15:01



Някой успя ли да си достави през куриер или по пощата СТАВРИНОЛ-а, или на всички сдобили се с лекарството, ви го донесоха познати???



Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: Buba67]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 15:10



Без коментар





Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: Buba67]  
Автор Neli_S ()
Публикувано24.02.10 15:40



Моля, ако има някой, който получи и реши да пие лекарството, да сподели опита си, иначе си говорим и преливаме от пусто в празно.

ЕТО ГО СПОДЕЛЕНИЯ ОПИТ, САМО ЧЕ ОТ РАЗКАЗАН ОТ СВИДЕТЕЛ НА "ЛЕЧЕНИЕТО"

Случайността ме направи свидетел на окончателното им убеждаване-един ден преди назначената химиотерапия Бойка Джентиле изпълни указанията на проф.Ставрев и отпи обяснената по телефона „чудодейна” доза от тежката, мазносива , разделена на два тежки пласта, течност. Не професор Ставрев, а аз станах по неволя свидетел на онова, което можа да сътвори неговия нанодиамант /ако изобщо е бил негово творение/..

Само за броени часове започна бурно нарастване на метастазите и невиждано клетъчно деление навсякъде, където можеха да се появят метастазни образувания.,При това- в съчетание с нечовешки болки. Което пък принуди лекарите да назначат и започнат да прилагат все по-големи дози морфин.
Чудовищно набъбна от метастазни образувания и другата гърда, на четвъртия ден нямаше орган на тялото, където скенерът да не показа метастазни образувания. Белите дробове само за няколко денонощия насъбраха първото голямо количество течност /асцит/...За всички беше ясно, че настъпва агонията. И въпреки необяснимото влошаване на пациентката им, лекарите от Локарно правиха всичко възможно, за да я спасяват и буквално до последни минути се бориха за нея..
За да им помогна, бързо се върнах в България. От ст.н.с.Стефан Чапкънов, главен секретар на Института по космически изследвания разбрах, че професор Ставрев е в отпуск/?!/.Настоятелните ми молби да бъде издирен,за да помогне на пациентката в Локарно и проф.Ставрев сам да разясни на тамошните лекари какво всъщност става с тялото на Бойка, завършиха с резултат- господин професорът ми позвъни и след това започна да звъни през няколко минути винаги с една определена любезност: нека да се опитам да разбера колко е важно това, което прави..Нека се видим, нека се разберем, той знае, че аз ще разбера най-добре за какво става дума..

На точните си въпроси, получих свръхточни отговори:

* нанодиаманта е прилаган само на опитни плъхове;
* нанодиаманта не е прилаган до този момент на човек;
* той много съжалява, че се е поддал на увещанията на тези две жени/?!/ и ще направи всичко, което е възможно....

На въпроса ми как е допуснал и що за научна практика е първата му пациентка да е на хиляди километри разстояние от него и да няма представа от първото прилагане на нанодиаманта върху човек, професорът стеснително замълча в телефона...И отново с мек и притеснителен глас продължи да настоява, че ще прави всичко възможно...

И го направи!

Заедно с въпросната подчинена Ваня Бижева безпокоиха цяла седмица Бойка Джентиле ,но за да подпише и им прати декларация, че съвсем доброволно, сама, се е самолекувала с нанодиамант /намиращ се единствено в Института по космически изследвания на БАН в София!/.
.................

На 11 септември, в огромни болки , Бойка Джентиле си отиде от света.

И КЪМ МОДЕРАТОРИТЕ - не си ли давате сметка, че по този начин насърчавате хората да купуват и приемат тази отрова!?



Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: bibi]  
Автор daniOO (непознат )
Публикувано24.02.10 16:09



някой пил ли е от това лекарство, моля кажете.от цялото това писане няма полза

.никои никаде не споменава дали е приел ставронола, някои да каже пил ли е и какви са пьрвите реакций



Тема Nano-s=Re: Medical Trials Unifiedнови [re: Julian]  
Автор softy ()
Публикувано24.02.10 16:37



Отговор на писмото ми до Проф.Левашов
Уважаемая ххх,
Сообщаю Вам о том, что мы действительно сотрудничаем с проф. Ставриевым.
Однако в проекте создания Stavrinola я не участвую.

Е. Левашов

Извод- името на проф.Левашов няма връзка с препарата Ставринол.



Тема Re: Къденови [re: Neli_S]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.02.10 17:31



"И КЪМ МОДЕРАТОРИТЕ - не си ли давате сметка, че по този начин насърчавате хората да купуват и приемат тази отрова!?"

Къде точно видя апел от мен купувайте и пийте ставринол?

Статията, в която е описан препарата с прием от Бойка Джентиле я четох преди месеци и съм наясно. Беше свалена от сайта на Неогенезис, но гледам пак са я качили. Дано и хората да изяснят за себе си нещата.

Всеки сам взима решенията за себе си и носи отговорноста за това.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 24.02.10 17:39.



Тема Re: Къденови [re: Buba67]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 19:14



ИСКАМ ДА СИ ПОСИПЯ ГЛАВАТА С ПЕПЕЛ. Вчера писах:
"Без да уточнявам името, но... Една от девойките е БАРМАНКА. В едно кафе близо до външно министерство. Ставрев я взе на работа, т.е. плаща и заплата и хонорари, защото тя познава някакъв важен фактор в общината, който щял бил да даде пари/земя за научен център. Иначе девойката е завършила икономика, но продължава да си работи в барчето. Като ви каже пак за неговия екип с 20 годишен опит, сетете се за какви хора става дума. Тези, които наистина имат опит, са му били дузпата."
ИЗВИНЯВАМ СЕ НА КОЛЕЖКАТА. Пред всички вас. Вече го направих лично. Нещата са доста по-сложни, тя работи в барчето през почивните дни или си пуска отпуска. И, както се оказа, не е никак неграмотна. И опитите чрез нея да бъде подтикнат еди-кой си да направи нещо си, са се оказали неуспешни. И тя самата е ужасена от обявяването и за ключов сътрудник на Ставрев в една далавера, която и е противна - нейн близък е починал от рак.



Тема Re: Къденови [re: Buba67]  
Автор Neli_S ()
Публикувано24.02.10 19:33



Ами ето тук го видях



Моля, ако има някой, който получи и реши да пие лекарството, да сподели опита си, иначе си говорим и преливаме от пусто в празно.

И подчертано в червено определено не звучи като апел към въздържание, а по-скоро: е, решете си дали да го пиете - и споделете как е. Ми ето, г-жа Банова го е споделила, нима трябва да се предизвикат още трагедии, че да стане ясно какъв ефект има? Все пак всички пишещи тук буквално са притиснати до стената от отчаяние, биха се вкопчили и в най-миниатюрната надеждица за помощ.
Статията на Неогенезис, писана преди повече от година и половина, засяга и моята изгубена борба с рака на майка. По същия начин повярвах в обещанията на доц.Манев за чудодейната сила на неговата "имунотерапия", подложих майка на такъв тормоз, карах я да пие де що има имуностимулатори - по индивидуалната схема съставена конкретно за нея. А тя, милата, с рак на стомаха не можеше храна да поема, какво оставаше за шепи лекарства... Състоянието и започна стремително да се влошава, направих консултация с онколог, който беше категоричен, че да, стимулация има, ама на раковите клетки . С едно момиче от форума си разменихме "индивидуалните програми" и постепенно измамата лъсна. Но на каква цена!? Знаеш ли, че ми е идвало да се самоубия? Само си казвах - какво причиних на майка!? Защо? И тези въпроси не са престанали да ме разкъсват, все още лягам и ставам с тях. Ето каква цена плати моята майка за моето невежество. Не храня илюзии, че изхода от болестта щеше да е друг, но можех да я имам още мъничко жива...

