Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.04.07 14:48



Заключих старата тема, която е от 2005 година. Стана голяма и трудно се отваря. В нея вече можете само да четете, но не можете да пишете!


Правя тази нова тема за постингите относно рака на гърдата!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от vesela.bg на 16.09.08 23:18.



Тема Алтернативни методи, алтернативно лечение на раканови [re: vesela.bg]  
АвторДимaнa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 13:54



Здравейте,

Интересува ме има ли тук някой, който да е пробвал алтернативни методи при лечение? Т.е. - да не е правил операция; да е правил операция, но не химиотерапия или радиация; да е правил операция, химио, но да не взима впоследствие хормонални естроген-модулиращи или блокиращи препарати?

Или, който да комплиментира/допълва класическото лечение с алтернативно?

Лек ден,
Димана



Тема Евистанови [re: vesela.bg]  
АвторДимaнa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 13:56



Здравейте,

Има ли някой, който да е ползвал Евиста и като заместител на Фемара или Нолвадекс/Тамоксифен и/или остеопороза?

Благодаря!
Димана



Тема Re: Алтернативни методи, алтернативно лечение на раканови [re: Димaнa]  
Авторv (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 20:51



Здравей, майка ми е с рак на гърдата - в напреднал стадий.Лекарите казаха, че за операция е много късно.Назначиха й химиотерапия, която засега не е почнала. Решихме да се доверим на една терапия, която не е много популярна в БГ.Става въпрос за генератора на Райф. В София има такъв и ние вече ходим на няколко процедури. Не знам доколко й помага това лечение, но определено изглежда много по-добре и режимът, който спазва май влияе много положително. Пред алтернативата да й влеят химио, което само щяло да й удължи живота избрахме вярата и според мен по- щадящ организма й метод. Ако зе заинтересуваш от това лечение, мога да ти пратя координатите на човека, но да предупредя, че той скоро ще заминава за Швеция, където мисля живее и работи основно. Успех



Тема Re: Алтернативни методи, алтернативно лечение на раканови [re: v]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 09:28



Моля, дайте телефона на човека с генератора.



Тема Re: Алтернативни методи, алтернативно лечение на раканови [re: Димaнa]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано18.05.07 10:06



Здравей .....
Аз съм с рак на гърдата. Частична мастектотомия на дясната гърда. Имам зад гърба си 6 вливания и 25 лъчетерапии. В момента съм на Золадекс (инжекцията в корема, на всеки три месеца) и пия всеки ден Нолвадекс. Това минимум две години. Млада съм, на 37 год. Има две деца, едното на 15 години, а дъщеричката ми е на 3. Живее ми се по дяволите... и слушам стриктно онколозите.

Класическото лечение, което проведох и провеждам допълвам с:

- пия една чудесия с алое, дето ми донесе свекърва ми...
- всеки ден пия сок от моркови
- всеки ден сутрин на гладно пия една водна чаша топла вода с две с.л. мед (това за детоксинация на организма след химиото)
- не консумирам месо. само риба.
- не консумирам (или много рядко) олио, маргарин и т.н. Само студено пресован зехтин или краве масло.
- много, много плодове и зеленчуци
- черен хляб
- записах се на фитнес. Редовно ходя вече три месеца и се чувствам великолепно. Да чукна на дърво и дясната ръка я раздвижих доста добре.
- лягам си рано. (но тък като съм в изкуствена мезопауза) ставам с петлите....
- занимавам се повече, с неща, които ми доставят удоволствие...



Тема Re: Алтернативни методи, алтернативно лечение на раканови [re: v]  
АвторДимaнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 11:31



Благодаря,
Чувала съм за машината на Райф, не знаех, че и у нас някой практикува (както разбирам не за дълго). Да, би било добре да постнеш координатите.
Д.



Тема сила за живот - алтернативна медицинанови [re: AйeзCeдaй]  
АвторДимaнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 12:17



