Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Ставринол № 2нови [re: -------------]  
Автор------------- (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 21:50



Този списък на университетите и учените, с които е рабо¬тил Ставрев, бе предоставен на „Телеграф“.


Адреси на институти:
- Московски институт по стомана и сплави – проф. Д-р Левашов, Евгени Александравович
- Технопарк Перспектива – академик Владимир Николаевич
- Университет „Аристотел“ – Солун, Гърция – проф. Парескевополус – охарактеризиране на структури
- Проф. Койлис – зъбни импланти
- Проф. Сиврополу – лечение на рак
- Технологичен институт по свръхтвърди и нови въглеродни материали – гр. Троици
- Институт по радиология, Обнинск
- Институт по токсикология – Серпухов
- Университет Дейтън – САЩ
- Бриса – Турция
- Частен университет на Сабанджн Холдинг
- с 52 структури в ЕО по рамкови програми, участие в 9 проекта и ми. други



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: -------------]  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 22:11



Попаднах натази статия преди месеци. Темата със Ставринол ме накара да си спомня и поразровя из интернет. Очевидно опити с наночастици в областа на борбата с рака има в различни страни, но все още няма публикувани подробности относно резултатите от клиничните опити. Статията е от 2007 г.



Редактирано от *jull** на 23.02.10 23:54.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: тъpceщ]  
Автор----------- (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 22:45



Спомням си. Оригиналната статия в "Ройтерс":



По нашите медии: ;

И по назад в тази тема същото инфо го имаше в някой постинг. Работи се и не от вчера, виждате от 2007 г., но трябва време 5-10 години за кл. изпитания.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: тъpceщ]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 22:58



Има какви ли не методи за сенсибилизация, адресирано достигане на туморите, минимизация на въздействията. Но нищо от вменяемите работи не е секретно, не се крие от публиката, а още по-малко от пациентите. От колегията - изобщо немислимо.
От началото на 80-те до сега, един куп диагнози от присъда, се сведоха до няколко месеца досада, а след още няколко човекът и не помни че е боледувал. Тогава бях млад, тепърва ставаше дума за хематопорфирините и медните лазери, и ние всеки ден вярвахме че днеска нищо, но следващата седмица със сигурност вече ще убием всички ракове. Не успяхме, не го можем и днес. От тогава всички методики се развиха смайващо много, но никой сериозен специалист не си е позволявал никакви бомбастични обещания. Никога и пред никого. Някъде "медицинската етика" не е празна фраза. Видимо бившите военни шофьори не знаят за това. Явно така се раждат измамниците.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Buba67]  
Авторoxxxx (Нерегистриран)
Публикувано23.02.10 23:08



За мен от всичко изчетено и гледано по темата Ставринол стигам до един извод: Сложил е каруцата пред коня Ставри Ставрев.И все пак блаженни са вярващите и той умее да го използва, за да търси начин да влиза под кожата им.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: -------------]  
Автор softy ()
Публикувано23.02.10 23:51



Нима смятате, че подадената от Ставрев информация за лицата и институтите, с които работи, е коректна? Аз съм убедена , че не е. Все пак има няколко по-точно изписани имена и неточно изписани научни центрове. Не вярвам да получа отговор, но все пак, в търсене на истината, писах писма с молба за информация по случая Ставринол до професор Левашов /levashov@shs.misis.ru/, до Adamantini Paraskevopoulou School of Chemistry Lecturer в Солунския университет "Аристотел /adparask@chem.auth.gr/, до Научно-исследовательский центр токсикологии и гигиенической регламентации биопрепаратов /mrrc@mrrc.obninsk.ru/ в град Обнинск и до Medial Radiological Scientific Centre (MRSC) в град Серпухов /toxic@online.stack.net/.

Редактирано от softy на 23.02.10 23:53.



Тема моля някой да ми каже ако знаенови [re: oxxxx]  
Автор vesi_gs (непознат )
Публикувано24.02.10 00:11



За диагнозатя на майка ми (липосарком) не се назначава нито химиотерапия,нито лъчетерапия.Означава ли това, че Ставринол не може да бъде приложен?Някой може ли да ми помогне с отговор.Благодаря на всички предварително.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: softy]  
Автор------------ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 00:29



Информацията е такава, каквато Ставрев е дал на журналистите. Коректна или не, подлежи на проверка. Естествено, българските журналисти също не са коректни по отношение на читателите си, т.е. не проверяват от поне два независими източника, дори от един инфото... Толкова си могат. И Ставрев толкова си може. На конгреси, симпозиуми, командировки могат да се четат лекции и да си говориш с този/онзи учен. Могат да се използват чути, прочетени знания. Но това какво общо има с целта? Не мога да уважавам и да се доверявам на непрофесионализъм. Ако Вие можете, ваша воля. Ако в екипа му има "работни пчелички", които ще му свършат работата, може и да се стигне до някакъв полезен резултат. За момента "ставринол"-ът е само един емпиричен експеримент, според личното ми скромно мнение.



Тема Medical Trials Unifiedнови [re: vesi_gs]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано24.02.10 00:30



Всички пропускаме един факт който натежава според везните в полза на професора.Става въпрос за твърдение от руските медии че КЛИНИЧНОТО ПРОУЧВАНЕ НА СТАВРИНОЛ СЕ ПРОВЕЖДА ОТ КОМПАНИЯТА Medical Trials Unified КОЯТО Е НАПЪЛНО ОФИЦИАЛНА РЕДОВНА ОРГАНИЗАЦИЯ ЗАНИМАВАЩА СЕ С ТАКЪВ РОД ДЕЙНОСВ такъв случай всичко би трябвало да е наред ако от там потвърдят, че знаят за Ставринол и продажбата му както и за инструкциите на приложение.
Най-добре е да пише на техни имейл някой, който говори руски ЗА ВСИЧКО, СВЪРЗАНО СЪС СТАВРИНОЛ -
-БЕЗОПАСНОТ
-Ефективност
-Законосъобразност
-Резултати от досегашното приложение и евентуално документация която да доказва поне част от всичко това.

Нека вместо да си губим времето с безмислени спорове да свършим нещо.
Ето имейлите им:




Редактирано от *jull** на 24.02.10 07:07.



Тема Re: Medical Trials Unifiedнови [re: hospitalier]  
АвторEдин oт oния (Нерегистриран)
Публикувано24.02.10 00:53



Какви медии бе човек, КОИ медии? Вестник Шок е медия, вестник Чук-чук е медия, списания Коса е медия, телевизия Фешън е медия. Какво значение, и за кого, може да има тяхното виждане по въпросите на термоядрения синтез, съвременните теории за онкогенезиса, тераформинга на Марс, или стойността на числото Пи? ТАКИВА неща или се публикуват в НАУЧНИ издания с ДОСТАТЪЧНО висок импакт фактор, или НЕ съществуват. В училищния стенвестник може да пише всичко, хартията е търпелива, и от това няма да произлезе нищо вредно. Ако утре си платя в Нова телевизия, и ме покажат като мъжът на английската кралица, това ще бъде ли вярно? Макар че най-вероятно са направили тая глупост от елементарен непрофесионализъм, и в гонене на сензацията. Което само по себе си е крайно неморално. Не е моя работа да ги съдя, нито руските жълти вестници. Не съм обаче длъжен да се правя и на заспал. Те да се оправят със съвестта си както могат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.