Затова си позволявам, с цялото ми уважение към теб, да те помоля за едно по-разумно обръщение към хората, които в отчаянието си са избрали да рискуват.



Тема Re: Къденови [re: Neli_S]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано24.02.10 19:51



Ти самата признаваш каква глупост си извършила, така че не смей да кориш никого!!! Само се моли на Господ да ти прости!!! И не раздавай съвети, защото пак няма гаранция, че са верни!!!

Защото не знаем колко са красиви те





Тема Re: Къденови [re: Neli_S]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.02.10 23:20



Аз също не виждам по какъв начин модераторите поощряват употребата на Ставринол!
Напротив, това, че оставихме темата отворена за всякакъв тип мнения, позволи на първоначалната еуфория да отстъпи пред един доста по-разумен подход към предоставената информация. В един клуб за взаимопомощ е важно да се споделят повече мнения и най-вече ОПИТ (!), но е абсурдно да се говори за принуда или провокация. Модераторът няма право да забранява на хората да обменят противоположни становища - разбира се, при спазване на добрия тон - както и не може да налага мнението си.
В този клуб модераторите нито са скрити дистрибутори на Ставринол, нито манипулатори, които тласкат общественото мнение в определена посока. Мисля, че работата ни за толкова време го е доказала и най-малкото не заслужаваме подобни обвинения.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Къденови [re: *jull**]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано25.02.10 00:17



Neli S,
Неогенезис са последното място където можеш да получш достоверна информация за каквото и да е било.Даже напротив -което го отричат можеш да считаш за полезно.Според Банова само нейните продукти са качествени и само те са на върха на пирамидата на алтернативното лечение за рак.В няколко мои постинга аз показах и разказах за безполезноста на нейните AHCC и Лизивит(не включвам Sutherlandia OPC -това е добър продукт) които рекламира и описва като антиракови което на запад се санкционира жестоко ако не можеш да покажеш нужните научни доказателства.Напълно нормално е да отрича откритието на Ставрев иначе как ще си продава продуктите.Да оставим това че почти през 5 реда се намират правописни грешки -имена на грешно написани растения,лъжлива и подвеждаща информация а един от нейните кумири Матиас Рат създатела на продаваната от него формула Лизивит е съден 6 ПЪТИ ОТ МЕЖДУНАРОДЕН СЪД!!!



Тема Re: скам да ви разкажа...нови [re: kpacaвицa]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано25.02.10 15:03



В отговор на:

Нека сега и аз да кажа няколко думи, с ваше позволение моля.
Този човек, Ставри Ставрев заслужава адмирации за желанието си и упоритостта си да направи това лекарство! Дето се казва и най-неуспешният опит е по-добър от неопит! Всъщност благодарение на такива хора като него човечеството върви към прогрес и просперитет! За съжаление животът е доказал, че първите или последните в дадено начинание или печелят или губят! А когато става въпрос човек да реши какво точно избира да бъде лечението, което да спаси животът му?! Е кой от всички нас е спокоен, че е избрал най-правилното?!




Красавице неземна,
Прочетох внимателно всичките ти постове. Не знам защо у мен остана впечатлението, че си от съдружниците на Ставрев. Освен такива, които го оплюват, определено във форума участват и такива, които са тук за да рекламират кукумицина Ставринол. Явно фирмата-фантом в Москва трябва бързо да събере много пари и да изчезне. Както е ставало много пъти в България с фирми, обещаващи работа в чужбина, например.
Е, колкото можа, даде едно рамо (нежно женско, де ) на Ставринол и сега дигаш гълъбите. Да не замириса на пандиз? Хайде чао.



Тема Re: скам да ви разкажа...нови [re: Cийka]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано25.02.10 15:33



Сийке, Сийке, ти ме разсмя с твоите подозрения в почти световна конспирация

. Това е принципно мое становище и то важи за всеки човек, който прави някакъв опит за допринесе за благото на човешкият род.

Защото не знаем колко са красиви те



Тема Re: скам да ви разкажа...нови [re: kpacaвицa]  
Автор astronavt (кълвач с лаптоп)
Публикувано25.02.10 18:10



Ти пила ли си Ставринол или там както се казва чорбата дето я бъркате.Ей търговци на смърт запомнете, че няма дълг , който да не е върнат.......та гледайте да не натрупате много голям защото ще ви излезе солено.

Редактирано от astronavt на 25.02.10 18:13.



Тема До hospitalierнови [re: hospitalier]  
Авторaлo, aлo-oo-o (Нерегистриран)
Публикувано25.02.10 19:35



Изключително агресивен човек си, преди време нападна МД от форума, после написа куп глупости и от там разбрахме за твоите планове. Имаш намерение да се занимаваш с алтернативна медицина, но ако пътя ти до там е посеян от нападки и обиди далеч няма да стигнеш. Сега нападаш Елена Банова, която е извървяла целия път на болестта, борила се е с нея, победила я е и сега помага на други да я преодолеят. Нейните продукти са изключително качествени и трябва всеки да е благодарен, че са в оригинал и че са директна доставка, а не да се чудим по какъв начин от чужбина да ги внесем. Чудя се как ще помагаш на твоите пациенти (клиенти) след като нямаш опит, ти си само един сухар, чел по книгите, но опита го нямаш, нямаш човешко отношение, оставам с впечатлението, че ще хапиш и биеш хората около теб, само и само да им наложиш твоята воля. Искам да ти кажа, че мой близък ползва АНСС вече три години и няма разсейки, болестта е в ремисия. Недей да бъдеш толкова категоричен и краен, да търсиш постоянно поводи за конфликт, да се налагаш и да обиждаш, а помисли, че пътя по който тръгваш други се връщат. Когато човек се грижи за близки хора е едно, а когато се сблъска очи в очи с болестта е друго. Не се прави на Господ и я карай по кротко и уважително, а ако нещо не ти допада го подминавай, не е необходимо да се включваш във всяка тема и да взимаш отношение. Насочи собствената си енергия към други цели и там атакувай, а има и други клубове - по подходящи за твоята работа и характер (намери клуба за алтернативи).



Тема Re: До hospitalierнови [re: aлo, aлo-oo-o]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано25.02.10 20:25



Караниците тук са излишни. Дайте да насочим от тук нататък енергията си към коментиране на наблюденията на тези, които вече са събрали смелост да го вземат. Ако изобщо някой е събрал смелост!
Искам да кажа, че всеки тук може да чете, да мисли и да преценява. Всеки сам си взима решенията. Не трябва да упрекваме, който и да било от участниците във форума, а още повече и към модераторите. Целта на форума е да се събере достатъчно информация за да можем всички ние да вземем най-доброто решение, според себе си и състоянието си. За да живеем в демокрация, първо ние трябва да сме демократични към всички около нас!
Извинявам се за отклонението от темата!



Тема Re: До hospitalierнови [re: Maя]  
Авторизнeнaдaн (Нерегистриран)
Публикувано25.02.10 21:31



Не знам дали някой би се осмелил да вземе ставринол след поредните публикации в пресата. Надявам се в скоро време нещата да се изяснят, да добием поне някаква официална информация има ли клинични опити с него и какви са резултатите. Не е работа на нас обаче сами да разследваме това. Учудвам се на бездействието на отговорни държавни институции след поредните публикации в пресата. Мълчанието им в тези моменти и безхаберието им към здравето на хората е престъпно неизпълнение на служебните им задължения, нещо, за което, отгоре на всичко, ние като данъкоплатци си плащаме.



