Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:48 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: Юлия 48]  
Авторcтekинo (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 12:31



Благодаря ви, момичета!
Вчера бяхме в Пловдив. Картинката се прояснява. Е, боичките не са ми от любимите, ама са горе-долу познати. "Шъ съ борим", както се казва.
Юлия, извинявай за повторното досаждане, ама вчера не се усетих на място да задам някои елементарни, но важни практически въпроси. Би ми било много полезно, ако ти ми отговориш, щом сте били в същата клиника.
Казаха ми в каб.4, че там не разрешават присъствието на придружител - това добре, такива са им правилата, уважавам ги. Забравих да питам кога са часовете за свиждане. Как е вашият опит - кога е момента да говорим с хирурга, направил операцията - преди самата операция, при постъпването на болната в отделението или след като са излезли някакви резултати?
В софийската онкология, където ме подрязаха мен, аз още преди да постъпя, знаех кой ще ме оперира без да съм си го избирала сама. В Пловдив не ни казаха кой ще я оперира, само датата на операцията.
Питам тези неща, защото въпреки че не е особено дълго, пътуването София-Пловдив и обратно за нас е проблематично и ни се иска да го правим когато е нужно, а не просто "г... път да види"
Казват ли поне един ден предварително кога ще бъде изписването?
Няма как да стоим в Пловдив през цялото време - да не ви занимавам с нашите си подробности, но наистина положението не е най-розовото, не са глезотийки.
Момичета, още веднъж благодаря - и на Весето, и на Айез - стопли ми се душичката от светкавичната ви реакция.
ИМА В ЖИВОТА ХУБАВИНИ И В НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ГАДОСТИ!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: cтekинo]  
АвторSuzan (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 23:41



Здравейте :) Намерих едно доста интересно,а и полезно четиво.Моля прочетете го,заштото мисля че това ще ви помогне да погледнете нещата от друг ъгъл

http://zashto-kak.hit.bg/lubov_medicina_cudesa.htm



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: cтekинo]  
Автор Юлия 48 (новак)
Публикувано07.07.07 19:36



Здравей стекино,извинявай за закъснението но несе чувствам добре ,придружители не разрешават,свижданията са четвъртък,и неделя от 14 до 16 часа, храната е малко ,да не кажа лоша ,в някой от стаите няма климатик, тоалетната и банята са общи, но отделението е женско и няма проблеми. Зградата е стара но екипите са най добрите за цяла южна Б-я затова и ние отидохме там.След операцията ще разговаряте с оператора,той най подробно ще Ви обясни ,много са внимателни абсолютно всички, за исписването казват един ден предварително. Успех !!!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: Юлия 48]  
АвторCтekинo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 00:08



Благодаря, Юле!
След като свижданията са в четвъртък и неделя, а операцията на свекърва ми е във вторник, това означава ли, че не можем да я видим в часовете след операцията?
След моята втора операция за мен беше важно, че мъжа ми беше до мен, макар за час-два. Аз съм многократно и по различни поводи отстрелван заек, но този път беше много различно и наистина ми беше по-леко да се опитвам "да не ме боли" за да не го плаша допълнително.
С две думи речено, има ли смисъл според теб да се опитаме да говорим с хирурга в часовете след операцията или да отидем направо в четвъртък?
Относно това, че ти не се чувстваш добре: аз едва на шестия месец започнах да се чувствам по-добре, въпреки че ръката ми прави проблеми и гърдата ме боли и кашлям като охтичава. Започнах да работя, макар на по-бавни обороти, още в деня на изписването си. После когато ходех на лъчетерапия беше една приказка - ту хвърчах по улиците от офиса до болницата и обратно, ту се влачех като пребита гарга и си мислех ако се свлека на тротоара дали няма да ме помислят за предозирала наркоманка. Ама и това отмина.
Дано при теб нещата се оправят по-леко!
Както се казва в един тъпичък виц "Ама пък колко е хубаво като свърши!"
Дай Боже скоро да ви се похваля с пловдивски новости!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Автор mursy (непознат )
Публикувано12.07.07 16:31



На 20 юни ми отстраниха дясната гърда в онкологията. Всеки момент ще излезе резултатът от HER2, който ще определи ще има ли химиотерапия. Тъй като съм наясно, че конвейнрът работи / т.е. операция-химиотерапия-лъчетерапия/ - явно, че ще ми я "предпишат". Почти от самото начало мисля да я откажа и търся алтернатива.Информация за всички последващи терапии научавам по коридорите. Предварително благодаря на всеки, който има желание да ме окуражи.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: mursy]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.07.07 16:55



Химиотерапията не зависи само от ХЕР2. Ако той е положителин - химиотерапията е с Херцептин. ХЕР2 положителен показва изключително агресивен рак, който рецидивира 100%. Ако ХЕР2 е отрицателен, а естроген и прогестерон са положителни, пак има химиотерапия, но с други лекарства.
Конвейрът

операция-химиотерапия-лъчетерапия не е чак толкова страшен, както изглежда на пръв поглед - всички сме минали през него, а някои и по два пъти...Пък ей на - седим и си пишем тук....

Моето убеждение /с което не ангажирам никого/ е да не се отказва традиционната медицина за сметка на алтернативи. Алтернативите са задължителен спътник на лечението.
Също така винаги съветвам първо да се опознае врага, за да не се подценява.
Подценяването на диагнозата рак почти винаги води до фатален изход.
Това е моето мнение, ще получиш още мнения по въпроса, а решението ще е лично твое. Успех!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: mursy]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано12.07.07 19:21



Зравей, подкрепям Весела.

По принцип, дали ще имаш химиотерапия или не, решаваща е находката в лимфните възли. Ако си с чисти възли, най-вероятно няма да има химиотерапия, но лъчетерапията е задължителна и в двата случая. Ако имаш даже и един ангажиран лимфен възел, е най-добре да си направиш предложената химиотерапия, защото ако туморни емболи са стигнали до него, значи може и да са минали по-нататък. Затова трябва да се застраховаш с химиото.

Аз също не налагам мнение, избора е личен, но според мен след приключване на традиционната терапия, винаги можеш, даже е задължително, да продължиш с алтернативното лечение.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: tetty71]  
Автор Юлия 48 (минаващ)
Публикувано13.07.07 05:38



Пълна подкрепа на думите на Весито, и Нетти 71 .



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: Юлия 48]  
Автор mursy (непознат )
Публикувано13.07.07 09:21



Благодаря ви за мнението, въпреки че вашата компетентност е изстрадана. Толкова съм притеснена и объркана, че в повечето моменти вече се чувствам обречена. Искам да направя най-доброто заради сина си, който в деня на операцията навърши 13 години. Разговарях с един от старите и уважавани лекари в онкологията /сета е на 84г./, който напълно отрича химеотерапията. Имате ли впечатления от Центъра по итегративна медицина, ръководена от бивш лекар в онкологиятя - д-р Дамянов?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: mursy]  
Автор *jull** (())
Публикувано13.07.07 11:49



Дано да се включи Neli_S или й пиши на "Лични бележки". Ако не се лъжа, тя има впечатление от този център и от д-р Дамянов.
Иванина също лекуваше съпруга си там, но май не беше регистрирана и не знам как може да се свържеш с нея.
Успех!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.