Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ставринол № 2нови [re: arween44]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано20.02.10 01:48



Значи ясно-купуваш го и стискаш палци да няма страничен ефект -всичко е на своя отговорност....Навсякъде в цял свят фармацевтичните компании поемат част от риска при тези клинични проучвания.И проучването е за тяхна сметка не е за сметка на пациента.....тогава???Значи това не е клинично проучване....е добре щом не е -как продаваш лекарство в експериментална фаза???
Хора нещо не е както трябва!!!
Приятелю стискам палци всичко да е ок!!!УСПЕХ!!!



Тема скам да ви разкажа...нови [re: Buba67]  
Авторdzcg (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 04:08



Изумих се от тв информацията, която чух, написах в гугъл "проф. Ставри Ставрев" исках да намеря статията, която бях чела през лятата на 2009 за лекарите, безскрупулно спекулищи с болните от рак, с цел да се обогатят, но попаднах на тази тема. В статията, която търсех, се разказваше за българката Бойка Джентиле (припомних си името й от постовете тук), но за съжаление статията вече не е в нета. Тъй като бях много шокирана тогава, искам да ви разкажа. Ще наричам г-н Ставри Ставрев професора. За мене няма значение дали наистина е професор или доцент, макар, че ако не е, а се представя за такъв, би било доста показателно доколко следва да се доверявате. След като преувеличава за едно, дали не преувеличава и за друго. Аз лично имам негова визитка отпреди няколко години, на която пише професор доктор Ставри Ставрев.

За статията. В нея се описваше как на жената открили рак на млечната жлеза. Оперирали са я и всичко вървяло добре, до момента, в който, чрез посредничеството на приближена служителка (май беше секретарка), професора й дал да пие диамантена пудра за да унищожи рака. Описваха, че е изпила пепелива на цвят течност в чаша. Много кратко след това започва бурно развитие на тумори по цялото тяло на жената и тя умира за много кратко време в адски мъки. Авторката коментираше, че на никого не пожелава това. Имаше 2 снимки на жената - преди операцията - млада, красива, стройна жена и преди да почине - не искам да описвам втората снимка, само ще ви кажа, че беше станала двойна от подутини от тумори. Авторката беше категорична, че това е следствие от диамантената пудра ( нанодиамантите).
Не мисля, че статията беше тенденциозна, защото в нея се говореше и за други хора, които спекулират и измъкват пари от отчаяни хора, готови на всичко, за да помогнат на близките си. Сега открих заглавието на тази статия ”Лекари,лечители или търговци на смърт” и авторката Елена Банова, председател на фондация „Неогенезис”, а мисля, че я бях чела тук [urlhttp://anticancer-bg.com/][/url], но не съм сигурна. Познавах лично професора и просто не можех да повярвам, че този човек, към когото се отнасям с респект и уважение, е способен на такова нещо. Но бях смутена от описанието на течността, която жената е изпила, защото аз лично съм виждала диамантената пудра - очаквах да бъде кристален прах, но се оказа сивкаво-бежова, без блясък, с вид на много фина прах. Затова след време попитах друг негов колега, чието име (няма да го споменавам без съгласието му) също фигурира в посочения в предишни постове патент за синтез на нанодиамантената пудра, дали е истина и той ми потвърди, също и че е станал голям скандал, защото е било замесено и името на Института. В предишни постове тази тема беше повдигната и прочетох, че е имало дело, но е прекратено тези дни.
Наистина не зная какво да мисля....