Здравейте,

Аз сам с двойна мастектомия и разсейки в 3 от 6 възли. Операцията ми я правиха в САЩ - тогава работех там. Последва химио и лъчетерапия, а сега свършвам 5те години Нолвадекс и стоя пред евентуално преминаване на Фемара. Честно казано, това което ме съсипа и едва не вкара в гроба беше не операцията, а последвалото химио и радио и техните странични ефекти. Преди 3 години бях стигнала дотам, че не можех да се кача или слеза от тротоара без придружител. Всичко ми беше като в мъгла, имах чувството, че мислите ми пробиват твърда среда за да протичат. Върнах се в България с мисълта да си умра у дома...Но, както се казва - попаднах на хора...и започнах да излизам от дупката. Една строга лекарка ме накара да изхварля купищата други лекарства, които пиех и да оставя само селен и магнезий. Имах ужасен детокс, но после почна да ми просветлява. Чак сега осъзнавам, че е било депресия придружена с едва напоследък официално признатия страничен ефект на химиото - chemo brain - не знам как точно се превежда на български - може би - замъглен от химиотерапията мозък. Друга приятелка ме насочи към Рейки. Бях много скептична и дълго се съпротивлявах защото съм доста рационален човек и разните там енергийни въздействия, техники и терапии ми се виждаха големи измишлиотини. Накрая се "предадох" и реших да опитам. Наистина, тази техника ми помогна да продължа да излизам от мъглата и да си връщам постепенно физическата активност и жизненост; добавих 5-тте тибетски упражнения, мудри, мантри, акупресура, Чигун (специално за жени с рак на гърдата - Гуолин Чигун) , медитация и т.н. полека лека, все неща които ми бяха по душа, след като веднъж се "отворих" към алтернативните пътища. В един момент почнах да си мисля дали химиото и радиото наистина ми помогнаха или по-скоро изтощиха и почти убиха организма ми....Но тогава нямах сили, а и информация да откажа едно конвенционално лечение и да поема пътя на тотална собствена отговорност.

Преди 5 месеца се включих в един мейлинг лист на жени, имащи рак на гърдата и изцяло или частично отказали се от конвенционално лечение ( с цената на много борба с обществото и лекарите) - някои дори отказващи хирургия. От там научих много и най-различни лекарствени и други начини за излекуване или просто за предпазване от метастази - напълно естествени, без убийствено вмешателство в организма. Само да изброя някои неща - машината на Райф (спомената тук също); запера на д-р Кларк, диетата на д-р Будвиг (с ленено олио и семе); резвератрол (извлича се от червено вино - активната съставка, за която сме я чували като силен антиоксидант); турмерик; куркумин (на базата на къри); интравенозни вливания на вит.С (тотално непрактикувани у нас); Артемизин (на базата на билката пелин - използван и у нас и в Китай в народната медицина за същата цел); най-вече - много неочаквано - високи дози йод (оказва се, че още преди 50 години е успешно използван за лечение на рак и то на гърдата, защото действа като естрогенмодулатор) и много други. Всички тези практики се подкрепят с ежедневно публикуваните изследвания от научни и медицински списания, потвърждаващи антираковото им действие.

Много се коментира и изгодата, която движи фармацевтичните компании да пренебрегват тези (са сега известни само като) добавки поради огромните им печалби от химиотерапията и антираковите лекарства.

Понеже от Нолвадекса получих тежка остеопороза (и леко оредяване на косата) се замислям дали да продължа с Фемара, която има същите "хубави" ефекти, а и у нас изглежда безумно трудно човек да се "снабдява" с нея, поради ограниченото и отпускане (заради цената от 300лв разбира се). Събирам информация и се приготвям да взема решение.

Много е трудно да се върви против общоприетите мнения и (може би) заблуди и ми е интересно има ли още някой пред подобна дилема/ с подобен опит.

Благодаря на всеки, който си е дал труда да стигне до края на този дълъг мейл. Желая на всяка една от нас успех по пътя, който е поела.

Д.



Тема Re: сила за живот - алтернативна медицинанови [re: Димaнa]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано18.05.07 14:48



Димана, здрасти...

Прочетох постинга ти много внимателно. За химиото. Може би наистина е така. Но я проведох терапията, твърдо убедена, че е за диобро. Сега съм на прочистване на организма.
Много ме заинтересува ето това - "Чигун (специално за жени с рак на гърдата - Гуолин Чигун) ,". Ако имаш някакви сайтове, моля те прати ми ги. Искам да понауча повече неща, преди да реша да практикувам.

Хм,....."Понеже от Нолвадекса получих тежка остеопороза" - по време на терапията не ти ли дадоха нещо за остеопорозата?
Ето, един въпрос, който ще задам на 12/06. На контролен преглед съм....



Тема Re: Алтернативни методи, алтернативно лечение на раканови [re: Димaнa]  
Авторизпoвeд (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 22:17