Тема Re: До hospitalierнови [re: изнeнaдaн]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 12:44



Не знам дали някой би се осмелил да вземе ставринол след поредните публикации в пресата.

В днешния брой на в. Телеграф пише, че Ставринол вече е внесен в България. В друг форум, подобен на този, е имало обява, че се продава 1 ампула. Човекът го уредил за дядо си, но в последния момент му отменили химиотерапията. Ако питате мен трябва да благодари на Бог. От редакцията на Телеграф искали да го купят и да го дадат за изследване, но вече бил продаден.

Не е работа на нас обаче сами да разследваме това.

Вярно, че много приказки се изприказваха (изписаха) тук, но се появи и доста интересна информация. А ако човек сам не започне да си помага, никой няма да му помогне. Нали знаете приказката, че майката не се сеща за бебето докато то не се разплаче. Като се има предвид какви скандали се вихрят в държавата, едва ли много хора ще обърнат внимание на случая с поредния кукумицин. Само в. Телеграф пише за това и се обсъжда в няколко форума.



Тема Re: До hospitalierнови [re: aлo, aлo-oo-o]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано26.02.10 13:06



От позицията на какъв си позволяваш да ме определяш какъв съм.Първо се регистрирай.За разлика от теб познавам много добре продуктите на Банова.И не нападам нея а част от методите и на работа и предназначениото на продуктите.И тая история с извървяния път на болеста ми е позната и ясна-вче почти всички новоизлюпени търговци на безполезни и съмнителни продукти са с тая история.Преди да я защитаваш я попитай защо няма цитирано нито едно клинично проучване за АHCC и Лизивит.И имам право да я коментирам защото сме ползвали нейните услуги.А този твой близък не в ремисия от АHCC със сигурност просто защото АHCC не е продукт за тази цел.
Относно опита който притежавам пак не си ти човека който да ме коментира .А дали съм сухар можеш без проблем да установиш -аз не се крия от никой особено от анонимници като теб.

Редактирано от hospitalier на 26.02.10 13:08.



Тема Re: До hospitalierнови [re: hospitalier]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано26.02.10 13:17



Мисля, че тонът вече става съвсем недопустим за нашия клуб. Моля Ви, щадете нервите си -вашите и на останалите.



Тема Re: До hospitalierнови [re: arhitekta]  
Автор daniOO (непознат )
Публикувано26.02.10 16:10



да,тона наистина стана недопостим-само се джавкате в тази тема

.никой не пише дали помага този ставронол или не,някой вземал ли го е или не.
струва ми се че за закьсали хора това са вьпросите??????
някои ако може да даде одговор.



Тема Re: До hospitalierнови [re: daniOO]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 16:23



Мило, ами чети постовете. Вземала го е една жена - Бойка Джентиле, българка живяла в Швейцария. Как й е подействало е описано тук:


В днешния брой на Телеграф пише, че от Русия е внесена и вече продадена една ампула Ставринол. Като че ли за сега това е всичко.



Тема Re: До hospitalierнови [re: Cийka]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано26.02.10 17:32



Ставринол е същата глупост като отровата от син скорпион и хомеопатичния елексир Енерсел.По простата причина че и за трите няма нищо в Pubmed.Единствено уважавам нериум олеандер.Там наистина е имало клинично проучване по всички правила на СЗО.Просто не са имали пари да продължат.Спирам по темата!!!
Нека всички които предлагат антиракови продукти без да представят нужните научни и клинични доказателства да си понасят необходимите санкции.Нищо против нямам никой метод или никой препарат (или никой център или фондация)стига да е доказано безопасен и стига представянето му да отговаря на истината която всеки може да намери в научните сайтове които са общодостъпни.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 19:22



Представете си следния сценарий: да речем утре, един лаик в медицината (например журналист) научава, че друг лаик в медицината (например професор по металознание) смята, че е открил пирон, който лекува диабета (от последния, апропо си няма понятие естествено). И двамата нямат никакви доказателства, че това е така. Но пък разполагат с десетки догадки и предположения, както и с много "излекувани" диабетици, които по някакво чудо лекуващите ги медицински екипи не са публикували (най-вероятно смятат за маловажно, защото те сигурно всеки ден откриват по сто-двеста лекарства за тази болест). Познайте какво ще се случи във форумите за диабет.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: MD]  
АвторDimitrin (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 21:00



Преди няколко дни изпратих епикризите на две мои приятелки. Отговорите, които получих бяха еднотипни. Различен е само номерът под който се водят. Притеснява ме факта, че едната е минала всички курсове химиотерапия и лъчетерапия. Въпреки това, от Русия казват, че може да ползва препарата преди курса по химиотерапия. Но, тя няма да има повече такъв! Това ме навежда на мисълта, че някой там не е прочел епикризата и писмото, което съм им писала. Но, от друга страна, ако им пишат стотици, те нямат друг вариант, освен да използват типов отговор, за да могат да бъдат полезни на повече хора.



Тема Re: До hospitalierнови [re: hospitalier]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 21:02



Цялата история е още по-гнусна.
Днеска видях статията в "Телеграф", и снимката в нея. Там няма ампула, има епруветка за центрофуга. Тапата и се затваря и отваря колкото искаш пъти, от кой да е. Не е еднократна даже колкото на лимонадено шише, ракиеното се затваря още по-секретно. Вътре може да се сипе какво да е, и пак от кого да е, кога да е. С което и ще си измие ръцете в съда лицето ставри, доколкото го познавам. В такива опаковки няма и ветеринарни лекарства, за хуманните и дума не може да става. И ще продължава да разправя за чудо лекарства, които злодеи са откраднали по пътя, а в епруветката са сипали кокоша урина, та са убили болните. После много любезно и театрално ще се наскърби. Класическата сцена на телефонните измами вече е завършена, жертвите може да влизат.
Боя се, че вече може да се разчита единствено на новите му ортаци, които и ще му извият врата, когато вденат с колко ги е излъгал.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Dimitrin]  
АвторDimitrin (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 21:02



Ето и копие на получения отговор:

Я одобряю применение Ставринола у госпожи Виолета Димова Дмитрова. Прием
Ставринола в данном случае является целесообразным и может быть
эффективным.

Рекомендуется применять Ставринол по 1 ампуле перед началом каждого курса
химиотерапии в течение всего курса лечения.

Регистрационный номер г-жи Дмитровой в нашей базе данных 1206. Прошу Вас
запомнить этот номер и указывать его каждый раз, когда Вы обращаетесь в нашу
фирму.

Вы можете купить Ставринол в нашем офисе в Москве. Вам необходимо связаться
с нашим представителем в России по телефону +7-985-723-87-57 и согласовать
дату, когда Вы сможете прийти в офис за препаратом.

Прошу Вас учесть, что срок годности препарата составляет 30 суток. После
окончания срока годности применение препарата недопустимо. Поэтому препарат
готовится для каждого пациента и очень важно заранее согласовать дату визита
в наш офис.

При транспортировке очень важно хранить препарат при температуре выше 0
градусов. В случае если препарат замерзнет и превратиться в лед, его
применение недопустимо, препарат подлежит уничтожению.