Познавах и двамата от няколко години и това ми дойде като студен душ. Преди да се запозная с професора и колегата му, не бях чувала за наноструктури, фулерени и т.н., но тогава тази тема ме заинтригува и започнах от любопитство да търся информация. Тогава разбрах, че въглерода имал 4 алотропни форми - диамант, графит и 2 наноформи - фулерени и тази, открита от екип от 5 души българи, между които и Ставри Ставрев. Откривателят на фулерените е нобелов лауреат за това откритие. Той е починал от рак. Намерих статия в Нешънъл Джеографик за него и за фулерените, мисля от 2006 или 2007 год. Там пишеше доста неща. Впечатли ме факта, че наноструктурите са известни твърде отскоро - има няма 20-30 год., а вече имало произведени опаковки с наноструктури, променящи цвета си, ако храната вътре се развали. Също и че е правен експеримен - във воден басейн са пуснати, до колкото помня фулерени, и се оказало, че всички риби развили някакви заболявания, мисля че бяха на мозъка. Впечатли ме и ме разтревожи и факта, че някои учени изказваха притеснения, защото наноструктурите навлизат много бързо в живота и в тези кратки от научна гледна точка срокове, не е и не може да се докаже дали са безопасни, или вредни.
Извинявам се, че карам по памет, но просто нямам сили в момента да търся статията точно в кой брой беше.

Още от времето, когато се запознахме, професорът говореше, че едно от приложенията на нанодиамантената пудра може да бъде в медицината и разказваше, че това са кухи отвътре структури и би могло да се успее да се вгради в тях лекарство и метална частица, чрез която да се закара структурката до увредената клетка и да се разбие в нея, като по този начин да се унищожи тази болна клетка. Нека ме извинят специалистите, но съм лаик в тази област и обяснявам както съм го схванала. Тогава професорът казваше, че руснаците наричали тази форма на въглерода "Ставрен". Пак тогава се пращаха мостри до редица западноевропейски институти, но не съм чувала отзиви - Англия, Германия и др.


Сещам се, че преди около година пак съобщиха по телевизиите, че професора е сключил договор с Мишелин за същата нанодиамантена пудра, но много бегло мина тази информация, само едно интервю с него и повече нищо не чух по този въпрос.

От друга страна, за да бъде създадено едно лекарство, се извървява дълъг, труден и скъпоструващ път от лабораториите до разрешението за употреба и това е по силите само на мощните фармацевтични компании.

Миналата година се сблъсках с една бланка за информирано съгласие за експериментално лекарство и въпреки, че беше дадено разрешение за експериментирането му върху хора в бг, имаше куп нарушения и лекарката, посочена като лице, пазещо интересите на пациента, бе напуснала и не дава контакти с нея. Та дори и при официално разрешените експерименти е мазало и страхотно заблуждаване на хората.


Какво ми направи впечатление в постовете до тук, които уверявам ви, прочетох много внимателно.

1. Българско откритие, създадена е бг фирма, но Ставринол не се произвежда у нас. Някои задават въпроса как всъщност се произвежда, защо няма количества и т.н.

2. Отговорите, които са получени от някои от вас са еднотипни - да, подходящ за лечение, доза 1 ампула. Същото пише и руския блог или пост , каквото беше там. И като че ли описанието на съдържанието на ампулата е като това, което е изпила починалата жена.

3. Тези от вас, които са говорили с професора пишат, че той ги препраща към руския сайт и контакти. А те от своя страна - към българската фирма, в която професора е председател на борда на директорите. Странно!

4. Патентите, които цитирате по-горе на сайта на българската фирма

съвпадат с тези, които са на сайта на института и те въобще не се отнасят до Ставринол.


Написах този пост, за да ви разкажа това, което съм научила за нанодиамантената пудра през тези няколко години, това, което съм видяла, прочела, чула, единствено с желанието да имате повече информация, преди да решите как да постъпите.


Ако аз съм на ваше място, бих се обадила в Института да попитам за мнението за Ставринол тези, които са работили и продължават да синтезират нанодиамантите. Мисля, че те би трабвало да са най-добре информирани относно приложението им и в частност има ли такова, макар и експериментално лекарство срещу рак. Ето сайта им: - в него е пълно с куп телефони. Аз бих попитала поне няколко души от тях за мнение. Ето и секцията СЕКЦИЯ “КОСМИЧЕСКО МАТЕРИАЛОЗНАНИЕ И НАНОТЕХНОЛОГИИ”


Бих се обадила и за мнение в Министерство на здравеопазването и в Изпълнителна агенция по лекарствата

За финал искам да ви кажа, че преди 10 години оперираха баща ми - карцином, после проведоха химиотерапия. До момента няма разсейки. Така че все пак има и надежда. Желая късмет на всички дано да се справите с болестта!

