Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: НЕ НИ ГО ДАДОХА!нови [re: hospitalier]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано17.02.10 19:30



hospitalier,
може би са ви го отказали, тъй като за в момента лекарсвото е изчерпано! Днес говорих и с проф. Ставрев и с Константин Будев и двамата ми казаха, че лекарството е изчерпано поради големия брой желаещи, но ще има нова доставка скоро. Може би пак да пробвате след време , може да отпуснат тогава.
Много ме учудва това, което пишеш че въглеродните наночастици могат да предизвикат възпаление. Днес професора категорично подчерта, че самите наночастици не могат да нанесат никаква вреда за организма.


Редактирано от nelly_83 на 17.02.10 19:57.



Тема Re: НЕ НИ ГО ДАДОХА!нови [re: nelly_83]  
АвторXokep (Нерегистриран)
Публикувано17.02.10 20:00



При прекомерна доза вредат. Вярно, че мишките уживяха, но това не значи нищо. Мисля, че все още не може да се доверите на препарата. Професора е физик, и не мисля че знае със сигурност. Много е непочтенно да се спекулира с надеждата на болни хора, заради болни амбиции за слава. Вярно е също, че ако се продължат изследванията има шанс да получим добри резултат, но за това са нужни пари и време.



Тема Лекарство ли е Re: СТАВРИНОЛ? [re: hospitalier]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано17.02.10 20:07



"Има препарат регистриран в Русия -ок.Явно е че се провежда клинично изпитание без да се спазват изисквания на ЕС и СЗО а според правилата на руското законодателство."
От къде знаете че е регистриран в Русия ? Може би има регистър където да се провери? Не мисля че е секретна информация, щом са "спазени павилата на руското законодателство" .

Торенти за български и руски филми:



Тема Re: СТАВРИНОЛ?нови [re: нaди]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано17.02.10 20:30



Аз също се свързах по телефона с представител на фирмата от Москва, който ми обясни, че лекарството се приема преди химиотерапията. Т.е. изпиваш ампулата и отиваш на химиотерапия. И, също така ми каза, че имало срок на годност само 30 дни. А на въпроса ми, къде мога да намеря информация за евентуални странични ефекти, резултати от техни изследвания - ми каза, че няма такива публикувани, т.к. е още в екпериментална фаза и не могат да публикуват такава информация



Тема Re: СТАВРИНОЛ?нови [re: didi]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано17.02.10 22:13



E такава глупост не бях чувал отдавна!

НЯМАЛО ПУБЛИКАЦИИ ЩОТО БИЛО ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО???Експериментално не значи секретно бе мама му стара.Най големия сайт за клинични поручвания PubMed -публикуват всички изпитания ИН ВИВО и ИН ВИТРО.Е друг е въпроса ако лекарстовото е разработка на тайните служби....и е изтекла информация.Бях много въодушевен но почвам да се разубеждавам....все пак си оставам на мнението:АКО УСПЕЯТ ДА ПОКАЖАТ НАПЪЛНО ОФИЦИАЛНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРЕДКЛИНИЧНА БЕЗОПАСНОСТ -ТОГАВА -ДА НЕ Е ПРОБЛЕМ.Ефективноста е отделен въпрос -дори и да не е ефективно ще го преживеем,но я си представете че има странични ефекти???И професора едва ли ще е последния който ще каже това че има странични ефекти.



Тема lasi-Лекарство ли е Re: СТАВРИНОЛ?нови [re: Dimana64]  
Авторlasi (Нерегистриран)
Публикувано17.02.10 22:36