NANO-S
Husnutdinova Farida
Medical coordinator

Нано-С
Тел: +7 (495) 769-11-62
Е-mail: info@stavrinol.ru
www.stavrinol.ru



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Dimitrin]  
АвторDimitrin (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 21:06



Сега предстои приятелките ми да решат дали поръчваме или не, препарата. Ако го поръчат, веднага ще ви информирам как протичат нещата по-нататък. Това трябва да стане до 15 март, защото едната ми приятелка ще има втори курс по химиотерапия тогава.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Dimitrin]  
Авторmaikler (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 22:28



апък аз не получих отговор

на преведената на руски епикриза



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: RGK]  
Авторnovia (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 23:09



Терапията с нанодиамант е била приложена на теминално болни с рак на гърдата, черния дроб и с левкоза.
"Препаратът може и да се пие,и да се инжектира венозно. Изследванията до момента показват, че течността с нанодиаманти има още едно преимущество, а именно, че те не са токсични и затова по никакъв начин не биха могли да вкарат отрови в организма", подчерта ст.н.с. Маргарита Апостолова.


tova e ot 01.09.2008g.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: novia]  
АвторHoker (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 23:54



Ако някой иска повече за ефекта на нанодиамантите, ето:
ACS Nano, 2009, 3 (12), pp 3825–3829
ACS Nano, 2009, 3 (12), pp 3955–3962
ACS Nano, 2009, 3 (7), pp 1959–1965
ACS Nano, 2008, 2 (2), pp 203–212
ACS Nano, 2009, 3 (8), pp 2288–2296
ACS Nano, 2009, 3 (2), pp 363–369
ACS Nano, 2008, 2 (10), pp 2095–2102
ACS Nano, 2010, 4 (1), pp 65–74
ACS Nano, 2009, 3 (7), pp 2016–2022



Те наистина са потенциална терапия. Но все още не са лекарство, подчертавам, нещото което Ставрев предлага не е лекарство. И това, че спекулира с надеждата на болните е много грозно от негова страна, и според мен подсъдимо.

Редактирано от Buba67 на 26.02.10 23:55.



Тема ujasнови [re: novia]  
Авторsloni13 (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 10:40



когато се прави комилация в една публикация думите изглеждат както са написани по-горе. когато се казва, че Долматов (робитещ е Петербург) е извършил даването на НД на хора с посочените заболявания е друго. в БГ никога не са давани и без разрешение отговарящо на свтовните изисквания няма да се даде на никого като лекарство. И няма ли най-накрая Ставрев да покаже разрежениятя и т.н. като дрънка толкова. наи-вероятно няма, засщото му липсват....и както и да се казва "препарата" трябва да е в регистрите на who, а там...има карта на света, с всички проучвания...за русия са около 1350....и няма "ставринол"..и няма фирма нано-с или нано-сс, и няма нищо! Предлагам да пишвм офоцоално на колабораторите му в света, те са учени с достойнство. ще кажат истината!



Тема Re: ujasнови [re: sloni13]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано27.02.10 12:19



sloni13,

Може би сте права за това, което пишете.
Имам само една забележка:
Ако искате да имате авторитет като учен, обърнете поне малко внимание на правописа си - поне това, че се започва с главна буква, преглеждайте материалите си за правописни грешки, с които постинга ви е пълен, отделяйте различните пасажи.

Намеренията ми са добри.




Никога не казвай никога!



Тема инфонови [re: paparosko]  
АвторMaprapитa_Aпocтoлoвa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 14:54



Колко е хубаво когато Маргарита Апостолова си има поне двойник! Още по-хубаво да са повече клонове. 100% щяха да помагат за много неща



Тема Re: инфонови [re: Maprapитa_Aпocтoлoвa]  
АвторDjidju (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 17:32



Здравейте,

следя темата, защото искам да поръчам така нареченото лекарство за майка ми. Стигам до убеждението че това е по-скоро хранителна добавка, защото се пие, и може би няма да навреди, но не се знае и колко ще помогне. Но ние сме длъжни да опитаме всичко което евентуално би имало ефект, защото всеки човек е различен и на всеки може да действа по-различен начин.

Има ли някой който вече е взел Ставринол? Моля споделете как сте се почувствали? Това в важно да разберем тук във форума.

Ние колко гъби и билки сме взели вече и майка ми е пробвала, може и да са и действали и подобрили, заедно с химията, може и не, но не са и навредили.

Всичко е до вярата



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: maikler]  
Автор raina1118 (непознат )
Публикувано27.02.10 21:04



Здравейте, следя дискусията за Ставринола и като всички вас се лутам между надеждата и отчаянието.Получих отговора-одобрение от Москва, но нямам достатъчно информация,за да взема решение.Нямам и време - на 15 март е поредният ми курс химиотерапия.След четири години почти непрекъсната борба все пак стигнах до метастазите. Изтърпях до сега общо 22 курса химия, но ....разбирате ме.Някой вече престрашил ли се е да пробва ставринол?Ако има такива, моля споделете опита си.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Автор soshy (непознат )
Публикувано27.02.10 23:29



Вие тук не сте в час! тук всеки търси нещо да разбере за да може да спаси свой близък а тук вместо да си помагаме се объркваме повече.Търся някаква инфомация за да спася майка си която от ден на ден се влошава и не виждам изход тук има някои, които нямат какво да правят или не знаят какво е да гледаш как страда човекът когото обичаш.Отвръщавам се от нашата държава и нашите лекари не стават за нищо обедила съм се в това и то МНОГО.Сега ще дам един семпъл пример.Трябваше с майка ми да отидем при един хирург да оправя едни документи тъкмо беше се върнала от 2-ра операция едвам ходеше а тоя ще пращта майка ми кафе да му копува е кажете ми БЪЛГАРИ мили това нашето на какво прилича и на боклуци ни правят това е гавра но това е както казах нищо в сравнение в това, което съм се обедила.В момента майка ми бере живот а аз се чудя как да я спася незнам на кой да вярвам.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: soshy]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.02.10 08:05



Искаш информация за ставринола? Ето я:

1: Абсолютно никакво доказателство, че действа.
2: Продава се напълно нелегално.
3: Не може да се намери информация за изпитания с хора или животни, което значи, че такива не са правени.
4: Продава се експериментално лекарство, което е меко казано недопустимо.
5: Професорът разбира от медицина толкова, колкото аз от ядрена физика.
6: Наночастиците може да са много опасни, но засега тест за безопасност не е правен.
7: Факт е, че има няколко регистрирани фирми, по всичко личи, че са регистрирани с цел търговия.

Е, ето ти цялата информация накуп, сега решавай дали да си дадеш парите на поредния мошеник.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано28.02.10 09:14



Ние получихме отговор от Москва, дори успяхме да купим лекарството с помощтта на наш познат от Москва. Сега огромния ни проблем е как да прекараме лекарството до България??? Някой успял ли е освен по човек да му бъде доставено лекарството? Моля, дайте идеи.... Времето на баща ми изтича....



Мерси предварително!



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Автор soshy (непознат )
Публикувано28.02.10 10:26



Добре обесни как си го купила има хора които се интересуват не можеш ли да помогнеш на всички ни...Всички търсим някаква информация.Примерно свободно ли се продава в аптеките нали така казаха по Nova и по Btv.Обаче пък като чета във всичките коментари от хора получили отговор им пишат Ставринол можете да закупите само от нашия офис в Москва.Значи или тази фирма са измамници или цялата история е измама.

