Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: инep]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано29.06.07 22:52



Извинявай за въпроса Инер, какво намериха на последния преглед? За метастаза ли говориш?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: Suzan]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано02.07.07 09:50



Аз също подкрепям Катето, че майка ти трябва да знае. Да е наясно с нещата. И не вие да й кажете, а лекарите, които са я оперирали. Според има много голямо значение как ще ти го кажат. Все пак те знаят най-добре.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Авторcтekинo (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 23:41



Момичета, помагайте, моля ви!
През януари ме застреляха от засада с диагнозата РАК НА ГЪРДАТА. Минах под ножа, през дренажите, лъче-то и т.н. и таман започнах да се опитвам да влизам в обичайните релси, че няма да живея вечно и няма кога да наваксвам нито с работа, нито с усмивки...
И свекърва ми ни "зарадва", че и на нея й планирали операция на рак на гърдата на 10 февруари. Тя е в Пловдив. На 80 години е, но няма някакви сериозни заболявания досега, освен запек (което, да ме прости Господ, ама аз не го броя).
Моля ви, ако имате идея към кого да се обърна за съвет в Пловдив, пишете тук или на stekino@mail.bg. Щели да я оперират в МА, но не й казали кой ще е хирургът. Аз съм с малки деца в София, но в сряда ще ида там, белким заедно нещо измислим. Не съм наясно дали в най-големите жеги е разумно да я отварят, дали да се чака, дали в Пловдив, дали в София... А после - някой от вас знае ли за някого, комуто на подобна възраст са правили лъче- или химиотерапия и от това е имало добър ефект?
По-лесно ми е да решавам за себе си, отколкото за друг човек, затуй пищя за помощ и информоция.
Благодаря ви предварително :-)





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Авторcтekинo (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 23:45



Не съм съвсем наред, извинявайте операцията на свекърва ми е планирана за 10 юли, не знам откъде ми дойде тоя "февруари".
Имам ден-два за да опитам нещо да помогна.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: cтekинo]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.07.07 00:09



Първо се успокой...Нека мине операцията, пък после ще мислите за лъче и химио....Все пак не се знае какво ще намерят като я оперират.
Нека мине операцията, да излязат изследванията и тогава.
Няма проблем дали е лято или зима за тези операции - те се правят веднага, когато се открие заболяването.
"На 80 години е, но няма някакви сериозни заболявания досега, освен запек (което, да ме прости Господ, ама аз не го броя).
"

Започвам да вярвам в теорията за паразитите в червата и прочистването им от затлачване, тъй като токсините отравят организма и са плодородна почва за рака....и т.н. и т.н.
Не че не вярвах в тая теория, напоследък колкото повече чета за това, толкова повече се уверявам в достоверността й.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Автор Юлия 48 (новак)
Публикувано03.07.07 06:25



Здравей Стекино,ние сме от П-в на 11.06 постъпихме в онкото на ул.Вас.Априлов 15А оперираха дъщерями на 1306 ина15 .06 зав.отделението
др.Иванов я оперира но там всички са добри хирурзи,и подход, като на конвейр,(в добрия смисъл )няма нуждя да я водите в Соф.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: cтekинo]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано03.07.07 09:38



Я се успокой.
Нека първо мине операцията. Да се потвърди или отхвърли диагнозата. И предполагам самите лекари ще кажат каква ще е терапията. Ако е необходима.
Ако в Пловдив има онкология. Операцията да бъде там.
Когато миналата година ме оперираха, имаше една баба. И тя милата, с рак на гърдата. Беше може би около 80. Не й предписаха никаква терапия. С оглед на възрастта и др. болежки - сърце и т.н.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: cтekинo]  
АвторSuzan (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 10:45



Здравейте момичета.От известно време съм страшно притеснена.Майка ми беше оперирана на 18.06тази година-премахнаха тумора заедно с част от околната здрава тъкан и 7 лимфни възела,3 от които са с метастаза.Лекарите казаха че напоследък все по-рядко се прилага тоталното премахване на гърдата,а и казват че щом на мамографията не се виждат други образувания освен премахнатия тумор не е било нужно.Притеснява ме обаче един широк зачервен участък,който се намира в зоната под гръдното зърно.Тумора беше на съвсем друго място-намираше се в най външната и най-горна част на гърдата.Това зачервяване го имаше още преди операцията и сега се притеснявам че след операцията то още си стои.Знаете ли на какво се дължат такива промени в цвета на кожата,дали може би там някъде има все още доста ракови клетки.Много се притеснявам.Моля ако някой е имал подобно зачервяване да ми пише.Попитах лекаря и той ми каза да не се притеснявам,казва че на мамографията не се виждат други огнища в гърдата,че вероятно тумора е притискал кръвоносни или лимфни съдове и затова се е зачервил този участък.Но на мен това хич не ми прозвуча логично.Ако е останало още нещо дали щте се махне от лъчетерапията,която започваме на ьь.този месец след сваляне на конците.Химиотерапиа не ни предписаха-може би е заради възрастта на майка ми(72g. ) и ниския и хемоглобин (10,5)



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: Suzan]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано04.07.07 13:08



Да не бъркаш нещо - хемоглобин 10,5 ....?????? при реф.стойности от 120 до 160....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: vesela.bg]  
Автор zdravetc (непознат )
Публикувано04.07.07 15:25



Не бърка ..зависи от мерните единици ..значи 105...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.