Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Здравей Инер!нови [re: fiori]  
Автор BiVi (hope)
Публикувано01.08.07 10:58



Здравей Инер!
Моля те, разкажи как мина операцията ти? Какво показаха резултатите?
Как се чувстваш?
Въобще всичко за теб.
Надявам се, че не ти досаждаме!
Пожелавам ти здраве и успешен прохладен ден!
БиВи



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
АвторCтekинo (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 17:44



Здравейте, момичета!
Засега и свекърва ми, и аз шаваме - значи сме живи!
Искам да пиша хубави неща за Пловдивската онкология, които, за съжаление, ми е трудно да напиша за Софийската.
Сравнявам начина на изписване на нейната и на моята епикризи - и двете са за извършени мастектомии.Само че:
- в нейната са описани направените й в болницата изследвания, а в моята освен че не ги пише, но дори не можах да си взема изследванията, които занесох при постъпването си и които по тяхно указание си бях направила предварително. От това следва неприятния извод, че няма как да сравнявам състоянието преди операцията, след нея и хх месеца по-късно;
- Аз трябваше да си взема препаратите и сама да си плащам HER за да ми се определи лечението(на 50г. съм), а на нея просто й направиха HER в болницата без всякакви въртели (тя е на 80г.);
- Друг плюс на пловдивския вариант - накрая на епикризата й има описано кой месец какви контроли трябва да прави, а аз трябваше да се самообразовам и добре че го има този клуб!

Не разбирам какво означава"в 8 бр. лимфни възли от първо ниво на аксилата се откриват метастазил От 4 бр. лимфни възли от ІІ-ро ниво на аксилата в 2 се откриват метастази. От 5бр.лимфни възли от трето ниво на аксилата се откриват метастази".
Това става дума за 8+4+5=17 възли ли или за различни нива на 8 лимфни възела и всъщност това важно ли е колко са или е по-важно, че има мета ?

Ако някой ми даде отговор или идея къде и как да го търся, ще ми е по-лесно.

ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ АКО И ДА НИ СПЪВА ПОНЯКОГА!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: Cтekинo]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано01.08.07 19:14



Това значи че са пемахнати общо 17 бр. лим.възли и има мета ,на Рали също и са премахнати 17 но на нашата епекриза пише чисти, и аз съм доволна от отношението и всичко останало от онкологията в ПЛ. и отдолу има графика на кой мес. какво да правиш.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: AйeзCeдaй]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 14:10



Здравейте,
да се включа и в тази темичка.
Майка ми в началото на месеца беше оперирана от рак на гърдата. Днес и е първата химиотерапия. Ще прави 3 курса химио, после лъчетерапия, после пак 3 курса химио. Много дълго и мъчително ни се струва. Надявахме се да е някак по-леко и по-бързо. Мислех си че лечението е индивидуализирано за всеки отделен случай, а то май не е така. Тя има разсейки в 2 от 10 лимфни възли. Всичко е отстранено. Чудя се как ще разберем дали има ефект от химиотерапията, като няма тумор, който да следим?
Искам да ви питам как протича при вас лечението - имате ли си лекар, с който обсъждате лечението. При нас нещо не ми харесват нещата. Първо онколога я оперира. После решиха това лечение и ние ходим да си търсим химиотерапевта. После той ще направи терапиите и трябва да си търсим къде и при кой ще правим лъчетерапия. Общо взето много разкъсано ми се струва. И тия доктори без никакъв контакт по между си ти решават съдбата.
Та аз ли греша? Така ли трябва да е?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: миши]  
Автор BiVi (hope)
Публикувано03.08.07 14:24



Здравей Миши!
Ще ти кажа при мен как стояха нещата.
Първо операция, след нея изписване с епикриза, в която е написано с мнение за насочване към онкокомисията. Тази комисия заседава мисля веднъж или два пъти седмично в диспансера /нали бяхте от Варна/. Отиваш в диспансера и обясняваш на регистратура, че сте оперирани и даваш епикризата.
Те ти дават дата за явяване на онкомисията. Тя представлява група от трима доктора /мисля онколог, лъчетерапевт и хирург/, които решават какво ще бъде по-нататъшното лечение. При мен беше тази схема, която ще правят на майка ти. Не се притеснявай, не е толкова страшна... Не казвам, че е лека, но все пак се изтърпява щом е в името на здравето ни.
Имай предвид, че това разделяне на химия на две и лъче между тях, или т.нар. "сандвич" е по-щадящо за организма пък и психиката...