Мерси за отговорите, все пак трябва да се интересувам от всичко аз не съм казала че начина е само ставринол търся информация за фсичко възможно и нз даже вече на колко организации съм изпратила e-mail.Някой хора нямат време и трябва да се действа бързо ако наистина има лекарство.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: soshy]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано28.02.10 10:45



Soshy, начинът на закупуване вече е обяснен във форума:

1. изпращаш епикриза на болния, преведена на руски или английски на info@stavrinol.ru от страницата на СТАВРИНОЛ - http://stavrinol.ru/
2. получаваш отговор от тях, че си подходящ за лечение със СТАВРИНОЛ + номер
3. обаждаш се (поне 1 ден предварително )на телефона да им кажеш кога човек може да вземе лекарството от техния офис в Москва (това е единствения начин да се вземе, няма го по аптеките!!!)
4. някой трябва да го купи от офиса им

Ние сме стигнали до тук, не знаем как да го транспортираме до България, защото има изисквания за температура на съхраниение 2-25 градуса...

Ако някой го е транспортирал ,ека каже как ???



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Автор soshy (непознат )
Публикувано28.02.10 11:00



Ами пробвайте с Еконт в сайта им пише, че имат услуга която предлага пренасянето на пратката с хладилна чанта.Добре тогава по новините защо лъжат че свободно се било продавало по аптеките в Москва.Как такава голяма телевизия може да лъже по такъв начин.Аз ще намеря e-maila на репортерката която прави интервюто, чух че имала и facebook.Както и е може ли да те попитам до колко време получихте отговор, защото аз изпратих преди два дни както и на тях така и на e-maila на Ставри Ставрев.

Обаждах се на Константин Будев той ми каза пък, че по никакъв начин немога да се сдобия с лекарството те били предлагали само суровината.Сега до края на този месец щели да правят всичко възможно за да го вкарат и в България.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: soshy]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано28.02.10 11:37



Получихме отговор за 4 дни, че сме подходящи. Относно куриерите - до колкото разбрах, забранено и пренасянето на лекарства, особено експириментални......



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: Buba67]  
Автор soshy (непознат )
Публикувано28.02.10 13:54



Вижте какво открих още докато търсим други варианти може и да пробваме нищо не губим. Някой ако е пробвал да сподели дали има ефект


Редактирано от *jull** на 28.02.10 14:53.



Тема Nano-s=Re: Medical Trials Unifiedнови [re: Julian]  
Авторzdravka (Нерегистриран)
Публикувано28.02.10 15:44



Юлиане, това е извадка от интервю на Маргарита Апостолова, публикувано в

, Монитор.бг 0т 01.09.2008 г:.
„Български учени са на път да победят онкологичните заболявания. С вливане на специална течност може да бъде блокиран растежът на раковите клетки. Стопирането на деленето им се осъществява от миниатюрни частички диамант, разбит в специална камера.
Скъпоценният камък, който в случая се оказва лечебен, се натрупва около кръвоносните съдове край видоизменената клетка и по такъв начин намалява кръвоснабдяването й. Така се прекъсва нейното хранене, а от това деленето й се забавя. Крайният резултат е удължаване на живота на хората с карциноми.
Българските учени от Института по космически изследвания и Института по молекулярна биология на БАН работят съвместно със свои колеги от института "Йофе" в Санкт Петербург и Солунския университет.
Невероятно добри резултати в забавянето на онкологичните заболявания вече са показали опити с доброволци в Санкт Петербург, а също така с опитни животни и клетъчни линии в София.
"Независимо, че нанодиамантите са изключително малки частички, те са с много активна повърхност, което позволява свързването им с други лекарства, а могат да бъдат инжектирани и докато пациентът провежда химиотерапия", обясни ст.н.с. Маргарита Апостолова от Института по молекулярна биология при БАН и добави, че безспорното, вече доказано свойство на тези малки частици, е спирането на растежа на нови ракови образувания - в тъкан и дори на метастази.
Заедно с Апостолова по проекта работи и проф. Ставри Ставрев - шеф на секцията по космическо материалознание и технологии и зам.-директор на Института по космически изследвания при БАН. Проф. Ставрев е и шеф на българската част от международния екип, разработващ проекта.

Всъщност нанодиамантите се оказват истинска бариера именно за метастазите.
"При раковите тъкани кръвоносните съдове, които ги обграждат, са с по-големи каналчета, които захранват видоизменените клетки. Притокът на кръв към тях е по-интензивен, отколкото към останалите клетки и затова те се делят по-интензивно, обяснява микробиоложката. Вкаран веднъж в организма, нанодиамантът, като изключително миниатюрна частица, няма никакъв проблем да преодолее преградите в кръвоносната система и тъканите, преминава през самите кръвоносни съдове", разяснява методът на работа Апостолова.
Учените на практика атакуват туморите с нанодиаманти с размери 4-5 нанометъра, докато отворите на каналчетата са 500-700 нанометъра. Нанодиамантите тутакси започват да се натрупват край отворите и скоро създават обвивка, подобна на капсула, която на свой ред пречи на клетката да се храни и по този начин растежът й се забавя.
Нееднократни опити с животни у нас са показали точно такива резултати.
Дузина болни - доброволци от Санкт Петербург, отписани от лекарите като нелечимо болни, шокирали докторите, след като пили нанодиамант. Оказало се, че те понесли изключително добре задължителната химиотерапия, без каквито и да било странични ефекти от вливането на медикаментите. Всички те живели от половин до една година повече, отколкото медицината им била отредила, а в последните си дни не усещали нетърпимата за хора в смъртоносния четвърти стадий болка. Терапията с нанодиамант е била приложена на теминално болни с рак на гърдата, черния дроб и с левкоза.
"Препаратът може и да се пие и да се инжектира венозно. Изследванията до момента показват, че течността с нанодиаманти има още едно преимущество, а именно, че те не са токсични и затова по никакъв начин не биха могли да вкарат отрови в организма", подчерта ст.н.с. Маргарита Апостолова.”

Доколкото знам и ти беше в групата, работеща по споменаваните по-горе проблеми. Какво ще кажеш на хората от форума по този въпрос? Кой и от кога е започнал с лъжите или великите открития? В момента със ст.н.с. Маргарита Апостолова отново работите заедно по други проблеми в областта на медицината. Дали няма по същия начин да еволюира становището ви по новите резултати след 2 години?
Колкото до изказаното от тебе мнение във форума на 24.02.10. в 10.31ч., питам в качеството на какъв си позволяваш да даваш оценки на работата на колегите си от групата, в която попадна случайно и то благодарение на досегашния ти ръководител проф. Ставрев? Между другото, аз смятам и че нямаш нужната квалификация за това.
Съжелявам, че ангажирам участниците във форума, но и за тях това ще е полезна информация, за да са наясно мненията на какви хора четат.

н.с. Здравка Карагьозова, ИКИ-БАН

Редактирано от *jull** на 28.02.10 20:11.



Тема Nano-s=Re: Medical Trials Unifiedнови [re: zdravka]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.02.10 16:51



Абе вие истински учени ли сте или сте извадени от анимационен филм?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Автор soshy (непознат )
Публикувано28.02.10 17:37



Изумен ти какво искаш да стоим с кръстени ръце и да гледаме как ден след ден роднините ни се мъчат е не става явно не разбираш как се стои с един такъв човек да го чуваш как вика от болка.Нищо лично просто бъдете по сърдечни тук .Нека си помагаме.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: soshy]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.02.10 18:18



Както вече казах - аз също съм сред заинтересованите такова лекарство да има, но за съжаление не всичко е така, както ни се иска. Ако човек ще си харчи последните пари - нека поне е за нещо, което може да му помогне, а не да ги дава на такива мошеници. Знам, че законът при нас не важи, та няма кой да накаже виновните.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: RGK]  
Автор hope_nn (непознат )
Публикувано28.02.10 21:43



Аз също получих отговор във връзка с болестта на баща ми (виж по-долу). Не мога да преценя как да постъпим - прекалено малко информация има, а от това, което виждам явно всички получават един и същи отговор...Ако някой е пил вече Ставринол - моля споделете!!!

