Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Karcinom na gurdata bez operaciq?нови [re: v_kostadinova]  
Автор dtabak4eto (непознат)
Публикувано13.08.07 23:14



Лекуваме се в пловдивската онкология, а относно биопсията, следователно и ХЕР2-то, аз съм съгласна да не й я правят, тъй като една биопсия в този случай би по-скоро раздранила и активизирала рака, отколкото да помогне, поне аз си мисля така, явно и лекарите:)също.
за сега на мама й е назначена 6 курса химио (май е червена - макар че не съм сигурна въобще каква е разликата между бяла и червена), вече мина 2 и след третия път - контролни изследвания. Лекарите ни казаха, че най-напред трябва да се изчистят разсейките в белия дроб с химия, а после евентуално - операция.

Чела съм за вашия случай в различните постинги, извинявай ако вече си го писала, но вие къде се лекувате?

Има ли желание - има и начин!


Тема Карцином на гърдата без операциянови [re: dtabak4eto]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано14.08.07 06:22



Има много случаи, когато първо се прави химио(за "овладяване" на тумора - смаляване/локализиране/ясна гранична линия) и тогава се преценява дали да се прави или не операция. Понякога при определено химио туморът се "стопява" (ще ти дам нестандартен пример - някокло епизода на "Сексът и градът" се занимаваха с подобен случай).
Имам позната (тук, в София), която отказа операция и й правиха само химио (вливания, а после и кселода за разсейките в костите и черния дроб), а тя налагаше тумора с йод и др. Тя си провежда и алтернативно лечение. Бавно, но сигурно се подобрява (при такъв подход промените са по-бавни). Разсейките в костите изчезнаха (доказано със сцинтиграфия и скенер) за около една година. Тя е обаче, доста силен и упорит човек и твърдо вярва, че щом тялото й се е разболяло, то може и да оздравее.

Имам и две други познати в САЩ, които и химио не са правилии пак са овладели ситуацията (при едната - доказано "изчезване" на тумора). Но за всеки е индивидуално - най-важното е човек да вярва и да е убеден, че лечението му е "правилно" и ще даде резултат. Както знаем, и химиото не спасява тези, които са се предали и отказали да живеят.

Не съм чувала бипосията да активира рак. Има и много щадящи биопсии, но обикновено не са чак толкова прецизни (с игла и др.).Обаче рак 100% се доказва само с биопсия. Може да има бучка и да е доброкачествена - мамограмата и снимката не винаги са добри за правилна диагностика, дори не и скенер и ЯМР (повечето хора забравят, че резултатите се интерпретират по предварително зададена програма, която не отчита всички възможности и вариации). Но и тук важи същото - ако си мислиш, че това ще влоши ситуацията - по-добре не го прави (на майка ти).

Д.



Тема химио и чесън - Натаналнови [re: Dimana64]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано14.08.07 06:29



Из много от темите се коментираше, че Натаналът помага за по-лесна преносимост на химиото.

Снощи четох едно изследване, че чесънът спомага за по-бързото разграждане и извеждане от организма на активните вещества при химиото и така може да намали ефективността.

Това от една страна обяснява защо хората взимащи Натанал понасят по-добре химиото, но от друга страна....нека всеки, който взима Натанал с тази цел да се замисли.

Инак - като основно лечение (за този, който си го е избрал) или имуностимулант - вярвам, че е ОК.



Тема Re: химио и чесън - Натаналнови [re: Dimana64]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано14.08.07 07:26



Абсолютно съм съгласна с тебе. Това важи и за вземането на витаминни и минерални добавки по време на химио и лъчетерапия. Всичките си познати съветвам в този период да се оставят да бъдат добре "натровени" и да не неутрализират медикаментите с антиоксиданти. Повечето хора наистина се радват, че изкарват по-лесно последствията на химиотерапията, но не се замислят, че я правят безпредметна.



Тема Re: химио и чесън - Натаналнови [re: tetty71]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано14.08.07 19:42



Значи този път да не вземам нищо? А бирена мая и фолиева киселина?
Знам, че антиоксиданти не бива да се приемат по време на химиотерапия, но другите?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: химио и чесън - Натаналнови [re: vesela.bg]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано14.08.07 19:49



Ама как така?Кога да се взема Натанала и всичко останало!!!Че майка ми е на химиотерапия - поне още 4 месеца, ако я оставя само на химио и бирена мая - това си е живо убийство, все пак цялата ми надежда е в натанала

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: Karcinom na gurdata bez operaciq?нови [re: dtabak4eto]  
Автор v_kostadinova (минаващ)
Публикувано14.08.07 20:08



здравей надявам се пътят по който сте поели да е успешен за вас, за нас не беше точно така, може би нямаше или щеше да се случат много неща незнам, сега сме в ИСУЛ за добро или за лошо , поне там много внимават за вените ни, защото както може би знаеш химията изгаря вените и други и други нещица..............
е-мейла ми е ivvel_3@abv.bg , ако искаш ще си пишем там по- подробно



Тема Re: Karcinom na gurdata bez operaciq?нови [re: v_kostadinova]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано14.08.07 20:16



ще ти пиша на майла:)

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: химио и чесън - Натаналнови [re: vesela.bg]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано14.08.07 20:52



Веси, никаква бирена мая и фолиева киселина. Бирената мая съдържа всички витамини от групата В, фолиевата к-на е единия от В витамините. Знам, че при паднали тромбоцити се изписват за прием, но трябва да се вземат само ако наистина кръвните стойности са много ниски и възпрепятстват химиото. И то за кратък период от време.

Фолиевата киселина е много добра за пациенти с рак на стомаха и червата, но при РМЖ и левкемиите има обратния ефект и ускорява заболяването.

А относно антиоксидантие и подсилващите имунитета препарати - докато си на химио, трябва да ги спреш. В противен случай неутрализираш до голяма степен терапията и ефекта няма да е оптималния.



Тема Re: Karcinom na gurdata s metastasi v kostite?нови [re: tetty71]  
Автор tritico (непознат )
Публикувано14.08.07 23:25



Скоро се надявам да я пререгистрираме в София. Лекарите в провинцията така и не назначиха терапия с бифосфонати, а разчитат, за момента, на 1 курс лъчетерапия. Казаха, че след 1 мес ако има подобрение, ще направят втори курс лъчелечение. Аз съм фармацевт и това, по мое мнение, е поредната демонстрация на ужасяваща безотговорност и некомпетентност. Дори някаква професорка, забележи от София, след като видяла резултатите от сцинтиграфията и разбрала, че баба ми всъщност е паднала преди около месец, се произнесла твърдо, че няма начин след 7 години и след успешна първоначална операция да има разсейки в костите, а се касаело за банално счупване!!!
Така или иначе, скенерът си каза тежката дума :(
Би ли ми казала какъв точно е бифосфоната, който са вливали на приятелката ти? Благодаря ти!
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.