Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:07 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: пaм.]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано13.11.07 11:16



Ако й се направи химиотерапия туморът може да стане операбилен и да се оперира след това. Не отказвайте химиото. За първи път чувам за струпеи от рак на гърдата. Според мен, ако се оперира и струпеите ще намалеят или изчезнат. Явно са в резултат от големия тумор. Кои лекари прецениха така, в коя болница?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано13.11.07 13:32



Аз имах позната с РМЖ, която отказаха да оперират поради наличието на струпеи по кожата на засегнатата гърда, които по- късно обхванаха и към гърба и др. гърда... Наистина не може да се оперира, защото се изисква здрава тъкан, която да се реже - в противен случай оперативната рана няма да се затвори, а ще започне разлагане на тъканите.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: tetty71]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано13.11.07 13:39



Интересно, а от химиотерапията тези струпеи няма ли да изчезнат? Нали са вследствие от тумора? Не може ли с нещо да се третират/мажат/налагат.
Ама след като причината за появата им е в тумора, дали външно третиране ще помогне, без отстраняване на тумора? Щото отвън мажеш, но отвътре ще си работи. Дали, ако се прави химиотерапия едновременно с мазане с нещо, няма да има някакъв резултат? Разсъждавам на глас просто! Търся да се захвана за нещо. Хора, пишете, ако се сетите нещо!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 15:56



Здравейте всички!
Възхищавам ви се, колко сте смели и борбени. Повече такива хора трябва да има на този свят.
Обръщам се към вас за съвет! Проблемът ми може да ви се стори малко смешен, но незнам вече кого да попитам. Имам проблем с гърдите и се обърнах към лекар - в случея гинеколог, защото личния ме насочи на там. Той ме прегледа първо ръчно и каза че имам две бучки, после ме гледа ни видиозон, но нищо не видя, там където ги усети, видя само една малка кистичка. Каза че имал съмнение за липоми, това знам че не е страшно. Но каза да си следя цикъла и да отида пак след 3 месеца на преглед. Попитах го за друго изследване - Мамография примерно - а той каза че нямало нужда, след три месеца щяло да се види. Какво значи това след 3 месеца, и какво значи съмнение. Аз се притеснявам така. Тумурните образования виждат ли се на ехограф ако ги има, да отида ли на преглед при друг лекар или наистина не е нужно. Моля ви за съвет, защото аз хем се притеснявам, хем немога да взема решение!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано13.11.07 17:12



Весе, майка ми има външна рана в следствие на РМЖ, на въпросната гърда, и нея най-напред я пратиха на химио и успоредно с това мазахме въпросната гърда и й правихме компреси с каквото се сетиш. В момента мама пие една специална смес направена от най-различни пчелни продукти, смоли...и други неща + налага гърдата със специален мехлем, направен от същия билкар, който приготви и въпросната смес, сега в понеделник сме на скенер и изчаквам да видя какви са резултатите и ще постна в отделна тема цялостното лечение, което провежда билкарят. Все пак не искам да пращам "хората за гъби", а да пиша за нещо, което със сигурност е помогнало на някой.

Има ли желание - има и начин!


Тема До Миминови [re: Mими]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 18:10



Направи си ядреномагнитен резонанс изследване със контрастно вещество и без контрасно вещество, най-сигурен метод и ще ти кажат за какво става въпрос Виж в болница Токуда, провери колко ще ти струва без направление и действай бързо, така няма да губиш ценните 3 месеца пък и куп притеснения



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: Mими]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано13.11.07 18:14



Няма нищо страшно да изчакаш 3 месеца да се види има ли развитие.
Но можеш да си направиш и преглед при мамолог. Той освен ръчно, ще ти направи и ултразвук и вече, ако има някакво съмнение, ще ти направи и мамограф. Така ще си наясно със ситуацията.
И ако спреш да се притесняваш, решенията се вземат лесно



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: До Миминови [re: Kaлoянa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано13.11.07 18:17



Калояна, малко пресилваш нещата, има и други диагностични методи преди ядрено-магнитния резонанс. Тя няма данни чак за такъв проблем, та веднага да прави ЯМР...



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА...Алтернатива-БЕК терапиянови [re: dtabak4eto]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано14.11.07 10:02



Постингът е изнесен в нова тема.

Редактирано от vesela.bg на 14.11.07 21:59.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА...Алтернатива-БЕК терапия [re: daoford]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано14.11.07 11:34



Моля те, изнеси този постинг в отделна нова тема /за да е с твоето име/, за да се обсъдят нещата нормално, а не тук в Рака на гърдата, която тема е доста голяма. В новата тема ще си изкажа и моето мнение по въпроса. Благодаря ти!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.