Превод на писмото:
Аз одобрявам употребата на Ставринол за ХХХХХ.
Препоръчвам да се взима 1 доза Ставринол преди всеки курс на химотерапия.
Вашият регистрационен номер е ХХХХХ. Моля, помнете го и в бъдеще винаги го казвайте, когато се свързвате с нашата фирма.
Можете да купите Ставринол само в офиса ни в Москва. Преди да дойдете при нас, трябва да се обадите на +7-985-723-87-57 на нашия представител и да се уговорите за точното време, в което ще дойдете в офиса ни да вземете лекарството.
Важно е да обърнете внимание, че лекарството е валидно само 30 дена. След този период е недопустимо да се приема лекарството. Лекарството се приготвя специално за всеки пациент и за това е много важно да се разберете предварително за датата, в която ще дойдете в офиса ни.
При транспортиране е много важно да съхранявате лекарството над 0 градуса температура. Ако лекарството замръзне и се превърне на лед, то употребата му е недопустима и в този случай трябва да се изхвърли.
Ако състоянието на пациента се промени или се промени схемата му на лечение, ние препоръчваме да се свържете с нас и да ни уведомите заради вероятни промени в предписанието за употребата на ставринол.
Нано – С
Фарида Х.
Медицински координатор



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: soshy]  
Автор toje (новак)
Публикувано28.02.10 22:23



Ефект има.Мъжът ми си свали тумормаркерите след операция.Пробвайте го точно както е описано,но не разчитайте само на него.Борбата е жестока и постянна и аз се чудя за какви глупости си губите ценното време.



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: toje]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано28.02.10 22:28



Нещо не разбрах. Мъжът ти е пил Ставринол ли?



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: Maя]  
Автор toje (новак)
Публикувано28.02.10 22:47



Става въпрос за метода на Шевченко.



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: toje]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.02.10 23:45



Мила toje, ако не ме лъже паметта, вие редувахте метода на Шевченко с лечение с газ (с почивка между двете от 10 дни), нали?
Колко курса направихте по този начин и кога дойдоха добрите резултати? С колко паднаха маркерите?
Надявам се, че съпругът ти вече е добре!



"Совите не са това, което са..."

Тема Nano-s=Re: Medical Trials Unifiedнови [re: zdravka]  
Авторзaинтepecoвaн (Нерегистриран)
Публикувано01.03.10 08:29



ами права сте госпожо
явно професора не е сам в това начинание- следя внимателно темата за тези нанодиаманти от миналата година още- познат ми спомена за разраБотката на ставрев- значи до нова година професора не беше сам в начинанието си - имаше подкрепата на учени от БАН - а след нова година вече този кръг от колеги които бяха с него и му пригласяха - вече са на друго мнение- кое ли наложи това завъртване на 180 градуса ????
иначе аз като лаик - не ми се вярва в чудесата че те сами по сеБе си- нанодиамантите спират или ограничават рак
в цял свят се работи като тези частици са само преносители или маркиращи за лечение на лошите клетки - с лазер или цитостатици
адмирирам и това че сте си написалми името



Тема Nano-s=Re: Medical Trials Unifiedнови [re: зaинтepecoвaн]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано01.03.10 09:17



И така, нека попитам тези, дето явно повече разбират:

1: Какво точно е открил тоя професор? Явно е, че не са нанодиамантите, тъй като те са известни отдавна.

2: Защо това "лекарство" се продава?

3: Къде са резултатите от проучвания върху животни?

4: Как така се дава на доброволци? Аз много добре знам как се прави научно изследване и то в никакъв, ама в никакъв случай не е по този начин. Не виждам как учен от БАН би могъл да си позволи това.

5: Петото не е въпрос. Нали знаете, че в Русия има комисия за борба с лъженауката? Май и в България е нужна такава, че да се разчисти БАН, а и другите институции от некадърници и мошеници.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Nano-s=Re: Medical Trials Unifiedнови [re: Изyмeн]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано01.03.10 09:55



Тук бе цитирано едно интервю на Апостолова:
"Юлиане, това е извадка от интервю на Маргарита Апостолова, публикувано в

, Монитор.бг 0т 01.09.2008 г:"
Безумията, писани в интервюто, са изцяло на съвестта на журналистката. В смисъл, че тогава и сега Маргарита побеснява само като и го споменат. Аз също на времето съм давал интервюта и в 50% от случаите в напечатания текст се оказва, че съм казал точно обратното на това, което съм казал.
Интервюто и в Телеграф, обаче, е точно - тя настояваше да и пратят текста преди публикацията за проверка и така повечето неточности бяха оправени.

Редактирано от *jull** на 01.03.10 10:48.



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: *jull**]  
Автор toje (новак)
Публикувано01.03.10 14:22



Съпругът ми за сега е добре-ще видим при новите изследвания след 2-3 месеца.Когато в началото на декември се изследва маркерите бяха малко повече от 2 пъти по-високи.Веднага започна да пие спирта-10 дни сутрин ,обед,вечер.Почивка 10 дни като през това време пиеше газ 3 пъти по 1 супена лъжица,и после отново шарлана.При новите изследвания маркерите бяха под нормата.Направи ни впечатление,че започна малко по-трудно да понася спирта,но какво да се прави-борим се непрекъснато и нито за ден не спираме-пъ к каквото каже Господ.



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: toje]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано01.03.10 16:03



Последна версия на твърденията на Ставрев (от вчера): Тоя Ставринол, дето си го купувате от Русия, няма нищо общо с него, това са някакви неясно какви хора, които спекулират с името му. Къде съществува "истински" Ставринол остава неясно. Фирма нано-сс също се дистанцира:
http://www.nano-ss.com/
Очакваме следващата версия в стил "Не е Мердецес, а Трабант, и не го спечелих от тотото, а го откраднах от вас".
Похарчете си парите за някое истинско лекарство.Моля ви!



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: novia]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано01.03.10 16:59



Относно инжектирането - днес питах в офиса на СТАВРИНОЛ Москва, защото баща ми повръща непрекъснато и ето го отговорът:
"Stavrinol isn't sterile and it CAN'T be injected!!!! Your father should drink it, because there are not any other way to use Stavrinol.
NANO-S
Husnutdinova Farida
Medical coordinator"
В превод : СТАВРИНОЛ не е стерилен и не може да се инжектира!!! Баща ти трябва да го изпие, защото нчма друг начин да се приеме СТАВРИНОЛ.





Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: Julian]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано01.03.10 17:17



От колко часа и по кое предаване го гледа? Иска ми се и аз да го изгледам.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: bibi]  
Авторbebebe (Нерегистриран)
Публикувано01.03.10 21:05



има ли някой информация за лекарски екип,който е запознзт с препарата ''СТАВРИНОЛ'' И НАЧИНА МУ ЗА ПРИЛОЖЕНИЕ В БАЛГАРИЯ



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: toje]  
Автор novanadejda (непознат )
Публикувано02.03.10 10:10



за toje: Брат ми е с рак на черния дроб.Вече има 3 операции, от които първата беше най-тежка и истинско чудо на медицината. Направиха му я във Военна болница - Варна. Изрязаха 3 кг тумор от черния му дроб (който за сравнение е 1,5 кг). Оставиха му 1/3 здрав черен дроб, за да му дадат шанс да живее. Но се появиха рецидиви - 2 операции - едната на шестия месец от първата, другата на година от рецидива. Изминаха 8 месеца от последната и усещам по вида и състоянието му, че отново има метастази. Искам да му помогна. Той много се страхува вече от операциите. Не пожела и химиотерапия да направи. Затова исках да те питам за какъв рак става въпрос при съпруга ти.Знам за метода на Шевченко и съм го предлагала на брат ми, но той категорично отказва, тъй като при него е засегнат черния дроб, а основната съставка на лекарството на Шевченко е алкохолът. Страхува се, което е обяснимо. Пратих епикризи, преведени на руски в Москва, но до момента нямам отговор. Нямам и надежда да получа, тъй като изминаха 7-8 дни, откакто пуснах имейла.
Желая пълно оздравяване на съпруга ти. И на теб, разбира се.Знам какво е да не спиш по цели нощи и да търсиш всички възможни начини да помогнеш.