мн. благодаря за отг. , нямам мн. време да чета , но все пак ще погледна ...четох в един руски фором мнения е си мисля че все пак има ефект от ставринола ....ето нещо от сайта
(no subject)
ludonchik
September 8th, 2009 Завтра иду на сканирование. Страшно. Если метастаз не ушел, то опять на химию пойду. А может быть и на лучевую опять. Волосы никак не отрастут, времени не хватает. Доктор говорит, что я химию очень хорошо переношу и поэтому дозы химиотерапии назначает по максимуму, как она сама говорит.
А у меня ставринола нет. Подруга так и не проявилась, а значит до будущей недели ничего не привезут.
Странный этот ставринол. Когда в первый раз мне его передали, я к нему очень пренебрежительно отнеслась. В пластиковой лабораторной пробирке какая-то черная жидкость и этикетка какая-то ненастоящая, такое ощущение, что на принтере распечатанная. Короче смотрела я на это безобразие и страшно было это пить. А еще и срок годности очень маленький, всего 30 дней. Одна пробирка на один сеанс, и в запас взять нельзя. Да и цена этой штуки уж больно кусачая, когда подруга сказала, сколько с меня за это хотят, даже страшно было.
Зато после того, как решилась и все-таки приняла, разница в самочувствии после химии была просто поразительная. На предыдущих курсах просто помирала, а тут и чувствовала себы вполне прилично, и кровь не упала. Поэтому на следующий раз я уже денег не жалела.
А потом потихоньку начали уходить метастазы, и вместо того, чтобы благополучно помереть я начала опять шевелиться и о будущем думать.
А вот сейчас у меня химия на носу, а ставринола нет. И чего делать даже не знаю. В Нано-с я уже звонила, там Павел уж больно неласковый, препарат продать отказался. Что делать?



Тема Re: СТАВРИНОЛ?нови [re: hospitalier]  
Автор MamaD (член)
Публикувано17.02.10 22:43



За кл. проучвания, най-големия сайт в който аз си следя разни неща е

. В PubMed за нанодиаманти има публикации , но на мен ми е трудно да разбирам. Във всеки случай за нашия Ставринол няма нищо.
Нека не забравяме, че става въпрос за Русия, тази огромна страна със сигурност си има техен ПубМед, но аз не го знам. Там трябва да търсим нещо за Ставринол, дали е публикувано. Токсичноста на препаратите май се уточнява в 1-ва фаза, тогава и максималната терапевтична доза се определя. И аз вече не знам къде да търся.

Редактирано от MamaD на 17.02.10 23:06.



Тема не ни го дадоха....нови [re: Dimana64]  
Авторlasi (Нерегистриран)
Публикувано17.02.10 22:52



забравих да ви кажа , мн. съм притеснена ...Сутринта говорих по тел. с проф. С.Ставрев , обясних му на кратко и ми каза да изпратя последната епикриза /от хим. терапия и от РЕТ томографа /на мейла му и ми каза ,че в момента няма ставринол в наличност в Москва ..ще има на 05.03 и ще се опита да достави до България но не е сигурно и че тази вечер заминава за Англия и ако имам човек който може да го вземе от Москва това да е около тази дата...и това беше звъняха мн. телефони около него.



Тема lyb4o - Re: СТАВРИНОЛ?нови [re: lyb4o]  
Авторlasi (Нерегистриран)
Публикувано17.02.10 22:57



разгледай на доло и ще намериш и тел. и мейл ....мога да ти дам в момента тел защото листа с пълното инфо. ми е в работата
тел. 029753443 0878194052 - проф. Ставри Ставрев



Тема Re: СТАВРИНОЛ?нови [re: hospitalier]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано17.02.10 22:59



Съгласна съм с твоето мнение. И аз се интересувам във връзка с болен роднина. Рак на белия дроб 4 фаза. Отначало много се въодушевих, намерих познати в Москва, които да ми съдействат, но честно казано след разговора ми с Павел от НАНО-С някакво съмнение се появи. Аз сам живяла 10 год. в Русия, вярно е, че там всичко е възможно, но поне аз очаквах в сайта им или някъде другаде да има повече информация за хората, които го ползват, за всички и положителни и отрицателни ефекти върху организма. Все пак във всяко едно лекарство в листовката пише показания, противопоказания, странични ефекти т.н.
Не знам, не ми се иска да съм песимист, дано все пак да се окаже ефективно....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.