Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: AйeзCeдaй]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 21:01



Нали, си спряла цигарите?А си пушила и по много?Казват до две години след това при повечето хора има рязко забавяне на метаболизма и се напълнява, дори и почти нищо да не ядеш....след горе-долу 2 години нещата влизат в релси......аз съм насъщият хал, освен това и задължително тренирам 2-3 седмично яко....казват, че след като спреш цигарите, но става въпрос за сериозни , бивши пувачи, проблемът не е че ядеш много, метаболизмът ти изведнъж се оказва без катализатор, каквито са цигарите!

Майната му и така сме си хубави, важното е дасме здрави!!!!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: yraaa]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано02.02.08 10:47



Абе и аз съм пушила доста време, в смисъл сериозен пушач. Като спрях цигарите не напълнях вобше сериозно... Ама сега

, освен това си е точно от хормоналната терапия.... А апетит и аз имам здрав Ми кво - "човещинка" е
Важното е да се чустваме добре и красиви, красотата е излъчване, идва отвътре! Но пък не бива да се прекалява с хапването..., че то са казали старите хора - " гъз глава затрива"
Аз не мога да се откажа от сладкото, а цигарите спрях.... /тях доста преди операциите, просто реших и ги спрях/
Момичета, вие хапвате ли сладко и тестени изделия ? Това много ли е лошо Е, нямам в предвид тъпкане с баници и мекици.....Ама например бонбонки, вафлички, кроасанчета, хляб



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: ggs]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.02.08 12:40



"... Е, нямам в предвид тъпкане с баници и мекици.....Ама например бонбонки, вафлички, кроасанчета, хляб?"

Че е човещинка, вярно е!

Само че нека изложа моята позиция са "полезно" и "вредно" сладко. И да кажа веднага, че говорим не за килограми и напълняване, а за здравословно хранене. Не става дума и за хора, които в момента се борят с болестта, защото там сладкото е сведено до минимум и то само в пресните плодове.
Та в този смисъл голям "миш-маш" забъркваш с категориите на "съвсем забранените" и "малко по-незабранените храни"!


Мен ако питаш, не виждам нищо толкова осъдително в баницата, която си е традиционна храна за българите и съдържа много полезни неща! Особено приготвената вкъщи, но това се отнася за всичко, с което се храним. Отделен е въпросът, че не винаги човек има време и сили да приготвя всичко у дома. За мекиците - стига да не са много мазни и ако пърженото не ти пречи, иначе нищо няма да ти се случи, ако хапнеш 1-2 пъти в годината. Лично аз се въздържам, защото пърженото ми предизвиква стомашни киселини. И нека да се разберем - никой не говори тук за "тъпкане с баници и мекици", защото всяко прекаляване вреди... За хляба няма какво да спорим - всички знаем ползите и вредите от различните видове хляб, затова не само не е вредно, а направо си е полезно да се яде пълнозърнест хляб.

Ако ще говорим обаче за истински вредните неща, в тази категория категорично слагам тъкмо снизходително умалените "вафлички и кроасанчета", които изреждаш като сладки изкушения. Прибавям всичко, сътворено от рафинирани захари, подобрители, овкусители и най-вече трансмазнини (получени се при силно нагряване на течни растителни масла в присъствието на катализатори и водород- т. нар. хидрогениране). Всичките ти любими бисквитки, кексове, пасти, торти, вафли и т. н. (които купуваш, а не приготвяш вкъщи) ги съдържат. Ако обаче се запретнеш в кухнята и в рецептата забъркаш хубав, траен маргарин, вече си осигурила трансмазнините и в домашния сладкиш. Защо се използват всички тези отрови и особено трансмазнините? Разбира се, защото са по-евтини, имат по-голям срок на годност и допълнително овкусяват продукта. А път резултатите от запушването на кръвоносните съдове, диабетът тип 2, хипертонията и сърдечнo-съдовите проблеми ще облагодетелстват съответно родната фармация и "здравната" ни система. С една дума подпомагаш държавната икономика отвсякъде!