Извинявам се, че написах толкова дълъг пост.

Редактирано от *jull** на 20.02.10 10:10.



Тема Re: скам да ви разкажа...нови [re: dzcg]  
Автор kpacaвицa (неземна, де)
Публикувано20.02.10 04:40



Нека сега и аз да кажа няколко думи, с ваше позволение моля

.
Този човек, Ставри Ставрев заслужава адмирации за желанието си и упоритостта си да направи това лекарство! Дето се казва и най-неуспешният опит е по-добър от неопит! Всъщност благодарение на такива хора като него човечеството върви към прогрес и просперитет! За съжаление животът е доказал, че първите или последните в дадено начинание или печелят или губят! А когато става въпрос човек да реши какво точно избира да бъде лечението, което да спаси животът му?! Е кой от всички нас е спокоен, че е избрал най-правилното?!

Защото не знаем колко са красиви те



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: RGK]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано20.02.10 05:26



имам надежден канал за връзка с някои руски институции. Може и да не трябват, всъщност си има контакти на тези сайтове, всеки може да пише. Те са държавни учреждения. Мисл,я че е най-правилно да се пише до: Российский Онкологический Научный Центр имени Н.Н. Блохина

. Още повече, че някъде в сайтовете на ставринол, мисля, че го цитираха за нещо. Пък защо не и копие до .
Там пишат че започват разработката на нанолекарство, както писах в края на първата тема. И финасират със 130 мил. долара, само че ще бъде готово към 2013. Ако не знаят, тъкмо да ги уведомим че вече има готово лекарство и ако може да помогнат с доставката до България , нали :)
Опитвам да да формулиртрам въпроси. Който иска да дава мнение,какви въпроси да питаме. Преводачи имам.

1. Продава ли се в аптеките в Русия ставринол? Или от офис, включително на лекари, както е според репортажа.
2.Има ли излекувани? Има ли тежко болни, на които е удължен живота със ставринол. Това са все твърдения от репортажа. Конкретно, колко хора и какъв процент от тези които са го използвали. За всяко ново лекарство първо такава статистика правят всички лекари, нали?
3. И в крайна сметка има си адрес на рускоезичен сайт: , ако може да си дадат мнението и за него.
4. Има ли руски учени-онколози, които работят с лицето Ставрев и ако случайно не го познават, тъкмо да ги запознаем с българския професор откривател за обмяна на опит и т.н.
И друго, смятам да пиша от името на една организация, не е секретна, но по-късно ще ви я кажа. Просто за по голяма тежест. А може да си добавим имената - като онкоболни и близки на онкоболни. Това предлагам.

Торенти за български и руски филми:

Редактирано от *jull** на 20.02.10 10:18.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: Иcтopиka]  
АвторRGK (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 08:34



Историка,въпросите ти са добре формулирани и ясни. Попитай още дали някоя от тези фирми и институции би се съгласила да даде официално становище относно " Ставринол ". Ако се сетя за още нещо щте ти пиша.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: RGK]  
Автор softy ()
Публикувано20.02.10 08:41



Извърших справка в Търговския регистър, всеки може да го направи на неговата Интернет страница –


ДАННИ:
"НАНО-СС" АД ЕИК 200532674 Седалище и адрес на управление БЪЛГАРИЯ област Смолян, община Смолян с. Полковник Серафимово 4794 Електронна поща: nanoss@abv.bg

Предмет на дейност СИНТЕЗ И ПРОИЗВОДСТВО НА КУБИЧНИ НАНОСТРУКТУРИ НА ОСНОВА НА ВЪГЛЕРОД И БОРНИТРИДИ, ТЕХНОЛОГИИ ЗА ПРИЛОЖЕНИЕТО ИМ ВЪВ ВСИЧКИ ОТРАСЛИ НА СТОПАНСТВОТО, В ТОВА ЧИСЛО НАНОМЕДИЦИНА И ЕКОЛОГИЯ, ПРОДАЖБИ НА НАНОСТРУКТУРИ, КАКТО И ДРУГИ ДЕЙНОСТИ, НЕЗАБРАНЕНИ ОТ ЗАКОНА.