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: novanadejda]  
Автор toje (новак)
Публикувано02.03.10 13:29



Просто не знам какво да те посъветвам.Мъжет ми е опериран от рак на дебелото черво и е с анус претер.Благодаря за благопожеланията.Дано и на вас Господ да помогне .Всъщност всяко едно лекарство или хранителна добавка минава през черния дроб.Защо не опитате със газ, или с НАТАНАЛ?



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: toje]  
АвторDjidju (Нерегистриран)
Публикувано02.03.10 17:49



Здравейте,

за първи път чувам за НАТАНАЛ. колко време трябва да се пие? Има ли значение преди химия?



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: Djidju]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.03.10 20:26



Писали сме много за Натанал. Напиши думата горе в търсачката и ще ти излязат всички постинги.

Моля, нека да се съобразяваме с названието на темата (Ставринол) и да не я разводняваме с други.
Ако искате да пишете по тема, която не сме коментирали, отворете нова.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Dimitrin]  
АвторDimitrin (Нерегистриран)
Публикувано02.03.10 20:27



Попитах руснаците доколко е безопасно лекарството им и дали има странични ефекти. Попитах ги също дали е лицензирано, но на този въпрос не получих отговор. Ето отговорът за страничните ефекти:

"В случае применения препарата в соответствии с инструкцией по применению и в
рекомендованных дозах, применение препарата считается безопасным.

Побочное действие
Реакции гиперчувствительности: В случае приема препарата с просроченным
сроком годности возможно проявление аллергических реакций в виде сыпи,
крапивницы, ангионевротического отёка, одышки и гипотензии.
Со стороны нервной системы: Редко возможна головная боль. Часто после
нескольких приемов препарата часто отмечается повышение настроения,
увеличение двигательной активности.
Со стороны желудочно-кишечного тракта: часто прием препарата сопровождается
усилением аппетита.

Со стороны почек: в некоторых случаях возможно изменение цвета мочи (более
темная моча) и появление резкого запаха мочи."

За сега няма да го поръчваме.

Редактирано от *jull** на 02.03.10 20:33.



Тема Re: МЕТОДЪТ НА ШЕВЧЕНКОнови [re: *jull**]  
Авторvnimanie (Нерегистриран)
Публикувано02.03.10 22:34



Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 02.03.10 23:23.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Maя]  
Авторнaнa789 (Нерегистриран)
Публикувано03.03.10 15:11



здравейте аз от извсно време се опитвам да се свържа с Москва за закопуаването на ставринол,но всеки път ми казват различно.моля кажете как мога да се свържа и какво триабва да представя за да ме одобрът



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: bibi]  
Авторнaнa789 (Нерегистриран)
Публикувано03.03.10 15:16



моля кажете как закупихте старинола.маика ми е много зле докторите се отказаха от нея



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано04.03.10 02:02



Е, това беше. Може да закриете темата за тая глупост.
Струваше ни много. Знаем че не можем да помогнем нито на близките ви, нито на вас. Искахме да ви опазим поне от долнопробната, и скъпа измама. Каквото можахме - направихме. ИКИ-БАН не се дистанцира от тая история, той реално НЯМА отношения с мошенника Ставрев. С него нямат отношения също така Министерството на здравеопазването и Министерския съвет на РБ. Имало е опит да бъдат подведени с невярна информация, вече е предотвратен.
С уважение към вашите проблеми, и с възможното извинение:

Стефан Козаров



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Eдин oт oния]  
Автор hospitalier (минаващ)
Публикувано04.03.10 03:01



Нека се закрие темата наистина -изчерпа се.Вече е ясно че това е поредния блъф-аз до последно се надявах да е истина всичко което казва Ставрев но не е.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Автор sunnyvas (непознат )
Публикувано04.03.10 09:16



Регистрация препарата Ставринол еще не окончена, в продаже его нет.
Вышлите на наш е-mail (info@stavrinol.ru) эпикриз о заболевании с указанием гистологического типа опухоли, проведенного и планируемого лечения. Документы должны быть на русском или английском языке. После рассмотрения этих документов будет принято решение о целесообразности или нецелесообразности применения Ставринола.

Нано-С
Тел: +7 (495) 769-11-62
Е-mail: info@stavrinol.ru
www.stavrinol.ru

Обърнете внимание на първото изречение. "Регистрацията на препара все още не е завършена, той не се продава."
Това са отговорили на моя позната от Москва, която бях помолила да го потърси. Всеки сам да си направи изводите, доколко може да се вярва на казаното от тези, които го рекламират.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Авторbibi (Нерегистриран)
Публикувано04.03.10 09:31



Това беше....на 2.03.2010 загубихме в борбата с тази страшна болест.....скъпият ми и безценен баща почина в ужасни мъки,въпреки че до последния момент се надяваше че ще оздравее....дори не можахме да пробваме прословутия СТАВРИНОЛ....

Успех на всички в борбата! Не губете надежда!!!



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: hospitalier]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано04.03.10 12:49



“Нека се закрие темата наистина -изчерпа се.Вече е ясно че това е поредния блъф-аз до последно се надявах да е истина всичко което казва Ставрев но не е.”

И ПРОФЕСОРЪТ-МЕНТЕ СТАВРЕВ СЕ ОТКАЗА ОТ СТАВРИНОЛА



“Във връзка с появили се съобщения в интернет-пространството на мними търговци на препарат за лечение на основа нанодиамант и злоупотреба с името на фирма "НАНО-СС" АД, Дружеството заявява, че не предлага и не търгува с каквито и да било препарати с медицински цели.
В момента се водят разговори с представители на държавната власт и се предприемат всички законови стъпки по подготовката на провеждането на предклинични и клинични изследвания на препарат. Предстои доказването на качествата и свойствата му, според официалните изисквания за качество, безопасност и ефикасност за територията на Република България и Европейския Съюз.
Всяка реклама и продажба на подобни препарати с медицинска цел от името на "НАНО-СС" АД са опит за заблуждение и измама. Фирмата ще търси наказателна отговорност и всичките си останали права по съдебен ред от всеки, който злоупотребява с името и продукцията й.”

НО НЕ Е ИЗКЛЮЧЕНО ТОЙ ДА СЕ ПОЯВИ ПОД НОВО ИМЕ:

“С цел DND да се приведе към нормите за токсичност на естествения диамант "НАНО-СС" АД работи по оригинална схема за детонационен синтез, при която получения детонационен нанодиамант е идентичен с естествения диамант.” ([URL] http://nano-ss.com/cancer.html [/URL])



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Автор maraq8O (загадъчна)
Публикувано05.03.10 16:06



Здравейте хора!Приятно ми е и аз да се присъединя към клуба.Новобранка съм и за това ще Ви се представя.Аз съм на 29г. болна от "нелечимата болест".Ще се радвам ако можем взаимно да си помагаме.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: maraq8O]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.03.10 16:18



Здравей! Едва ли е приятно да се присъедини човек към общност на болни хора, но иначе Клубът
ни си го бива! Моля те да се представиш във Визитника или в съответната тема (в Справочника на първа страница има списък на заболяванията). Така ще ти отговарят хора, които могат да ти бъдат максимално полезни.
Можеш да прочетеш и темата "Към новодошлите", създадена специално за "новобранци".