Най-снизходително е отношението ми към натуралния шоколад, заради флавоноидите в него, които укрепват сърдечно-съдовата система и които в млечния шоколад са пренебрежително малко. Независимо, че съдържа мазнини, можеш да си позволиш до 100 г шоколад на ден, като се има предвид, че освен всичко, нормализира и стойностите на кръвното налягане! В този смисъл тази вкусотия дори е препоръчителна!

Е, за съжаление, не са много разрешените сладки радости, но най-важното е човек да знае какво точно яде и докъде може да си го позволи. Пък и в края на краищата никой не е умрял от една вафла, де!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: *jull**]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано02.02.08 13:15



Благодаря ти Джул, ще спра вафлите и кроасанчетата

трудно но....ще го направя.... Освен всичко от Фемарата холестерола ми е в горна граница на високият риск и е крайно време да спра мазнините.... А маята в хляба....какво ще кажеш за нея, нали не било хубаво да се яде мая И него ли в къщи да приготвям ....



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: ggs]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано02.02.08 13:28



Ще се опитам да копирам един линк от един друг клуб. Може би ще бъде интересно.





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: *jull**]  
АвторПoмoщ (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 16:16



Имам РМЖ - днес ми назначиха лечението, химио, лъче и пак химиотерапия...да ви призная умирам от страх. Мислех си, че съм преживяла най-страшното - две операции през 10 дена, но сега ме е страх още повече. На 34 г. не съм раждала и не дадох да ми одрежат гърдата....втората операция показа, че нямам нищо в лемфните възли и се надявах да нямам химиотерапии


Незнам какво да очаквам....
Моля ви за съвет....дори не знам какво да ви питам, но ако има нещо което е по-добре да знам, моля ви да ми споделите.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: yraaa]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано12.02.08 09:42



Аха. Спрях ги, когато ме приеха за операцията. И бях сериозен пушач

кутия и кусур, та даже понякога две на ден....
Мани, мани... На работа шушех страхотно. После в къщи, не толкова, заради децата, а и пушех на балкона. Но вечер малката като заспи и гледам телевизия.... наваксвах си....

Да...ми хубаво. Аз все си мисля, че химиото ми обърка абмяната. Не е нормално за един месец да кача над 10 кг. Дори и бременна килата си ги качвах по нормалната крива....



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: Пoмoщ]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано12.02.08 09:53



Не се панирай излишно. Страхът няма с нищо да ти помогне.

Казаха ли ти колко хими ще направиш? Кога започваш?

Пак казвам не се панирай. Успокой се. Химията, поне за мен беше неприятна, но това е лечението. Стискаш зъби. За твое добро е.
Не си мисли за това, че не си раждала. За момента остави този въпрос настрана. Колкото и трудно да ти е в момента. Мисли за това, че ти предстои едно лечение, което трябва да проведеш. Че това лечение касае твойто здраве. ....

Отиди в справочника (закованите теми в началото). Там има маса информация. Прочети я на спокойствие. Осмисли нещата. После, ако имаш въпроси, ние сме тук и отговаряме..


Отиди и се регистрирай. Така ще можем и на лични да ти отговаряме...

Горе главата.... Тук сме и ще ти помогне с каквото можем.



Тема Свърших химиотерапиятанови [re: AйeзCeдaй]  
Автор sv3 (новак)
Публикувано26.02.08 17:11



Край на химиотерапията. На 19.02 беше последната. Сега чакам протокол за Золадекс и после Фемара. Още не са ме пуснали болките в ставите,ама вече казвам , че съм добре. И едва сега се сетих , че не попитах за епикриза от химиото- изобщо дават ли епикриза и дали трябва да я нося когато отида на ТЕЛК? Не съм правила никакви контролни прегледи. Колко време след вливанията може да се правят тези прегледи? То тези въпроси трябваше да ги задам на лекарката,ама се сетих една седмица след вливането.



Тема Re: Свърших химиотерапиятанови [re: sv3]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано26.02.08 17:15



Важно е ,че си свършила химиотерапията

,а на твоите въпроси ,и тук ще се намери кой да ти отговори.
Сега почивай,и се възтановявай!




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.