Защото лъчетерапията е безболезнена напълно и единственото, което трябва да правиш е да ходиш всеки ден /без почивните/ за да те облъчат за няколко минутки. Нищичко не се усеща.
Докато химията е по-тежичка, но има много добри препарати против повръщане, с които се решава основния проблем. Аз примерно, по време на химиотерапията си вземах една седмица отпуск през който да се възстановява след вликва и останалото време съм работила, при това с много хора.
Пиша ти всичко това, за да се поуспокоите.
След приключване на терапиите, онкологът е човекът, с който майка ти ще се среща периодично и който ти назначава изследвания /туморен маркер, ехо, рентген и т.н./. Също така тя трябва да ходи на преглед и при хирурга, който е извършил самата операция и който познава нейната ситуация. Аз ходих в началото на 3 месеца.
Не се притеснявайте. Горе главата!!!!
Чудесно е, че си до майка си!!! Защото е изключително важна подкрепата на близките в такъв момент. И, моля те, не допускай и за миг мисълта в теб, че болестта е присъда!!! Защото тя е победима, но тогава и само тогава, когато сме решени, че няма да се дадем!!!

Бъдете здрави!!!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: BiVi]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 16:11



Хей благодаря ти за ведрия и оптимистичен отговор,
не сме се отчаяли просто ни е страх от неизвестното. Щото докторите не обясняват много много. Не знам дали и ти си от Варна, но да кажа че майка я оперира д-р Кузманов в терапията. Там и правят и химиотерапията. Но не ми е много ясно с него ли трябва за напред да общуваме. Него не съм го виждала, ходих да говоря с онколожката - др Трифонова мисля беше. Имам 3 месечно бебче и ми е малко трудно да ходя с нея по докторите. А тя все казва че не обяснявали. За което много ме хваща яд. Но ще се борим с това им поведение. А къде правят лъчетерапия, дали пак има в терапията или не?
Та ако някой може да препоръча добър онколог ...



Тема Karcinom na gurdata s metastasi v kostite?нови [re: Юлия 48]  
Автор tritico (непознат )
Публикувано12.08.07 21:59



Baba mi e operirana ot rak na gurdata predi oklo 7 godini. Naskoro se ustanovi, 4e ima metastasi v 3 grubna4ni pre6lena i 4ast ot tazovata kost. Ako ste prilagali s uspreh alternativen metod na le4enie ili nai-malkoto ste 4uvali za takuv, molia pi6ete mi! Interesuva me su6to taka dali niakoi ima opit s Natanal pri metastasi v kostite?
Tumorut e estrogen positiven.
Iskreno blagodaria za pomo6ta!
Pozdravi na vsi4ki silni hora tuk:)



Тема Re: Karcinom na gurdata s metastasi v kostite?нови [re: tritico]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано13.08.07 07:37



Обърнахте ли се към онкодиспансер за вливане на бифосфонати? Мисля, че това е първото, което трябва да се предприеме, а след това си продължете с алтернативното лечение.
Аз имам приятелка с РМЖ и метастази в два гръбначни прешлена, едно ребро и гръдната кост. При нея метастазите присъстват, преди още да оперира гърдата. Много е стриктна в лечението и за повече от 2 години находките по костите нямат никаква отрицателна промяна, а при сцинтеграфията има дори подобрение. Но... всеки месец е на вливания, вече около година по мои преценки.
Успех.



Тема Re: Karcinom na gurdata bez operaciq?нови [re: tetty71]  
Автор dtabak4eto (непознат)
Публикувано13.08.07 20:21



Има ли някой с рак на гърдата и с разсейки,който не е опериран, а направо са го пратили на химио. Интересувам се какво са му вливали и как така решават какво, без да има правена биопсия на тумора и тест HER2?

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: Karcinom na gurdata bez operaciq?нови [re: dtabak4eto]  
Автор v_kostadinova (минаващ)
Публикувано13.08.07 22:03



здравей при нас ситуацията е подобна, настоявайте за тези изследвания, те ще покажат как да се води лечението, а що се отнася до операцията само ако има ремисия, от къде сте и кой ви лекува?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.