Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 10.07.20 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Истинатанови [re: softy]  
Авторsloni1313 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 20:22

аз лично смятам, че телефоните на маргарита апостолова са публично достъпни.

, можете да звъннете и попитате за подробности. така ще знаете кои, кои е.

Редактирано от *jull** на 18.02.10 20:48.

Тема Re: Истинатанови [re: sloni1313]  
Автор softy ()
Публикувано18.02.10 20:39

Благодаря Ви. Точно това мисля да направя утре сутринта. Лека нощ!

Тема ОТГОВОРНОСТнови [re: da4i]  
Авторнaдeж (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 20:54

Чудя се ако с тоя ентисиазъм се снабдите с лекарството, след като някой си от интернет саит, направен като за 5 лева, ви консултира и ви каже ''За Бога братя,купувайтееееее!''.И после? Ако след някой и друга седмица се гърне някой, на кого ще дирите отговорност? На професора ли?На Нова Тв ,че промива мозъци, na себе си?Или на руските бизнесмени?

Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: нaдeж]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 20:57

Здравейте,
Казвам се Юлиян Караджов, н.с. І ст., д-р по биология.
Ставрев ми беше шеф 15 години. Строго погледнато, той още ми е шеф, тъй като все още не е пенсиониран. Никога не е бил професор, но е бил полковник, доцент по теоретична механика, дисертацията му е нещо за автотехниката в армията. Не знае как се включва компютър, не владее английски, т.е. не може да чете научна литература. Не ме питайте как съм го търпял за шеф - погледнете вашите шефове. Имам 2 деца и те искат да ядат. Заплатата ми чисто е ~500 лв - поне 3 пъти по-ниска от тази на колегите ми в Румъния.
С 2 думи: при Ставрев границата между реалността и фантазиите му винаги е била малко размита; след като разбра, че го пенсионират, тази граница съвсем изчезна.
Официалните собственици на фирмата НАНО-СС са младежи на по 25-30 години. Видях някои от истинските хора зад тях, но просто ме е страх да кажа имената им. Очеивидно е, обаче, че просто ги е избудалкал, че ще им осигури златни - пардон, диамантени - планини. Не искам да си мисля какво ще му направят, като разберат, че зад приказките му няма почти нищо.
Нанондиамантите са истински. Просто няма никакви доказателства, че лекуват рак. (Аз съм участвал в някои от експериментите.) Човекът открадна една дипломна работа и видя в нея това, което му се искаше да види. (Да не изпадам в научни подробности.)
Това е. Искрено съжалявам за болните. Неотдавна тъща ми - безкрайно мила жена - почина от рак. Някой ден някой може би ще открие средство против рак.

Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Julian]  
АвторRGK (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 21:13

Най-сетне почтен български учен да демаскира псевдо-професорите. От такава категория " учени" кадърните ми деца заминаха на запад и получават за труда си 10хBG заплати! Как да не вярвяш на Дянков!

Тема Re: Истинатанови [re: iva]  
АвторVanyna (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 21:14

Не се чудете! Просто това е една друга "Маргарита Апостолова", която има време за губене в сайта, вместо да се занимава с пряката си дейност, ако има такава...Също като "Изумен" - сигурна съм, че ако им се случи нещо такова, като това най-страшно заболяване, то те първи ще се втурнат към търсене на пътища, като Ставринол, например...

Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Julian]  
Автор softy ()
Публикувано18.02.10 21:27

Склонна съм да Ви вярвам. Защото достатъчно много часове прекарах в Интернет, за да си съставя становище. Приемам, че методът за лечение на рак и други болести с наночастици, вероятно може да има реално приложение в бъдеще, след достатъчно изследвания и положителни резултати. Но репортажът на Нова телевизия създава у зрителите убеждение, че лекарство има, патентовано в Русия, на име Ставринол, което се продава в аптеките в Русия и е излекувало досега доста болни от рак. И че само лошото българско законодателство пречи да може веднага да започне да се прилага в България. Дори се зачудих дали това наистина е проф. Ставри Ставрев, който даваше интервю по Нова телевизия. Да, той е, влязох в съответната страница на Института за космически изследвания към БАН. Тогава се зачудих защо един професор така категорично прави изявление за своя продукт и за възможността, макар и чрез Русия, той да се ползва у нас. Естествено реших, че това се прави с цел да се окаже натиск на държавата да подпомогне патентоването и производството на продукта в България. Дали е това целта - не зная, но зная, че се прави на гърба на хора, които се вкопчват с такава надежда дори и само при слух за някакво ново лечение или откритие за борба с рака. Толкова е недостойно да даваш надежда, която да бъде отнета!

Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: softy]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 21:51

Престанете да го професоросвате. В България има закони, влезте в сайта на ВАК и ще видите, че е доцент, а не професор. Аз винаги съм го наричал "шефе", за да не се налага да го наричам професор, какъвто не е. Това само трябва да ви е достатъчно да разберете, че човекът, меко казано, има странности в характера.
Маргарита Апостолова, между другото, е шеф на лаборатория по медико-биологични изследвания в ИМБ на БАН; работила е в Канада, Англия, Япония и не знам къде. Нормален учен с купчина публикации в нормални, т.е. западни, научни списания. На общия фон на БАН тя определено стърчи високо по всички критерии, приети в цивилизованите страни - което бе забелязано от одиторите на БАН, пратени от Брюксел.
Ставрев не само не може да напише научна статия - той не може да я прочете, ако не е на руски. Превеждал съм писанията му на английски. Стилът му е като отчет на партийно събрание (бил е партиен секретар на поделението)и е трабвало да преразказвам текста, за да звучи приемливо за белите хора. Той, от своя страна, беснееше, че изкривявам гениалните му мисли. Разбира от взривен синтез (но познавам поне двама колеги, които може би разбират доста повече от него), но знанията му по химия и биология са равни на нула. Човекът от сума ти години има фикс идея - лекарство против рака. Нищо лошо. Проблемът му е, че винаги е бил професионален началник и слаб учен.
Повтарям: не искам да си мисля даже какво ще направят онези момчета със спортно телосложение, които е вкарал в големи разходи, като го разберат що за птица е.

Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: softy]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано18.02.10 21:58

Естествено реших, че това се прави с цел да се окаже натиск на държавата да подпомогне патентоването и производството на продукта в България. Дали е това целта - не зная, но зная, че се прави на гърба на хора, които се вкопчват с такава надежда дори и само при слух за някакво ново лечение или откритие за борба с рака. Толкова е недостойно да даваш надежда, която да бъде отнета!
Ако е така както пишеш то натиска е подействал. В новините в 19.00 часа по Нова - Бойко Борисов обеща подпогането финансово за разработване в България на това лекарство.А водещата каза, че е законно патентовано в Русия. Освен и премиера да се е хванал на лъжливата въдица ли? Има нещо ама какво....?

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Редактирано от flora bg на 18.02.10 21:59.

Тема Re: СТАВРИНОЛ?нови [re: paparosko]  
Автор leonidas22 (новак)
Публикувано18.02.10 21:59

прочетох статията.Обърнах внимание,че болните в ІV-и стадий живеели повече половин до една година и без страдание,то е много важно-БЕЗ болка. никъде не е написано,че има излекувани или че живеят повече от няколко години...разбирам,че лекарството е ново,но това значи,че е почти неизследвано,то ест нищо не е доказано...дано да помага наистина!Не ми хареса,че в сайт на Ставринол не дават никакъв адрес,само телефон и имейл и това,че не мога да намеря някакъв форум,да прочета нещо от хората,които ЛИЧНО са ползвали това лекарство.

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2020 Dir.bg Всички права запазени.