Здравей, Димана
Аз бях с рак на гърдата, като до последно не се оперирах и правих всичко възможно (разбирай билки, гладуване, соколечение и т.н.) да избегна операцията. В крайна сметка хирургичната намеса стана неизбежна, но след отстраняването на тумора маркерите бяха 0, нямаше никакви разсейки никъде, дори по кожата, лекарите го нарекоха „чудо” (години наред нещата продължават в този дух) – и отдавам резултата на направеното от мен преди това, а именно на нетрадиционните методи, на онази „нетрадиционна” половингодишна битка, която преди операцията ми се струваше изгубена. (Е, исках да не се стига до операция, но се отървах от някаква алергия и разни други проблеми, но не и от оная гадост на гърдата.) Но в крайна сметка, явно е имало смисъл да я водя. Защото години наред след това резултатите са налице – първите 5 години отдавна са зад гърба ми, работя повече от интензивно, онова минало е като някакъв лош сън.
Да. Още нещо. След операцията имах 6 курса по план – след 4 курс получих някакво масирано спукване на кръвоносни съдове на крака и реших да поема, както добре си го казала, отговорността за здравето си. Подписах се, че се отказвам от химиотерапия. Дадоха ми и някакви хапчета (със сигурност хормонални естроген-модулиращи или блокиращи препарати, защото ми обясниха каква е целта и че трябва да ги вземам години), не помня точно какви – минаха доста години оттогава, пък и ги върнах, за да може да свършат някому работа. Засега, да чукам на дърво, нямам проблем поради това, което направих.
Не мога да кажа, че съм била особено прилежна след като приключи операцията и химиото – не вземам никакви добавки, през последните 2-3 години не се мяркам в онкологита и за изследвания. Ако не друго, трудният период ме научи на това, че макар да не е лесно да поемеш отговорността за себе си, нещата стават по-лесни, когато инстинктите работят добре и имаш повече доверие в себе си и собствените си сили и възможности. Разбира се, в това отношение не мога да бъда светъл пример. Но засега не усещам и някакви неблагоприятни последици от това, че повече от умерено спазвам основните и нормални правила за здравословно хранене, без да изпадам в крайности.
Според мен ние, хората, много малко знаем за собствения си потенциал. А той е уникален и е едно богатство, което всеки притежава. Без да звуча излишно оптимистично, смятам, че ако човек има огромно желание да постигне нещо, шансовете му да го постигне са големи. Казвам го от позицията на човек с диагностициран ІV стадий, отписан, така да се каже преди доста години и опериран от състрадание (доста го отнесох за това, че веднага не съм отишла на лекар – е, ако знаеха, че съм се надявала с билки и т.н. да се излекувам, можеше и да не ме оперират „за назидание”, но тогава пък нямаше да пиша тук – истината е, че лекарите ми спасиха живота с тази операция). Сега, като се връщам в миналото, мисля, че направеното от мен тогава граничи с лудостта. Но, както се казва, това е вече минало и се е случило така, както се е случило. Но нямам смелостта да кажа: направете същото, откажете се от едно или друго, защото дълбокото ми убеждение е, че тези решения са толкова важни и сериозни, че всеки трябва да ги взема „на своя глава”, тоест, не под чието и да било влияние, а след солидно умуване и допитване до себе си, до сърцето си.
Затова казаното от мен тук не е някакъв призив или подкана за присъединяване към кауза. Ти попита –и на мен ми дойде отвътре да ти отговоря. Като веднага ще поясня, че по принцип не се връщам към тези неща, не обичам да говоря за тях, нито да споделям. Навремето само разговорите за това ме изкарваха от равновесие. Сега е друго, мъката е отишла някъде в миналото. Защо написах всичко това? Ами защото това е някакъв опит, реален, преживян, споделям го, като ясно осъзнавам, че нося отговорност за истинността на всяка казана дума, който може и да е от полза като някакво свидетелство, като факт, който може да бъде повод за размисъл. Но в никакъв случай като пример за подражание или път на истината, що се отнася до здравето. Според дълбокото ми убеждение всеки има свой индивидуален път към изцелението – и може би именно в това е едно от предизвикателствата (недалеч от интелектуалните – защото анализът на обстоятелствата довели до болестта дава ценни идеи как да се извърви”обратният” път – към оздравяването, чрез елиминиране на фактори, отключили заболяването).
Накрая, ако ме питате – когато на човек му се стовари такъв проблем, лично моето мнение е, че най-оптималното е съчетанието между официалната медицина и т.н. нетрадиционна медицина. Постигането на баланса. И разумният, добре прецененият риск, ако ще се поема такъв. Освен това, когато човек реши да поеме отговорност, трябва да има куража и да е наясно, ако работите се оплескат, причината е преди всичко у него. Странното е, че в някои моменти именно това ме е поддържало много силно, за да се справя в моменти на страх и слабост.
Какво още? Доброто настроение, непукизмът, смехът, немрънкането, несамосъжалението – изобщо избягването на всякакви видове притеснения за дребни на фона на глобалните житейски несгоди неща. Това е едно от ключетата, макар и мънички, които вършат чудесна работа.
Ами това е, мили дами, дано не ви отегчих, едва ли ще пиша повече по темата, признавам, беше ми трудно да отворя душата си и да кажа всичко това, но с интерес ще ви чета. Желая ви оздравяване. В крайна сметка оздравяването, постигнато благодарение и на собствените усилия, е нещо много, много голямо. И придава на живота ново измерение.
В този смисъл благодаря на болестта. И не съжалявам, че ми се случи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.