Съвет на директорите
СИЙКА ГЕОРГИЕВА СТАНЧЕВА /родена 1979т./
АНДОН ТОДОРОВ БАЛАБАНОВ /род.1986г./
АЛЕКСАНДРИЯ ЖИВКОВА ДИМИТРОВА /род.1985т./

Тези млади хора от Смолян са се събрали на 09.12.2008 година и е взето решение за учредяване на това акционерно дружество. Акционерите към него момент са двама – Валентин Денков Ангелов от Смолян, роден 1983 година – 900 акции и Сийка Георгиева Станчева с 100 акции.

Редактирано от *jull** на 20.02.10 10:21.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: softy]  
Автор arween44 (непознат )
Публикувано20.02.10 11:47



Има ли и други от този клуб които са получили отговор?Ще се направи ли все пак някаква организация за внос на по голямо количество?И последно има ли го патентовано в Русия или не?Аз съвесем нищо не разбрах от прочетеното до тук.Имам една молба към модераторите,няма ли начин мейлите и телефоните на въпросните хора занимаващи се с лекарството да излизат на първа страница?



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: softy]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано20.02.10 12:07





в ЖЖ - жив журнал - направих запис с цел да чуя мнения на онкоболните от там
та дори и да ме оплюят...

но не ми харесва в цялата тази история, че толкова малко отзиви има за този ставринол

както писа Историка - има само един блог в ЖЖ на
търсих и на онкоблог.ру - резултатът е 0,00

ама, разбира се, че това не е показателно, но пък има много блогове с описание на КИ - клинически изследования с други лекарствени форми за экспериментално лечение на рака

Мили хора - болни и близки - мислете преди да пиете каквито и да са буламачи

подкрепям всички постинги относно стриктни проверки и споделям техния скептицизъм

...светлина в тунела може да се окаже връхлитащият влак...

и веднага ще парирам "ти си в ремисия и ти е лесно да говориш", ДА в ремисия съм, а страха все още е в мен , както и страха за генетична обремененост в моят род ...

ако ви е интересно, то ще ви разкажа за всичките отзиви, които ще получа в ЖЖ

... butterfly effect ...

Лиди, моля те, активирай си линковете, които посочваш!
Нека поне старите клубари да го правим, че отваряте
доста работа на модераторите...

Редактирано от *jull** на 20.02.10 14:29.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано20.02.10 12:23





мнение "Ильялов Сергей Рустамович
нейрохирург, к.м.н., центр "Гамма-нож":
въпрос: "Можно ли принимать ставринол для повышения эффективности темодала?
- мне ничего неизвестно о результатах клинических испытаниий ставринола, кроме того, что можно найти в интернете. да и там, нет никаких указаний на эффективность данного препарата в лечении злокачественных опухолей головного мозга"
превод :
въпрос - може ли да се приема ставринол за повишаване ефективността на темодал?
отговор - не ми е известно за резултатите относно изпитания на ставринола, освен това, което може да се намери в интернет. но и там няма никакви указания за ефективността на дадения препарат в лечението на злокачествени тумори на мозъка

... butterfly effect ...

Редактирано от LlDl_ru на 20.02.10 12:23.



Тема Re: Ставринол № 2нови [re: LlDl_ru]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 13:07



Къде превеждате тези медицински термини на руски. Пробвам един преводач, но не може да превежда термините. Мезотелни клетки; прилоферативен тип; апителни и гоблетови клетки;кашлица без експекторяция;фебрилитет;резукция на тегло и др.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.