А тук повече няма да пишем, защото темата е друга.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Ставринол № 2нови [re: нaнa789]  
Авторbebebe (Нерегистриран)
Публикувано05.03.10 21:59



ставринола се ползва преди химеотерапия,без химеотртапия няма същото действие.ако искате пишете на имеил dgeorgiewa81@gmail.com
Аз чакам да го получа скоро от Москва,но незнам дали ще ни трябва,защото ще сме на операция моге би.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Автор tanq_333 (непознат )
Публикувано06.03.10 17:28



Здравейте на всички,искам да споделя,че разполагам с ампули от препарата за борба с рака Ставринол 2, ако някои има интерес може да се свържи с мен.Надявам се да можем да помогнем.



Тема Таня_333 Re: Ставринол № 2нови [re: tanq_333]  
АвторXa-xa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.10 19:27



Сглупихте и сега бързате да се отървете за сметка на други лековерни, така ли?



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Автор soshy (непознат )
Публикувано06.03.10 19:49



Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 07.03.10 02:03.



Тема Таня_333 Re: Ставринол № 2нови [re: Xa-xa]  
Авторtanq (Нерегистриран)
Публикувано07.03.10 00:57



Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 07.03.10 02:04.



Тема ha ha Re: Ставринол № 2нови [re: Xa-xa]  
Авторkredo (Нерегистриран)
Публикувано07.03.10 01:43



Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 07.03.10 02:05.



Тема ha ha Re: Ставринол № 2нови [re: kredo]  
Авторkreдo (Нерегистриран)
Публикувано07.03.10 07:16



не се чужстжам прекарана-моя близка поръча препарата с много надежда,но за огромно съжаление,почина когато ампулите пътуваха за България.Отиде си без да успее да ги изпробва.Не злорадствайте без да знаете истината.



Тема ha ha Re: Ставринол № 2нови [re: kreдo]  
Автор novanadejda (непознат )
Публикувано08.03.10 10:46



Каква цена определяш?



Тема ha ha Re: Ставринол № 2нови [re: kreдo]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.03.10 12:05



Ами че подари ги, виж колко хора ги искат.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Позиция на БАН от 4.03.2010нови [re: Buba67]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано08.03.10 12:27



Вижте на страницата на





Тема ha ha Re: Ставринол № 2нови [re: Изyмeн]  
Автор novanadejda (непознат )
Публикувано08.03.10 14:35



ИЗУМЕН, като махнем сарказма ти, който никак не е подходящ за този форум, веднъж и аз да се съглася с теб.



Тема Re: Позиция на БАН от 4.03.2010нови [re: Phillip]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано08.03.10 20:57



Ами, нищо лошо не виждам!

Защото не знаем колко са красиви те





Тема Ам'че к'во лошо би могло да има!?нови [re: kpacaвицa]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано08.03.10 21:43



Това не е некой жълтоиден сайт, дето се чуди как да се прави на интересен.





Тема Re: Ставринол № 2нови [re: tanq_333]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано09.03.10 12:13



В отговор на:

Здравейте на всички,искам да споделя,че разполагам с ампули от препарата за борба с рака Ставринол 2, ако някои има интерес може да се свържи с мен.Надявам се да можем да помогнем.



Във в. Телеграф имаше поредица от публикации за Ставринола. Редакцията проявява интерес към закупуване на образец от препарата, за да го дадат за изследване.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Cийka]  
Автор t_16 (непознат )
Публикувано09.03.10 13:17



защо не сте я използвали и как сте се сдобили с нея. Оставете кординати



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: t_16]  
Автор t_16 (непознат )
Публикувано09.03.10 13:23



само за информация Баща ми има поне за сега уговорена среща със Ставрев на 14.03.Ако се състои ще пища но................. Баща ми е с прогресираш рак на белия дроб.Никакво лечение не може да му се прилага вече. От всичко написано до тук не сам прочела до сега някои да се е срещал със Ставрев. Ако има такъв нека пише



Тема Re: Ам'че к'во лошо би могло да има!?нови [re: Phillip]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано09.03.10 17:52



Лошото е, че я слагаш статията в темата за Ставринол и искаш да ни убедиш в нещо, но се чудя в какво точно

.

Защото не знаем колко са красиви те



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: t_16]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано10.03.10 11:57



В отговор на:

защо не сте я използвали и как сте се сдобили с нея. Оставете кординати




На горното му се вика цитат. Аз не разполагам със Ставринол. И не бих посмяла да го дам на близък човек след това, което прочетох за Бойка Джентиле и след писаното в Телеграф. Някой от форума предлагаше и аз го насочих към вестника. Те проявяват интерес към това нещо за да го дадат за изследване.
В БАН категорично се разграничиха от г-н Ставрев. Нито Академията, нито Института за космически изследвания имат нещо общо с микстурата, наречена Ставринол. Което е по-любопитно, и фирмата на Ставрев се отрече от Ставринола ().
Чудно ми е дали след всички тези скандали и разобличения Ставрев ще има очи да се срещне с Вас, но ако случайно това стане помолете го да коментира написаното тук -
Дано баща Ви да се оправи. На Вас пожелавам сили да се справите с всичко, което Ви е дошло до главата.



Тема Ами къде да я сложа!?нови [re: kpacaвицa]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано10.03.10 14:06



Да не би в темата за антималигноцита? За ставринол става дума и затова допълвам информацията тук. Просто я сложих, без коментар, както виждаш.
А ако си чела мои писания, но явно не си, ще знаеш, че като тръгна да убеждавам някого, не се скъпя на свои думи.





Тема Re: Ами къде да я сложа!?нови [re: Phillip]  
Авторbebebe (Нерегистриран)
Публикувано10.03.10 18:19



ХОРА,НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ !!! ЩЕ СТАНЕ СЪЩОТО КАКТО С ВСИЧКИ ДРУГИ ОТКРИТИ ЛЕКАРСТВА ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА РАК. ФАРМАЦЕФТИЧНИТЕ ФИРМИ НЕ ЖЕЛАЯТ ДА СЕ ЛЕКУВА РАК ЗА 1ООО ЛВ,ИСКАТ ДОСТА ПОВЕЧЕ ОТ ОНКОБОЛНИТЕ И ТЕХНИТЕ СЕМЕЙСТВА. НИТО АНТИМАЛИГНОЦИД ,НИТО КОТЕШКАТА СТЪПКА НА ПРОФ.ИЛАРИОН ЯНЧЕВ ,НИТО ПЪК СТАВРИНОЛ ЩЕ СЕ ТЕСТВАТ ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ПУБЛИЧНО ЕКСПЕРЕМЕНТАЛНО ЛЕЧЕНИЕ С ПАЦИЕНТИ В ПОСЛЕДНА ФАЗА,КОИТО УМИРАТ И СА СЪГЛАСНИ ДА СЕ ПОДЛОЖАТ АКО Е ПОД ЛЕКАРСКО НАБЛЮДЕНИЕ. КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ,КОИТО ИМАТ ГОЛЯМА НУЖДА ОТ ЧУДО !!!

ЧЕТЕТЕ ЗА Б17



Тема Re: Крайнови [re: bebebe]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.03.10 21:32



Затварям и тази тема, стана дълга.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.