Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: Свърших химиотерапиятанови [re: sv3]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано26.02.08 17:43



На мен не са ми дали епикриза от ХТ, правих я в ИСУЛ. А и никой след това не ми е искал такава. Дадоха ми едно хвърчащо листче колко курса с какво са ми вливали и ме насочиха за хормонотерапия. Навсякъде и за ТЕЛК искат епикризата от операцията.
За прегледите: като започнах хормонотерапия със золадекс и тамоксифен /лекувам се в Онкото в Младост/ лекуващата лекарка ми изиска да направя контролни прегледи - ПКК, Т.маркер, сцинтиграфия на кости, ехогр.на коремни, хирург, гинеколог, също и ХЕР-2 - от него зависи хода на лечението. Затова ти най-добре ги попитай за прегледите, защото не всички лекари са толкова стриктни.



Тема фемаранови [re: sv3]  
Авторmiara (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 07:21



Здравейте момичета,накратко да ви се прдеставя....операция 2005- инсито-химия, лъче, хормоно...до тази година, когато ми свърши курса на золадекса...и сега ми препоръчват да спра нолвадекса и да почна фемара,но....това е мнение на единия лекар, а другия казва-не...доколкото прочетох по въпроса, ми стана ясно че това се изписва на жени без цикъл, а моят може и да ми дойде...на 35 години съм....та се чудя и не знам на кого да вярвам...има ли сред вас някой, който да пие фемара и да има цикъл...съвместимо ли е...





Тема Re: фемаранови [re: miara]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.02.08 09:08



Фемарата се изписва като втора линия лечение, след неуспешна терапия с Тамоксифен /Нолвадекс/, т.е. когато се е появил рецидив по време на терапия с Тамоксифен/Нолвадекс/. Ако Нолвадекса "работи" при теб не е нужно да минаваш на Фемара. Събери още мнения и не бързай да сменяш препарата. Поне аз така мисля.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: фемаранови [re: vesela.bg]  
Авторmiara (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 22:45



Благодаря ти за отговора...обръщам се към теб като към "гърмян заек"...всъщност незнам кого още да питам...това са двамата доктори, които познавам във варна...дори незнам механизма на действие на фемарата...подтискала естрогена, но май от задстомашната жлеза, а от яйчниците - не...така ли е?



Тема Re: фемаранови [re: miara]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.02.08 23:04



Е, не, чак толкова подробни знания за механизма на действие на Фемарата нямам. Погледни в листовката й, там пише как действа.
Но трябва да знаеш, че отстраняване на яйчниците не решава проблема. Тези хормони се произвеждат не само от яйчниците, но и от други жлези в организма. Да не мислиш, че на мен не ми е минавала такава идея, да махна яйчниците, като си мислех, че по този начин ще спра нещата. Да, ама не! Сметки без кръчмар.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: фемаранови [re: miara]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано28.02.08 09:34



Описвам как процедират мойте онколози в моя случай.
Първото, което Нолвадекса не се приема самостоятелно. Доколкото разбирам Нолвадекс се пие вкомбинация със Золадекс. Който се слага на опредени интервали (месец, три). Интервалът се определя с кръвни изследвания. Преди поставянето на поредната инжекция в корема, на гладно ти взимат кръв от вената, и правят хормонални изследвания. В зависимост от резултатът онкологът определя дали ще е на един или три месеца. (Аз сега чакам резултатите от това изследване).
Именно Нолвадекса е съпътстваща терапия на Золадекса, за да со в изкуствена менопауза... Докато си на тия лекарства не би трябвало да имаш цикъл...



Тема Re: фемаранови [re: AйeзCeдaй]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 12:48



Аз пих Нолвадекс 10 месеца и направих рецидив в другата гърда.Цикълът почти ми беше спрял,но по преме на химиотерапията стана по редовен.Преди химията имах решение на комисията за фемара като смятаха ,че след вливанията няма да имам цикъл,но не се получи - аз съм все изключение от приетото.Химиотерапевката каза,че ми пуска протокол за Золадекс и след 20 дни да се обадя дали са го получили.Като си взема протокола ще докладвам за подробности.Аз съм на 43 години и се надявам след золадекса да остана в менопауза.Най куриозното е ,че аз цял живот не съм имала редовен цикъл - идваше си когато поиска.Стана редовен на 40 години и тогава откриха тумора ,а сега когато не ми трябва се е заковал.



Тема Re: сила за живот - алтернативна медицинанови [re: Димaнa]  
Авторнy6 (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 18:03



Здравей, Димана ровейки се за алтернативно лечение на остеопороза(от вчера знам 11.03.2008)попаднах на твоето писмо много бих искала да ми пишеш за решението си.Браво на теб!!Аз също мисля да се лекувам или с рейки или с чигун.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
АвторMoмичe (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 08:48



Здравейте!

Имам сериозна фамилна анамнеза за рак на гърдата, оперирана съм от фиброаденом и ходя на редовни профилактични прегледи. Бих искала да попитам рискова ли е при това положение коламаската на подмишниците и като цяло как да се епилира там човек, по дяволите, защото съм чувала, че всякакви, дори най-малки, "травми" по тези места трябва да се избягват?

Дано въпросът да не прозвучи прекалено тривиално, но човек просто вече не знае от какво и как да се пази...

Благодаря предварително!



Тема Re: фемаранови [re: miara]  
Авторvanesa.1964 (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 21:36



Здравейте аз съм оперирана от рак на гърдата 2001г. химео лъче терапия и хормоно терапия отначало с нолвадекс след това с тамоксифен.2003г. ме оперираха от миома и ми махнаха всичко.След това ми казаха че няма нужда от хормонални препарати.Април2007г. ме оперираха от рецидив на същата гърда но пак частично хер2 е +++ трябва ли да пия някакви хормонални препарати?




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.