Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: sv3]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.10.07 18:21



Нормално е да ти е нервно, изправена през нещо, което не познаваш. Косата ти е последната грижа. Миналата година, когато се изправих пред червената химия и аз бях така - как да се разделя с дългата си коса, отглеждана цял живот. Сега при поредната химия, която провеждам продължавам да си се кефя на различните цветове перуки, които си купувам и тюрбаните на главата, които си правя. Използвай ситуацията

Не на всички им окапват мигли и вежди. Малко се разреждат, но със спирала и молив за вежди се коригира, ако те притеснява. Няма страшно, не се плаши - просто не е толкова страшно. Прегледай моите стари теми /в Справочника са/ от миналата година. Всичките химиотерапии съм си описвала, както правя и сега с тази поредната. Там ще прочетеш и как не съм повръщала и схемите на Зофрана, който съм пила за да не повръщам Ще се справиш, не е чак толкова гадно. Успокой се!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: vesela.bg]  
Автор sv3 (непознат)
Публикувано18.10.07 18:25



Благодаря !!! Започвам да чета.И дано след утрешния ден имам по малко неизвестни.



Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: sv3]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано18.10.07 21:32



Ехо, споко. Знам, че всичко неизвестно буди тревога, но горе главата. Косата ти е най-малкият проблем. Аз лично изкарах 6 курса червена. Повече подробности няма да ти дам. За да не се влияеш от чуждото мнение и да си казваш, на тази така, а аз иначе. При всеки е строго индивидуално.
Ако има/дават/ти се полагат лекарства п/в повръщане - изисквай си ги. Да ти ги дадат. Първият ден навливането аз лично бях почти само на течности и ябълки. Т.е, с две думи лека храна.... Много, много вода и сокчета. Позитивно мислене. Просто една малко по-тежка терапия, която трябва за твое добро да мине и замине.

Косата ще ти опада. Аз чак сега разбрах какъв хубав череп си имам

. и каква хубава форма има главата ми.... Купих си перука. И какво от това. През зимата ми беше като шапка, не ми мръзнеше тиквата.
Сега ми порасна косата, къдрава, къдрава.

Когато и каквито въпроси имаш - тук сме питай. Горе главата и когато се почувстваш по-добре, пиши как е минало....



Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: AйeзCeдaй]  
Автор sv3 (непознат)
Публикувано20.10.07 16:23



Вчера си прочетох протокола за химиотерапията.В него пише: CEF - 3курса и
Паклитаксел - 3 курса.Във вторник трябва да отида при д-р Ганчева( от диспансера)- тя ще ми е химиотерапевта.А преди това кардиолога ще ми гледа сърцето на ехограф ,защото нещо не му хареса.
Миналата година при лъчетерапията пиех Герисан,смятам и сега да си го купя, но не знам сега ли да го почна или като започнат вливанията?Какво ще ме посъветвате?



Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: sv3]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано21.10.07 09:18



Аз лично по време на вливанията и после, и сега не съм пила и не пия никакви добавки. Внимавам супер мнгого с какво се храня. На моменти на маниящина ме избива....
Качих за 3 месеца химиотерапия рязко около 15 кг. Ех, това ми е единствения кусур и адски ме мъчи. Въпреки стрикнотото хранене, пак съм си леко закръглена...





Тема Re: ХИМИОТЕРАПИЯнови [re: sv3]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.10.07 10:22



Герисана си го пих миналата година, сега го пия отново с новата химиотерапия. Аз го започвам, когато започвам вливанията и го пия 3 пъти х 2 капсули.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Авторlliana (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 12:35



Здравейте на всички смели момичета! Чета ви от известно време, но не намирах какво да кажа, с какво да подкрепя всички тръгнали в битка. Днес смятам, че трябва да споделя нещо, на което попаднах.
От десетина години в света, а от около година и у нас се предлага така наречената противотуморна ваксина. Това е имунотерапия при която се изработва индивидуална ваксина от вас самите за вас самите. Миналата седмица се срещнах и разговарят с лекарят, който я прилага. Искам да попитам някой пробвал ли е и това, а ако не сте съм готова да споделя какво научих аз. Смятам, че може да бъде от полза за всички ни.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: lliana]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.10.07 13:05



Ето какво научих аз преди няколко месеца (ако става въпрос за същото):







Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: lliana]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.10.07 13:40



Дай повече инфо моля те. За много неща се казва, че е противотуморна ваксина. Уточни за какво става въпрос!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2 [re: vesela.bg]  
АвторИлиaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 15:27



ще препиша точно информацията, която имам. Най-общо казано целта на тази ваксина е да научи имунната ни система да разпознава туморните клетки като опасност. За съжаление организма ни ги е приел като свои и не ги атакува така както би постъпил с бируси, бактерии и други гадинки.
Химио и лъчетерапиите атакуват само клетките, които са активни. Затова и се правят през определени периоди - за да ги хванат в крачка. Има опасност обаче да има ракови клетки в "спящо" състояние и тях химиотерапията не разпознава. Лошото идва когато тези поспаланковци вземат та се събудят. Тук идва мястото на ваксината.
Единият вариант е да бъде изработена от материала, отстранен по време на операцията. Тогава се нарича клетъчна ваксина. За съжаление аз нямах никаква представа за тази възможност и съответно тя отпадна като вариант за мен.
Това, което доц.Минчев от София, с когото се консултирах по насока на д-р Брюкнер от Варна, беше генетична ваксина. Ето и информацията за нея:
Туморните клетки произвеждат белтъчни вещества антигени, които ги различават от нормалните клетки. тези антигени могат да служат като мишени за имунологична атака. Те се кодират от генетичен материал, който се изолира и включва в специални експресионни вектори. при имунизация генетичния материал се вкарва в дендритните клетки, пребиваващи в дермата, като с това те придобиват външния вид на туморна клетка. Под въздействие на растежния фактор, който също присъства в имунизационния коктейл, тези дендритни клетки мигрират до локалните лимфни възли и стимулират имунен отговор. Описани са дозите. Дендритните клетки са мощни стимулатори на имунната система и по-специално на тимус-зависимите лимфоцити (Т-клетки). В лимфните възли дендритните клетки стимулират тези Т-клетки, които имат рецептори, насочени срещу туморния антиген. След тази стимулация Т-клетките разпознават специфично и унищожават всички туморни клетки.
На мен ми звучи като добро решение :) Въпреки това ме предупредиха да си завърша химиотерапията, лъчетерапията и да не се отказвам от хормоно терапията




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.