Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: *jull**]  
Автор *jull** (())
Публикувано13.07.07 11:57



Пропуснах да задам своя въпрос!

След като онкологът (с когото си разговаряла) напълно отрича химиотерапията, какво лечение предлага вместо нея? И има ли излекувани пациенти с тези различни, да ги наречем алтернативни средства за лечение? Не ме разбирай неправилно, не подлагам на съмнение авторитета, опита и мнението на този специалист. Просто наистина много рядко сред лекарите се намират такива, които не споделят "официалната" медицина и в този смисъл ми е интересно да чуя становището му. Предполагам, че сте разговаряли по този въпрас, защото за теб той е от изключително важно значение!...




Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: mursy]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано13.07.07 12:54



Какво те плаши химиотерапията? Напиши какви са "параметрите" на тумора и историята на заболяването ти - размер и тип на тумора,рецептори за Естроген и Прогестерон, разположение в гърдата, брой лимфни възли извадени-има ли засегнати от тях, на колко години си...
Химиотерапия може да не се налага ако например тумора е бил зависим от естроген/прог., с размери 0,5 см - направили са ти мастектомия, нямаш засегнати лимфни възли....То тва си е направо изрязан и забравен тумор


Шегата настрана-мен също химиотерапията ме плашеше ужасно ... но ако се налага аз също подкрепям и съм за! После продължаваш с алтернативите и позитивното мислене
Лесно



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: ggs]  
АвторN_O6O6 (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 16:16



Дали да се прави химиотерапия е въпрос на личен избор, никой не може да те накара насила. Ако потърсиш информация, в много по-напреднали страни от нас това е начина за въздействие на рака, просто не е измислено нищо по-щадящо. Това значи, че в този аспект не сме изостанали. Даже Кайли Миноуг се подложи - със всичките й странични ефекти. Но най-важното е да вярваш че химията ти помага, трябва да мислиш, че тя е за добро, паралелно може да се пробва с всякакви алтернативни методи, важното е да си вътрешно убедена, че правиш това, което трябва. Аз направих това което трябва, пък да става каквото ще!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: N_O6O6]  
Авторmursy (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 18:20



Какво означава ER и PR, чиито резултати чакам от Онкологията? Трябва ли за по-сигурно да направя нови изследвания в Александровска болница?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: mursy]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано16.07.07 09:45



Здравей и от мен. Напълно подкрепям Весето. Химията си я направи. Аз съм с отрицателен ХЕР2, положителна към естроген и с чисти лимфни възли. Въпреки това направих 6 курса химия.
Не се чувствай обречена. И разбира се, че ще направиш най-доброто за себе си. Защото, когато ти си добре и здрава, синът ти също ще е добре. И цялото семейство и всичките ти близки ще се чувстват добре.
Всичко това ти пиша от чисто личен план.Моят син е на 15, а дъщеря ми на 3 год.
Горе главата.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: mursy]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано16.07.07 12:52



Означава дали туморът е зависим от хормоните естроген и прогестерон и в каква степен е /ако е/. Задължително трябва да ти дадът и резултат за Хер2+ - пак някакви рецептори на онкопротеин....може да прочетеш в нета подробно. От това зависи и лечението ти занапрред.
Като се вземеш резултатите пиши.
Споко



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2 [re: ggs]  
Автор petyai (непознат )
Публикувано24.07.07 13:53



Здравейте, аз съм нова в този клуб.Оперираха ме преди три месеца, след дълго колебаене ме оставиха само на хормонотерапия.Предстои ми първата инжекция золадекс.Моля които от Вас има координати на добър лекар онколог които има платени приеми да ги публикува.В момента се чувствам чудесно, но незная какво ми е позволено да правя и какво не.Доцент Цекова от ИСУЛ само ми спомена, че не трябва да се излагам на слънце и да имам деца, но за всичко останало незнам.Моля пишете и какво е полезно да се пие,яде и т.н.Също така преди да се разболея ходех на различни козметични процедури масажи, антицелулитни процедури, но не зная дали е удачно да се върна отново към тях.

Пожелавам на всички успех в лечението.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2 [re: инep]  
Автор BiVi (hope)
Публикувано24.07.07 14:02



Инер, очакваме те да се върнеш!!!
Надявам се всичко да е вече зад гърба ти!!!
Поздрави
БиВи



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2 [re: BiVi]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 16:16



В отговор на:

Инер, очакваме те да се върнеш!!!
Надявам се всичко да е вече зад гърба ти!!!


и аз , желая ти го от сърце!
Поздрави и от мен миа



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Авторfiori (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 20:24



моля, дами,лекували се и лекува6ти се от рак на гардата кажете къде го правите и какво е отно6ението кам вас?майка ми е оперирана през 2005 ,савсем скоро и откриха разсейки в 4ерния дроб,но лекарите в плевен не искат да и приложат ле4ението от исул,софия и са се даржали силно пренебрежително и безотговорно

...сега 4акаме да видим какво 6те ре6ат ж сф и дали 6те ъа лекуват там.тя каза,4е е впе4атлена от отно6ението на д р цекова от исул,което нямало ни6то об6то с това на о4евидно компексираните ни лекари в провинцията




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.